Zdrojový kód Cyberpunku 2077 už byl údajně prodán v aukci

Zdrojový kód Cyberpunku 2077 už byl údajně prodán v aukci
, , aktualita
Bylo zřejmé, že hackeři, kteří napadli firmu CD Projekt a ukradli jí zdrojové kódy několika her včetně Cyberpunku 2077 i REDenginu, si nakonec přijdou na své v každém případě. CD Projekt vyjednávat odmítl, takže nastoupila druhá možnost. 
K oblíbeným
reklama
Už včera jsme se dozvěděli, že hackeři skutečně mají v ruce citlivá data firmy CD Projekt, neboť zveřejnili zdrojové kódy i assets (grafiku, modely, skiny a jiná herní data) titulu Gwent. Dohromady to bylo několik desítek gigabajtů dat a Gwent byl jako spíše méně populární karetní hra vycházející ze světa Zaklínače logickou volbou, jak ukázat zuby. 
 
 
Cyberpunk 2077 je ale poněkud jiná liga a ten si hackeři už pochopitelně ponechali pro vlastní obohacení. CD Projekt nejdříve dostal výzvu k jednání o výkupném, o nic takového ovšem nestál. Čili přišlo to, co se dalo očekávat a zdrojové kódy Cyberpunku 2077 a nejspíše rovněž i herní assets byly nabídnuty v aukci a jak se dozvídáme, byly už nejspíše vydraženy, jak uvádí server The Verge, a to za neuvedenou sumu.
 
Oznámeno bylo pouze to, že zaplacená suma (nejspíše v Bitcoinech) byla uspokojivá a dle společnosti Kela zabývající se kyberbezpečností začínala aukce na (v přepočtu) na milionu dolarů a cena "kup hned" byla sedm milionů. 
 
 
Vzhledem k anonymitě Bitcoinu se těžko kdy dozvíme, kdo a za kolik si příslušná data koupil, leda by to vyplynulo na povrch později jiným způsobem. Lze se tak jen dohadovat, k čemu je kdo bude moci použít. Vedle toho ani není jisté, co vše bylo v rámci aukce vůbec prodáno, ale je možné, že to bylo úplně vše, co hackeři získali a dosud nezveřejnili, čili vedle uvedeného Cyberpunku 077 také Thronebreaker: The Witcher Tales, The Witcher 3 plus jeho RTX verze, kopie interních dokumentů a také REDengine. 
 
Samotný CD Projekt tento vývoj událostí ještě nekomentoval. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala