reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD má zítra odtajnit nová APU

, , aktualita
AMD má zítra odtajnit nová APU
Společnost AMD začala před několika dny odpočítávat představení nové důležité řady svých APU, která má být představena už zítra. Dle zatím neověřených informací by mělo jít o nástupce čipů Kabini, které známe jako Beema.
AMD má zítra odtajnit nová APU
Naposledy jsme se dozvěděli o AMD Beema a Mullins to, že budou výrazně lepší než procesory Intel řady Bay Trail, což by tedy měly vzhledem k tomu, že ty byly představeny už v minulém roce. Dle stránek s odpočítáváním by měly být veškeré pochybnosti ukončeny zítra v 7 hodin ráno, kdy se dozvíme, zda skutečně jde o nové Beema.

Ukazují na to dvě fakta. Jednak se Beema mají dle dřívějších zpráv objevit na trhu v této polovině roku a potom je na zveřejněném obrázku vidět čip, který vypadá velmi podobně jako dnes dostupné čtyřjádrové Kabini. Ty jsou určeny pro nízkovýkonné a nízkospotřebové počítače a nově jsou dostupné také pro socket AM1. Je tedy logické očekávat, že i Beema se objeví v podobě pro tento socket, ale to je otázkou.

AMD Beema jsou APU, která nabídnou dvě nebo čtyři samostatná procesorová jádra x86, a to s novou architekturou Puma. Grafická část pochopitelně využije architekturu GCN a pak tu bude také jádro ARM s architekturou TrustZone pro účely zabezpečení, jednokanálový řadič DDR3 a různé další akcelerátory. TDP čipů se bude pohybovat mezi 10 a 25 W.

AMD také prý již začalo dodávat nové čipy výrobcům notebooků, takže můžeme očekávat, že se zanedlouho objeví první modely, které budou dostupné již v tomto kvartále. Co se týče příbuzných Mullins, tato APU vychází z Beema, ovšem půjde o daleko úspornější čipy s typickou spotřebou pouze kolem 2 W. Přijdou ale také ve výkonnějších verzích i se čtyřmi jádry Puma. Od obou novinek prý můžeme očekávat dvojnásobný výkon na watt, což by tedy u 25W čipů jednoduše mělo znamenat dvojnásobný výkon. Počkejme si na to.

Zdroj: KitGuru
reklama
reklama
reklama