reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZyXEL NSA325 v2: nástupce levného a výkonného NAS

18.2.2014, Jan Vítek, aktualita
ZyXEL NSA325 v2: nástupce levného a výkonného NAS
Společnost ZyXEL je známá také svými NAS servery, které jsou určeny pro běžné uživatele, jimž nabídnou především dobrou kombinaci výkonu a ceny. Nyní představuje dvoudiskový model NSA325 v2, s nímž se ZyXEL bude snažit navázat na předchozí úspěch.
ZyXEL NAS325 v2 tak zcela jasně navazuje na oceněný model NAS325, který v našem testu získal ocenění TREFA. Jedná se rovněž o produkt, který je výrobcem označen za multimediální server, jenž zvládne záznam dat z mobilních zařízení i jejich opětovné sdílení, k čemuž využije aplikaci Polkast, která umožní na mobilních zařízení prohlížet fotografie a pouštět hudbu a videa. Tato aplikace krom toho slouží také pro synchronizaci fotografií na Facebooku, Twitteru a Flickeru se serverem, streamovat hudbu do přehrávací zóny a ovládat ji dálkově z mobilního zařízení.

NSA325 v2 je osazen 1,6GHz procesorem, 512 MB paměti RAM, pro disky má připraveny dvě pozice vhodné pro formát 3,5" i 2,5" a dále je vybaven gigabitovým Ethernetem, dvěma porty USB 2.0 vzadu a jedním USB 3.0 vepředu s funkcí synchronizace dat. V zátěži má spotřeba činit 27 W a v klidovém režimu s vypnutými disky pak 7 W, což by tedy mohlo být lepší. Celkové rozměry zařízení jsou 207 x 164 x 123 mm a hmotnost 1,3 kg bez disků.

Co se týče firmwaru, ten přinese podporu protokolů CIFS/SMB, NFS, FTP, HTTP, DHCP client, PPPoE, Network Time Protocol (NTP) a dalších. Aplikační výbava pak krom Polkast nabídne mediální server s DLNA 1.5, UPnP Audio/Video server, iTunes server, Photo Album server a podporu SqueezeCenter. Samozřejmě také nechybí FTP a webový server s phpMyAdmin/MySQL/PHP a RSS client & server. Instalované disky pak jsou naformátovány na systém EXT4 a externě připojené disky mohou využívat NTFS, EXT2, EXT3, EXT4, FAT32, ReiserFS či XFS. Veškeré specifikace jsou na stránkách výrobce (viz zdroj).

ZyXEL NAS325 v2 je v nabídce našich obchodů již od listopadu 2013, ovšem výrobce jej oficiálně představil až dnes. Ceny se pohybují kolem 3200 Kč, a jsou tedy v podstatě stejné jako u starší verze.

Zdroj: TZ ZyXEL Communications
reklama