www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube cenzuruje zmínky o koronaviru, videa jsou demonetizována

YouTube cenzuruje zmínky o koronaviru, videa jsou demonetizována
, , aktualita
Další společností, která se přidala k cenzuře informací o největším tématu posledních týdnů, nemoci COVID-19, je Google a jeho server YouTube. Dokonce i náznaky jsou trestány zrušením monetizace videa.
K oblíbeným
reklama
YouTube a jeho věčné problémy s demonetizací spojených s cenzurou citlivých témat pokračují. Připojuje se totiž k čínským sociálním sítím a komunikátorům WeChat a YY, poněvadž začal cenzurovat příspěvky ohledně nemoci COVID-19 způsobené koronavire 2019-nCoV. Youtubeři tak mají další téma, kterému by se neměli věnovat, pokud chtějí, aby jejich videa měla přilepené reklamy a mohli je tedy nějak zpeněžit. A jde o další frustraci, kterou jim často nepředvídatelným chováním YouTube způsobuje (systémy AI nejsou zdaleka dokonalé a člověk se někdy nestačí divit, jaká naprosto neškodná videa jsou demonetizována). Navíc, systémy detekce zmínek o koronaviru jsou až překvapivě agresivní a zdaleka nejsou vztaženy jen na slovo "koronavirus". Problémem je dokonce už i naznačování.
 
YouTube logo
 
Videa tak mohou být nahrána a bez potíží přehrána uživateli, jen k nim nemohou být dány reklamy, protože jde o citlivé téma a do odvolání nebudou tvůrcům přinášet takřka žádné zisky (viz video níže). Cílem je, aby zadavatelé reklamy nebyli spojování s takto citlivým tématem, což si mnohdy nepřejí. Důvodem je ale i to, aby o problému nehovořil každý druhý, kdo o tom v podstatě nic neví, a nešířilo se ještě více dezinformací než dnes. Koronavirus se tak přidává k dalším citlivým tématům pro demonetizaci, jako jsou masová střílení, některá úmrtí, ozbrojené konflikty a podobně. Tvůrci tak mohou vydělat patrně jen tehdy, pokud se na video dívá někdo s předplatným YouTube Premium, ale v takovém případě nejde obvykle ani o setinu toho, co by vydělali pomocí reklam.
 
 
Zásadním problémem je, že postiženi cenzurou jsou nejrůznější tvůrci, kteří se ani problematice koronaviru nechtějí blíže věnovat. Jeden z nich např. jen zmínil, že se kvůli viru odvolala herní konference GDC 2020, a už jeho video dostalo stopku na reklamy. Jeden dokonce měl říct jen "ta věc, která začala v Číně", podobně prý byla stopnuta i některá videa se zkratkou "CV" (pokud byla ve spojitosti s nějakou událostí navázanou na koronavirus, jinak by to patrně ovlivnilo i všechna videa o životopisech).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář