www.svethardware.cz
>
>
>

ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD

ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
, , aktualita
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
K oblíbeným
reklama
ViewSonic Elite XG270Q tak přichází jako levnější i hůře vybavená verze modelu XG270QG, který byl představen ke konci minulého roku. Ten zahrnoval technologii G-Sync, a to ve své původní verzi s příslušným hardwarovým modulem, takže už jen jeho vynecháním lze značně ušetřit. Zde tak máme namísto G-Sync technologii Adaptive-Sync. 
 
 
Tato novinka pak na svém 27" panelu typu IPS (bez zakřivení) nabídne rozlišení 2560 x 1440, dále typický kontrast 1000:1, jas 400 nit, odezvu pouze 1 ms, a to Grey to Grey, přičemž pozorovací úhly jsou jako obvykle 178 ° v obou směrech. Stojan umožní nastavení výšky v rozsahu 115 mm, natočení i naklopení panelu a má i funkci pivot. Pokud by přesto nevyhovoval, máme tu podpora VESA držáků (100 x 100). 
 
 
Na rozhraní HDMI 2.0 můžeme využít obnovovací frekvenci v rozmezí 48 až 144 Hz přičemž až DisplayPort 1.4 zajistí plných 48 až 165 Hz. Pak tu máme také 3,5mm audio výstup, tříportový USB Hub s konektory verze 3.0 a vcelku ještě decentní zadní RGB osvícení. 
 

 
Nový Elite XG270Q tak sice nemá modul systému G-Sync, ale patří alespoň mezi G-Sync Compatible monitory. Rozdílný by měl být také panel, neboť ViewSonic se u XG270QG chlubí IPS Nano Colour panelem s 98% pokrytím prostoru DCI-P3, ale ani zde to není špatné s 95% pokrytím. Na druhou stranu je tu silnější podsvícení, a to o 50 nitů. 
 
ViewSonic Elite XG270QG lze sehnat už za cenu pod 20.000 Kč, na kterou se opět dostal po jarním zdražování. XG270Q by tak měl být výrazně levnější, ale přesnou částku neznáme. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik