www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD má zítra odtajnit nová APU

AMD má zítra odtajnit nová APU
, , aktualita
Společnost AMD začala před několika dny odpočítávat představení nové důležité řady svých APU, která má být představena už zítra. Dle zatím neověřených informací by mělo jít o nástupce čipů Kabini, které známe jako Beema.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme se dozvěděli o AMD Beema a Mullins to, že budou výrazně lepší než procesory Intel řady Bay Trail, což by tedy měly vzhledem k tomu, že ty byly představeny už v minulém roce. Dle stránek s odpočítáváním by měly být veškeré pochybnosti ukončeny zítra v 7 hodin ráno, kdy se dozvíme, zda skutečně jde o nové Beema.

Ukazují na to dvě fakta. Jednak se Beema mají dle dřívějších zpráv objevit na trhu v této polovině roku a potom je na zveřejněném obrázku vidět čip, který vypadá velmi podobně jako dnes dostupné čtyřjádrové Kabini. Ty jsou určeny pro nízkovýkonné a nízkospotřebové počítače a nově jsou dostupné také pro socket AM1. Je tedy logické očekávat, že i Beema se objeví v podobě pro tento socket, ale to je otázkou.

AMD Beema jsou APU, která nabídnou dvě nebo čtyři samostatná procesorová jádra x86, a to s novou architekturou Puma. Grafická část pochopitelně využije architekturu GCN a pak tu bude také jádro ARM s architekturou TrustZone pro účely zabezpečení, jednokanálový řadič DDR3 a různé další akcelerátory. TDP čipů se bude pohybovat mezi 10 a 25 W.

AMD také prý již začalo dodávat nové čipy výrobcům notebooků, takže můžeme očekávat, že se zanedlouho objeví první modely, které budou dostupné již v tomto kvartále. Co se týče příbuzných Mullins, tato APU vychází z Beema, ovšem půjde o daleko úspornější čipy s typickou spotřebou pouze kolem 2 W. Přijdou ale také ve výkonnějších verzích i se čtyřmi jádry Puma. Od obou novinek prý můžeme očekávat dvojnásobný výkon na watt, což by tedy u 25W čipů jednoduše mělo znamenat dvojnásobný výkon. Počkejme si na to.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů