www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vesmírná stanice od Boeingu může být obydlím pro astronauty mířící na Mars

Vesmírná stanice od Boeingu může být obydlím pro astronauty mířící na Mars
, , aktualita
O letech astronautů na Mars se v poslední době hodně mluví. Společnosti dělají pokroky v kosmické technice, takže plány na cestu na Mars se už objevují. Boeing pro NASA vytváří koncept vesmírné stanice a kosmické lodi.
K oblíbeným
reklama
Astronauti budou v budoucnu potřebovat pro delší cesty ve vesmíru také nějaké základny, kde budou moct dočasně přebývat. NASA se proto loni spojila se šesti společnostmi s cílem rozvíjet kosmická plavidla do hlubokého vesmíru. Tento krok NASA udělala v rámci programu NextSTEP. Jednou ze šesti firem je i americký výrobce letecké techniky Boeing.

Společnost Boeing představila svůj plán na kosmické plavidlo a stanici, která by mohla poskytovat přístřeší astronautům v cislunárním prostoru, což je oblast mezi geostacionární dráhou a oběžnou dráhou Měsíce. Výtvor výrobce letecké techniky je koncept obydlí pro hluboký vesmír, součástí je i zároveň transportní prostředek, který se postará o dopravu lidí k Marsu.


Model Deep Space Gateway

Kosmická stanice Deep Space Gateway by mohla na své palubě kromě obydlí pro astronauty poskytovat výzkumné středisko. Toto vesmírná zařízení by také mohlo fungovat podobně jako Mezinárodní vesmírná stanice. Různé moduly se tak k Deep Space Gateway budou moct připojit. Stanice by však neměla být permanentně obydlená, má být schopná pracovat i samostatně. Energii by měl zajišťovat solárně-elektrický pohon.

Boeing pracuje také na konceptu Deep Space Transport, což bude kosmické zařízení, které by mělo být schopné dostat astronauty až k Marsu. Tento dopravní systém by měl být vybaven vším, co by lidská posádka mohla při cestě na Rudou planetu potřebovat, protože lidé budou muset vydržet dlouhou cestu. A právě na Deep Space Gateway by mohla být základna pro Deep Space Transport. Z této kosmické lodi, která lidskou posádku doveze až k Rudé planetě, by se astronauti na povrch Marsu za účelem plnění misí měli dostat pomocí přistávacích modulů.


Deep Space Transport pro dopravu na Mars

Podle Jeffa Fousta a jeho profilu na Twitteru by k první misi na Mars s těmito systémy mohlo dojít v roce 2033. To ale není ten nejdřívější termín, který společnosti ve věci letu astronautů na Mars udávají. Soukromá společnost Elona Muska SpaceX má v plánu realizovat první let s lidskou posádkou na Mars už v roce 2024.

Boeing plánuje, že stanici do vesmíru dopraví pomocí velké plánované rakety Space Launch System, a to ve čtyřech částech. Deep Space Gateway by se mohla začít vynášet a montovat už brzy po roku 2020. V současné době je celý systém už částečně vyvíjen.

Zdroje: engadget.com, Twitter
reklama
Nejnovější články
Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu Ryzen 7 2700X jako horký kandidát na rozumnou domácí sestavu
V poslední době jsou v hledáčku pochopitelně především nové procesory Ryzen rodiny Matisse, ovšem díky poklesu cen se z donedávna ještě drahého Ryzen 7 2700X stal velice zajímavý procesor. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální Indická železnice nasadí systémy rozpoznávání tváří, jsou však ilegální
Systémy rozpoznávající tváře se dnes hodně rozmáhají a dalším státem, který chce znatelně rozšířit kamery rozpoznávající obličeje kriminálníků, je Indie. Zdejší železnice chce nasadit takový systém, ten je však v zemi zatím nelegální.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD Ryzen 9 3950X je testován, jak si vede? AMD Ryzen 9 3950X je testován, jak si vede?
Procesor AMD Ryzen 9 3950X se šestnácti jádry se sice dostane na trh až ke konci měsíce, ovšem recenzenti už mají povoleno zveřejnit jeho testy. Někteří zájemci o vzorek procesoru přitom ostrouhali, ale recenzí je dost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů