www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 "Threshold" dorazí v dubnu 2015

Windows 9 "Threshold" dorazí v dubnu 2015
, , aktualita
Microsoft momentálně připravuje konferenci Build 2014, na níž se má diskutovat řada zajímavých věcí ohledně jeho operačních systémů. Krom Windows 8.1 Update 1 a Windows Phone 8.1 budou tématem i budoucí Windows 8.2 s označením Threshold.
K oblíbeným
reklama
Threshold je kódové označení pro operační systém, který byl nazýván také Windows 8.2, ale nyní se již mluví spíše o Windows 9. O něm se již dříve objevily informace hovořící o návratu klasického Start menu, ale také o jeho sjednocení s dnešními systémy Windows Phone a Windows RT v jeden. Můžeme tedy předpokládat, že se o Threshold již brzy dozvíme více z konference Build 2014, která proběhne na začátku dubna, jak ukazuje následující obrázek.

Zrovna v době konání této konference se mají dostat na trh aktualizace Windows 8.1 Update 1 (GDR1) a Windows Phone 8.1. Microsoft také chce do této doby již dokončit reorganizaci svého vedení, které se prý chce na konferenci zvláště zaměřit na Xbox a Windows Phone. Navíc se očekává také nastínění budoucnosti systému Windows a oznámení, že Windows 9 nám vrátí staré přizpůsobitelné Start menu a také přinese možnost běhu aplikací pro Metro v oknech. Konkrétně má již jít o Metro 2.0, u nějž se Microsoft chce poučit ze zkušeností a námitek uživatelů.

Mluví se také o tom, že před oficiálním vypuštěním Windows 9 na trh nebudou zpřístupněny žádné předběžné verze pro vývojáře. Pro Microsoft jsou Windows 8.X doposud neúspěchem, což chce napravit právě pomocí Windows 9, jež se mají "poprat s novými mobilními trendy, aniž by zklamaly uživatele desktopů a notebooků".

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře