www.svethardware.cz
>
>
>

Žaloba (nejen) na Kim Kardashian za pump and dump kryptoměny EthereumMax

Žaloba (nejen) na Kim Kardashian za pump and dump kryptoměny EthereumMax
, , aktualita
Už několik celebrit se zapletlo s kryptoměnami a jejich propagací. Obvykle je z toho spíše průšvih a totéž se týká kryptoměny EthereumMax, kterou propagovala Kim Kardashian i další. Nyní je kvůli podezření na pump and dump na stole žaloba.
K oblíbeným
reklama
Není to zdaleka poprvé, co se nějaká celebrita rozhodla propagovat nějakou kryptoměnu. Většinou jsou to různé podvody vedoucí k obviněním, takže jsme tu měli už např. aféru Stevena Seagala za propagaci Bitcoiin2Gen, hodně často to byl John McAfee, a to je jen maličký zlomek známých osobností, které se k něčemu takovému propůjčily. Další kauza se týká kryptoměny EthereumMax. Ta je sice založena na technologii Etherea, ale jinak jde o nezávislý a docela podezřelý projekt, k jehož propagaci tvůrci využili několik známých celebrit. Mezi nimi najdete např. boxera Floyda Mayweathera Jr, basketbalistu Paula Pierceho nebo televizní celebritu a influencerku Kim Kardashian. Na všechny tři a tvůrce kryptoměny nyní míří nová žaloba za pump and dump.
 
Kim Kardashian
Kim Kardashian, autor: Ashley Graham, CC BY 3.0, přes Wikimedia Commons a YouTube
 
Tímto termínem se označuje situace, kdy se uměle vyžene cena aktiva nahoru (např. podporujícím příspěvkem celebrity na sociálních sítích), aby skupina lidí již vlastnící tato aktiva mohla své prostředky prodat za uměle nafouknutou cenu. Čím později další ziskuchtiví spekulanti naskočí "do vlaku", zpravidla tím větší je pro ně výsledný pád. V případě EthereumMax kryptoměna spadla ze svého maxima 29. května 2021 už o 97 % na historické minimum (za dnešek byl pád 24%). 
 
EthereumMax logo
 
Mayweather např. propagoval kryptoměnu na tričku a obecně v souvislosti se zápasem s Loganem Paulem, kdy se za kryptoměnu dal koupit přístup na zápas. To zvedlo zájem o kryptoměnu a objem transakcí. Kardashian zase na svém Instagramu, kde měla hodně přes 200 milionů sledujících (nyní už 279 milionů), přidala příspěvek, kde tvrdila, že jí zrovna nějaký známý řekl o tokenu EthereumMax. Příspěvek však označila jako reklamu a přidala i tradiční větu, že nejde o finanční poradenství. Podle tvůrců kryptoměny tento příspěvek neměl nabádat ke koupi, ale jen k zvýšení povědomí o projektu, tedy aby lidé zjistili, že tento projekt existuje předtím, než se sami rozhodnou, zda kryptoměnu koupit nebo ne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD TDK, SDK a Toshiba představují MAS-MAMR a cestu za 30TB+ HDD
Společnosti TDK, SDK a Toshiba společně vyvíjí technologie pro pevné disky blízké budoucnosti. Další slibnou technologií je MAS-MAMR, který díky mikrovlnnému působení opět o něco zvyšuje hustotu dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem MrBeast je podle Forbesu nejlépe placeným youtuberem
Pozice nejlépe placeného youtubera se pro rok 2021 změnila a vítězem se stal MrBeast. Jeho videa dosud nasbírala přes 14 miliard zhlédnutí a za rok si vydělá desítky milionů dolarů. Ty ale zpravidla rozdává.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin Block Jacka Dorseyho chce více decentralizovat Bitcoin
Jacka Dorseyho známe především z Twitteru, ten ale nedávno opustil. Věnovat se chce nyní kryptoměnám a jeho firma Block hodlá vrátit těžbu Bitcoinu zase k běžným lidem a více ji decentralizovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache? Intel Raptor Lake: nejen více jader, ale i podstatně objemnější cache?
Většina procesorů Alder Lake je právem považována za horké novinky, a přitom ještě letos mají na trh nastoupit procesory Raptor Lake, které jsme dříve viděli spíše jako "Alder Lake Refresh", ale postupně se ukazuje něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake Intel vypustil do světa NUC 11 Essential s procesory Jasper Lake
Už označení NUC 11 Essential nám napovídá, že tu nepůjde o nejmodernější mikroarchitekturu a ani ne o výkonné počítače. Máme tu však i tak relativně nové procesory Jasper Lake v podobě Pentií a Celeronů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek