Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od VictorCZ
Jako majitel výprodejové sestavy s PCI­-E 3.0 generace Skylake dím ,že RX6500 není grafická karta pro mne a vlastně pro nikoho ,kdo chce dnes smysluplnou grafickou kartu za budgetovou cenu . Ve srovnání s mou vousatou RX 580 která byla přijata už ve své době jako minimální pokrok a za to byla často a ráda kritizována je to s novou RX6500 přímo skok do minulosti ­(výkon půl dekády zpět ? To už zkusil Intel s Atomy ...­) Popravdě koukat se na takovou kartu a mluvit o tom že PCIE 4.0 je standard a 4 linky stačí všem takže ke kriplení výkonu nedojde u všech.... ,tak říkám trn z paty tahle karta těm co dostupný budget potřebují nejvíc opravdu nevytrhne . AMD umělo dělat dobře karty ,ale to RX6500 opravdu není .
Odpovědět1  0
Vidím velké špatné pro AMD tábor :­( PCI­-E 3.0 je kandidát na upgrade a 6500LT to nebude ...
Odpovědět2  2
Jak se to vezme ...dneska rybka hledá růžovou , později může navigovat cokoli a ještě úspěšně stisknout spoušť....
Odpovědět1  1
Ještě budeme rádi za hliník ....:­/
Odpovědět1  0
Hlavně abychom tu neměli jen třetího hegemona do počtu , co si bude přát hlavně ujíždět na maržích z grafické divize .
Odpovědět0  0
Vypadá to , že DDR4 se s klidem úplně vyhnu a rovnou poskocím z DDR3 na DDR5 ...,teď pokud budou k dostání :/
Odpovědět0  0
Carmack už je především mediální šáša .Ten co stál u zrodu Doomu a Daikatany .
Aukce a nejlépe placené bitcoinem ;­) Z principu nedomyšlené a bláhové plácání celé britky ,protože víme jak končí běžné aukce a scalpery by se tak elegantně stali samotní distributoři.
Odpovědět0  0
CD projekt sklízí co zasyl . Zrovna RED engine se v Cyberpunku neukázal v nejlepším světle .... Tak kdo může ze zdrojáků profitovat ....lidé z branže, konkurence, možná několik free maniaků ,pořád je to úzká profilace pokud by z takového úniku měl někdo mít reálný prospěch .
Odpovědět1  6
Ale jo však interakce je tak hluboká jako celá hra ...Postavy ve městě vám někdy i odpoví ....umí asi dvě odpovědi a pak třetí a tou je pár teček a vykřičník . Totéž internet a počítače ve hře ...jedna dvě stránky pořád dokola ...chcete detaily a přístup odmítnut . Asi bych chtěl moc ,ale funkční pseudointernet jsme ve hře už měli a nevypadalo to tak zoufale jako tady ­( viz .Front Mission 3 či Jagged Aliance....­).
Nejvíc zamrzí absence byť náznaku jakékoli inteligence obyvatel města . Policejní zásahy jsou předskriptované ,stejně jako vyšetřování v různých koutech města . Jdu po ulici a vidím jak se spouští triggery přehravající mi scénku či dialog na konkrétním místě .
To v čem Cyberpunk fatálně selhal je absence dotaženosti iluze fungujícího města . Nic nového CD Projekt žánru nepřinesl a ještě to odfláknul ...
Odpovědět6  0
Měli osm let pracovat na konzolové verzi ....ono je to málo ? Osm let si berou peníze a nakonec řeknou ­"Jako sorry je to slabý a vydají něco co se při nejlepší vůli nedá hrát ???­" Já si platit takové skvosty tak jim ani nepoděkuju a ukážu na dveře .
Při osmi letech vývoje se nedá mluvit o uspěchaném vývoji a určitě bych si na kobereček pozval zodpovědné osoby a to pocení bych chtěl vidět na vlastní oči .Nakonec první den se ještě mohli plácat po zádech kolik toho prodali ...a za to že nedali vědět v jakém stavu se hra nachází je čeká žaloba .A právem.Přechválený zajíc v pytli se neprodává ....to už Sony zajistilo
Odpovědět3  1
Tak to opravdu asi moc nehrajete .Takový bugfest tu už dlouho nebyl .Jj lhát se nemá a je fakt , že nejlepší cyberpunk hru si představuju jinak než to, co CD projekt předvedl ... Koncept na úrovni bezmála dvacet let staré mafie a ještě tu někdo dokáže tvrdit , že se nemáme dívat na zamrzlý openworld:­/ . Ta hra postrádala jakoukoli optimalizaci .Osm let vývoje a vydají paskvil , kterým se vyrovnají Ubisoftu s jejich Assasinem ,který je tu rok co rok ...Gratuluji já být akcionářem tak teď prodávám taky ...
Odpovědět4  4
Kdo že má pro GPD oficiální zastoupení na našem trhu ? ....
Odpovědět0  0
Kdysi se to zdálo být jako dobrý nápad.Jenže jako konzole za 500 USD tu máme dospělý nextgen a jako tool pro browsení nám dostačuje Raspberry 400 za 100 USD ....a Atari je někde mezi a úplně mimo .
Odpovědět0  0
Říct , že Star Citizen je už jen past na peníze by bylo trefnější .
S novým datadiskem k Elite přichází i o poslední dominanci kde měl šanci vyniknout nad konkurenci ....
Odpovědět0  2
No nevím co vše se děje na scéně ,ale viditelně to v celku působí jako přeplácanější a hůř čitelné GTA5 , s kterým tahle hra prostě snese srovnání už kvůli tomu , že vyšlo před sedmi léty a stále vypadá srovnatelně co do celkového zážitku a v detailnosti prostředí dokonce vede i verze na PS3 ...
Když porovnávat tak s tím k čemu má hra náplní i provedením nejblíž ....a je smutné že to bude sedm let stará hra , která z toho nakonec vyjde celkově lépe :­/ .Grafický benchmark ? Ale no tak ...na ten si nechte na konzolích zajít chuť , tedy pokud takové označení Cyberpunk 2077 není sarkasmem .
Odpovědět1  0
A dochází vám ,že tohle všechno měli vědět i vývojáři a že to rozhodně nemůže omluvit stav v jakém hra na oldgen vyšla ??
Pokud dělám hru , dělám ji tak aby to co vyšlo bylo hratelné právě na hardware pro ktery hru vyvíjím ....to že mám k dispozici časem mnohem lepší HW nemůže ve výsledku omluvit to že se vykašlu na optimalizace a budu tvrdit pořiďte si lepší HW , tam už to pojede !!!! Tohle je doména PC nikoli konzolových her a Sony i CDProjektu musí být jasné že s takovym stavem hry by před pár lety stěží dosáhli na akceptaci od Sony před vydaním hry s nálepkou jejich systému. :­(­(­(­( .
Odpovědět0  0
Myslím že o tom , že to CD Projekt RED podělali na celé čáře nemůže být pochyb . Hru dělali prioritně pro starou generaci konzolí a na té měla hra v této době být i optimalizována .Paradoxně jediné konzole kde hra jakž takž rozumně běží jsou ty nextgenové ,které si na optimalizaci a efekty musí ještě počkat .....Takže CD Projekt vydal hru , kterou ani přes opakované odklady neoptimalizoval ani na jednu z generací konzolí .
Omlouvat to slabým hardwarem ? Nepřípustné ! Vždyť tu hru dle vlastních slov tvořili primárně pro oldgen !
Nejhorší na tom je , že děkují osmi milionům zákazníků , kteří dostali v lepším případě polotovar a určitě si představovali , že za své peníze dostanou minimálně produkt na úrovni dnešní doby .
Upřímně a od srdce ­- Opět se ukázalo , že přemíra hype na něco co zákazníci raděj nemají vidět je věc podpásová a primárně hraničící s podvodem .
Ano být na straně naštvaných majitelů PS4 žádám o vrácení peněz protože produkt opravdu postrádá jakýchkoli kvalit slibovaných vývojáři .
Odpovědět1  1
:­) A to je důvod k upgradu ...Také jsem chtěl novou grafickou kartu ....tak jsem si koupil konzoli , protože cena­/ výkon pro mé využití byla jasná volba .
Odpovědět0  3
Safra bude mi na to ještě stačit PS5 ? ;DDD
Odpovědět0  1
Stačí si zapnout dynamické rozlišení v PC verzi WOT . S minimálním rozlišením to funguje špatně , ale pokud se cílí Na FullHD má se ještě kam kvalita obrazu propadat ­( něco jako YouTube mozaika na pomalém připojení)
Odpovědět0  0
Myslím že všichni už víme , že Xbox series S je ultimátní retro mašina ...a tam na 720p už všichni jsou zvyklí . Za daný peníz dostatek muziky v adekvátní kvalitě
Odpovědět0  0
Možná proto , že konkurence s tím problém nemá ? ...
A stejně se dalo v této generaci odpovědět i na otázku přehřívání a tiché konstrukce konzole ...
Odpovědět0  2
No já dostal stejný email od Alzy i k XboxSeX .....nebudou pokusíme se vás uspokojit , jste v pořadí ....pak omluva za automatické rozesílání a taky neví kolik kusů se jim podaří naskladnit k zahájení prodeje ale prý se snaží :­/­/­/­/

Sony jsem dal vale díky existenci GamePass a absenci PS Now u nás a pak i díky provedení konzole kterou prostě nemohu ani se zavřenýma očima označit za praktickou a vhodnou do mého pokoje ­( PS3 jsem měl a nadával na zaoblení jak špaček ,takže trůnila vždy nahoře nad PS4­)
Odpovědět1  1
Obchodníky zajímá především obrat ...to že zboží dnes skoupí překupník který zaplatí na místě a přeprodává dál s jistým ziskem pramenícím z nedostatku v oficiálních obchodech je bohužel smutný fakt. Děje se to všude od bytů po kecky a je fakt že kdyby byl zájem ...ale on už je a všichni jsou spokojeni , vyjma těch na konci letadla
Odpovědět0  0
Nevšiml jsem si , že by v segmentu 5000Kč byl nový král .Takže opět se generační obměna nahoře zase tak moc rychle nepromítne v aceptovatelném pásmu většiny s 1060 či ještě s 1050Ti , a co teď s 1660 :­/ ...Ale nové specifikace konzolí je rychle vymítí stoprocentně , otázka stojí kdo nabídne favorita pro masy ...
Odpovědět0  0
To je samý MAMR,HAMR kam se podíváš , ale udělat pořádný disk bez šindelí dneska už všichni pomalu zapomínají :(
Odpovědět1  1
Asi každý by rád viděl aby z takového úniku profitovaly alternativy schopné spustit kód pro Windows na jiném OS ...
XP byly dlouho etalon a mnohým emulacím by i plná kompatibilita s XP pomohla .Inu uvidíme ale na raketový vývoj jen díky komunitě bych dnes už nesázel ...
Odpovědět1  0
Je čas na upgrade ? ....A kde je silná střední cenová ?Inu nukdo se nesmí divit že Pascaly dožívají , když ze všeho udělali cenový highend :(
Odpovědět3  0
Tak snad alespoň slevní karty minulé generace a radovat se budeme všichni ....
Odpovědět0  0
Vsadil bych se , že takhle na výkon půjde ATI ...pardon AMD s Radeonem ;­) Oh nedostižný výkon RDNA2
Hrajte jako v roce 1999
Odpovědět2  4
Pokud nemusíš řešit odpadní teplo z rychlých chipů , tak nechť je pamět na další vrstvě compostéru ...ovšem , tady jsou jasné limity technologie .
Odpovědět0  0
Tak konečně ,že by byla integrovaná gafika u AMD vhodná i pro hry ? Už v době GK integrovaných v chipsetu jsem doufal v to , že si zahraji .Ale doposud pokażdé a také s APU to skončilo vypnutím grafiky a přechodem ke klasice tam kde to jen šlo .
Odpovědět0  0
AVX512 ....Jako vždy na instrukce Intelu dojede jen konkurence , která bude mít vlastní implementaci , nebo ekvivalent ani nenabídne .
Jaký smysl mají mobilní telefony s HW podporou AI predikce ? K čemu tedy je pak dobré AVX ?....Praktické použití pro uživatele pokulhává , ale jako efektivní zdroj dat pro reklamní automaty ­- k nezaplacení
Odpovědět4  1
Neaktualizoval zase Microsoft ?
Odpovědět2  1
Ano na konzolích je Hearthstone už mrtvý ...takže opravdu zkazili i tohle
Odpovědět0  0
Super čip do mobilního telefonu , pračky , vibrátoru .... Každému co jeho jest .Hlavně X86
Odpovědět3  0
Horší než Huawei .Paradoxně od Microsoftu se ani nic jiného nečekalo a jejich obchodní model se šmírováním prostě počítá .
Firma co využije vašeho počítače jako bittorent nodu pro vlastní aktualizace s qvótou 50GB ­( minimálně 5GB­) , aniž by vás o tom ráčila explicitně informovat ...
Aleje to americká firma
Odpovědět2  0
A poroste i počet uživatelů s RTX grafikami ....Force Now dokáže se statistikami Steamu ještě zamávat
Odpovědět0  1
S mobilem na LTE a hrajeme Doom 2016 ;­) ...tohle je mezivrstva mezi PC a mobilním hraním . Smysl to dává a pokud by něco podobného spustila i Sony , pak dává smysl i konec vývoje vlastních handheldů ....
Odpovědět0  0
Mně by se líbilo , kdyby na svém serveru umožnila spustit jakoukoli hru ze Steam knihovny , tak jako to bylo v betě .
Klidně bez garancí a optimalizace . Ono to totiž většinou fungovalo a dostatečně ;­) . Dořešit ukládání pozic aby wipeoutem nemusel člověk začínat od znova a super....za tohle těch 5 USD má smysl ....
To ticho v pokoji mi za to stojí a snad dohrají toho Mutanta ;­)
Odpovědět0  0
Tam ,kam se zatím nikdo nevydal .....
Odpovědět3  0
No já to vidím tak , že ještě vůbec nevíme , co je vlastně běžné a to nejen ve vesmíru .... Na měsíci jsme také nebyli dost dlouho a to bylo před desítkami let ...
Odpovědět0  0
Už teď je to zajímavější než Raspberry :­/ ...
Otázkou je , zdali vývoz technolologie bude limitovaný a pak také jakou cenu si za něj Číňan řekne .
Vzpomínám si na nějaký Snapdragon , který měl spasit Čínu a který někteří srovnávali s X86 , a kde jsou s ARMem dneska ...
Myslím ,že Mini ITX není jediný formát , jde by šel využít a docela by mne zajímalo na kolik se vzdálí výkonem i cenou Intelovým Atomovým Celeronům a Pentiím ,které třeba používá GPD pro přenosné minibooky .
Číňan by jej dokázal prosadit hodně rychle a v širokém spektru zařízení ...
Odpovědět0  0
Tak a teď ještě Low profile ;)
Odpovědět1  0
Těžko se mi zvyká ,když někdo u nás RTX2060 levná karta říká ....
No jo čučkaři s pevně daným rozpočtem proti těm ,co na nějakou tu láci za dalšího Masaryka nehledí ....
Odpovědět2  0
Nenahraje to cenám za které bude vydělávat AMD ? :­/...
Odpovědět0  0
To je tak, když v Microsoftu velí nativní Indiáni ... Miluji systém , co sám o sobě nespotřebuje víc ,než pět procent výkonu procesoru ...takže Win10 kondomů nechci ;)
Odpovědět0  0
5700X na steroidech a 500W spotřebě ? ...RDNA 1­/5 :D ....
Radeon WII a stejně mýtický následovník
Odpovědět1  14
To označení KO znamená co ?....V bazaru bych se takhle označené kartě vyhnul obloukem :­/­//
Odpovědět3  2
Takže i nVidia už má vlastní RADEON Chill ;­)
Odpovědět3  0
Kdyby měl reálnou šanci na dokončení , neprolátla by se jeho existence až do uveřejnění na netu , protože co je jednou na něm už nelze zastavit ani zakázat ;­) . Takhle to bylo haló s předem jasným výsledkem ;)
Odpovědět2  0
Intel potřebuje konkurenceschopné APU což jsou v jeho případě skoro všechny CPU .To že vzešel ze stávajícího řešení s sebou nese odpovídající výsledky a Koduri je ten od kterého se čeká zázrak . Marže v grafickém segmentu jsou nyní vysoko a reálný výkon stagnuje . nVidia dokázala o roky předběhnout konkurenci a teď experimentuje s raytracingem ­( o který zájem mimo profesionální sféru nebyl ­). AMD vydává architektury jak na běžícím páse , ale status výkonového lídra papírově slabší nVidia dokáže stále uhájit .
Intelu zbývá mainstream ve kterém je ale hodně ryb od konkurence ....Xe by musel přijít jako blesk z čistého nebe aby ohrozil konkurenci a třeba jsou to záměrné dezinformace co připravují půdu pro samostatnou Xe...
Odpovědět0  0
To je super , to je super a reálně bude na trhu kdy ???? :­/
Odpovědět0  2
A už Microsoft nabízí plnohodnotnou náhradu za Windows 7 ? Při vší vůli za ni nemohu považovat Windows 10 , který nedosahuje standardů které nastavil sám Microsoft právě ve starším systému .Za mne díky sbohem a šáteček ekvivalent Windows 7 nemáte a do Bety založené na monetizaci a skrytém rozesílání bittorentích kopií sebe sama jít nechci a dokud k tomu nebude jasný důvod tak ani nepůjdu. Aktualizace 7 je to co chci nebo alespoň totální kastraci špiónování a totální konverzi systému z 10 k obrazu Windows 7 ....pak bude na světě slušný Microsoft OS
Odpovědět3  2
Anti Lag je po zapnutí poznat , Integer Scaling doufám nebude jen pod Windows 10 :­/ .....Vše ostatní mi nepojede , takže za mne dobrá ;­)
Odpovědět0  0
200USD ? ...Pak by vítězem byla 580 či bez dalších korekcí 1650 Super. ...tak či onak nemám teď vůbec chuť ani motivaci do nové ­"lowend­" grafiky jít :­/
Odpovědět0  0
Bude k dispozici konečně i plné nastavení vzhledu Windows 10 ?
Start menu holt nahradíme ruskou aplikací volající domů , ale Windows Aero a průhledné okna jsou stále víc než horké záplaty v systému :­/ . Kdy začne Microsoft konat dle přání posledních zatvrzelých uživatelů , kterým se prostě nový přehledný a univerzální vzhled Windows 10 prostě a jednoduše zajídá? .....
A co na to Linux pozitivní menšina ...stále nikdo nevnímá možnost přijmout pod svá křídla nespokojené uživatele Windows a nabídnout nativní podporu win programů ?
Odpovědět0  0
28.11 9:00 Steam Controller opět skladem .....
Odpovědět0  0
Další prokázané kurvítko od HP ....pak se diví proč nikdo nechce jejich tiskárny .Koukám i SSD a další tuny záměrného elektroodpadu :­( ...
Odpovědět0  0
Jsem tu správně na světhardware ? .... Vždyť reballing se dělá zcela běžně tak jaké honění kuliček ? .....
Odpovědět0  0
Safra umí tohle pivot ? ....
Odpovědět0  0
Platit za službu i jednotlivé hry ? ....Navíc blackbox kde si nepustím co chci ....Ge Force Now na Shieldu mne tedy oslovil víc díky tomu že v betě dovolil ze Steamu instalovat na virtuál cokoli z Steam knihovny ale bez záruky ....a že to většinou jelo bez problémů ....
Odpovědět0  0
Hlavně reálně stačí jen software , jen jsem nepochopil , proč integer scale vyžaduje win8 a vyšší , vždyť implementace upsalingu by neměla být složitá , minimálně v okně :­/....
Odpovědět0  0