Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od vh
Víte musíme řešit naši síť a ne evropskou, sítě na jihu Evropy vypadají úplně jinak než naše, z těch by elektrikář zešedivěl. A pokud jste poslouchal p. Bartušku, tak jednotlivé země nemají důvěru v jiné a tak nejde dělat celoevropské sítě, lze jen obchodovat s přebytky. A když dojde k průšvihu, tak musíte mít možnost vytvořit ostrovní síť a tu v Evropě nevytvoříte. Pokud nemáte dostatek vlastního výkonu nevytvoříte ostrovní síť.
Odpovědět1  0
Ono se nejedná o novou generaci reaktorů, takové reaktory se staví už od 70tých let jedná se o rychlé reaktory t.j. štěpení probíhá s rychlými neutrony, proto se chladí tekutým Na, NaK a pod. Používají je ponorky ­(s menším výkonem­) protože ten reaktor vyjde menší, obvykle mají výkonovou hustotu 1MW na 1litr objemu aktivní zony i vyšší. Tyto reaktory staví jen rusové ­(BN60, BN350, BN600, BN900­), ostatní od nich upustili ­(USA, F­). Problémy jsou s parogenerátorem sodík­-voda, Když byl postaven BN350 v Ševčenku u Kaspického moře tak výroba elektřiny fungovala jen půl roku, když vše vybouchlo. Nakonec jim parogenerátor vyrobila 1. Brněnská strojírna a ten se používá dodnes. Reaktor je tříokruhový, 1. aktivní okruh je sodíkový, druhý je sodík s parogenerátorem sodík­-voda a třetí okruh je běžná parní turbína. U tohoto typu reaktoru je možné použít jako krajní palivové články U238 z kterého se s pomocí neutronů stane Pu 239, které je možné použít v reaktorech nebo pro výrobu bomb po přepracování paliva.
Odpovědět2  0
Nevím jak vy jste přišli k těmto výpočtům, ale platí, že 1GW FVE vyrobí za rok 1TWh elektřiny. 1GW JE Temelín vyrobí za rok 7,5TWh elektřiny. Poměr výroby FVE v červnu a v prosinci je 7:1, stačí si vyhledat na internetu příslušné výpočty a mám to ověřené praxí s FVE. Z toho je jasné, že ani větrníky v prosinci nepomohou i když vyrobí víc než v létě. Je mi líto, že lidé nepoužívají mozek a fyziku, aby své bláboly dokázali obhájit.
Odpovědět4  2