Zdrojáky Gwentu už unikly na web, Cyberpunk 2077 je nabízen v aukci

Zdrojáky Gwentu už unikly na web, Cyberpunk 2077 je nabízen v aukci
, , aktualita
CD Projekt v úterý přiznal, že hackeři provedli útok na jeho systémy a ten byl úspěšný. Nepotvrdil však, zda byly opravdu zcizeny zdrojové kódy k několika hrám včetně nového Cyberpunku 2077. 
K oblíbeným
reklama
Nyní je už zřejmé, že výhružky hackerů nebyly plané a ti mají v ruce opravdu zdrojové kódy ke hrám od CD Projekt Red. To se týká třetího dílu Zaklínače plus jeho jisté nevydané verze, Cyberpunku 2077 a karetního Gwentu. A právě zdrojáky Gwentu už byly zveřejněny, nejspíše jako ukázka toho, že útočníci opravdu mají čím disponovat, neboť souběžně s tím nabízí v aukci zdrojové kódy Cyberpunku 2077. 
 
 
Zdrojové kódy byly nejdříve zveřejněny na serveru Mega.nz, který je nedlouho poté smazal, ovšem to už bylo samozřejmě pozdě a nyní se data už nekontrolovatelně šíří všude možně. Server CyberNews se k datům také dostal a může potvrdit, že jde o skutečnou věc, čili o zdrojáky Gwentu. 
 
 
Není tak důvod si myslet, že útočníci nedisponují také zdrojáky ostatních her, o nichž mluví. Útok se přitom evidentně stal někdy v průběhu uplynulého víkendu, čili stanovená lhůta 48 hodin, během níž se měl CD Projekt pokusit o domluvu, už tak dávno uplynula. CD Projekt ostatně o nic takového ani nestál
 
K datům Gwentu byl připojen také soubor readme.txt, v němž se píše, že v průběhu dnešního dne budou zveřejněna další data, zatímco mezitím se v aukcích už nabízejí zdrojáky titulů Thronebreaker, Witcher 3, Cyberpunk 2077 a onou zmíněnou nevydanou verzí třetího Zaklínače byla evidentně Witcher 3 RTX. Je tak možné, že na ní si CDPR zkoušeli RTX technologie ještě před jejich využitím v Cyberpunku 2077, anebo si ji snad opravdu chystají pro trh?
 
 
Z uvedených informací to také vypadá, že za útokem může být skupina ruských hackerů, neboť aukce má být spouštěna dnes ve 13:00 Moskevského času, ale to může být pochopitelně jen snaha tvořit falešné stopy. V ukradených datech se také nemusí skrývat jen herní zdrojové kódy, ale dle CyberNews i REDengine, na němž je založen Zaklínač i nový Cyberpunk 2077.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala