www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Vesmírná stanice od Boeingu může být obydlím pro astronauty mířící na Mars

Vesmírná stanice od Boeingu může být obydlím pro astronauty mířící na Mars
, , aktualita
O letech astronautů na Mars se v poslední době hodně mluví. Společnosti dělají pokroky v kosmické technice, takže plány na cestu na Mars se už objevují. Boeing pro NASA vytváří koncept vesmírné stanice a kosmické lodi.
K oblíbeným
reklama
Astronauti budou v budoucnu potřebovat pro delší cesty ve vesmíru také nějaké základny, kde budou moct dočasně přebývat. NASA se proto loni spojila se šesti společnostmi s cílem rozvíjet kosmická plavidla do hlubokého vesmíru. Tento krok NASA udělala v rámci programu NextSTEP. Jednou ze šesti firem je i americký výrobce letecké techniky Boeing.

Společnost Boeing představila svůj plán na kosmické plavidlo a stanici, která by mohla poskytovat přístřeší astronautům v cislunárním prostoru, což je oblast mezi geostacionární dráhou a oběžnou dráhou Měsíce. Výtvor výrobce letecké techniky je koncept obydlí pro hluboký vesmír, součástí je i zároveň transportní prostředek, který se postará o dopravu lidí k Marsu.


Model Deep Space Gateway

Kosmická stanice Deep Space Gateway by mohla na své palubě kromě obydlí pro astronauty poskytovat výzkumné středisko. Toto vesmírná zařízení by také mohlo fungovat podobně jako Mezinárodní vesmírná stanice. Různé moduly se tak k Deep Space Gateway budou moct připojit. Stanice by však neměla být permanentně obydlená, má být schopná pracovat i samostatně. Energii by měl zajišťovat solárně-elektrický pohon.

Boeing pracuje také na konceptu Deep Space Transport, což bude kosmické zařízení, které by mělo být schopné dostat astronauty až k Marsu. Tento dopravní systém by měl být vybaven vším, co by lidská posádka mohla při cestě na Rudou planetu potřebovat, protože lidé budou muset vydržet dlouhou cestu. A právě na Deep Space Gateway by mohla být základna pro Deep Space Transport. Z této kosmické lodi, která lidskou posádku doveze až k Rudé planetě, by se astronauti na povrch Marsu za účelem plnění misí měli dostat pomocí přistávacích modulů.


Deep Space Transport pro dopravu na Mars

Podle Jeffa Fousta a jeho profilu na Twitteru by k první misi na Mars s těmito systémy mohlo dojít v roce 2033. To ale není ten nejdřívější termín, který společnosti ve věci letu astronautů na Mars udávají. Soukromá společnost Elona Muska SpaceX má v plánu realizovat první let s lidskou posádkou na Mars už v roce 2024.

Boeing plánuje, že stanici do vesmíru dopraví pomocí velké plánované rakety Space Launch System, a to ve čtyřech částech. Deep Space Gateway by se mohla začít vynášet a montovat už brzy po roku 2020. V současné době je celý systém už částečně vyvíjen.

Zdroje: engadget.com, Twitter
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek