www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Cloud s trochou úprav přeci jen podporuje Win32 aplikace

Windows 10 Cloud s trochou úprav přeci jen podporuje Win32 aplikace
, , aktualita
Co se týče Microsoftu, je hlavním tématem posledních dní systém Windows 10 Cloud a jeho podpora aplikací. Už se ukázalo, že Microsoft jej chce nejspíše využít pro prosazení svého obchodu. Provozovat Win32 aplikace ale i tak je v jeho možnostech.
K oblíbeným
reklama
Raná uniklá verze systému Windows 10 Cloud nepodporuje aplikace Win32, což přiživilo názory, že půjde o velice levně (nebo rovnou zdarma) šířenou verzi systému Windows, která bude svého uživatele nutit využívat výhradně UWP aplikace z Windows Store. Tím by se Windows i na desktopu či noteboocích přiblížily systémům Android či iOS.

Nicméně systém Windows 10 Cloud, alespoň jeho uniklé sestavení 15025, jinak vypadal plnohodnotně. Není tak divu, že se už někdo podíval, zda na něm aplikace Win32 přece jen nerozchodí a nyní je vidět, že tyto snahy už přinesly své ovoce. Pokud zkusíme na Cloudu spustit nějakou Win32 aplikaci, pak nám systém pouze ukáže upozornění, že ta není pro něj určena a on se nám pouze snaží ochránit naše PC tím, že podporuje pouze aplikace ze Storu.


Nyní je to konkrétně jistý francouz známý na Twitteru jako Longhorn, který ukázal, že na Windows 10 Cloud můžeme spustit nainstalovaný Chrome a také aplikace v rámci projektu Centennial. Longhorn zjistil, že zatímco nástroje jako Command Prompt, PowerShell a RegEdit jsou na této verzi systému zablokovány, linuxový Bash funguje. S jeho pomocí donutil UMCI (user mode code integrity) k tomu, aby umožnil běh těchto aplikací a pak už mohl s využitím PowerShellu spouštět i Win32 aplikace.


Není jasné, zda tento způsob může být využit pro provoz všech Win32 aplikací, což těžko zjistíme, neboť to by je někdo musel postupně začít testovat. Nicméně z tohoto pokusu jsou zřejmé dvě věci. Jednak to, že Windows 10 Cloud jednak podporuje Win32 aplikace, pouze jsou v něm zakázány. A potom je jasné, že Microsoft si do budoucna lépe pojistí to, aby tyto pokusy zarazil. To samozřejmě neznamená, že se mu to zcela podaří a někdo nenajde jiný způsob, což už bude spíše práce pro crackery.

Na konec můžeme uvést, že pokud v zobrazeném okně s upozorněním klikneme na odkaz See how, pak nám systém otevře stránku s Windows Store a odkáže nás na upgrade rovnou na Windows 10 Pro, abychom si mohli dopřát všechno, co nám tento systém nabízí.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář