Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu

Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
, , aktualita
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
K oblíbeným
reklama
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku a to je i případ 31letého Raymond Tanga. Ten byl zaměstnancem společnosti Genesis10, která firmě Waymo dodává řidiče pro její autonomní vozy. Tang byl ale před rokem vyhozen, protože nesplňoval "vysoké bezpečnostní standardy" a pozdější vývoj situace i ukázal, že byl opravdu poněkud mimo. Svou zášť proti bývalým zaměstnavatelům si totiž vybil pomstou. Stalo se tak ve Phoenixu, Arizoně.
 
Auto Waymo
 
Tang 30. ledna letošního roku vzal svou Mazdu 3 a začal vybržďovat jeden z autonomních vozů. Pořád se kolem něj motal, sledoval ho, občas ho vybrzdil, až to při jednom z manévrů přehnal a bezpečnostní řidička, která tehdy řídila vůz Waymo (ten nebyl v autonomním režimu), se už nestačila vyhnout srážce. Zda by to autonomní řízení zvládlo lépe, těžko říci. Nehoda naštěstí nebyla vážná a šlo spíše o ťukanec, přesto skončila v nemocnici pro ošetření svých zranění a astmatické problémy. Tang byl zatčen a obviněn.
 
 
Incident zachytila kamera vozu a krátký výsek z ní se objevil i na internetu. Není to navíc zdaleka první incident s těmito vozy. Mnozí robotiku nenávidí, a tak Waymo už nějakou dobu bojuje s píchlými pneumatikami nebo i vyhrožováním střelbou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15 Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15
Německý výrobce notebooků Schenker ohlásil nový model XMG APEX 15, na němž je zajímavé především to, že se neomezuje na mobilní verze procesorů. Využívá desktopový Ryzen, a to rovnou ten v současnosti nejvýkonnější.
Dnes, aktualita, Jan Vítek