www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9: virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum na videu

Windows 9: virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum na videu
, , aktualita
Chystaný operační systém Windows 9 se již stále více blíží oficiálnímu přestavení Microsoftem. Během této doby se k nám postupně dostávají ukázky funkcí. Dnes se podíváme na virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum.
K oblíbeným
reklama
Ukázky nových funkcí a vlastností připravovaného operačního systému Windows 9 od Microsoftu se průběžně objevují, což nám dává možnost nahlédnout na chystající se systém ještě před jeho oficiálním uvedením. Před pár dny jsme tu měli Start menu systému Windows 9 ve videu, dnes se podíváme na další vlastnosti - virtuální plochy a sjednocené notifikační centrum.Ve videu vidíme, že ovládání virtuálních ploch je realizováno přes ikonu v liště úkolů (Task Bar). Po kliknutí na ni se nám zobrazí panel, ve kterém můžeme kliknutím přidávat nové virtuální plochy. Stejným způsobem pak máme možnost virtuální plochy zavírat, přičemž podobně jsme schopni také ukončit aplikace, které v nich běží. K zavření okna na virtuální ploše se tedy nebudeme muset na danou plochu ani přepnout, stačí nám náhled.

Otevřená aplikace na jedné virtuální ploše ve videu pak zůstává viditelná i v liště úloh ostatních virtuálních ploch. Pokud na tuto aplikaci v liště úloh klikneme, přepneme se tím na virtuální plochu, ve které se daná aplikace nachází.

Poslední vlastnost, které si na videu můžeme všimnout, je chování systému při zavření virtuální plochy s otevřenou aplikací. Možná bychom nyní očekávali, že dojde k ukončení nejen plochy, ale také aplikací v ní, ty se ale dle videa pouze přesunou do nejbližší virtuální plochy, která je aktivní. Je samozřejmě otázka, zda se bude jednat o jediné možné nastavení, nebo zda půjde chování virtuálních ploch vhodnou konfigurací nějakým způsobem upravit.Hodně uživatelů operačního systému Windows také volalo po zjednodušení notifikací, což se nyní jeví jako jedna z novinek právě chystaného systému Windows 9. Ve druhém uniklém videu můžeme vidět integraci nového sjednoceného (či jednotného) centra notifikací, které aktivujeme odpovídajícím tlačítkem na liště úloh.

Z videa je patrné, že toto nové notifikační centrum funguje vedle standardního způsobu notifikací, na který jsme zvyklí z předchozích verzí systému. Ve sjednoceném notifikačním centru však vidíme historii všech událostí, které jsou seřazeny chronologicky po sobě. Navíc jsou události samostatných aplikací (např. Skype) řazeny k sobě.

Svým způsobem se nejedná o nic nového, protože na podobný systém notifikací jsme zvyklí ze systémů Android, OS X nebo iOS. Spíše je otázkou, co všechno bude možné u notifikačního panelu nastavit, zda bude vypadat přesně takto, či dojde k nějakým úpravám, a podobně.

Na výslednou verzi ale zřejmě nebudeme muset dlouho čekat. Představení systému očekáváme v nejbližší době, kdy se mimo jiné také dozvíme, jak se bude toto další pokračování vlastně jmenovat, zda opravdu Windows 9, nebo jen Windows, jak naznačovaly některé další zprávy a dohady.

Zdroj: PC World (1, 2)

reklama
Nejnovější články
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení Zdrojový kód Windows XP údajně unikl na web, čeká se na potvrzení
Začaly se množit zprávy, že zdrojový kód operačního systému Microsoft Windows XP unikl prostřednictvím fór 4chan a nyní už je dávno rozšířen po všech koutech Internetu a dá se stáhnout prostřednictvím torrentů i jinde. Je to ale opravdu ono?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
GeForce RTX 3090 jsou na trhu, kolik stojí a dají se koupit? GeForce RTX 3090 jsou na trhu, kolik stojí a dají se koupit?
GeForce RTX 3090 lze s klidným svědomím označit za nejrychlejší grafickou kartu, jaká je a kdy byla v nabídce. Cena tomu však pochopitelně odpovídá, na jaké konkrétní částky a modely ale můžeme narazit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek