www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 "Threshold" dorazí v dubnu 2015

Windows 9 "Threshold" dorazí v dubnu 2015
, , aktualita
Microsoft momentálně připravuje konferenci Build 2014, na níž se má diskutovat řada zajímavých věcí ohledně jeho operačních systémů. Krom Windows 8.1 Update 1 a Windows Phone 8.1 budou tématem i budoucí Windows 8.2 s označením Threshold.
K oblíbeným
reklama
Threshold je kódové označení pro operační systém, který byl nazýván také Windows 8.2, ale nyní se již mluví spíše o Windows 9. O něm se již dříve objevily informace hovořící o návratu klasického Start menu, ale také o jeho sjednocení s dnešními systémy Windows Phone a Windows RT v jeden. Můžeme tedy předpokládat, že se o Threshold již brzy dozvíme více z konference Build 2014, která proběhne na začátku dubna, jak ukazuje následující obrázek.

Zrovna v době konání této konference se mají dostat na trh aktualizace Windows 8.1 Update 1 (GDR1) a Windows Phone 8.1. Microsoft také chce do této doby již dokončit reorganizaci svého vedení, které se prý chce na konferenci zvláště zaměřit na Xbox a Windows Phone. Navíc se očekává také nastínění budoucnosti systému Windows a oznámení, že Windows 9 nám vrátí staré přizpůsobitelné Start menu a také přinese možnost běhu aplikací pro Metro v oknech. Konkrétně má již jít o Metro 2.0, u nějž se Microsoft chce poučit ze zkušeností a námitek uživatelů.

Mluví se také o tom, že před oficiálním vypuštěním Windows 9 na trh nebudou zpřístupněny žádné předběžné verze pro vývojáře. Pro Microsoft jsou Windows 8.X doposud neúspěchem, což chce napravit právě pomocí Windows 9, jež se mají "poprat s novými mobilními trendy, aniž by zklamaly uživatele desktopů a notebooků".

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
ADATA XPG GAMMIX S70: až 7400 MB/s ADATA XPG GAMMIX S70: až 7400 MB/s
Společnost ADATA přispěchala s novou řadou výkonných SSD pro herní a domácí PC. Jedná se o značku XPG a její GAMMIX S70 pro rozhraní PCI Express 4.0, jehož možnosti jsou dle specifikací už téměř vyčerpány. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte ukázal své GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE Gigabyte ukázal své GeForce RTX 3070 GAMING a EAGLE
NVIDIA má pochopitelný zájem vyslat na trh své GeForce RTX 3070 co nejdříve, a to ještě před tím, než AMD představí své nové Radeony. To se bezpochyby stane, ostatně i Gigabyte už ukazuje své modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC dostala turbo 1935 MHz ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC dostala turbo 1935 MHz
Vypadá to, že ani série RTX 3000 nepřijde o nabídku výrazně přetaktovaných modelů, i když bude ještě nějakou dobu trvat, než se dostanou na trh a bude je možné běžně koupit. Nyní tu máme jako ukázku ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3080 OC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 3090 nabídne ve hrách +10 % výkonu k RTX 3080 GeForce RTX 3090 nabídne ve hrách +10 % výkonu k RTX 3080
Už dle specifikací a nastavené ceny bylo zřejmé, že GeForce RTX 3090 bude z hlediska poměru výkonu a ceny naprosto nesmyslná koupě, a to i kdyby reálný výkon odpovídal jejímu hrubému výkonu. Ovšem ani s tím nelze počítat, alespoň ne ve hrách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik