www.svethardware.cz
>
>
>
>

Video ukazuje přistání rakety Blue Origin z jejího pohledu

Video ukazuje přistání rakety Blue Origin z jejího pohledu
, , aktualita
Soukromá společnost Blue Origin vysílá do vesmíru své rakety. Nedávno proběhla třetí mise, kterou bylo možné sledovat pomocí záběrů z naší planety. Jak ale vypadá toto přistání přímo z pohledu samotné rakety?
K oblíbeným
reklama
Soukromá vesmírná společnost SpaceX má za sebou už řadu úspěchů. Před nedávnem s úspěšným výsledkem proběhlo už druhé přistání rakety Falcon 9 FT na přistávací plošině na vodě. SpaceX je možná v poslední době nejznámější, ale ne jedinou soukromou společností, které se daří vysílat do vesmíru rakety, jež se v pořádku vrátí zpátky.

Blue Origin je americká soukromá společnost, která se specializuje na výrobu letecké a vesmírné techniky. Tato společnost, kterou řídí Jeff Bezos, nedávno - 2.dubna 2016 - úspěšně provedla třetí let do vesmíru se svou raketou, která dosáhla vzdálenosti 103,8 km. Tato událost byla natáčená pomocí dronu, který však s raketou do vesmíru nemohl.

Videa, která jsou natáčená ze země, neposkytují až tak vizuálně zajímavý pohled, jde totiž vidět jen letící raketu a to, jak startuje a dosedá. Jiný úhel pohledu na tuto událost však může být opravdu zajímavý. Blue Origin nyní na YouTube zveřejnila video, které je natáčené nikoliv ze země, ale z pohledu rakety.


Video začíná okamžikem chvíli před tím, než raketa vstoupí do atmosféry. Záběry poskytují impozantní pohled na blížící se modrou planetu, jak raketa Blue Origin postupně klesá. S nižší výškou se mění i pohled - ze záplavy modré se najednou stává suchá americká poušť. Tato změna je opravdu rychlá.

Zatím jsou pro člověka takovéto záběry z vesmíru stále něčím zajímavým. S tím, jak rychle postupují vesmírné technologie kupředu, už to však možná nebude dlouho trvat a lety do vesmíru budou na denním pořádku.

Zdroj: YouTube

reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala