www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD popírá odsunutí procesorů Zen 3, přijdou včas

AMD popírá odsunutí procesorů Zen 3, přijdou včas
, , aktualita
Vypadá to, že tu máme v krátké době po sobě druhý přešlap serveru Digitimes, který nejdříve informoval o možných 5nm procesorech Vermeer a pak i o tom, že je dle jeho zdrojů AMD odloží do příštího roku. 
K oblíbeným
reklama
Dalo se očekávat, že společnost AMD se možná ozve a bude komentovat zprávu serveru Digitimes o zpoždění procesorů Zen 3, respektive o jejich úmyslném odložení do příštího roku kvůli tomu, že Intel má aktuálně představovat jen slabou konkurenci a také kvůli tomu, že aktuální Zen 2 se prodávají dobře a není třeba je tak brzy nahrazovat další generací. 
 
 
Společnosti AMD by takový přístup nebyl podobný, ostatně ta zvláště v posledních letech ukazuje, že se snaží udržovat vysoké tempo vývoje bez ohledu na možnosti a schopnosti konkurence a má také svůj plán, který by asi nebylo radno měnit jen kvůli tomu, že aktuální produkty představují dostačující nabídku. To ale platí snad pro všechny firmy pohybující se ve vysoce konkurenčním prostředí. 
 
Nyní se tak AMD ozvalo serveru techPowerUp, a to prostřednictvím oficiálního telefonního hovoru mluvčího firmy. Ten uvedl, že zprávy o zpoždění procesorů Zen 3 jsou nepřesné a rovněž byla odmítnuta i informace, že tato generace bude založena už na 5nm procesu, čili to si už můžeme také definitivně škrtnout, i když tomu se dalo věřit ještě mnohem méně. Obě zprávy přitom pochází od tchaj-wanského serveru Digitimes, který vždy platil za zdroj spolehlivých informací, a tato pověst tak nyní utržila dva hluboké šrámy. 
 
Mluvčí AMD dále potvrdil, že údaj o vypuštění Zen 3 v roce 2020 není pod informačním embargem. Byla ovšem řeč o Zen 3 v podobě serverových Milan, nebo o Zen 3 coby desktopových Vermeer? I na to máme odpověď, neboť dle techPowerUp byl hovor realizován díky manažerům z klientské divize firmy, kteří chtěli mluvit čistě za svůj produktový segment a ten se serverových procesorů netýká. Na mobilní Zen 3 je ještě brzy, a tak zbývá pouze jedno, a to desktopové Vermeer. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon NASA si pro Měsíční stanici chystá čtyřikrát výkonnější elektrický pohon
Zástupce NASA Glenn Research Center popsal cestu k tomu, jak využít solární/jaderný elektrický pohon vesmírných plavidel pro cesty k Marsu. K takovému zařízení ještě leccos chybí, ale vývoj je už nalinkovaný. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů