reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Valda
Přítlak by určitě neměl tvořit ­"hlavně chladič­", protože uchycení chladiče má velkou rozteč a prohnutí desky hrozí ještě větší, než když se přítlak rozdělí na procesor a chladič.

Problém to je, jak píše autor, především u i9 ­(pro desktop­) a modelů s vysokou spotřebou ­(přetaktované stroje atd.­) a běžných procesorů i3 až i7 ­(netaktovaných­) se to nedotkne, nebo jen minimálně.

Při první montáži LGA1200 mě přítlak také překvapil, ale u běžných i3 a i5 jsem žádné problémy s teplotou nezaznamenal. Teploty jsou nepatrně nižší než u starších modelů. V jednom případě jsem upravoval páčku tvořící přítlak ­(a bylo to na levné desce od MSI­), která byla evidentně zmetek.

Tímto samozřejmě neomlouvám to, že problém vůbec existuje, jen mě ten povyk přijde přehnaný. Jen si vzpomeňte na dobu P4 a Athlonů pro socket A, tam se chlazení řešilo vždy a nebyli na trhu pořádné chladiče, dnes je to proti tomu ­"sranda­".
Odpovědět0  0
Já bych v tom zase takový problém neviděl.

Chce to otočit otvorem dolů a trochu s tím zahrkat, aby to vypadlo. Nebo bych na to fouknul, ale chce to pořádné plíce v té řídké atmosféře.

Akorát netuším, kdy tam má Starmen v Tesle dojet. Snad se mu nevybije baterka před dosažením cíle :­-)
Odpovědět0  0
V mém případě to je rozmazané na 4 PC z 5 ­(vše integrovaný Intel HD)
Odpovědět1  0
Nazývat je můžete všelijak, ale pravda je taková, že ceny her jsou většinou o kus výhodnější, než napr. u konkurenčního Steamu.

Já se spokojím s tím, že nemám absolutní novinky, stačí mi na to levnější a úspornější počítač, ...

A zadarmo od nich mám: Hitman, Watch Dogs 2, Torchlight II, GTA V, Assassins Creed Syndicate, Kingdom Come: Deliverance, Civilization VI a další

To mě žádná jiná platforma na prodej her nenabídla.
Odpovědět1  0
Podle mých zkušeností dělá nejen toto, ale také špatně zobrazuje a tiskne PDF dokumenty ­(v systému je také nastaven jako výchozí prohlížeč pro PDF a to i po instalaci např. Adobe Readeru.­)

Je pravda že s tiskem PDF ve Windows 10 má problém i Adobe Reader ­(tiskne černé vodorovné pruhy, resp. vodorovně roztažené znaky)
Odpovědět0  0
G8 má jako základ G1610T, verze s i3­-3240­/4GB ­(tedy i včetně 1TB HDD­) stojí cca 19000,­-
Připočtu li cenu za instalaci serverového OS, tak zase tak daleko ke 30000,­- nejsme ­(předpokládejme, že to nezbastlí Franta co bydlí přes ulici, kterej to má načtený, tak to přece zvládne :­-­).

Hlavně to nikdo nesrovnávejte s desktopovou deskou za tisícovku + levná skříň se zdrojem ; takový ­"NAS­" vám těžko poběží 24­/7 s rozumnou spolehlivostí ­(jo a šli by tam dát XPčka s heknutým termsrv a NTSwitch, kterej z toho udělá ­"server­").
Odpovědět1  0
I zbytek odstavce teď již dává smysl. :­-)
Odpovědět0  0
Nějak se vloudila chybička:

"V našem případě jsme použili model Gigabyte Z170X­-Gaming G1 vybavený čipovou sadou Intel Z97 Express, který by tak měl být s novým procesorem bez problémů kompatibilní ....­"

Nevím jaký starší CPU jste do LGA1151 nacpali :­) A asi bylo potřeba kladivo. Pak se nedivím, že to nenaběhlo. Ono bylo potřeba updatovat ten ­"BIOS­" ­(asi EFI­) i s deskou, pokud proběhla předchozí montáž staršího CPU do LGA1151 :­-­)

Mám takový pocit, že tam vypadl kus článku a kus se jaxi zmixoval :­-)
Odpovědět0  0
Právě provadim upgrade z Win8.1 a nevěřím svým očím. Mam dva monitory a instalace probíhá na stříkačku mezi nimi. Chvilku na jednom, po restartu na druhem a vzápětí opět na prvním: ­)
Co se tyka delky instalace, tak ta se u me pohybovala okolo 1 hodil po dokončení stažení. ­(Core i5­-4440s, 8GB RAM, SSHD Seagate 500GB s cca 300GB volneho mista, GeForce 450­)

Uvidíme jak se bude chovat, pak možná upgradnu i pracovní notebook.

Aktuálně mi třeba Firefox nevidí na síťové disky: (
Odpovědět0  0
Již delší dobu používám podložku E­-blue Cobra, která se prodává několik let také v podobných velikostech S,M,L a XXL a za ceny cca 170, 220, 300 a 300 Kč

Pravda je že ta největší není obšitá. Já používám velikost M.
Odpovědět0  0
To je mi novinka. Conect IT ma takovou klavesnici s ceskym potiskem jiz roky.
Odpovědět1  0
TDP u procesorů je známé, ale u grafik to tak jasné není a přece to EU nebude složitě zjišťovat :­-­( Jsou to paka.
To už měli třígit grafiky podle hmotnosti ­(výkonná a žravá grafika má přeci velký a těžký chladič­).

Můžeme jen doufat že jde o HOAX ...

To můžou rovnou začít omezovat plazmové TV, elektrické vařiče, trouby, klimatizace a vůbec všechny spotřebiče nad 75W ­(po vzoru žárovek)
Odpovědět0  0
V možnostech ovšem bylo: ­"Monitor naklápět a také otáčet do stran"
Odpovědět0  0
Já osobně si teda pod funkcí otočný monitor u Samsungu představím monitor s ­"PIVOT­" stojanem ­(tzn. otočný na výšku o 90 stupňů ­- podle horizontální osy kolmé k ploše displeje­)

Tento monitor podle mě ­"otočný­" není. Nakláněcí ano.
Odpovědět0  0
Řekl bych že tento chladič jsem montoval bratrovi na grafice Sapphire Radeon 4670 už před půl rokem. Nicméně byl právě tento víkend vyměněn za Accelero S1 kvůli své hlučnosti.

http:­/­/www.itbaza.com­/images­/vijesti­/image­/vga%20cards­/Sapphire_Radeon_HD_4670_GDDR4.jpg
Odpovědět0  0
... a další model s de...ním rozložením kláves :­-(
Odpovědět0  0
Jen bych dodal že u všech cca 20 tiskáren co mě prošli rukama byl USB kabel
Zatím se u žádné neobjevila žádná závada.
Odpovědět0  0
Já je nepodporuju, prostě to tak dělaj, využívaj nedostatek karet na trhu.
Odpovědět0  0
Ceny možná vidíte, ale skladem rozhodně nejsou. A když se naskladní tak cena záhadně vyskočí o tisícovku nahoru a ty levný jdou jen známejm obchodníků. Taková je bohužel realita. :(
Odpovědět0  0
.. a o mapování kláves se stará ­"KeyTweak"
Odpovědět0  0
"Pravá strana je už prakticky úplně stejná, jen mě zaskočilo opětovné použití stejné znakové klávesy, jako na levé straně­"

Pokud vím tak těmito klávesami disponuje alespoň 30% klávesnic.
Navíc ta vlevo je má oblíbená na ­"vykukování vlevo­" :­-­)
U mojí Logitech Internet Navigator SE mě chybí ­"jen­" podsvícení.
Bez kolečla na hlasitost bych se už neobešel, totéž rolovací kolečko, škoda že už se neprodává, ta má je po 5 letech již dost vyrychtovaná :­-­(

http:­/­/www.bgslevi.cz­/image­/LogitechInternetNavigatorSE.jpg
Odpovědět0  0
Tak já prevděpodobně jdnu z těch 200tisíc nemám :­-­)
Taky bych řekl že to je jen strašidlo.
To by museli i měnit auta, protože tam je taky možnost že při určitým nárazu vzplane ;­-)
Odpovědět0  0
Používám podložku ALLsop 40x33cm a sem naprosto spokojenej. Na hry i na práci téměř dokonalá. Po cca 1­/2 roce co ji mám nejeví téměř žádné známky opotřebení. ­(kromě roztřepeného 1mm u okraje, což se dá vyřešit oříznutím žiletkou­)
A ta podložka stojí cca 300,­-. Podložku za litr si fakt nekoupím ­(nadměrný klouzání u tvrdejch podložek ­(kov, plast­) mě fakt s..e, ta myš se nedá pak přesně zastavit­) Hraju Q3 a CS:S
Myš MX510
http:­/­/www.atcomp.cz­/zbozi_detail.aspx?zbozi=50887
Odpovědět0  0
Chybějící údaje jako vzdálenost na kterou jste měřili. Umí ty AP režim klient ? Co třeba kompatibilita mezi nimi ? Jak se chová při více aktivních klientech ? Když už mají switch, co třeba změřit propustnost po ethernetu ? Připojení do gigové sítě, proboha proč když to má 100Mb porty ? A co změřit dosah AP ?
Celkově mě ten článek nic neřekl, kromě toho že ty zařízení existujou. I na webu výrobce se dočtu víc.
Odpovědět0  0