Age of Empires IV bude radit dle stylu hraní

Age of Empires IV bude radit dle stylu hraní
, , aktualita
Chystaný titul Age of Empires IV ukazuje, že strategiím ještě neodzvonilo, ovšem to neznamená, že půjde ve všech ohledech o stále stejné hry. Jejich rozvoj dokládá třeba nová funkce pro nastavení obtížnosti. 
K oblíbeným
reklama
Age of Empires IV je titul, na jehož dostupnost si ještě nějaký ten pátek počkáme. Dosud jsme o něm věděli velice málo, ale nedávno byl ukázán alespoň trailer ukazující útok Mongolů na opevnění hájené Angličany. Nicméně samotná hra má být ještě v raném stádiu vývoje a zatím není ještě ani v alfaverzi, takže mluvit o jejím vypuštění na trh je velice předčasné. Máme tu ovšem něco jiného. 
 
 
Interview s Adamem Isgreenem, který na sérii Age of Empires pracuje jako kreativní ředitel, přineslo i otázku, jak budou lákáni noví hráči a jak chtějí vývojáři z Relic zajistit, aby je hra bavila. Isgreen odpověděl, že klíčový bude jednak design kampaní a dále to, co dosud žádný titul dané série nenabídl. Nyní ale už počítače mají dost výkonu na to, aby se využila funkce označovaná jako "analytic-based tutorialising". 
 
To znamená, že systém bude analyzovat náš styl hry a na jeho základě může udílet rady. Jde tak o průvodce či rádce do začátku, který obvykle nabízí všem ty samé rady v ten samý čas, ale to může být pro řadu lidí otravné, protože prostě už mohli dávno zjistit, jak hýbat s kamerou, zoomovat nebo přesunovat jednotky. Čili nový systém průvodce hrou by měl zjistit, že už něco umíme a pak logicky i to, že něco neumíme a to by se přitom mohlo v dané situaci hodit. V takovém případě nám to daná hra může nabídnout. 
 
Lze si představit, že půjde o nějakou formu AI, která může, ale nemusí běžet v cloudu. Ostatně Microsoft počítá s tím, že jeho nové hry budou využívat sílu cloudu a asi nejlepším příkladem může být chystaný Flight Simulator, který se ve své chystané podobě bez cloudu nemůže obejít. To už jen proto, že autoři vymodelovali celý svět a tato mapa zabere kolem dvou petabajtů dat, která se budou průběžně stahovat ze serverů. 
 
Zdroj: PCGamesN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala