Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od wizaard
Opravdu se budeme u telefonů za 30k+ bavit o tom, že výměna baterie v autorizovaném servisu je finanční problém?
Odpovědět1  4
Jsou levnější proto, že:
1­) Na ně jsou nastavené dnes už všechny výrobní linky ­(TV, monitory, notebooky, už i mobily­).
2­) Výrobci zjistili, že ze ­"základní tabule­" jich nařežou víc.
Odpovědět0  0
Druhý modul RAM integrovaným Intel grafikám pomáhá znatelně, pokud Vám za to stojí zvýšení spotřeby ­(tzn. zhruba o 20 minut méně na baterii­).
Odpovědět0  0
Výrobci samozřejmě vyrobí v takřka libovolném rozměru, jen ten displej ještě někdo musí zaplatit. ;­-­) A jelikož se v případě notebooků dnes šetří doslova každý cent ve výrobních nákladech, displeje se dávají takové, které jsou nejlevnější, tedy 16:9, protože se jich vyrobí nejvíc.
Odpovědět0  0
Je vám ale jasný jeden detail: spotřeba takového displeje! To je jediný důvod, proč bych jej ­(zatím­) nechtěl ­- to je u notebooku extrémně klíčová záležitost! 15­" Full HD displej má neporovnatelnou spotřebu oproti ­"HD Ready­" panelu. A pokud Full HD zvýší spotřebu o spotřebu jednoho netbooku, co se spotřebou provede Retina?!

Mám rád ostrý obraz, na mobilu je to super a chtěl bych takový obraz i na notebooku, na desktopu nikdo spotřebu neřeší ­(i když já řeším spotřebu všude­), ale jen a pouze v době, kdy se vyřeší: podpora ­(to ještě nějaký pátek potrvá­) a spotřeba. 9­- nebo 12článek kvůli jemnému zobrazení tahat nechci.
Odpovědět0  1
U běžného ­(tj. levného­) notebooku je téměř jedno, jestli je displej lesklý, nebo matný ­- lesklý displej odráží sice venku i uvnitř, ovšem alespoň uvnitř se situace vhodným natočením lepší; má ovšem aspoň lepší kontrast a sytější barvy. Matný displej je opět venku nepoužitelný ­(místo obrazu je ­"mlíko­"), uvnitř je to samozřejmě lepší, ovšem zato se nám ­"odmění­" ošklivými barvami.

Displeje na světlé okolní podmínky samozřejmě jsou, jsou matné, ale hlavně potřebují podstatně vyšší svítivost ­(obvykle 400 nit oproti 200­-250 u těch běžných­).

Nechci se hádat, ale ten mýtus, že matný displej je výrazně lepší než lesklý, je prostě jen mýtus. Venku neuvidíte nic ani na jednom, v kanceláři fungují buď žaluzie­/závěsy, nebo natočení­/naklonění displeje. Matné displeje ale nejsou většinou o moc lepší ani v drahých noteboocích. Ale platí, že ty s nadstandardním rozlišením jsou o něco lepší ­(1600x900 apod.­), většinou hodně slušné jsou ty v profi tabletech a pak samozřejmě v workstationech.
Odpovědět0  0
Tento router 802.1X autentizaci NEUMÍ, recenzent asi jen opsal vlastnosti webového rozhraní z W306R­/W307R, který už tuto autentifikaci umí. To je pro případ, že by se s tím někdo pral jako já,
Odpovědět0  0
Dobře, uvnitř se převede ze zvukovky do grafiky kabelem, ale HDMI výstup se zvukem funguje. Kde je tedy problém? Není řeč o tom, co je pro to interně nutné udělat, ale o tom, že z HDMI jde obraz i zvuk. Já jsem se ještě s HDMI bez zvuku nesetkal, čímž samozřejmě netvrdím, že neexistuje.
Odpovědět0  0
Rozdíl ve výkonu Windows Vista a Windows 7 je zásadní, ať si říkáte, co chcete. S oběma systémy mám svou zkušenost, Vistu používám rok a půl a problém s ní nemám, ale Windows 7 jsou prostě minimálně o řád lepší proto, že jsou rychlejší. Nevím, jak to udělali ­(a je mi to jedno­), ale to je fakt.
Odpovědět0  0
To nikdo tak docela neví. Jedinou zprávu, kterou Lenovo všem dalo, bylo prostě ­"we discontinued System Update­" a konec. Další updaty si, zákazníku, hledej sám přes RSS nebo přímo přes web. Firmy mají výhodu, že mají své servery pro update systémů, které stahují repozitáře a update jede přímo skrze firemní síť, takže ti to mají beze změny, zbytek ostrouhal.
Odpovědět0  0
Chlape a co bys tam asi tak narval? Celerona III, 128MB RAM a GeForce4 MX? Dneska se píše rok 2006, takže bohužel, ale nic nového a perspektivního a méně výkonného než je E6300 asi neseženeš, ty komponenty ceně i zaměření odpovídají. A že je PC poněkud drahé? A co bys čekal od FOXe? To je jako kupovat si BMW a nadávat, že je drahé :D.
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu, že české verze IE7 a WMP11 budou až někdy v lednu 2007, stahovat ani jedno nebudu.
Odpovědět0  0
No... Operu nepoužívám pouze proto, že spoustu webů neumí korektně zobrazit a to je pro mě daleko větší problém, než fakt, že oproti Opeře neumí FF to nebo ono. Proč ale nekritizujete MSIE7, to je podobný případ ­- záložky atd. atd. ;)
Odpovědět0  0
Sláááva! Volejme huráá! Konečně zase jednou test, který ­(z mého úhlu pohledu­) bude k něčemu. Dobrá práce, SHW!
Odpovědět0  0
Nezlobte se na mě, ale stále nechápu softwarové firmy, proč se pořád hádají s Microsoftem ­- vytvořili platformu, vyvíjejí ji, odstraňují chyby a snaží se uživateli dodat maximálně jednoduché komplexní řešení. ­"Nemohou­" za to, že jsou nejlepší ­(resp. největší či nejrosšířenější­) v oboru, proto nesouhlasím s žádnými represemi ze strany EU ani odjinud, protože se domnívám, že to není fér. Když budu mít 100km dálnic o 4 pruzích a někdo vyrobí auto, které zabírá 1,8 pruhu, taky mě nikdo nebude nutit přestavovat dálnici, ale ten dotyčný by se měl zařídit podle mě, když na ní chce jezdit, nebo ať si jezdí někde jinde, ne? Tak to vidím. Ať si milí zlatí ostatní udělají vlastní OS a bude to OK. Jinak ­- Symantec má zrovna co říkat ­- taky bych rád měl jejich Firewall a AVG, ale jaksi to nejde, protože antivirus nelze v jejich balíku Internet Security vypnout... kdo je tedy ten špatný? ;)
Odpovědět0  0
No jo, 2x 7100GS = ehm... 6600? :D Nebo 7300 :D. LOL, to snad ani nebude mít cenu... leda u vícemonitorových systémů, ale tam se to stejně nevyužije.
Odpovědět0  0
V pořádku, už si tady nervy vylívat nebudu :­). Jinak, abych taky řekl něco na svou obhajobu ­- nikoho jsem ani v nejmenším neurážel, to je potřeba si uvědomit.
Odpovědět0  0
Rozdíl mezi DVI a D­-SUB je vážně obrovský... tedy počkat... nějak jsem si nikdy nevšiml, ale popojedem ;­). Tenhle monitor je OK, vstup DVI je z mého úhlu pohledu nedůležitý, TV tuner je fajn, repráky jsou použitelné, výstup na sluchátka nevyužívám ­(mj. je ale vzadu vývod z desky, že...­), monitor by ho ale teda měl mít, když je to tak důležité ;­).
P.S.: Na tenhle příspěvek radši nereagujte, potřeboval jsem si vylít nervy po přečtení této diskuse a všech těch odborníků ;­).
Odpovědět0  0
Třeba by se to řešilo formou dobrovolných příspěvků na fungování státu... hehe...
Odpovědět0  0
Rozhodně smekám, pan Gates je velice slušný a hodný člověk ­(bez ironie, je to pravda­) a tohle to jenom potvrzuje. Pokud říkáte, že je pro pana Gatese 100 mio USD málo, pak si to přepočítejte... pokud budeme uvažovat, že má 30 mld USD, tak 100 mio USD je z této částky nějakých 0,16%. Kolik dá průměrný Čech peněz na boj proti AIDS ročně? Já bych tipnul tak 30Kč, což je při ročním průměrném příjmu 17.000Kč x 12 = 204.000Kč ještě 10x méně v procentech, než dá pan Gates... hmm? :)
Odpovědět0  0
"Ještě se podíváme na jeden zajímavý pohled, následující obrázek ukazuje způsob utěsnění plotny. Toto utěsnění není řešeno klasicky měkkým materiálem, ale vylisovanou štěrbinou v plastovém čele vypalovačky.­"
Zajímavé je, že úplně stejné těsnění má i LG GSA­-H20L, v jejíž recenzi jste tento fakt vůbec neřešili. Tím chci jen říct, že tady u Samsungu to prakticky vypíchnete a chválíte, ale u LG je to asi normální :­).
Odpovědět0  0
Taky se mi to nelíbí, prostě nejsem pro to, aby se slučovaly firmy na základní komponenty, pak bude omezený výběr řešení. Mám rád AMD a zároveň nVidii, co budu teď dělat? Až budu něco kupovat, tak budu mít hrozný dilema ­- vzít si řešení AMD ­(tzn. CPU+deska+VGA už jako BOX­) nebo procesor a desku Intel a oblíbenou grafiku nVIDIA? :(
Odpovědět0  0
Vtipná odpověď... a kdy se tedy dočkáme testu mechaniky bez vady, hm? Když testujete i vadné, někdy není na škodu otestovat tu, která je v pořádku.

Jinak, taky mám GSA­-H20L a jsem nad míru spokojen, jen se mi pod Nero 7 po měsíci pořád nepodařilo zprovoznit LightScribe... :(
Odpovědět0  0