reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Vlaněk
"A ty fungují bez energie?­"
Budete se možná divit, ale vlastně ano. Viz: https:­/­/www.osel.cz­/12420­-co2rail­-promenuje­-zeleznicni­-vozy­-na­-mobilni­-lapace­-oxidu­-uhliciteho.html
K té efektivitě už vám odpověděl HoCh v 15:42.
Odpovědět0  1
Ok. Výběr auta beru.
Co se mi ovšem nelíbí, že počítáte s elektřinou, kterou spotřebuje testovací zařízení. I podle článku je zřejmé, že počítají s vyšší efektivitou v dalších fázích vývoje. Značnou část energie ušetří určitě i tím, že nebude potřeba těžit CO2 z okolního vzduchu. K získávání CO2 se např. používají speciální vagóny. Takto získané CO2 momentálně chtějí přímo ukládat do země. Toto by bylo mnohem lepší využití. Tudíž těch 25 Temelínů nebude reálně potřeba. Stejně jako nákup surovin v Číně, změna infrastruktury, potřeba ekologické likvidace...
Odpovědět0  1
Proč v článku uvádíte auto s tak extrémní spotřebou? Aby vám to líp vycházelo?
Masová elektromobilita má v současnosti hned několik slabin. Např. závislost na Číně, potřeba kompletní přeměny infrastruktury a služeb. Přesně tohle řeší syntetické palivo. Pokud započítáte náklady na tohle, najednou náklady na výrobu SP nevypadají tak špatně.
V ČR máme 6,4 milionu aut. Kde vyrobíme potřebnou elektřinu a jak ji k těm elektroautům dostaneme? Se SP náklady na tohle nevzniknou.
Odpovědět0  2
Plachetnice taky dokáže plout proti větru. Tedy pokud tím ­"jedním směrem­" autor nemyslel vpřed. ;­-)
Odpovědět0  0
Při zapnutém fTPM ­(AMD Ryzen 2600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 5 WiFi­) se mi po několika spuštěních systému objevila hláška, že byl nesprávně odebrán HW. Pomohlo vypnutí a zapnutí fTPM. Nakonec jsem ale koupil samostatné TPM a je po problémech.
Odpovědět0  0
Tak to se mi skutečně ještě nepovedlo. A to jsem těch počítačů rozebíral a skládal určitě přes stovku. Jó takhle odpálit porty, to je jiná. ;­-)
Odpovědět0  0
Polská TV tak dabuje dodnes
Odpovědět0  0
Docela se těším. Už je to totiž spousta let, co jsem tuto hru hrál a tak mám většinu zážitků překrytých novějšími tituly. Co mi ale zůstalo, byl ten pocit, že hraji vyjímečnou hru. Snad si ten pocit vyzkouším znovu.
Odpovědět0  0
Na žádném z mých PC jsem s touto aktualizací žádné problémy nezaznamenal.
Odpovědět2  1
Řeč byla o projektech, které pracují na Covid­-19. WCG a GPUGRID na tomto ­(zatím­) nepracují. ;­-)
Odpovědět0  0
Folding@Home není jediný projekt, který se věnuje výpočtům léků na Covid­-19. Dalším je např. Rosetta@Home, který oproti FaH běží pod Boinc, což je ucelená infrastruktura distribuovaných výpočtů Kalifornské univerzity v Berkeley. Sám ho používám již 16 let. Bližší info můžete najít na stránkách Czech National Teamu o.p.s. https:­/­/www.czechnationalteam.cz­/?q=content­/vzkum­-covid­-19­-na­-rosett­-folding
Odpovědět0  0
Máte naprostou pravdu. Nenechte si vnutit to, co ve skutečnosti nepotřebujete. Sice Facebook ­(velmi málo­), smartphone ­(velmi mnoho­), platební karty ­(nemám rád hotovost­), dopravní prostředky ­(do práce mám 23 km a na kole už to nezvládám­), používám, ale u koho vidím, že ho do toho tlačí okolí, podporuji v tom, aby tyto výdobytky moderní doby nepoužíval. Vážím si každého, kdo dokáže říct: ­"Tohle já nechci!"
Odpovědět1  0
Opravdu je to GTX a ne RTX?
Odpovědět0  0
Na druhé pozici není Asus, ale Acer.
Odpovědět3  0
Počítám se mezi herní pamětníky ­(za klávesnicí sedím už 32 let­). MP jsem začal hrát hned, jak mi to umožnila internetová přípojka. V té době to bylo o tom zahrát si, pobavit se. Pokecali jste s hráči z USA, Německa, GB... Prostě paráda. Poté mě syn přivedl k CS a byl to pro mě doslova kulturní šok. Když vás spolubojovník sprdne za nedodržení dohodnuté taktiky, pochopíte to. Ale když na vás sprostě řve lámanou francouzštinou nějaký dvanáctiletý spratek, protože jste sám už po několikáté vystřílel jejich tým a obviňovat vás z cheatování, to už je na mě moc. Poslední tečkou pak bylo BF4 a ­"My všichni jsme snajpři!­" Kuchání a sběr známek člověka hodně rychle omrzí. A tak mi zbývá SP. Vztekat se můžu jen sám na sebe.
Odpovědět0  0
Do této aktualizace jsem se divil rozhořčeným komentářům na adresu Windows 10. Spravuji něco kolem deseti PC a na žádném jsem nezaznamenal sebemenší problém. Teď už mám ale první špatnou zkušenost taky. Nejdříve jsem si všiml, že nejede Eset SS, potom nešlel spustit software HP a pak jsem objevoval jednu nefunkční aplikaci za druhou. Po obnovení do továrního nastavení a opětovné instalaci všeho potřebého je ale opět vše ok. Nakonec z toho bylo naštěstí jen jednodenní přerušení práce.
Odpovědět0  0
Ano, takových zázračných, či přelomových, technologií tady byla celá řada. Ale nějaká se přece chytnout musí.
Odpovědět0  0
Přesně. Kartu mám jen k účtu, kde žádný zůstatek běžně není. Ldyž chci platit, prostě si tam peníze převedu. V rámci jedné banky je to prakticky okamžitě.
Odpovědět0  0
Tvrzení, že jeden systém je bezpečnější, než druhý, je silně zavádějící. Už jen proto, že bezpečnost není věc, ale proces. Vždy záleží na uživateli.
Odpovědět2  0
Mobilní Wokna jsem si vyzkoušel a už je fakt nemusím. Na druhou stranu je chyba, že se víc nerozšířily. Diverzita je důležitější, než si většina uživatelů dokáže představit.
Odpovědět1  0
Možná je problém v tom, že uživatelé neumí komunikovat s MS. ;­-­)
Možná je problém v tom, že běžný uživatel prostě neví, co vlastně potřebuje.
Odpovědět1  1
Konečně pořádná záznamová technologie pro archivy, muzea atd. Jsem zvědav, jestli bude tohle přístupné i pro běžného smrtelníka.
Odpovědět0  0