Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od wrah
Nedovedu si představit, jak dlouho by trvalo, než by bylo nutné vyčistit radiátor od nalétaného prachu třeba v Praze. Obávám se, že by se vícenásobnou montáží­/demontáží tak leda zničil.
Odpovědět0  0
Patrně něco stál vývoj rozhraní, ale ano, je to předražené. A to ještě vynecháváte detail, že v čechách stojí elektronika více, než jen přepočet ceny dolaru na kč, takže bych osobně tipoval cenu tak 6000.
Odpovědět0  0
Vždyť nikdo netvrdil, že není. Právě naopak, já četl, že jde o funkci vypůjčenou od linuxu.
Odpovědět0  0
NEšlo by zjistit, kolik taková testovací sestava žere bez GK, respektive s nejobyčejnější naprosto úspornou grafikou? Respektive kolik si bere takový radeon 5850 bez zátěže? 20W? Takže spotřeba gtx 480 v zátěži je cca 300W? No pěkně děkuji, to aby se brzo stavěly ty další dva bloky Temelína.
Odpovědět0  0
Nepamatuji s, kde přesně jsem to četl, ale spotřeba GF 480 vycházela v testu na 370W, což je nepatrně více nežli těch oficiálně přiznaných 250.
Odpovědět0  0
jako fakt, za 17­-1800 takový krám? To se někdo zbláznil, nebo jen zoufale hledají zákazníky na čipy, které by jinak museli vyhodit jako vadné?
Odpovědět0  0
5ekl bych, že by se to krásně uplatnilo u malých, energeticky nenáočných zařízení. Prostě přijdete domu, hodíte mobil na poličku a ráno je plně nabitý..
Odpovědět0  0
WEP? Nebo to má něco jiného? Ale jako holý fakt je, že pokud bude někdo odposlouchávat, tak po pár milionech paketů patrně šifrování prolomí. A to nasbírá za několik dní nebo týdnů, podle zátěže sítě. Opravdu vysoce bezpečná komunikace.
Odpovědět0  0
Výborná odpověď. Ale měl bych takovou námitku: Ližiny? No nevím, není náhodou slovní základ lyže, a tudíž tvrdé Y? Nejsem hnidopich, ale tohle mě trochu přakvapilo. A jestli se mohu zeptat, jak onen zmiňovaný list papíru pomůže k instalaci desky do case? To jako, že se vezme papír, naznačí se na něj, kde jsou montážní otvory motherboardu a pak se na jejich místo vloží distanční sloupky? Nebo na nšj píšeme vulgární výrazy tak dlouho, dokud deska nesedne ? :)
Odpovědět0  0
Copak o to, vyfrézování díry pro klávesnici je dost jednoduché, ono spíše jde o odfrézování materiálu pod tím. Spíš by mě zajímalo, jak dlouho se jeden takový základ na NTB vyrábí, od okamžiku protlačení profilu z kulatého do stavu ­"na placku­" až po hotovou půlku NTB připravenou k osazení součástkami. A ohledně toho laserového vrtání.. Napadá někoho jiný prostředek, jak nadělat dírky o průměru řádově 1­/50 až 1­/100 mm? a ten efekt vypadá nádherně, světlo vycházející ze zdánlivě plného kovu..
Odpovědět0  0
Radeon 4970 náhodou? O něčem takovém jsem zachytil zprávy, má to být brutálně výkonné, relativně málo žrát a cena cca 1500 ojro..
Odpovědět0  0
Nevím jak poslední půlrok, ale z doby před třičtvrtě rokem s nimí mám jen tu ­"nejlepší­" zkušenost. Zákazníkův notebook ztratili, po 35 dnech poslali ­"zpět­" úplně jiný, ještě se hádali, tvrdili, že zpět poslali ten kus co od nás přišel, že jsme jim poslali něco špatně atd, vyždímat z nich příslib dobropisování NTB trvalo asi měsíc, dotyčný zákazník k nám chodil pomalu ob den a už jsme s kolegy mysleli, že nám dá po papule. A o škody způsobené ztrátou dat se snad soudí dodnes. A servis není jen nějaký Franta doma, ale originál ACER, takže vřele doporučuji. Holý fakt je, že u NTB Acer a fotoaparátu Casio mám skoro stoprocentní jistotu, že ho do roka opět budu mít v ruce. ­(pro nechápavé, protože se vrátí jako reklamace­)
Odpovědět0  0
Zajímalo by mě jak dlouho vydrží, než nějaký hacker­/cracker vyvine způsob jak to zabezpečení obejít? Něco na způsob stiskni ctrl+alt+f7 a měj přitom v usb vloženu flashku se správným programem a pak přepsání biosu a technologie anti theft skončila. Jakmile má někdo hardware fyzicky v ruce tak vítězí..
Odpovědět0  0
Pokud nemáte na mysli zápis nekomprimovaného videa při rozlišení mHD ­(MEGA HD­) tak na to v pohodě stačí běžný hdd. Ostatně právě sekvenční zápis je pro klasický HDD velmi jednoduchou úlohou, podobně jako sekvenční čtení. Hlavičky prostě najedou nad určitou stopu a pak se jen vždy po jednom otočení posunou o 0.00X mm a zase zapisují ­(čtou­) celou jednu otáčku. A Solidnější disk v pohodě zvládá zápis 50­-60MB­/s, to na video nestačí?
Odpovědět0  0
Mám dojem ­(ne jistotu­) že to bude bez zvuku, že jakmile je po cestě DVI, tak že to prostě neobsahuje další dráty, kudy by se zvuková data vedla. Jestli se mýlím, tak se omlouvám.
Odpovědět0  0
O kolik drastičtější bude, než co stojí srovnatelně rychlá SD rozumných firem ­(Sandisk, Panasonic­) Potažmo CF ­(sandisk­) atd? Sony karty jsou předražené až to bolí. BTW: Ta záruka je na kartu, nebo i na data na ní?
Odpovědět0  0
Jen bych doplnil: OD 486ky existovala i verze 133 Mhz. A dokonce se solidní deskou šla taktovat 166, což byl pak oproti ­"běžným­" 66 Mhz už docela hukot.
Odpovědět0  0
I 100 MB­/s by se hodilo. Ale kde jste vzal těch 25MB­/s jako současné maximum? Existují karty s 40 MB­/s. ­(Pretec značí 266*, Sandisk Extreme 4, nevím jestli vyrábí i někdo další..­) Spíše by mě zajímalo, jak chtějí takové karty připojit? Napadají mě jen dvě místa, kde se dá použít rychlost těch 100 MB­/s neboli gigabitová síťovka a 300MB­/s, neboli externí Sata II konektor. USB je tušim 480 mbit, Firewire max 800 mbit. Nemluvě už o tom, že tyto karty budou zákonitě alespoň ze začátku příšerně drahé.
Odpovědět0  0
Tak poněkud se zpožděním dodávám: v pátek nahlášeno firmě provozující reklamace canon tiskáren ­(Dileris­), řekli nám, že si to v pondělí odveze maník od DPD. V úterý jsme se ho zeptali, jestli si vezme tiskárnu.. Prohlásil, že mu sice nikdo nic neřekl, ale na místě ji naložil a odvezl. Dále jí podle záznamů Dileris dostal ve středu, vyměnil celou vadnou pcb ­(ano, prý se nezbláznilo čidlo ale celá deska..­) a ve čtvrtek poslali zpět. Následující PÁTEK, tj týden po napsání firmě zabývající se reklamacemi byla tiskárna zpět. A to jsme vlastně den ztratili, tím že jsme ji DPDčkáři nedali hned v pondělí, možná hned v pátek minulý. Každopádně se mi líbí, že v servisu strávila tiskárna přesně 23 hodin, zbytek času byla na cestě a nebo jsme čekali, až si jí někdo vyzvedne. Ostatně, velice se mi líbí i využití toneru. Sice výrobce udává 2500 stránek, ale vytiskla již dva celé, oba po cca 3500 stranách. Celkově musím říct, že tiskárna tiskne velmi slušně, minimálně při využití originál toneru vytiskne daleko víc stran, než je uvedeno a servis perfektní ­(až na to, že klukovi od DPD neřekl jeho šéf ­(DPD­), že od nás má vyzvednout tiskárnu.. Ale DPD to prý mělo hlášeno již v ten pátek, čili chyba jen u nich..)
Odpovědět0  0
Respektive, zde jde o to, kdo ten procesor vyrábí. AMD udává TDP jakožto maximální odpadní teplo, INTEL jen jako typické, při normální zátěži. Tj u I je při maximálním zatížení procesoru vyzářené teplo o pár Wattů vyšší.
Odpovědět0  0
Pardon, překlep. Je to 2900, ne 2600. Chybičky jsem si všiml v momentě odesílání příspěvku.
Odpovědět0  0
Po vytištění druhého toneru ­(originál!­) se tiskárna zbláznila docela ojedinělým způsobem. Vyhlašuje, že je v ní zaseklý papír a odmítá tisknout. Nicméně žádný hryzlý papír nevidět, vnitřek je naprosto čistý, tiskárna totéž dělala i u jiného počítače, takže problém typu zblázněný ovladač také nehrozí. Napadá někoho kde je chyba?
Odpovědět0  0
Pardon, nevím která kniha vyšla, ale původní POVÍDKA Bratří Strugackých se jmenuje ­"Piknik u cesty­" A nemá s Černobylem nic společného. Ostatně je snadno k přečtení, ani není potřeba trápit stahovací síťě, stačí strýček google. Nevím jak kdo, ale než podporovat celou síť distributorů, překupníků a podobných zlodějů, tak já osobně raději knihu stáhnu a pošlu vydavateli 50 kč na účet. Což je víc než dostane za papír.
Odpovědět0  0
Opravdu nemá cenu. Buď stáhnout, nebo koupit originál. Ale pravdou je, že různé aktivace, registrace a podobně jsou někdy solidní opruz.
Odpovědět0  0
A k tomu přičti, že i další doprava není příliš decentní. Ty pětimetrové výlety vzduchem jsou víceméně standart ať to přepravuje kdokoliv kamkoliv. Takže po několikanásobném překládání kamion, sklad, distribuce atd je notebook s nezaklaplými konektory klidně rozmlácený a i ten co vypadá v pořádku má už disk na půl cestě do hrobu..
Odpovědět0  0
Standartně je na faktuře formulka: Záruka se nevztahuje na pokles kapacity akumulátorů. Takže hodně štěstí přeji..
Odpovědět0  0
Všechny spekulace stranou, to proč se na stránkách zabývajicích se IT objevil článek týkající se změny vlastníka ­(a to navíc změny relativně podezřelé­) jedné z největších společností zabývající se dodávkami IT v čechách? Přijde někomu, že to sem nepatří? Proč nevystoupí pan Zavoral na tiskovce a veřejně neprohlásí, že Alzasoft Malta as, sro, blablabla je stoprocentně vlastněna jím a nic se tak nemění? Vždyť Finanční úřad by ani nepípl, protože nemůže a zákazníci by se uklidnili. ­(Ostatně, nedivím se mu, daně v ČR jsou místy značně neskutečné..­) Na druhou stranu, opravdu solidní firmy ­(HP, IBM, třeba i to o pár příspěvků výše zmiňované Tesco­) obvykle zůstávají doma a ústředí ani odvod daní obvykle nemění, ani když je někdo koupí. Prostě protože nechtějí poškozovat solidní jméno firmy. A mimochodem, pokud se letos opravdu alza chystá na obrat 3 miliardy, tak by i po zachování nejmenší možné marže a největších daní zbylo majiteli zajisté víc jak 2%, což je 60 milionů Kč. Takže ten ubohý chudinka musí zajisté prchat do daňového ráje, aby měl na své raní šampaňské a kaviár.
Odpovědět0  0
Hm, výkon 200W. A kolik mají příkon? 35W? 40?
Odpovědět0  0
Odkdy je vyhození starého ještě funkčního přístroje a nákup nového ekologickým přístupem? Toto je jen a pouze podpora dalšího konzumu, zahalená v zelené roušce. Ostatně, ­"nezisková­" společnost asekol hrabe na ­"recyklaci­" miliony, tak proč by měla podporovat skutečnou ekologii, tj v první řadě snížení spotřeby..
Odpovědět0  0
Jde o tepelné čerpadlo. To běžně dosáhne účinnosti 4:1 a kvalitní i více. Takže i to nejobyčejnější by mělo při příkonu 50W uchladit nějakých 175­-200W, spíš víc. Spíš by mě zajímala cena. Protože dát za case pár tisíc USD mi nepřijde normální a podobné systémy nikdy nebyly levné.
Odpovědět0  0
Mě by u toho možná zaujal i předmět podnikání: pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor bez poskytování jiných než základních služeb zajišťujících řádný provoz nemovitostí, bytů a nebytových prostor.
Odpovědět0  0
Upřímně, alza mi tímto krokem začíná připomínat finet. ­(Pro neznalé, tato naprosto ­"finačně zdraváů společnost skončila nádherným krachem, snad všem dodavatelům dlužili desítky milionů, majitel se nikdy nenašel atd..­) Jestli pan Zavoral nechce platit české daně, tak se mu nedivím, ale podobné čachry ve vlastnictví nedělají dobrou reklamu.
Odpovědět0  0
Také nerad bezocasé myšky. Ono se to nazdá, ale v práci, když se otočíte po kolegovi, tak při otáčení se zpátky si tu myšku dost snadno srazíte ze stolu. Nejlepší cesta k rozbití...
Odpovědět0  0
Pěkně popsané rozdíly jednotlivých technologií a přístupů výrobců hardware k nim. Jen bych měl výhrady k použitým videíčkám. Poněkud nechápu ukazování super grafických efektů videem co má rozlišení 100*100 a 8 fps ­(nebo kolik to má­). Nexistují nikde jinde v solidním rozlišení a framerate?
Odpovědět0  0
Indie, Čína, Rusko? No to si snad dělají srandu. Tyto země vyhazují ročně miliardy USD za zbrojní a vesmírný ­(což je prakticky totéž, každá technologie je zneužita­) výzkum a na vlastní lidi se..ou. Tak maximálně z nich ještě vyždímají daně. Turecko? Oni sami tvrdí, že jsou evropa a chtějí do EU, takže žádné humanitární pomoci nepotřebují. Ano, Indonésie a Filipíny jsou opravdu chudé země, tam by dodávky počítačů zadarmo mohly dost pomoci. Ale jen pokud budou doplněny nějakými kurzy a přednáškami, jak vůbec na PC pracovat. Jinak by místním spíše pomohl traktůrek, dvě kozy a nové motyky..
Odpovědět0  0
Ten radiátor s větráčkem vypadá jako 120 mm. Půjde nějak rozumně namontovat na zadní 120 mm neosazený odtah vzduchu, co má skoro každý case? Tedy, půjde tam namontovat bez nutnosti vrtání a ztráty záruky? Ostatně, kolik to má stát a kolik W to má žrát? To jaksi decentně není zmíněno..
Odpovědět0  0
Ale mě přijde pohotovostní doba 2.625 dne jako dost málo. Čili chtějí říct, že pokud by majitel ten přístroj půl dne používal jako walkman a náhodou si do toho udělal krátký hovor, tak musí nabíjet deně? Ostatně, pokud bude Casio vyrábět mobily stejně ­"kvalitní­" jako fotoaparáty no tak potěš bůh.
Odpovědět0  0
Přesně tak. Minimálně 90% lidí má výkonný počítač proto aby ho mělo. ­(Na druhou stranu má cenu kupovat pomalý krám, když je cenový rozdíl minimální? X násobek výkonu za 30­-50% ceny navíc..­) Pravda, mluvím tak trochu sám proti sobě, protože jsem jeden z těch kdo umí vytížit prakticky jakýkoliv stroj, ale to snad každý kdo dělá cokoliv v oblasti grafiky a videa. ­(Ostatně i složitější zpracování audia žere hodně procesor..­) Na naprostou většinu práce stačí s ohromnou rezervou počítač z doby před 4­-5ti lety. Jen co se týká notebooků ­(a hlavně těch malých­) tak tam mi dost nesedna právě klávesnice, ale v době kdy obyčejné stojí s bídou něco přes 100 kč, ­(a myši také­) tak není problém mít doma, v práci a případně na chalupě myšku a klávesnici, zapojené jsou během momentu. A vlystní klávesnici na NTB používat jen v nouzi, třeba ve vlaku..
Odpovědět0  0
Se pomalu může dost vyplatit. Pokud vím, tak rekordní cena postavy na WoW byla 7000 usd a postav s relativně normální drahou výbavou jsou desetitisíce. Inu, budeme chránit i virtuální majetky hhhhh.
Odpovědět0  0
Bohužel, co se týká kvality součástek obecně tak existují dvě pravdy: A­) Zákazníkova: Součástky stojí takový pakatel, že na nich nemá smysl šetřit. B­) Výrobcova: Sice stojí pakatel, ale i tak, když se na jednom kusu ušetřím třeba jen pět centů, tak jsem po milionu vyrobených v plusu o padesát tisíc dolarů. K tomu se přídá i maximální šetření pracovními silami ­(Výstupní kontrola, vůbec jakákoliv kontrola..­) a šetření součástkami jež nejsou naprosto nezbytné ­(Kolikrát člověk vidí, že výrobce vzal referenční design karty, kde je původně řekněme 6ti nebo 8mi cestné napájení a osadí jen 3 nebo 4, ono to pojede..­) O tom jsou rozdíly v kvalitě.
Odpovědět0  0
Proč by to měla být cenová rána pro AMD? Jejich nejvýkonější 4 jádro stojí okolo 4000 kč bez daně, pochybuji, že by po speciální zlodějské přirážce pro čechy byl tento procesor levnější.
Odpovědět0  0
Autor aktuality jaksi vynechává fakt, že v ČR je cena jakékoliv elektroniky vždy vyšší jak ta oficiální, takže 8 gb karta bude nepochybně stát přes 3000, a k tomu ještě 112 za poplatky pro OSA ­(OSA zla)
Odpovědět0  0
Obávám se, že popsaná situace je problematická vždy. Úplně stačí, když si stejný soubor otevřou dva nebo tři uživatelé a jak jej budou ukládat, tak střídavě smažou změny pocházející od těch dalších.
Odpovědět0  0
Žádnou, neexistuje použitelná integrovaná grafika. Tedy pokud si na tom občas budeš chtít pustit hru novější jak Diablo II.
Odpovědět0  0
Pokud si to pamatuji dobře, tak oproti předchozí generaci míval jak Intel tak AMD cca 2 násobný výkon při stejné frekvenci. Čili teď by to mělo být přibližně 1:1. Ostatně, podobný procesor bych neviděl na použití v desktopu, ale třeba na úřadech, kde dost často běží na nějakém systému ještě z dob dosu by určitě posloužil výborně. Nebo jako oblíbený domácí fileserver­/firewall­/router atd.. Spotřeba okolo 55­-60 wattů na pc je moc pěkná, zvlášť u stroje, co běží nonstop.
Odpovědět0  0
Nemluvě o maličkosti: píší, disk 400 mb, to je oproti současným diskům 1000x menší hustota dat. Logika říká, že mnohem menší plocha záznamu se rovná mnohem horšímu čtení v případě problému. Krom toho : Přečíst z mrtvého disku se obvykle dá většina dat, jde jen o to, jestli to má smysl. Upřímně, nežli mít třeba 80% firemního účetnictví a muset to stejně vše kontrolovat, jestli je to správně přečtené a doplňovat co chybí, tak mi přijde snadnější vytáhnout šanony s fakturami a napsat to znovu celé.
Odpovědět0  0
Tak nějak. A­) opravdu s NAS bývají problémy, sám jsem také zažil. B­) 16500kč za 2*1TB disk je docela dost, to si raději ty disky sám koupím za 9000 a nějaký ten hardware okolo za cca 5­-6000 a ve výsledku to bude plnit více funkcí a ještě to bude rozšiřitelné.
Odpovědět0  0
Problém ATI byl odjakživa softwarový. Perfektní, výkonná karta, ale ovladače jí držely na úrovni doby kamenné. Což se ale víceméně změnilo k lepšímu.
Odpovědět0  0
Určitě zajímavé, ale když člověk neví, kolik je spotřeba 1seg zařízení při přehrávání videa.. Určitě jde o skrytou sabotáž vietkongu..
Odpovědět0  0
Ten kriminální aspekt není až tak veliký, sory, spam je otravná, nikoliv kriminální záležitost. Pokud pomuni Nigerijské dopisy, tak se spam týká:
a­) Prodeje viagry a podobné, což podvodné není..
b­) Prodeje napodobenin hodinek atd, tam je podvod max tak ve značce..
c­) Kupte si akcie buhvíčeho, půjdou nahoru. Ale ony opravdu stoupnou, protože si je x pitomců koupí, takže na podobné spekulaci se dá docela solidně přivydělat.
d­) Kasíno xxx nabízí bonus na vklad. Ale ony tam ty bonusy pro nové gamblery opravdu existují a nováčkům je dají, opět o podvod nejde.

Podvodný je phishing, ten ale vlastně není klasickým spamem, spam není podvod, jen extrémně nechutná forma reklamy..
Odpovědět0  0
a­) pardon že odpovídám do jedné diskuze dvakrát za sebou, jen jsem si nevšiml, že příspěvky jsou ve stejné..
b­) 400W zdroj stačí bohatě, já osobně mám 360 a stačí to v naprosté pohodě na relatviěn nízké zatížení
c­) grafiku mám pasivně chlazenou GF 8600 +512 ram od gainwardu. Zkušenosti říkají, že po cca 8 hodinách se hryzl komp, bez této grafárny běžně běžící měsíc v kuse. Po přidání 12 cm ventilátoru na nejnižší otáčky ­(cca 450­-500­) je provoz plynulý, i při hrách a větrák není slyšet. Na druhou stranu faktem je, že karta spolu s větrákem zabírá 3 sloty a nejsem si jistý, jestli ne 4..
d­) Na třetí stranu, kvalitní deska s 8* sata, ata, 2* gbit net a pod grafikou jsou pcie 1* sloty, do kterých je stále karet jak šafránu, takže nevadí, že to zabírá větrák..
Odpovědět0  0
Vodní chlazení je vynikající z hlediska teploty komponent. A to včetně ramek, disků, grafiky, chipsetu atd, jenže má i své nevýhody: Nezažil jsem opravdu tiché, vždy mi vadil zvuk čerpadla, a to přesto, že doma mám komp chlazený x ventilátory, ten proměnlivý brum pumpy mi vadil víc. Ostatně, nějaké byť pomalootéčkové větráčky bývají i na radiátoru vodnika. A navíc je pak komp prakticky nepřenosný, a to ani například sundat ze stolu, aby tam člověk uklidil. A těm ditinkám, co slibují při odpojení neukápnout ani kapičku je také rozumnější nevěřit, paňák chladící tekutiny mezi ram a procesorem neslouží ke zdraví ani pc ani vám. ­(pro rýpaly, 12V neni smrtící napětí, ale moderní zdroje co jsou do něj schopné narvat desítky ampér.. No, skuste si zkratovaqt autobaterii, pak pochopíte jak milé je to dostat do ruky)
Odpovědět0  0
Tj jakákoliv R3870 a k ní Arctic Cooling Accelero S1 rev. 2 ­(plus nějaké pomalootáčkové větráčky a máš to.. Mají jí například v
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(sory za reklamu)
Odpovědět0  0
Jasně, ale v tomto případě výrobce narozdíl od klasických pevných disků nestál vývoj ani dolar, protože používají hotové flashky ­(které když jsou prodávány samostatně jako paměťová karta stojí tak 1­/5 ceny ssd disku­) a k nim jen na jednu desku připájí převodník na sata rozhraní ­(který se samostatně prodává za 300 kč­) a na výsledném produktu má marži 100%+, a ještě tvrdí, že jde o technologickou novinku. Pardon, ale z tohoto přístupu je mi na zvracení.
Odpovědět0  0
Potažmo 400­/500 GB disky taktéž od Samsungu. Tiché, rychlé, po roce provozu prakticky nonstop se v SMART jeví ve stoprocentním stavu..
Odpovědět0  0
jen s cenou. Dokud bude 8 GB SSd disk stát víc jak 200 GB 2,5­" a zhruba tolik co 1TB 3,5­" disk, tak se jich asi miliony prodávat nebudou. Samotné SSd použitelné velikosti stojí holt totéž co levnější NTB sám o sobě.
Odpovědět0  0
Aby ses nedivil. Už toho manažera vidím, jak nejen vyhodí 60k za tohle, ale za dalších 50 si nechá ušít oblek s kratším levým rukávem. Někteří lidé jsou magoři..
Odpovědět0  0
Nebylo by jednodušší prostě panu Federmannovi zakázat přispívat do diskuzí? Stějně by asi nikomu nechyběl..
Odpovědět0  0
Přesně tak, u většiny lidí cestujících v USA formou mhd se dá očekávat spíše, že vytáhnou nože a ne notebook. V autobuse, kde 90% cestujících jsou fetky, čórkaři a podobní je riziko už jen vytáhnout nejlevnější mobil.
Odpovědět0  0
Náhodou ta grafika neni žádný zázrak, ale absolutní S..t to také neni. Ale určitě by se tam dala dát výkonejší. Spíš by mě odradila ta cena a hlavně výrobce, protože osobní zkušenosti z firmou Acer mi říkají: Nekup to!
Odpovědět0  0
To by bylo fajn. Výrobce sice nějakou spotřebu uvádí, ale jak se říká: papír snese vše.. Ostatně, on ten monitor určitě uvedenou spotřebu mít bude ­(při zcela černém obrazu a 5% jasu­) takže výrobce nelze pokutovat za uvedení nepravdivých údajů. Ostatně, co si pamatuji, tak když na technetu měřili spotřebu televizí, tak měla ta lcd docela velkou, na to že měla zdaleka nejmenší úhlopříčku.
Odpovědět0  0
Dobrý nápad na ujetější tuning, ta klec na kanáry s 50cm větrákem.. Nechceš se toho chopit?
Odpovědět0  0
Hm, http:­/­/www.agen.cz­/produkt­/3013­/CHIEFTEC­-HPC­-360­-202.htm jsem šel do tohoto zdroje. Pravda, grafárna 8600 od gainwardu, přetaktovaná.. Nemužu soudit u silnějších grafik, ale mam u toho proc AMD 6000+, 2 mechaniky, 3 disky.. a ten zdroj nejede na plno. Ostatně, jsem zrůda, vyžadující provoz 24­/7.. Podobným bych doporučil tento zdroj, možná stejnou grafiku.. A překrýt klávesnici. Pro člověka, co žije provozem vlastního PC není ideální, když mu kočka postojí na klávese vypni..
Odpovědět0  0
A kde je rozdíl oproti 800 mhz s CL 4?
Odpovědět0  0
Nerýpám, ale v nadpisu vám Toshiba změnila podobu na Toshina. Šlo by prosím přepsat?
Odpovědět0  0
Vzhledem k tomu kolik stojí už pouhých 32gb, tak počítám že ten 800 gigabytový disk bude cenou tak leda motivovat k přepadení menší pobočky banky. Tipne někdo cenu pod řekněme 80 tisíc?
Odpovědět0  0
No nechápu co na vistách vadí snad každému. Jste asi jediný kdo si je nechal, jinak všichni lidé co znám, co je dostali nevydrželi déle jak týden a instalovaly se jim XPčka
Odpovědět0  0
A teď člověk neví co si o tom myslet. Jestli je to překlep a chtěl jsi říct: p3 na 1,1 ghz, tak to by bylo zoufalé. Jinak p3 na 11 ghz by mělo tušim výkon core duo na nějakých 2ghz+. Samozřejmě, třeba sběrnice by ­(pokud by se nezměnily­) měly hodně zoufalou propustnost, ale to je něco trochu jiného.
Odpovědět0  0
Hmm, tím chceš říct, že při používání 12­-15 hodin deně by člověku došly baterky maximálně každý třetí den? Tak na to by měl náladu snad jen zavilý masochista.. Btw: neexistují náhodou myši s akumulátorem a dokinou, kam se dá prostě strčit přes noc dobít?
Odpovědět0  0
Jestli se nepletu, tak jbod prostě spojí kapacity i rozdílně velikých disků. A ohledně datového skladu, naprostý souhlas. Cena bude stejná, spotřeba také, spolehlivost x násobně vyšší. Krom toho i u nejmenší základní desky je alespoň jedno pci, a dá se přidat další řadič a další 4 nebo víc disků.
Odpovědět0  0
Dobrá sviňárna.. Pravda, jednou jsem kamarádovi pomáhal likvidovat disk vyšším napětím, ale ten cvakal a bylo jasné že umírá.. A nechtělo se nám čekat až se z něj ztratí data.. Ale tohle, úmyslně koupit HW tak, aby ho člověk za rok reklamoval..
Odpovědět0  0
Ale zaplatit 400 dolarů, aby dítě v africe dostalo noťas, a sám obdržet takovýhle krám.. Pletu se, nebo to má černobílý displej?
Odpovědět0  0
Obávám se že 9­/10 studentů ho má do týdne cracklý nebo odinstalovaný.. A počítám aspoň polovina notebooků do měsíce zmizí a nebude. Ale jinak výborný nápad..
Odpovědět0  0
wrah (108) | 28.10.20070:59|Report z Invexu 2007
Hm, ale on by ten invex měl člověku dát trochu víc, než jen cestu do Brna a sežrání pár langošů..
Odpovědět0  0
Přesně tak. Protesty proti vidění filmu zadarmo vlastně říkají: Natočili jsme takovou pííííp, že kdo jí uvidí jednou v kvalitě natočené v kině mobilem, ten už na ní sám nepůjde.. Slušný film hodlám vidět ve slušné kvalitě..
Odpovědět0  0
Přesně tak.. Zelená je dneska módní, tak někoho v Dellu napadlo, že si udělají reklamu. A ještě se přiživí na výrobě elektřiny z obnovitelných zdrojů, ta je snad všude na světě dotována tak, že je velice lukrativní..
Odpovědět0  0
A proč ne? Přístup do paměti a ke sběrnicím si řídí sám procesor, čili tam je fuk kolik má jader.. A správci úloh je to taky jedno, ten jen prostě dostane informaci že může využít tři jádra, tak je bude přidělovat programům. A jak to bude fungovat ve skutečnosti, to nemá smysl se dohadovat, dokud ten procesor někdo nedržel fyzicky v ruce..
Odpovědět0  0
ATA33 kabel zpomaluje rychlost komunikace s diskem asi na polovinu. Ale jelikož je celý box připojený jen 100 mbit síťovkou, tak je to naprosto jedno, i přes starý ata kabel se protlačí 2­-3* tolik dat jak do 100 mbit síťe.
Odpovědět0  0
Ano ano, vynikající ready boost technologie. Budeme číst soubory z rychlého disku, uložíme je na pomalé usb a pak js budeme ještě jednou číst z pomalého usb. A budeme si namlouvat, jak to geniálně zrychlí bootování.
Odpovědět0  0
Přesně tak.. Disk buď běží nonstop a pak se v té uzavřené plechovce upeče zaživa nebo se vypíná a pak umře na desítky start­/stop cyklů. Osobně bych nas krabičku viděl k použití výhradně jako přenosnou záležitost, kterou zapnu, přetáhnu data a vypnu. Pro stacionární použití bych viděl spíše stroj a nějakým via procesorem.. a­) je tam možnost zapojit víc disků, buď jako raid ­(pravda, jen softwarový­) nebo prostě když přestane jeden stačit tak se dokoupí další.. b­) je to plnohodnotný počítač, může sloužit k více funkcím, třeba takový firewall se hodí.. c­) spotřeba by se měla vejít do řádově 30W ­(deska s procesorem bere tušim asi 15­).. d­) Ano, je to větší, ale jelikož k počítači není nutný fyzický přístup, tak může být ve špajzu­/na záchodě­/v garáži­/kdekoliv jinde.. e­) jediný 12cm větrák na nízkých otáčkách uchladí spolehlivě několik disků tak, že mohou nonstop běžet celé roky.. f­) Tuším že bude přenosová rychlost o něco vyšší a v případě přístupu více uživatelů najednou bude určitě o dost vyšší.
Odpovědět0  0
Jen taková otázečka? Co udělá disk po pár měsících provozu v nějaké z těchto pixel? Vždyť prakticky postrádají chlazení a člověk si asi NAS kupuje proto, aby do ní umístil disk minimálně nějakých 250G a víc. Když by člověk nechal něco stahovat rovnou na tento disk ­(logicky aby to bylo okamžitě přístupné pro všechny počítače v síti­) tak se nezastaví třeba celé týdny.
Odpovědět0  0
Zredukování počtů atomů na jeden jediný? To je hodně špatný nápad, co když ho něco přemagnetizuje do druhého stavu? Ale pokud by šlo zmenšit paměťovou buňku na pár desítek atomů a přívodní vodiče řekněme na stovky místo těch milionů, pak by to určitě užitek mělo..
Odpovědět0  0
Ví se kolik má podobná hračka stát?
Odpovědět0  0
Ale proč by to tchán nezvládl? Problém jsou mladí, do kterých ve škole povině narvou výuku Windows.. Jinak fakt je, že linux je vynikající například na práci s textem.. To kde by člověk hrabal ve wordu hodinu, stačí prostě uložit jako txt formát a aplikovat 2 vteřiny běžící skriptík..
Odpovědět0  0
Biocelulóza je ještě horší než marketing, jde o masírování mozku eko slovníčkem. Každá celulóza je totiž bio, protože pochází ze stromu, nikdo jí nikdy nevyráběl uměle a také nikdo nikdy nebude. Zkrátka Creative se snaží zeleně přetvařovat.. FUJ!
Odpovědět0  0
Že by kvůli jistotě, že je chipset dokonale ­(a bez hluku­) chlazený ať již dá člověk tu desku do jakékoliv skříně v jakémkoliv prostředí? Já osobně mám na desce totéž, a fakt to funguje krásně, pamatuji když na normálních pasivech skoro nešlo udržet ruku, a to současný chipset hřeje mnohem víc.
Odpovědět0  0
Protože to má být server, a ty obvykle mívají kvůli spolehlivosti více zdrojů. Běžně bývají 3, z toho jeden je zaplý a a napájí celou mašinu, druhý zaplý a bžřící na prázdno, aby v případě výpadku toho 1ního přebral okamžitě napájení na sebe a třetí záložní, co naběhne když se něco stane s prvním. Jsou to dost speciální zdroje a tuším se v podobné watáži nevyrábí..
Odpovědět0  0
Nechci být hnidopich, ale tak nějak se mi zdá, že pokud někdo do motherboardu pro 8 procesorů nastrká 8 kousků se spotřebou 95W jeden, tak mu to spolu s nějakým tím diskovým polem nemůže žádný současný zdroj utáhnout. Nevíte někdo, jak se tohle řeší?
Odpovědět0  0
Asi jsem ještě horší, věřím v AMD a Nvidii..
Odpovědět0  0
No jo, máš pravdu.. je tam číslice 5 a pak jmenují 6 míst.. Gratulace tomu kdo čte a současně vnímá..
Odpovědět0  0
Přesně tak, zažil jsem alespoň 10 LCD a z toho minimálně 9 mi přišlo že oslepnu již po pár hodinách. A to poslední, kdo ví jestli náhodou fungovalo jak má, nebo jestli jsem se od něj zvedl dost rychle. Výrobci ignorují fakt, že existují lidé na než má LCD horší efekt jak ta stará 14­"..
Odpovědět0  0
Podobá se klavíru a výdrž malá.. Snad jediná rada: Nehraj na tom symfonie....
Odpovědět0  0
Design vypadá pěkně, ale co samotný zvuk? Hraje to, nebo to zahraje jen bum bum a chudák člověk poslouchající k bitvě Mozarta nebo Beethovena bude zvracet?
Odpovědět0  0
"Výhody notesu:­" Malý pomalý disk, obvykle maximálně gigo zastaralých ramek, nevýkonná grafika, v nejlepším případě procesor, co neni zrovna high end, malá divná klávesnice, se kterou se člověk učí buhví jak dlouho a praktická nemožnost cokoliv vyměnit. A to vynechávám detaily, jako například pomalá mechanika a oproti stejnému desktopu minimálně dvojnásobná cena. Uznávám, pro lidi co potřebují být mobilní je to užitečné, pro ostatní vyhozené peníze.

BTW: Krtku, pochopil jsem to správně, že tvůj způsob jak šetřit je mít jak levné pc a levný NTB, než jedno z toho ale pořádné?
Odpovědět0  0
tgfh: lze jen souhlasit.. I když pravda je, že podle mě by AMD udělalo lépe, kdyby nějakou dobu věnovalo veškeré síly přípravě nových technologií namísto veřejných projevů.
Odpovědět0  0
Krása, výkon.. Ale co z toho? To jako že má někdo hrát na pidi displeji mobilu něco ve 3d?
Odpovědět0  0
Ono tam fungovala ještě jedna přirozená regulace, taktéž zlikvidovaná bílými. Když se kmen přemnožil, tak vzali oštěpy a šli vyhnat kmen sousední. A ať už to dopadlo jakkoliv, tak se počet obyvatel snížil. Dneska se hned někdo začne zastávat těch chudáčků od co je vyhnali, vozí tam humanitární a ještě si na ní namastí kapsy. Ve výsledku namísto toho aby je někdo naučil jak vybudovat pořádnou zásobárnu na vodu, aby si mohli vypěstovat něco k jídlu dostanou notebook..
Odpovědět0  0
No mě na nich spíš prudí to, že ve výsledku snad nikdo tu pokutu nezaplatí a nic se neděje.
Odpovědět0  0
No jo, oni výrobci vráží miliony do úžasné grafiky. A nechce se jim zaplatit solidního scénáristu, aby navrhl slušný příběh. Výsledkem je hra co krásně vypadá, ale nikdo jí nedohraje. Ne proto, že by neměl čas, ale proto, že mu dojde, že je to sr.čka..
Odpovědět0  0
Hm, to chlazení chipsetu vypadá dobře, ale nebude náhodou problém s umístěním chladiče procesoru? Přijde mi, že je fakt blízko od patice..
Odpovědět0  0