www.svethardware.cz
>
>
>

Žaloba (nejen) na Kim Kardashian za pump and dump kryptoměny EthereumMax

Žaloba (nejen) na Kim Kardashian za pump and dump kryptoměny EthereumMax
, , aktualita
Už několik celebrit se zapletlo s kryptoměnami a jejich propagací. Obvykle je z toho spíše průšvih a totéž se týká kryptoměny EthereumMax, kterou propagovala Kim Kardashian i další. Nyní je kvůli podezření na pump and dump na stole žaloba.
K oblíbeným
reklama
Není to zdaleka poprvé, co se nějaká celebrita rozhodla propagovat nějakou kryptoměnu. Většinou jsou to různé podvody vedoucí k obviněním, takže jsme tu měli už např. aféru Stevena Seagala za propagaci Bitcoiin2Gen, hodně často to byl John McAfee, a to je jen maličký zlomek známých osobností, které se k něčemu takovému propůjčily. Další kauza se týká kryptoměny EthereumMax. Ta je sice založena na technologii Etherea, ale jinak jde o nezávislý a docela podezřelý projekt, k jehož propagaci tvůrci využili několik známých celebrit. Mezi nimi najdete např. boxera Floyda Mayweathera Jr, basketbalistu Paula Pierceho nebo televizní celebritu a influencerku Kim Kardashian. Na všechny tři a tvůrce kryptoměny nyní míří nová žaloba za pump and dump.
 
Kim Kardashian
Kim Kardashian, autor: Ashley Graham, CC BY 3.0, přes Wikimedia Commons a YouTube
 
Tímto termínem se označuje situace, kdy se uměle vyžene cena aktiva nahoru (např. podporujícím příspěvkem celebrity na sociálních sítích), aby skupina lidí již vlastnící tato aktiva mohla své prostředky prodat za uměle nafouknutou cenu. Čím později další ziskuchtiví spekulanti naskočí "do vlaku", zpravidla tím větší je pro ně výsledný pád. V případě EthereumMax kryptoměna spadla ze svého maxima 29. května 2021 už o 97 % na historické minimum (za dnešek byl pád 24%). 
 
EthereumMax logo
 
Mayweather např. propagoval kryptoměnu na tričku a obecně v souvislosti se zápasem s Loganem Paulem, kdy se za kryptoměnu dal koupit přístup na zápas. To zvedlo zájem o kryptoměnu a objem transakcí. Kardashian zase na svém Instagramu, kde měla hodně přes 200 milionů sledujících (nyní už 279 milionů), přidala příspěvek, kde tvrdila, že jí zrovna nějaký známý řekl o tokenu EthereumMax. Příspěvek však označila jako reklamu a přidala i tradiční větu, že nejde o finanční poradenství. Podle tvůrců kryptoměny tento příspěvek neměl nabádat ke koupi, ale jen k zvýšení povědomí o projektu, tedy aby lidé zjistili, že tento projekt existuje předtím, než se sami rozhodnou, zda kryptoměnu koupit nebo ne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zaměstnanec AMD potvrzuje, Navi 24 z RX 6500 XT je hlavně pro mobilní APU Zaměstnanec AMD potvrzuje, Navi 24 z RX 6500 XT je hlavně pro mobilní APU
To, co zaznělo včera v naší diskuzi, bylo potvrzeno jedním ze zaměstnanců firmy AMD. Grafický čip Navi 24, který se ocitl i na tolik kritizované kartě Radeon RX 6500 XT, patří především po bok mobilních Rembrandtů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel získal pro svý bitcoinový ASIC první zákazníky Intel získal pro svý bitcoinový ASIC první zákazníky
Intel sám ještě nepředstavil svůj ASIC s kódovým označením Bonanza Mine, o němž se přímo od něj dozvíme více až 23. února. Nyní se ale dozvídáme něco o tom, pro koho bude tento hardware určen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel v irské Fab 34 dosáhl důležitého milníku v nasazení 7nm procesu Intel v irské Fab 34 dosáhl důležitého milníku v nasazení 7nm procesu
Už v roce 2019 začal Intel realizovat svůj plán na rozšíření své výroby v irském Leixlip, a to s cílem spustit později výrobu pomocí 7nm procesu, který je nyní označován jako Intel 4. Přípravy pokračují dle 4letého plánu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Přetaktovaný Intel Core i3-12300 rozdrtil rekord 4jádrových CPU v počítání pí Přetaktovaný Intel Core i3-12300 rozdrtil rekord 4jádrových CPU v počítání pí
Procesory Alder Lake je možné na vhodných základních deskách přetaktovat i ve verzích s uzamčeným násobičem. Core i3-12300 byl takto vyhnán na frekvenci více než 5,4 GHz a ustanovil nový rekord v počítání čísla pí mezi 4jádrovými CPU.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Radeon RX 6500 XT v testech, zavládlo zklamání Radeon RX 6500 XT v testech, zavládlo zklamání
Recenze nové karty AMD Radeon RX 6500 XT se dostaly na svět a lze říci, že dle očekávání mají jejich autoři k nadšení velice daleko. Jde tu přitom o kombinaci více faktorů ovlivněných stavem dnešního trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů