Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD

Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD
, , aktualita
V polovině letošního dubna vypukl velký skandál společnosti Western Digital. Zjistilo se totiž, že některé její disky měly technologii SMR, kterou ale WD nikde neuvedlo. Nejde totiž o něco, co by bylo zrovna žádoucí. Není divu, že je nyní na stole žaloba.
K oblíbeným
reklama
Společnost Western Digital čelí nemalému problému. V polovině dubna totiž prasklo, že v některých svých discích používá technologii SMR (Shingled Magnetic Recording), což je sice technologie, která snižuje cenu, jenže také může značně snižovat výkon disků. Není divu, že se zákazníci cítí být podvedeni. Přestože Western Digital začal v některých případech zákazníkům vyměňovat disky, objevily se hned dvě hromadné žaloby. Tu první podala právnická firma Hattis Law v USA, druhou pak Top Class Actions v Kanadě.
 
WD Red Pro
 
Žaloby cílí především na to, že disky s SMR nejsou vhodné pro nasazení v NASech a zákazníci by se takové disky do NASů nekupovali, kdyby věděli, že mají SMR. Dále říkají, že je SMR především problémem při použití disků v polích RAID, kde to dle firem může vést až ke ztrátě dat. A použití pole RAID v NASech je poměrně obvyklým jevem. Právnické firmy tak nyní shánějí podvedené zákazníky, kteří se chtějí přidat k těmto hromadným žalobám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář