www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube umožní playback a 60 fps u živých přenosů

YouTube umožní playback a 60 fps u živých přenosů
, , aktualita
YouTube nepřestává s vylepšeními svého přehrávače a nyní umožňuje živé streamování videa při 60 snímcích za vteřinu, a dokonce přidal možnost opětovného přehrání scén. Jak to bude probíhat v praxi?
K oblíbeným
reklama
Zde je zřejmé, že novinka cílí především na hráče, kteří online zveřejňují průběh hry. Google proto pracuje i s Elgato a Xsplitem, aby zaručil, že bude přístupný software, který hráčům umožní, aby zachytávali svou obrazovku v 60 snímcích za vteřinu.

Vybízí se otázka, zdali se nesníží kvalita videa na úkor snímkovací frekvence, protože už jen pouhé streamování ve Full HD a 60 fps někomu pěkně dokáže zavařit internetové připojení, protože hodnoty pro upload nemusí být dostačující.

Z technologického hlediska YouTube automaticky enkóduje video v HD (720p) a Full HD (1080p) rozlišení se snímkovací frekvencí 60. Když ale máte zařízení nebo prohlížeč, který nepodporuje 60 snímků za vteřinu například nepodporou HTML5, tak se hodnota automaticky sníží na 30 snímků za vteřinu. Samozřejmě nebude chybět možnost si tuto vlastnost upravit manuálně.

Mnohem zajímavější pro někoho může být nová možnost playbacku. Když zmeškáte nějakou scénu, jednoduše si vrátíte video o kousek dříve a vychutnáte si zajímavé okamžiky. Potom ani nemusíte dohánět stream, abyste byli "živě", ale pokud byste tak chtěli učinit, YouTube vám to umožní. Můžete si zrychlit video 1,5x nebo 2x, abyste dohnali živé vysílání.

YouTube zavádí 60 snímků za vteřinu do živých videí poté, co tuto možnost dovolil v klasických videích, o čemž jsme psali zde. Důvodem může být i to, že se dnes objevuje spousta dalších stránek, přes které je možné streamovat videa a takto si YouTube upevňuje svou pozici.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů