www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: konečné datum 29. července

Windows 10: konečné datum 29. července
, , aktualita
Microsoft konečně zveřejnil konečné datum, v němž bude vypuštěna do světa finální verze systému Windows 10. Konečné jsou také podmínky pro upgrade z předchozích systémů, na něž se tedy již můžeme spolehnout.
K oblíbeným
reklama
V dubnu Lise Su z AMD uniklo, že Windows 10 přijdou na konci července, což se tedy nakonec potvrzuje. Již příští měsíc tedy můžeme očekávat finální verzi Windows 10 a vyzkoušet si její novinky, jako je nové Start menu, DirectX 12, Cortanu či Continuum, což jsou dle firmy hlavní taháky nového systému. Řadu novinek si tedy můžeme vyzkoušet již nyní zadarmo díky programu Insider. Windows 10 také budou určeny pro celou řadu různých zařízení, a to: Windows PC, Windows tablety, Windows Phone, Windows pro Internet of Things, Microsoft Surface Hub, Xbox One a Microsoft HoloLens.

Microsoft také potvrdil, že uživatelé legálních Windows 7 a 8.1 získají možnost upgradu na rovněž legální a licencovanou verzi Windows 10. Ohledně toho se totiž objevila řada pochybností a dezinformací, které říkaly, že tento upgrade bude pouze na rok a poté budeme muset zaplatit. Server Hexus se tedy na toto ještě přímo zeptal a dostal jasnou odpověď: "Pokud je jednou zařízení aktualizováno na Windows 10, Microsoft je bude podporovat po dobu jeho životnosti, a to bezplatně".

- hlavní vlastnosti systému Windows 10 -


A jakou verzi Windows 10 vůbec dostaneme? Na to odpoví následující tabulka, dle níž tu budou v případě PC pouze dvě verze. Z Windows 7 Starter, Home a Home Premium tak můžeme přejít na Windows 10 Home a z Professional a Ultimate na Windows 10 Pro. Trošku jinak je to v případě Windows 8.1:

V tabulce jsou také odkazy na čtyři poznámky pod čarou. Jedna a dvě hvězdičky znamenají, že musíme provozovat aktuální verze systémů Windows 7 a 8.1, abychom mohli upgradovat na Windows 10 pomocí Windows Update. Tři hvězdičky u Windows 8.1 udávají, že nabídka platí i pro specifické verze systému jako Windows 8.1 sBing nebo Single Language. A u Windows Phone 8.1 je poznámka, dle níž možnosti a dostupnost upgradu budou záviset na výrobci/verzi telefonu a mobilním operátoru.

Microsoft také do existujících systémů začal přidávat ikonku s nabídkou rezervace kopie Windows 10, abychom ji mohli získat mezi prvními. Připravit se máme na stažení přibližně 3 GB dat.

Na Newegg se také již objevila nabídka OEM verzí Windows 10 na prodej, a to Windows 10 Home za 110 USD a Pro za 150 USD. Obě budou k dispozici až od 31. srpna.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake
Už brzy bychom se měli dočkat nových procesorů Tiger Lake, které by však měly být dostupné jen v mobilní sféře. Tyto procesory 11. generace se mají objevit od velmi úsporných Tiger Lake-Y až po výkonné čipy Tiger Lake-H.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s
Kingmax přichází na trh s novými extrémně rychlými SSD disky PX4480. Ty slibují přenosové rychlosti až ve výši 5000 MB/s. Ani náhodné přístupy nejsou vůbec špatné a mohou dosahovat až 600K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů