www.svethardware.cz
>
>
>
>

Změny v Intelu: odchází šéf HW, skupina TSCG se rozdělí

Změny v Intelu: odchází šéf HW, skupina TSCG se rozdělí
, , aktualita
V Intelu dochází ke změnám. Z pozice Chief Engineering Officer Intelu odchází Dr. Murthy Renduchintala. Skupina Technology, Systems Architecture and Client Group (TSCG) se pak rozdělí na 5 týmů.
K oblíbeným
reklama
Poslední hospodářské výsledky Intelu zklamaly zejména oznámením dalšího zpoždění 7nm výrobního procesu. Aby se společnosti v budoucnu lépe dařilo, zrychlila zavádění nových technologických procesů a byla pružnější, divize Technology, Systems Architecture and Client Group (TSCG), kterou dosud vedl Dr. Venkata Murthy Renduchintala, změní svou strukturu. Renduchintala, který byl v jejím vedení na pozici Chief Engineering Officer Intelu od začátku roku 2016, kdy ho Intel přetáhl z Qualcommu, nyní končí a společnost Intel opustí k 3. srpnu 2020. Celé TSCG bude nyní rozděleno na 5 různých týmů a každý z nich bude mít svého vedoucího, který se bude zodpovídat přímo CEO Intelu, Bobu Swanovi.
 
Murthy Renduchintala
 
Těmito týmy budou:
  • Technology Development (Dr. Ann Kelleher): Vedoucí výroby u Intelu, pomáhá se zrychlením zavedení 10nm procesu a bude vést tým se zaměřením na vývoj a spuštění 7nm a 5nm procesu. Dosavadní šéf týmu Dr. Mike Mayberry bude nyní v roli konzultanta do konce roku, kdy půjde do plánovaného důchodu (v Intelu je už 36 let).
  • Manufacturing and Operations (Keyvan Esfarjani): Vede výrobu Non-Volatile Memory Solutions Group (NSG), nyní se bude soustředit na stavbu nových továren ve spolupráci s Ann Helleher.
  • Design Engineering (Josh Walden): Tento tým povede jen dočasně, než Intel najde trvalého šéfa.
  • Architecture, Software and Graphics (Raja Koduri): Má vyvíjet silné grafické portfolio a software. Také jde o cloudové platformy a služby.
  • Supply Chain (Dr. Randhir Thakur): Soustředit se má na důležitost dodávek a distribuce, vztahy s klíčovými hráči na trhu.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu Hubble odhalil záhadu pohasnutí Betelgeuse, jde o výron materiálu
Betelgeuse je jako obrovská hvězda vzdálená 725 světelných let jeden z nejjasnějších objektů na naší obloze. Nedávno se začal chovat podivně a vzbudil debaty o tom, že se možná chystá explodovat v supernovu. Co ale odhalil Hubbleův dalekohled?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek Intel potvrdil Sapphire Rapids na příští rok a 144vrstvé NAND Flash na letošek
Intel by měl nyní už rychle postupovat při vývoji procesorových generací pro servery, neboť Ice Lake si chystá ještě na tento rok a Sapphire Rapids byly potvrzeny na příští rok, takže je bude od sebe dělit právě jen cca rok. A co nové paměti 3D NAND Flash?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev Intel ukázal druhou generaci 3D XPoint s dvojnásobným počtem vrstev
Intel se včera pochlubil mnoha novinkami, mezi něž si dnes můžeme zařadit také nové paměti 3D XPoint a s nimi ještě dnes nekončíme, ale o tom až později. Architecture Day 2020 firmy Intel tak přinesl i nové Optane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou Boj o provize: Fortnite zmizel z obchodů Applu i Googlu, Epic kontruje žalobou
Společnost Epic Games vytáhla do tuhého boje proti provizím na oficiálních obchodech Apple App Store a Google Play Store. Do své hry Fortnite zabudovala možnost přímého placení, což vyústilo ve stažení hry z obchodů a soudní pře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík Perovskitové a organické solární panely ve vesmíru: 10× lepší než křemík
Perovskitové a organické solární panely mají mnoho slibných vlastností, ale i problémů. Nyní byly vyzkoušeny i ve Vesmíru a zde prokázaly velmi dobré výkony. Potěší i výroba elektřiny ve stínu z odraženého ambientního světla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala