www.svethardware.cz
>
>
>
>

Amazon AWS nyní nabízí instance EC2 na Mac mini s CPU Intel

Amazon AWS nyní nabízí instance EC2 na Mac mini s CPU Intel
, , aktualita
Amazon Web Services nyní nově přichází i s instancemi Elastic Compute Cloud (EC2) založenými na platformě společnosti Apple. Konkrétně jde o výpočetní centra založená na počítačích Apple Mac mini.
K oblíbeným
reklama
Uživatelé systémů Amazon Web Services (AWS) dlouho žádali o výpočetní centra založená na platformě Applu. Nyní se dočkali a Amazon představuje Elastic Compute Cloud (EC2), který využívá malých počítačů Mac mini. Díky tomu je zde možné např. vyvíjet aplikace Xcode pro systémy macOS, iOS, iPadOS, tvOS i watchOS a prohlížeč Safari. Zajímavostí je však to, že ačkoli Apple nedávno představil nový procesor Apple M1 a Mac mini na něm postavený, tato centra jsou postavena na Mac mini ještě s procesory Intel, které Apple pomalu opouští. Konkrétně má jít o 6jádrový Intel Core i7 8. generace se základním taktem 3,2 GHz a Boost frekvencí 4,6 GHz. Každý tento systém má 32 GB paměti.
 
Amazon Web Services (AWS)
 
Instance běží v rámci Virtual Private Cloud (VPC) s teoretickou propustností 10 Gbps. Amazon nicméně slibuje 8 Gbps pro data a 55000 IOPS při 16kB blocích. Instance využívají systém macOS 10.14 Mojave a macOS 10.15 Catalina, přistupovat k nim lze přes VNC a SSH. Dostupné jsou v USA (Severní Virginie, Ohio, Oregon), pro Evropu jde o centrum v Irsku a pro Asii v Singapuru. Společnost Amazon plánuje, že by se v příštím roce měly objevit i instance na nových procesorech Apple M1.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář