www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vzorek AMD Ryzen 7 5700G se už prodával v bazaru, jaký má výkon?

Vzorek AMD Ryzen 7 5700G se už prodával v bazaru, jaký má výkon?
, , aktualita
V poslední době se množí případy, kdy se na trh, respektive spíše do bazarové nabídky dostane zboží, které by se prodávat rozhodně nemělo. Nyní to padlo i na inženýrský vzorek APU Ryzen 7 5700G generace Cezanne.
K oblíbeným
reklama
Je silně pravděpodobné, že AMD nevyšle na volný trh ani samotná desktopová APU Cezanne a bude je dodávat jen OEM výrobcům, ale můžeme rozhodně počítat s tím, že mnohé kusy si cestu najdou, jen ne v rámci oficiálních prodejních kanálů. Nyní se ostatně do nabídky serveru eBay dostal i inženýrský vzorek Ryzenu 7 5700G (Zen 3, Cezanne), který AMD ještě ani nepředstavilo. Z nabídky je vidět, že prodávající jich měl k dispozici víc, ovšem nyní již jsou všechny pryč. 
 
 
Nelze tak očekávat žádnou podporu a původně nebyly k dispozici ani grafické ovladače, čili kupující musel využít samostatnou grafickou kartu. Získal tak inženýrský vzorek s OPN kódem 100-000000263-30 bez záruky funkčnosti, k němuž ale prodávající později získal i grafické ovladače, které začal obratem nabízet. A vypadá to, že jde o ty samé procesory, které byly předmětem nedávné aktuality.
 
 
Vzorky vyzbrojené 8C/16T konfigurací jader Zen 3 pracují na turbu až 4,45 GHz, ovšem dle provedených testů zvládají přetaktování všech jader až na 4,7 GHz. Vedle toho mají 512 Shaderů grafiky Vega na taktu přes 2 GHz, ovšem benchmarky zatím ukázaly jen výkon procesorových jader, a to právě s přetaktováním na 4,7 GHz. 
 
V takovém případě se Ryzen 7 5700G v jednovláknovém testu CPU-Z vyrovnal i Ryzenu 7 5800X a ve vícevláknovém testu jej dokonce překonal. V Cinebench R23 pak získal 1514 bodů v jednovláknovém a 15456 bodů ve vícevláknovém testu, a to opět přetaktovaný na 4,7 GHz. 
 
Jaké desky ale vůbec takové čipy podporují, když jde ještě o APU, která AMD ani nepředstavilo? Potřebujeme k tomu model s čipsetem série 500, který je vybaven BIOSem s AGESA 1.2.0.0. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře