www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD

ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
, , aktualita
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
K oblíbeným
reklama
ViewSonic Elite XG270Q tak přichází jako levnější i hůře vybavená verze modelu XG270QG, který byl představen ke konci minulého roku. Ten zahrnoval technologii G-Sync, a to ve své původní verzi s příslušným hardwarovým modulem, takže už jen jeho vynecháním lze značně ušetřit. Zde tak máme namísto G-Sync technologii Adaptive-Sync. 
 
 
Tato novinka pak na svém 27" panelu typu IPS (bez zakřivení) nabídne rozlišení 2560 x 1440, dále typický kontrast 1000:1, jas 400 nit, odezvu pouze 1 ms, a to Grey to Grey, přičemž pozorovací úhly jsou jako obvykle 178 ° v obou směrech. Stojan umožní nastavení výšky v rozsahu 115 mm, natočení i naklopení panelu a má i funkci pivot. Pokud by přesto nevyhovoval, máme tu podpora VESA držáků (100 x 100). 
 
 
Na rozhraní HDMI 2.0 můžeme využít obnovovací frekvenci v rozmezí 48 až 144 Hz přičemž až DisplayPort 1.4 zajistí plných 48 až 165 Hz. Pak tu máme také 3,5mm audio výstup, tříportový USB Hub s konektory verze 3.0 a vcelku ještě decentní zadní RGB osvícení. 
 

 
Nový Elite XG270Q tak sice nemá modul systému G-Sync, ale patří alespoň mezi G-Sync Compatible monitory. Rozdílný by měl být také panel, neboť ViewSonic se u XG270QG chlubí IPS Nano Colour panelem s 98% pokrytím prostoru DCI-P3, ale ani zde to není špatné s 95% pokrytím. Na druhou stranu je tu silnější podsvícení, a to o 50 nitů. 
 
ViewSonic Elite XG270QG lze sehnat už za cenu pod 20.000 Kč, na kterou se opět dostal po jarním zdražování. XG270Q by tak měl být výrazně levnější, ale přesnou částku neznáme. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila Intel Iris Xe Max svým výkonem v OpenCL zatím neoslnila
Společnost Intel vyslala na trh po velice dlouhé době své první samostatné GPU v podobě Iris Xe Max. Jedná se prostě o čip DG1, který známe už dlouho, a to ve verzi pro mobilní počítače. Jak si stojí vedle konkurence?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu Jižní Austrálie běžela na solární energii ze 100 %, i když jen na hodinu
Solární energie zažívá v některých zemích velký boom. Mezi ně patří i stát Jižní Austrálie, kterému se podařilo běžet pokrýt poptávku čistě jen solární energií. Šlo ale jen o krátkodobou záležitost, která se brzy může stát častější.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG? Koduri z Intelu bude mluvit na prezentaci Samsungu, bude ten vyrábět Xe-HPG?
Raja Koduri bude mít prezentaci na akci Samsung's Advanced Foundry Ecosystem Forum pořádané (jak jinak) jihokorejským Samsungem, který je jeden ze dvou adeptů na výrobu čipů Xe-HPG pro Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz Vývojový Asus Strix s Navi 21 XT dosahuje turbo taktu až přes 2500 MHz
Patrick Schur se na Twitteru podělil o informace o vývojových verzích grafik Asus Strix, které nesou čip Navi 21 XT. Vypadá to na velice slušné takty při TGP 289 W, takže co nového se dozvíme? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář