www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: konečné datum 29. července

Windows 10: konečné datum 29. července
, , aktualita
Microsoft konečně zveřejnil konečné datum, v němž bude vypuštěna do světa finální verze systému Windows 10. Konečné jsou také podmínky pro upgrade z předchozích systémů, na něž se tedy již můžeme spolehnout.
K oblíbeným
reklama
V dubnu Lise Su z AMD uniklo, že Windows 10 přijdou na konci července, což se tedy nakonec potvrzuje. Již příští měsíc tedy můžeme očekávat finální verzi Windows 10 a vyzkoušet si její novinky, jako je nové Start menu, DirectX 12, Cortanu či Continuum, což jsou dle firmy hlavní taháky nového systému. Řadu novinek si tedy můžeme vyzkoušet již nyní zadarmo díky programu Insider. Windows 10 také budou určeny pro celou řadu různých zařízení, a to: Windows PC, Windows tablety, Windows Phone, Windows pro Internet of Things, Microsoft Surface Hub, Xbox One a Microsoft HoloLens.

Microsoft také potvrdil, že uživatelé legálních Windows 7 a 8.1 získají možnost upgradu na rovněž legální a licencovanou verzi Windows 10. Ohledně toho se totiž objevila řada pochybností a dezinformací, které říkaly, že tento upgrade bude pouze na rok a poté budeme muset zaplatit. Server Hexus se tedy na toto ještě přímo zeptal a dostal jasnou odpověď: "Pokud je jednou zařízení aktualizováno na Windows 10, Microsoft je bude podporovat po dobu jeho životnosti, a to bezplatně".

- hlavní vlastnosti systému Windows 10 -


A jakou verzi Windows 10 vůbec dostaneme? Na to odpoví následující tabulka, dle níž tu budou v případě PC pouze dvě verze. Z Windows 7 Starter, Home a Home Premium tak můžeme přejít na Windows 10 Home a z Professional a Ultimate na Windows 10 Pro. Trošku jinak je to v případě Windows 8.1:

V tabulce jsou také odkazy na čtyři poznámky pod čarou. Jedna a dvě hvězdičky znamenají, že musíme provozovat aktuální verze systémů Windows 7 a 8.1, abychom mohli upgradovat na Windows 10 pomocí Windows Update. Tři hvězdičky u Windows 8.1 udávají, že nabídka platí i pro specifické verze systému jako Windows 8.1 sBing nebo Single Language. A u Windows Phone 8.1 je poznámka, dle níž možnosti a dostupnost upgradu budou záviset na výrobci/verzi telefonu a mobilním operátoru.

Microsoft také do existujících systémů začal přidávat ikonku s nabídkou rezervace kopie Windows 10, abychom ji mohli získat mezi prvními. Připravit se máme na stažení přibližně 3 GB dat.

Na Newegg se také již objevila nabídka OEM verzí Windows 10 na prodej, a to Windows 10 Home za 110 USD a Pro za 150 USD. Obě budou k dispozici až od 31. srpna.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový Redmi začíná nabízet monitory. První model je levný a stylový
Pod značkou Redmi od Xiaomi si představíme především smartphony, ale portfolio produktů se rozrostlo třeba také o počítačové monitory. Redmi Display 1A stojí v přepočtu jen 1 700 Kč, ale přitom nabídne bezrámečkový design a slušné parametry.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
30.5.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů