www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

XFX BC-160 s AMD Navi 12 a HBM 2: těžební karta s výkonem až 72 MH/s

XFX BC-160 s AMD Navi 12 a HBM 2: těžební karta s výkonem až 72 MH/s
, , aktualita
Na webu se objevily informace o dalším těžebním speciálu, který využívá grafický čip od AMD a skutečně není divu, že jde opět o produkt firmy XFX. Té se totiž týkaly i dříve odhalené modely podobné dnešnímu BC-160. 
K oblíbeným
reklama
Grafické čipy Navi 12 přitom přišly minulý rok pro grafické karty AMD Radeon Pro 5600M, které byly připraveny exkluzivně pro Apple. Nedá se tak říci, že by výsledné akcelerátory BC-160 od XFX přímo užíraly zásoby GPU, která by mohla skončit v herních grafikách pro PC a je možné, že by se pro ně už ani nenašlo jiné využití, kdo ví? 
 
 
Jak dobře víme, Navi 12 jsou GPU určená pro paměti typu HBM2, což je také jejich velká přednost, co se týče výkonu v těžbě, kde jde v případě grafických karet a příslušných coinů zvláště o propustnost pamětí.
 
O tomto produktu se přitom dozvíme, že využívá celkem 8 GB paměti HBM2, čili kapacitu má zatím více než dostatečnou a konkrétně jde o paměti s propustností 4 Gb/s na pin a s 2048bitovým rozhraním, čili ty poskytnou celý 1 TB/s. Právě díky tomu tak tato karta nabídne dle specifikací výkon 69,5 MH/s při 150W TGP, ale fotografie monitoru napojeného na systém osmi těchto karet ukazuje, že mohou být vyladěny na cca 72,5 MH/s. Pokud bychom uvažovali o tom, že jde o výkon při uváděné hodnotě TGP, pak by to dělalo velice slušných 483 kH/W. A takové efektivity jen tak něco nedosáhne. 
 
 
Je tu ale jeden menší problém, a sice ten, že paměti typu HBM2 s propustností 4 Gb/s na pin nejsou zrovna obvyklé a i HBM2e by měly obvykle dosahovat spíše jen 3,6 Gb/s ve verzi od SK Hynix. Server VideoCardz ale nemá pravdu, když tvrdí, že žádný typ spadající do HBM 2 nezvládne propustnost 4Gb/s, neboť společnost Rambus už letos v červnu prezentovala právě paměti HBM2e s propustností až 4 Gb/s, které vyzkoušela právě už s přispěním firmy SK Hynix i Alchip. 
 
Těžko však můžeme očekávat, že by takové paměti byly poprvé využity právě v těžebních speciálech od XFX se starším Radeonem, ostatně ony samotné jsou jen jedna část rovnice a na té druhé musí být odpovídající kontroler, přičemž původní Radeony Pro 5600M dokázaly na svém stejném 2048bitovém rozhraní nabídnout "jen" 394 GB/s. Je velice pravděpodobné, že paměťový subsystém na BC-160 bude nakonec výkonnější, ale 4 Gb/s a výsledný 1 TB/s je dle mého názoru chyba. A pak je tu tedy i otázka, zda skutečnosti odpovídají i jiné specifikace, nicméně pokud odpovídá alespoň výkon a spotřeba/efektivita, vše ostatní je už podružné.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sonda Lucy má problém se svým solárním panelem Sonda Lucy má problém se svým solárním panelem
NASA hlásí, že sonda Lucy je celkově funkční a může pokračovat ve své misi, nicméně bude třeba řešit problém s jedním z jejích rozkládacích solárních panelů, které jsou navrženy tak, aby dokázaly poskytnout dost energie i daleko od Slunce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix ohlašuje HBM3: až 24 GB a 819 GB/s na modul SK Hynix ohlašuje HBM3: až 24 GB a 819 GB/s na modul
Společnost SK Hynix představila paměti, jejichž jediný modul či z laického pohledu čip by dokázal splnit nároky i aktuálních hi-end grafických karet. Dokáže totiž nabídnout kapacitu 24 GB a propustnost 819 GB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ASML: cesta z boudy ke světové dominanci ASML: cesta z boudy ke světové dominanci
Existuje mnoho známých firem, které začaly velice skromně v garážích či nuzných přístřešcích a asi nejznámější je v tomto ohledu Apple. My se ale nyní zaměříme na firmu, bez níž by ani Apple nebyl tam, kde je nyní. Jde o holandskou ASML.
Dnes, článek, Jan Vítek1 komentář
Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt Bitcoin se dostal už i na burzu v New Yorku, obchoduje se jako futures kontrakt
Kryptoměny sice v mnoha lidech nebudí důvěru, což mnohdy platí i pro Bitcoin, ale poslední dobou se zdá, že ho veřejnost přeci jen začíná akceptovat. Dokonce se s ním fe formě futures kontraktů začalo obchodovat i na newyorské burze NYSE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD QNAP nabízí tenký přenosný NASbook TBS-464 pro čtyři SSD
Díky moderním SSD v podobě M.2 kartiček je možné tvořit také pozoruhodně malé NAS servery, které společnost QNAP nabízí již delší dobu coby NASbook. Nyní je tu nový model pro čtyři M.2 SSD, a sice TBS-464.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář