reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Valve odhaluje prototyp herního PC Steam Machine

, , aktualita
Valve odhaluje prototyp herního PC Steam Machine
Společnost Valve ukázala jeden ze tří stovek postavených prototypů herní mašiny Steam Machine, o nichž jsme se dozvěděli už z dříve uvolněných informací. Jedná se o novou kategorii herních PC založených na operačním systému Steam OS, která...
Společnost Valve ukázala jeden ze tří stovek postavených prototypů herní mašiny Steam Machine, o nichž jsme se dozvěděli už z dříve uvolněných informací. Jedná se o novou kategorii herních PC založených na operačním systému Steam OS, která však budou využívat stejný hardware jako dnešní počítače. Zajímavý na nich bude právě OS a vedle toho také jejich provedení a ovladače. Jeden takový, Steam Controller, jsme si už také stačili představit.

Valve pak nedávno pozval vybrané novináře do Washingtonu, kde se mohli podívat na jeden z již postavených prototypů, které se mají ve své konečné podobě pokusit prodrat do našich obývacích pokojů. Počítač vypadá navenek velmi jednoduše a na své přední masce nese pouze dva porty USB 3.0 a jakýsi podsvícený bílý kruh. Jeho půdorys je pak čtvercový s hranou cca 30 cm a vysoký asi 8 cm. V sestavě se pak evidentně nenachází žádná optická mechanika.

Prototyp byl založen na procesoru Intel Core i7 a grafice NVIDIA GeForce GTX 780. Vidět je také napájecí zdroj, jenž rozhodně není klasického formátu ATX, spíše nějaký SFX a pak se ukazuje také mobilní pevný disk. Autor tohoto počítače nezapomněl připomenout, že jde pouze o testovací platformu, která má daleko k finálnímu produktu, což je tedy na ní také vidět. V PC jsou prý komponenty s největším výdejem tepla, čili zdroj, grafika a procesor, umístěny v oddělených zónách a každá pak vyfukuje teplý vzduch svým vlastním výdechem. Zástupce The Verge se pak pozastavil nad tím, že PC bylo i přes svou stísněnost v provozu dobře chlazené i tiché.

Ke zhlédnutí byl také prototyp ovladače Steam Controller, který tak rovněž nemá být finální verzí produktu chystanou pro Steam Machines na příští rok. Obsahovat má mimo jiné bezdrátové rozhraní a také gyroskop. K plné funkčnosti má tento ovladač ale ještě daleko.

Zástupci serveru Engadget pak zkoumali SteamOS, jenž k jejich překvapení zatím neumí nicjiného než hraní her ze Steamu a prohlížení webových stránek. Prozatím ani nebylo možné provést ukázku streamovaných her či prostě videa, o čemž Valve prý momentálně jedná s několika firmami, jež s tím mají více zkušeností.

Příště, tedy někdy v době CES 2014 (brzy v lednu) bychom se již měli dočkat ohlášení nových PC formátu Steam Machine, a to od hardwarových partnerů firmy Valve. K dispozici by měly být dokonce i takové, které budou čtyřikrát menší než je uvedený prototyp.

Nakonec firma Valve oznámila, že pracuje na tom, abychom mohli využívat Steam i offline a nemuseli se pro ověřování účtu přihlašovat. Prý jde jen o jakousi chybu a ne funkci.

Zdroj: Hexus.net
reklama
reklama
reklama
reklama