reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Zdeněk Eisenhammer
Doufám, že se co nejdřív dostanou do retailu, protože na 6670 si už nějakou dobu brousím zuby :­-­). Už aby tu byly taky nějaké benchmarky.
Odpovědět0  0
Emulátor samozřejmě používám už léta, funguje velmi dobře, ale originál je originál :­-­) Jde to samozřejmě připojit i na LCD TV přes videovýstup nebo přes naladění na nějakém kanálu, ale jednak ji nechci obsazovat počítačem a jednak na mém konkrétním typu není zobrazení úplně bezchybné. Asi ten signál ze starších počítačů ty nové televize mají trochu problém zchroustat.
Odpovědět0  0
Jenže právě takové nějaké zařízení hledám ­- LCD monitor pro připojení k mému starému Atari 800 XE :­-­) Kdyby se našel nějaký takový 8­-10­" rámeček s cenou do 2000, bylo by to ideální. A rozlišení VGa nebo podobně by bylo naprosto dostačující. Standardní LCD­-TV ale stojí tak od 4500,­- výš ­(včetně pochybných značek typu Sencor nebo Hyundai­).
Odpovědět0  0
...já bych na podobných zařízeních uvítal spíš videovstup, třeba i obyčejný analogový S­-Video nebo podobně. Pak by se z jednoúčelového zařízení stalo něco víc než dekorace na noční stolek. Žádný takový fotorámeček jsem ale ještě neobjevil.
Odpovědět0  0
Mně ani ne, těch malých subnotebooků a i některých netbooků s 1,8­" PATA disky není málo. Asi to nebude určené ani tak do nových, ale jako náhrada do starých. Pokud bude cena příznivá ­(budou­-*li vůbec na českém trhu­), tak bych rád sám jeden pro své Amilo Mini koupil :­-)
Odpovědět0  0
Někde jsem četl, že úhlopříčka bude 10,5­", nikoli 10,1. Není to sice velký rozdíl, ale i ten centimetr navíc určitě nebude na škodu.
Odpovědět0  0
Tak bohužel beru zpět, opět je tam jen těch 1024x576... Acer ale vypustil info o netbooku s rozlišením 1280x720, tak snad se toho chytne i pár dalších výrobců.
Odpovědět0  0
Na trhu je sice v současnosti velký výběr, ale když jsem hledal 10­" model s rozlišením 1024x600 a expresscard slotem, tak jsem našel pouze drahý Asus N10. Takže tenhle notebook přesně splňuje požadavky. Má sice jiné drobné nedostatky ­(například to Fn místo Ctrl­), ale to jsou jen malé mouchy.
Jako ideální bych viděl netbook s 11­" displejem s HD rozlišením 1280x720, 3 USB porty a expresscard slotem ­(nebo 3G modulem­), ale takový se bohužel zatím nedělá.
Odpovědět0  0
Samozřejmě, odpovídal jsem zjednodušeně ­- manuální duplex podporuje každá tiskárna. Duplexní jednotka je jednotka pro automatický oboustranný tisk. Pokud o tiskárně píšu jako o duplexní, logické je, že jde o tiskárnu s duplexní jednotkou.
Odpovědět0  0
To znamená, že tiskárna umí automaticky tisknout oboustranně, aniž by uživatel musel otáčet stránky.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, nevím, jak se mi tam ty inkousty dostaly :­-)
Odpovědět0  0
Z duplexních tiskáren byly již loni testovány ­(černobílé­) modely Canon i­-Sensys LBP3370 a Samsung ML­-2851ND. V případě barevných tiskáren recenzovaných v tomto seriálu podporují duplexní tisk všechny modely ­- buď lze duplexní jednotku dokoupit jako volitelné příslušenství, nebo se musíte již při nákupu rozhodnout, zda chcete model s duplexem nebo bez. Btw. Samsung CLP­-315 již byl rovněž před pár měsíci recenzován. Všechny recenze najdete tady:
http:­/­/www.svethardware.cz­/tiskarny/
Odpovědět0  0
Fotografie tisknu z programu Paint Shop Pro X ­(celostránkové na běžný a speciální lesklý papír­), ty, které jsou na výřezech v recenzích, se nacházejí na zkušební stránce ve Wordu. Nevšiml jsem si, že by byly barvy v PSP a Wordu odlišné, ale díky za upozornění, dám si na to příště pozor.
Odpovědět0  0
K tiskárně je potřeba mít ještě napájecí adaptér, jinak ji nezapneš. Pokud ho máš, tak žádný další napájecí kabel nepotřebuješ, je přímo na adaptéru. Pokud ho nemáš, tak hodně štěstí při jeho shánění :­-­)
Pro připojení k PC potřebuješ USB kabel typu A­-B, např. http:­/­/www.czechcomputer.cz­/product.jsp?artno=62918
Odpovědět0  0
Specifikace viz http:­/­/www.hjreggel.net­/cardspeed­/index.html
25 MB­/s je skutečně limit dle specifikací standardu SDHC ­- pokud snad nějaká karta uvádí vyšší rychlost, tak snad jedině, že by nedodržela standard. A co se týče rozhraní, snad se rozšíří čtečky s eSATA rozhraním, a USB 3.0 už pomalu klepe na dveře. Pak tu máme taky Expresscard, i když to je hlavně záležitost notebooků. Ten Firewire 800 by taky nebyla špatná volba ­- už FW400 je rychlejší než USB 2.0, i přes papírově nižší propustnost.
Odpovědět0  0
Jenom bych upřesnil, že zpočátku se počítá s rychlostí do 104 MB­/s, těch 300 MB­/s je spíš plánované škálování do budoucna. I tak je to ale oproti současnému limitu cca 25 MB­/s slušný pokrok.
Odpovědět0  0
Letos jsme tu dvě takové měli ­- Samsung ML­-2851ND a Canon i­-Sensys LBP3370. V budoucnu se nejspíš zase nějaké ukážou.
Odpovědět0  0
Oops, díky za upozornění, už to opravuji.
Odpovědět0  0
Od ledna se mají konečně snižovat autorské poplatky, například u tohoto flash disku by to mělo být z 914 Kč na 114 Kč, takže místo současných cca 4100 bude stát jenom 3300.
Odpovědět0  0
32GB je současný limit standardu ­(micro­)SDHC, takže i když se takové karty ještě nevyrábějí, zařízení je může podporovat, pokud dodržuje specifikace normy. 16GB microSDHC už snad byly ohlášené, ale v obchodech jsem je zatím neviděl.
Odpovědět0  0
No tak to je pro mě jedině dobře, že to neví :)
Odpovědět0  0
To je nabídka na českobudějovických sídlištích, osobně platím ještě o 50 Kč víc za veřejnou IP, ale i tak jsem velmi spokojený, ačkoli reálné rychlosti jsou samozřejmě nižší ­(nejvíce jsem stahoval rychlostí lehce nad 20 mbps, ale brzdou byla moje domácí wifi­).
Odpovědět0  0
Pokud vím, tak Microsoft má v kritériích na levná Windows i podmínku jednojádrového procesoru, takže pokud by výrobce netbook osadil tímhle dvoujádrem, bude muset použít ta dražší Windows, čímž se poměrně výrazně zvýší cena netbooku. Proto se asi do dvoujader výrobci nepohrnou, dokud MS nepřehodnotí podmínky.
Odpovědět0  0
DVI? Do procesoru?
Odpovědět0  0
..já bych se nebál označit ji rovnou jako růžovou ;­-)
Odpovědět0  0
jj, díky, odbití půlnoci mě nenapadlo :­-)
Odpovědět0  0
Nevíte někdo, jak udělat, aby V3.0 pracovala s panely stejně jako 2.0.x? Když otevřu nový FF a nechám otevřít několik panelů ­(prostředním tlačítkem na složku s více odkazy­), tak mi v předchozí verzi původní prázdné okno zmizelo, teď zůstane mezi panely jako první, prázdné. radši bych používal ten starý režim...
Odpovědět0  0
Ne, ­"odbily­" skutečně správně není, má to být ­"odbyly­". Slovo ­"odbít­" snad vůbec neexistuje, nenapadá mě žádný význam...
Odpovědět0  0
To jsem bohužel neměl možnost zjistit, ale nedivil bych se, kdyby taková pojistka byla i u tohoto modelu.
Odpovědět0  0
16 Gb ­(2 GB­) čip za nějakých 100 Kč mi přijde jako výborná cena ­- pokud by se takových čipů zapojilo třeba 8 paralelně, máme superrychlý SSD disk s kapacitou 16 GB za cenu kolem 1000­-1500 Kč ­(pokud připočtu cenu řadiče, dalších součástek a nějakého obalu­). Asi je ta moje matematika trochu naivní, ale i tak mi současné SSD disky připadají předražené.
Odpovědět0  0
Ono to s tou nevýhodností PATA rozhraní nebude tak horké ­- žere míň než SATA, což je u notebooků plus. Problém je spíš v tom, že řada notebooků PATA opouští. IMHO by měli navrhnout verzi SATA se sníženou spotřebou ­(a třeba i propustností­), šitou na míru SSD diskům. Ale to je spíš otázka k diskuzi.
Odpovědět0  0
Dnes jsem obdržel odpověď od výrobce, cituji:
"Tiskárna Xerox Phaser používá klasický ­"mletý­" toner. Chemicky vyrobené tonery, v terminologii Xeroxu označované jako ­"EA Toner­", používají barevné laserové tiskárny Phaser 6130, 6180, 7760 a černobílá Phaser 5500.­".
Do článku jsem informaci o typu toneru doplnil do části ­"Spotřební materiál­" v poslední kapitole.
Odpovědět0  0
Dobrý den, informaci zatím nemám, ale pokud mohu spekulovat, zřejmě o chemicky pěstovaný toner nejde, protože tím by se Xerox jistě pochlubil, jako u vyšších modelů, kde používá toner EA­-HG. Navíc, jak podotkl uživatel dkas, jde zřejmě o OEM tiskárnu, jejímž výrobcem je ve skutečnosti Samsung. Pokud získám přesnější informace, určitě je zde uvedu.
Odpovědět0  0
Díky za postřeh. Je to samozřejmě možné, koneckonců podobnou situaci jsme tu už měli v případě tiskárny Dell 1110 vs. Samsung ML­-2010. Tiskárna Xerox opravdu nemůže zapřít podobnost s Vámi uvedeným Samsungem, i když byly provedeny drobné úpravy designu.
Odpovědět0  0
To bohužel nelze při testu zjistit. Životnost optického válce se obecně pohybuje kolem 15000­-20000 stran při 5% pokrytí. Ptát se výrobce na životnost součástí kazety doplněné neoriginálním tonerem by bohužel stěží našlo nějakou odezvu :­-)
Odpovědět0  0
Díky za kladný ohlas, druh toneru se pokusím zjistit od výrobce.
Odpovědět0  0
Kéž by :­-­) Za 8GB verzi s 10­" displejem bych dal i 10k
Odpovědět0  0
V posledních měsících jsem kupoval 2 kousky pro upgrady počítačů známých a příbuzných, a deska byla takřka bez problémů, snad až na menší potíže s instalací ovladačů k integrované zvukovce, ale i to jsem nakonec vyřešil. Na jedné z desek běží jednokanálově modul A­-DATA 1GB DDR2­/800, Na druhé 2GB dvoukanálový kit stejného výrobce i typu ­- takže ty nejlevnější značkové moduly, které se dají koupit. Na problémy s pamětmi jsem při instalaci nenarazil, i když memtest jsem nezkoušel.
Na deskách jsem aktualizoval BIOS na 1501, což byla poslední verze instalovatelná přímo z Windows. 1603 jsem ještě nezkoušel, protože mě odradila informace, že se z něj nedá downgradovat na starší ­(to ale není ověřeno, pouze to píše výrobce v popisu změn­).
Odpovědět0  0
Přesně tak, ULV procesorů má Intel hafo, ale ty jsou určeny do úplně jiného sektoru, což je dáno jejich paticí a především výkonem.
Odpovědět0  0
Díky za info ­- o tom, že tyhle nové Celerony mají TDP 35 W, jsem nevěděl. Ještě tak, kdyby k tomu přidali nějaké úsporné dvoujádro, ale co jsem četl, tak dvoujádrové Celerony budou mít opět 65 W :­-(
Odpovědět0  0
Mně osobně je sympatičtější AMD ­(mám sklon upřednostňovat outsidery­) a moc se mi líbí snaha AMD prosadit se na trhu úsporných procesorů. Zatímco Intel chrlí desítky CPU s TDP 65 W a víc, AMD se snaží zabodovat procesory s TDP 45 W ­(ono mu taky nic jiného nezbývá­) ­- a to oceňuju. Je škoda, že Intel neuvede nějakou úspornější řadu desktopových procesorů.
Odpovědět0  0
ATI má na trhu aspoň 3850, takže má jedno malé plus, ale za to, co předvedla nvidia s 8800GT, si rozhodně pochvalu nezaslouží.
Odpovědět0  0
Má někdo v téhle desce procesor Athlon LE­-1600 nebo LE­-1620? Funguje bez problémů? Na stránkách Asusu není v seznamu CPU podporovaných touto deskou :­-(
Odpovědět0  0
Vlastní velikost papíru se dá nastavit v ovladačích, kromě předvolených ­(A4, Letter a podobně­) je tam i možnost Custom.
Odpovědět0  0
Náhled před tiskem je záležitost aplikace, ze které tisknete. Nevím o tom, že by něco takového nabízel přímo ovladač.
Odpovědět0  0
Jen bych podotkl, že THG se Phenom povedlo přetaktovat z 2.4 na 3 GHz bez zvýšení napájení a se vzduchovým chlazením, takže potenciál přetaktování není zas tak špatný.
Výkon je sice nižší než u Core 2 Duo, ale tomu odpovídá i cena, což znamená, že AMD nabídne nejlevnější čtyřjádro na trhu ­- uvidíme, jak zareaguje Intel.
Odpovědět0  0
Já to s nimi samozřejmě řešil, jenže procesor jsem potřeboval a tak jsem si ho nakonec nechal. V době nákupu zrovna obě verze stály stejně. Trochu mě to ale naštvalo, že mi už předem nedali vědět, že 35W verze nepřišla, a rovnou poslali 65W.
Odpovědět0  0
Zrovna před pár týdny jsem ho objednal u CZC. Bohužel mi přišla 65W verze :­-(
Odpovědět0  0
Poučený uživatel si přečte pár recenzí a nehoní se za módními výstřelky :­-­). Osobně si taky myslím, že v roce 2009 bude technologie SSD disků běžnou záležitostí a ceny za rozumné kapacity ­(nad 32 GB­) se dostanou pod nějakých 5000. V současnosti například u paměťových karet SD vyjde gigabyte i na méně než 200 Kč a to jsou na trhu max. 8GB karty. Přitom již před pár měsíci byla ohlášena 32GB karta, z čehož plyne, že se dá očekávat rychlý pád menších kapacit a cena za gigabyte klesne někam ke stovce. Však uvidíme :­-)
Odpovědět0  0
Dobrý den, tiskárnu jsem měl jenom na pár dní k otestování, její spolehlivost nemůžu posoudit. Obraťte se spíše na uživatele.
Odpovědět0  0
Můžu se plést, ale Larysa Aharkava mi nepřijde být Češka jak poleno :­-)
Odpovědět0  0
Myslím, že to značení je trochu překombinované. Kdyby odlišili Athlony X2 střední třídy a low­-endu už přímo názvem, tak by to jedno písmeno mohli úplně vypustit ze všech řad. Aspoň tak jsem to z článku pochopil.
Odpovědět0  0
Opravdu by ten návod nešlo napsat bez těch vulgarismů?
Odpovědět0  0
Já v tom zas takový problém nevidím, pokud skutečně výkonnější budou a přitom budou mít při srovnatelném výkonu podobnou spotřebu. Necháme se překvapit.
Odpovědět0  0
Asi si trochu nerozumíme, měl jsem tím na mysli GK pro normální počítače, ale osazené mobilními GPU :­-­) Osobně bych do takového řešení šel, pokud by mělo znatelně nižší spotřebu a přiměřenou cenu ­(dejme tomu tak o 20 % vyšší než normální GK se stejným nemobilním GPU)
Odpovědět0  0
Když už nemůže konkurovat výkonem, mohla by konkurovat aspoň nižší spotřebou, ale to asi taky nevyjde :­-­( Osobně bych uvítal, kdyby na snížení spotřeby zapracovali víc, než na zvyšování výkonu. Podle mě by taky nebylo špatné, kdyby uvedli grafické karty pro PC s mobilními čipy.
Odpovědět0  0
Ta námitka je oprávněná ­- pokud počítač disponuje 1280 MB paměti ­(tj. jeden giga a čtvrt giga­) není to 1,28 GB, ale 1,25. Hodnota 1,28 je jakýsi hybrid mezi správným přepočtem a přepočtem používaným u pevných disků ­(kdyby šlo o pevný disk, výrobce by uváděl kapacitu 1,34 GB ­- 1342177280 bytů­).
Odpovědět0  0
Nedávno jsem si dělal malý přehlad displejů a bodových roztečí a nejlépe dopadl displej EIZO s úhlopříčkou 22,2­" a rozlišením 1920x1200 ­- 0,249 mm. Jenom nevím, jestli se dá u nás vůbec sehnat.
Odpovědět0  0
...za tu cenu by k tomu měla být přibalena aspoň vstupenka na závod F1 nebo projížďka v monopostu. Kéž by každých 11000 korun, které někdo obětuje za takovou kravinu, dostaly děti v Africe...
Odpovědět0  0
Nevím, nevím, ta dotyková klávesnice mě děsí. Dokážete si představit, jak na ní píšete bez dívání?
Odpovědět0  0
Jakou má odezvu zjistíš tak, že si přečteš tuhle recenzi.
Odpovědět0  0
Opravuji, cena je asi 16200,-
Odpovědět0  0
To je cena za wide verzi, tenhle konkrétní model je tam asi za 16500 Kč.
Odpovědět0  0
Dobrý den, dodávaný válec má standardní životnost 12000 stran. ­"Startovací­" je pouze toner.
Lze očekávat, že první válec vydrží po celou dobu životnosti tiskárny, jelikož tato tiskárna není určena pro velké objemy tisku, ale především pro využití v domácnosti nebo malé kanceláři. Abyste životnost válce překročil za rok, musel byste každý den vytisknout cca 33 stran, tedy tisíc stran měsíčně. Pokud máte tak velký objem tisku, tak je určitě lepší koupit tiskárnu s vyšší doporučenou zátěží.
Odpovědět0  0
Dobrý den, rozměry jsou přece uvedeny v tabulce u každé tiskárny. Pokud bych se rozhodoval mezi těmito dvěma, myslím, že by vyhrál Brother.
Odpovědět0  0
Je to tak, jen výjimečně výrobce přikládá k levnějším tiskárnám i datový kabel, ovšem jeho cena je obvykle kolem 50­-100 Kč, navíc jej lze využít i k některým jiným periferiím, takže nejde o vyloženě vyhozené peníze.
Odpovědět0  0
Tak to by byla spíš ­"pomalovarná­" nebo ­"nikdyvarná­" :­-­) Mně to zase připomíná mixér.
Odpovědět0  0
Díky za upozornění, opraveno.
Odpovědět0  0
Dobrý den, No1 má pravdu, lokalizované ovladače již skutečně jsou k dispozici na webu lexmarku. Pokud o tom české zastoupení neví, je to trochu zvláštní :­-)
Odpovědět0  0
Nevím, jestli se ještě v brzké době budeme věnovat zcela stejnému segmentu ­(i když ani to nevylučuji­), ale s testy tiskáren rozhodně hodláme pokračovat.
Odpovědět0  0
Důvodem vynechání je skutečnost, že v článku jsou shrnuty pouze tiskárny, které jsme dosud testovali. Tiskárna OKI mezi nimi nebyla. Nemůžu zahrnout tiskárnu, kterou jsem nemohl sám vyzkoušet.
Odpovědět0  0
Dobrý den, bohužel už nemohu tiskárnu vyzkoušet, ale během testu jsem na podobný problém nenarazil. Snad vám poradí některý z majitelů.
Odpovědět0  0
Díky, už jsem je také našel. Doplním informaci do dnešního článku.
Odpovědět0  0
Zřejmě jsi nepochopil jeden základní princip, že menší notebooky jsou obecně dražší. Cenu tohoto konkrétního notebooku neobhajuju, jenom tím chci naznačit, že vyrobit notebook běžné velikosti při stejném výkonu je levnější.
Odpovědět0  0
Budeme o tom uvažovat, zatím ještě není vytvořen plán, co bychom měli v brzké době testovat.
Odpovědět0  0
Podobnost vnitřností některých tiskáren byla opravdu často až zarážející. O to překvapivější byly rozdíly v kvalitě tisku.
Odpovědět0  0
Bohužel tuto možnost nemůžeme v testech podchytit. Jak ale píše Ondraaas, v této cenové kategorii, kde toner stojí často více než polovinu ceny nové tiskárny, by možné ukončení podpory výrobku aspoň nebylo tak nepříjemné.
Odpovědět0  0
Viz odpověď na předchozí příspěvek ­- USB 2.0 existuje ve verzích High­-speed ­(480 Mbps­) a Full­-speed ­(12 Mbps­). Ty názvy jsou vybrány dost trapně, asi z marketingových důvodů.
Odpovědět0  0
Omlouvám se, pravda je někde mezi ­- tiskárna sice podporuje USB 2.0, ale jen ve verzi ­"Full­-speed­", která je stejně rychlá, jako USB 1.1. Asi kvůli tomu vznikla chybička, díky za upozornění.
Odpovědět0  0
Díky za podnět, do příštích recenzí se pokusím tuto informaci dodat.
Odpovědět0  0
Malou nápovědu najdete hned na úvodní stránce na obrázku k recenzi.. Další dvě vám neprozradím, ale dočkáte se brzy :­-)
Odpovědět0  0
Brother ani samsung se nám bohužel získat nepodařilo, snad budeme mít příště více štěstí. V brzké době bych chtěl pokračovat dalšími třemi kusy, ale vše závisí na tom, zda se nám je podaří získat k testu.
Odpovědět0  0
U některých tiskáren je možné toner doplnit ručně nebo nechat doplnit specializovaným servisem, ale většina výrobců takový postup nedoporučuje.
Co se týče integrovaného nebo samostatného válce, většina tiskáren z této kategorie používá kvůli úspoře integrovaný, i když pro uživatele by cenově výhodnější byla možnost samostatného nákupu. Je to podobné jako u inkoustových tiskáren, kde nejlevnější mají barevné inkoustové náplně sloučené a dražší oddělené.
Odpovědět0  0
Kvalita tisku minolty je rozebraná v článku, PSC1510 jsem netestoval, tekže nemůžu poradit. Každopádně byl tisk na minoltě nejlevnější z celého testu, čehož bude u inkoustové tiskárny těžké dosáhnout. Podle mě jsou zařízení, která uvádíte, určená pro úplně rozdílné účely, takže se nejdříve musíte rozhodnout, jestli raději chcete multifunkční nebo jen holou tiskárnu. Pokud byste chtěl multifunkční laserovku, za rozumnou cenu seženete Canon MF3110. Nevím ale, jaké bude mít tiskové náklady.
Odpovědět0  0
Brother jsme sice k dispozici neměli, ale v druhé části testu na vás čekají ještě tři zbývající tiskárny ­(a jedna z nich má i ten zavřený zásobník­), třeba si vyberete z nich :­-)
Odpovědět0  0
Ale ceny toneru a náklady na výtisk jsou u každé tiskárny uvedeny, asi jste je přehlédl...
Odpovědět0  0
Díky za reakci. Do budoucna určitě plánujeme přidat i testy tisku na fólie, tento článek je ale zcela první a tedy i tak trochu ­"na zkoušku­" a cena fólií není nejnižší, takže než se do takových testů pustíme, musíme mít jistotu, že si recenze tiskáren najdou své čtenáře.
Odpovědět0  0
Jsem každopádně zvědavý, jak na tom tyhle karty budou s hlučností. Kdyby fungovaly i s pasivem, vůbec bych se nezlobil. Případně, jestli pro ně bude k dispozici nějaký ten Silencer.
Odpovědět0  0
...dočkáme se i recenze verzí s pamětmi DDR3? :­-)
Odpovědět0  0
Někteří zjevně až tak myslící nejsou ;­-)
Odpovědět0  0
Palivový článek se snad nenabíjí, jenom se mu doplní palivo, ne? :­-)
Odpovědět0  0
Původně jsem tuhle odpověď chtěl ignorovat, ale vzhledem k tomu, že se v ní vyskytly i urážky, musím se bránit. Za prvé, nejsem autorem ani jeho vzdáleným příbuzným, milencem, nebo čímkoli jiným ve vztahu k němu. Článek se mi líbíl, shrnuje podstatné body z oblasti ergonomie a nabídne tak laikovi slušný vhled do problematiky. To, co jste vyjmenoval, se samozřejmě ergonomie taky týká, ale jak jsem uvedl ­(možná, že jste to nepochopil­), článek by dost výrazně nabobtnal, kdyby se měl věnovat všem aspektům ergonomie, a přiznejme si to, čím delší by byl, tím méně čtenářů by jej přečetlo celý ­(nejde o recenzi nejnovějšího železa od Nvidie nebo ATi­). Takhle se mnoho lidí dozví pár zajímavostí z oblasti, která je vcelku zajímavá, ale z hlediska počítačových kutilů, kteří tento server navštěvují, spíše okrajová. Podtrženo a sečteno, myslím, že vzhledem k zaměření serveru měl tento článek délku právě tak akorát. Navíc je volba autora, do jaké hloubky při psaní půjde ­- stejně tak by se mohl rozhodnout článek rozdělit na několik dílů a v každém se věnovat podrobněji jedné oblasti. To ale není tento případ, kdy autor uvedl to nejpodstatnější.
Pokud si myslíte, že problémy, které jste zmínil, jsou právě tak důležité, tak můžete do diskuze přidat pár podnětů, ale ne hned kritizovat autora za tvorbu nedodělků ­- stejně tak byste mohl kritizovat autora recenze základní desky, že nenapsal, jak velká byla krabice, ve které byla zabalena, nebo jaké verze ovladačů jsou na přibaleném CD ­- to také můžeou být pro někoho důležité údaje.
Odpovědět0  0
Autor mohl zmínit ještě milión dalších věcí a vydat článek jako třísvazkovou epopej. Řekl bych, že vaše připomínka je irelevantní. Třeba přesně to, co jste zmínil, chystá autor pro článek další.
Odpovědět0  0
Tedy, to tvoje přirovnání mě fakt dostalo :­-­)­)­) Máš bod!
Odpovědět0  0
No, do nynějška mi přechod na Linux připadal neúčelný, ale pokud budou Windows Vista opravdu takový megalomanský spyware, tak myslím, že Linuxu nastanou zlaté časy...
Odpovědět0  0
Věta je správně, jen si ji lze při méně pozorném čtení vysvětlit špatným způsobem ­- možná by bylo lepší místo čárek použít pomlčky nebo závorky, pak by její smysl byl mnohem jasnější a jednoznačný. Každopádně věta je skutečně v pořádku i tak, jak stojí.
Odpovědět0  0
Co takhle umístit myš mimo okno s aktualitami? Pak nemusíš na klávesnici ani sáhnout.. Musíš být taky ­"KAPACITA­", když tě tohle nenapadlo...
Odpovědět0  0
D9kY za upozornění, článek doplním
Odpovědět0  0
Z původního článku to není zřejmé, ale předpokládám, že půjde o 256 stupňů jedné barvy. S technologií Disc T@2 máte zřejmě pravdu, informaci jsem převzal z původního článku. LabelFlash je zřejmě jejím dalším evolučním stupněm. Díky za doplnění.
Odpovědět0  0