www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 s novým Start Menu se asi ukáže ještě letos

Windows 9 s novým Start Menu se asi ukáže ještě letos
, , aktualita
Již dříve jsme se mohli dozvědět, že operační systém Windows 8.1 nakonec staronové Start Menu nenabídne, ale stále se na ně můžeme těšit, protože je plánováno pro Windows 9. A ty si prý budeme moci vyzkoušet už letos.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Microsoft jde nyní o to, aby zaujala širokou základnu uživatelů systému Windows 7, jehož podíl letos poprvé překonal hranici 50 procent. Chce tak učinit pomocí toho, že chystaný systém Windows 9 "Threshold" bude daleko přívětivější pro ovládání pomocí myši a klávesnice, čili na desktopovém počítači. K tomu mu má dopomoci i nově zpracované Start Menu, které si vezme něco ze starého menu a něco z nové základní obrazovky rozhraní Metro. To jsme ostatně už měli šanci několikrát zahlédnout.

Nicméně Microsoft plánuje systém Windows 9 udělat z hlediska uživatelského prostředí flexibilní, což je něco, co měl udělat už u původního systému Windows 8 a začal realizovat u Windows 8.1, ovšem nový systém půjde ještě dále. Znamená to, že systém si oťuká dostupný hardware a přizpůsobí se mu. Uživatelé na desktopovém počítači by tak měli po nabootování systému vidět něco podobného, co ukazuje obrázek výše, čili desktopové prostředí a nové Start Menu.

Na počítačích dva v jednom bude systém měnit své prostředí v závislosti na tom, jestli je klávesnicová část zrovna připojena, nebo ne. A pak tu jsou tablety a jiná mobilní zařízení pro ovládání pomocí dotykové obrazovky, u nichž se vzhled v podstatě nezmění oproti tomu, co mají teď. Snad ale bude možné si svobodně zvolit, co my chceme, aby se zobrazovalo. Nové Windows 9 Threshold ale mají být vedle tabletů k dispozici také pro telefony, jimž moderní uživatelské rozhraní nabídne multitasking aplikací na rozdělené obrazovce, čímž dožene konkurenci. Podporovány budou samozřejmě jak procesory ARM, tak i Intel.

Dle nejnovějších informací by se také už na podzim v tomto roce měla objevit veřejně dostupná verze nového systému, přičemž finální verze se stále plánuje na jaro příštího roku. A dokonce se proslýchá, že Windows 9 budou jako aktualizace zdarma pro uživatele nejen Windows 8.1, ale také Windows 7 SP1. O změně cenové politiky Microsoftu se ostatně mluvilo již dříve, a tak nás taková zpráva ani moc nepřekvapuje.

Příští měsíc se pak máme dočkat další významné aktualizace Windows 8.1 známé také jako Update 2. Nepůjde ale prý o nic významného, takže změny, které přinese, možná ani nepostřehneme a aktualizace se nakonec ztratí mezi dalšími, které jsou pravidelně vypouštěny v tzv. Patch Tuesday.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře