Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD

Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD
, , aktualita
V polovině letošního dubna vypukl velký skandál společnosti Western Digital. Zjistilo se totiž, že některé její disky měly technologii SMR, kterou ale WD nikde neuvedlo. Nejde totiž o něco, co by bylo zrovna žádoucí. Není divu, že je nyní na stole žaloba.
K oblíbeným
reklama
Společnost Western Digital čelí nemalému problému. V polovině dubna totiž prasklo, že v některých svých discích používá technologii SMR (Shingled Magnetic Recording), což je sice technologie, která snižuje cenu, jenže také může značně snižovat výkon disků. Není divu, že se zákazníci cítí být podvedeni. Přestože Western Digital začal v některých případech zákazníkům vyměňovat disky, objevily se hned dvě hromadné žaloby. Tu první podala právnická firma Hattis Law v USA, druhou pak Top Class Actions v Kanadě.
 
WD Red Pro
 
Žaloby cílí především na to, že disky s SMR nejsou vhodné pro nasazení v NASech a zákazníci by se takové disky do NASů nekupovali, kdyby věděli, že mají SMR. Dále říkají, že je SMR především problémem při použití disků v polích RAID, kde to dle firem může vést až ke ztrátě dat. A použití pole RAID v NASech je poměrně obvyklým jevem. Právnické firmy tak nyní shánějí podvedené zákazníky, kteří se chtějí přidat k těmto hromadným žalobám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů