www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD připravuje nový firmware pro SSD SN850, řešit bude problémy s X570

WD připravuje nový firmware pro SSD SN850, řešit bude problémy s X570
, , aktualita
Společnost Western Digital si chystá novou verzi firmwaru, o niž by měli mít zájem především majitelé desek s čipsetem X570. Řešit bude totiž výkon při připojení právě na X570, který je dle nedávných testů velice nízký. 
K oblíbeným
reklama
Testy SSD WD SN850 na desce s X570 ukázaly, že při připojení těchto SSD na linky vedoucí k čipové sadě, čili ne přímo na procesor, klesá výkon o cca 40 procent, a to v podstatě na úroveň SSD využívajícího PCIe 3.0 x4. Ovšem SN850 je SSD pro PCIe 4.0, které by správně mělo při napojení na čipset přijít jen asi o 10 procent výkonu ve srovnání s SSD připojeným přímo na procesor. Bylo tak jasné, že něco je špatně a reakce společnosti Western Digital nyní ukazuje, že je skutečně problém u ní, jak se dalo očekávat. To ovšem leccos vypovídá o tom, jak kvalitně tato firma své produkty testuje. 
 
 
Na daný problém ji tak upozornily až testy serveru ComputerBase, které ukázaly následující výsledky, dle nichž je problém s výkonem pouze při zápisu: 
 
CrystalDiskMark 8.0.1 - zápis WD Black SN850 1TB via CPU WD Black SN850 1TB via X570 Ztráta výkonu zápisu
SEQ1M Q8T1 5255 3248 38%
SEQ1M Q1T1 5255 2972 43%
RDN4K Q32T1 653 660 -
RDN4K Q1T1 250 218 13%
 
Společnost Western Digital tak provedla vlastní testy, které ukázaly stejný problém a už oznámila, že připravuje nový firmware pro svá SSD, který by měl přinést řešení. Zatím může doporučit jedinou věc, a sice instalaci SSD SN850 do hlavního M.2 slotu napojeného přímo na procesor, což samozřejmě není řešení už jen kvůli tomu, že taková věc je samozřejmá a zapojení do slotu napojeného na čipovou sadu má přijít až tehdy, kdy je hlavní slot již osazen. 
 
WD slibuje, že nový firmware pro SN850 přijde nejpozději 12. července, přičemž my si jej budeme moci aktualizovat pomocí aplikace Western Digital Dashboard, která by nám sama měla dát vědět, až bude firmware k dispozici. Firma také doporučuje stáhnout si nejnovější verzi BIOSu pro základní desku a také příslušné ovladače. 
 
O povaze samotného problému se přitom od WD nic nedozvíme a firma dokonce ani neuvedla to, zda se ten týká pouze desek s čipsetem X570 a rozhraní PCIe 4.0, anebo zda je ještě více rozšířený. Na druhou stranu by se také nemusel týkat všech desek s X570, ale to jsme se nedověděli, neboť WD píše pouze o "jistých základních deskách". 
 
Zdroj: THW 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle PS5 se prodalo rekordních 10 milionů kusů, nové Xbox si ale také nevedou zle
Společnosti Sony a Microsoft se nově podělily o své finanční výsledky týkající se i herních konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X a S. Obě se chlubí rekordními čísly, i když vítěz tu přece jen je a vcelku jasný a očekávaný. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690 Alder Lake mají být letos jen pro nadšence: série K a KF plus Z690
Není to samozřejmě jisté, ale dle Igora Wallosseka by Intel měl letos dostat na trh jen velice omezenou skladbu desktopových procesorů Alder Lake s tím, že ostatní modely plus slabší čipové sady přijdou až v dalším roce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz? Tchaj-wan schválil stavbu 2nm továrny TSMC, kdy bude spuštěn provoz?
Tchaj-wanské úřady přijaly záměr TSMC postavit poblíž města Baoshan novou továrnu, která bude využita pro výrobu dosud nejmodernějším známým procesem této společnosti. Jde o N2, čili o 2nm proces. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede Hubble našel vodní páry na měsíci Ganymede
Hubbleův vesmírný dalekohled sleduje už velice dlouho okolní vesmír včetně lokálních planet a jejich měsíců. Má tak i řadu snímků jupiterova měsíce Ganymede, díky nimž se objevil důkaz o tom, že na něm existuje voda v podobě páry.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány Microsoft: systémové požadavky Windows 11 jsou platné a budou vynucovány
Někteří jistě čekali, že to se systémovými požadavky Microsoftu na instalaci a zprovoznění OS Windows 11 nebude nakonec tak horké, ale z firmy nyní zní, že si stojí za svým a bude si je vynucovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů