www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD popírá odsunutí procesorů Zen 3, přijdou včas

AMD popírá odsunutí procesorů Zen 3, přijdou včas
, , aktualita
Vypadá to, že tu máme v krátké době po sobě druhý přešlap serveru Digitimes, který nejdříve informoval o možných 5nm procesorech Vermeer a pak i o tom, že je dle jeho zdrojů AMD odloží do příštího roku. 
K oblíbeným
reklama
Dalo se očekávat, že společnost AMD se možná ozve a bude komentovat zprávu serveru Digitimes o zpoždění procesorů Zen 3, respektive o jejich úmyslném odložení do příštího roku kvůli tomu, že Intel má aktuálně představovat jen slabou konkurenci a také kvůli tomu, že aktuální Zen 2 se prodávají dobře a není třeba je tak brzy nahrazovat další generací. 
 
 
Společnosti AMD by takový přístup nebyl podobný, ostatně ta zvláště v posledních letech ukazuje, že se snaží udržovat vysoké tempo vývoje bez ohledu na možnosti a schopnosti konkurence a má také svůj plán, který by asi nebylo radno měnit jen kvůli tomu, že aktuální produkty představují dostačující nabídku. To ale platí snad pro všechny firmy pohybující se ve vysoce konkurenčním prostředí. 
 
Nyní se tak AMD ozvalo serveru techPowerUp, a to prostřednictvím oficiálního telefonního hovoru mluvčího firmy. Ten uvedl, že zprávy o zpoždění procesorů Zen 3 jsou nepřesné a rovněž byla odmítnuta i informace, že tato generace bude založena už na 5nm procesu, čili to si už můžeme také definitivně škrtnout, i když tomu se dalo věřit ještě mnohem méně. Obě zprávy přitom pochází od tchaj-wanského serveru Digitimes, který vždy platil za zdroj spolehlivých informací, a tato pověst tak nyní utržila dva hluboké šrámy. 
 
Mluvčí AMD dále potvrdil, že údaj o vypuštění Zen 3 v roce 2020 není pod informačním embargem. Byla ovšem řeč o Zen 3 v podobě serverových Milan, nebo o Zen 3 coby desktopových Vermeer? I na to máme odpověď, neboť dle techPowerUp byl hovor realizován díky manažerům z klientské divize firmy, kteří chtěli mluvit čistě za svůj produktový segment a ten se serverových procesorů netýká. Na mobilní Zen 3 je ještě brzy, a tak zbývá pouze jedno, a to desktopové Vermeer. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware TikTok může být zakázán i v USA: vláda ho podezřívá, že jde o spyware
Sociální síť TikTok možná bude mít další problém. Poté, co byla zakázána v Indii kvůli obavám ze špehování uživatelů, hrozí totéž i v USA. I zdejší vláda se obává toho, že jde o spyware s vazbami na čínskou vládu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti Sega Astro City Mini: osobní hrací automat v šestinové velikosti
Sega si připravila novou miniaturní herní konzoli, která je tentokráte kopií velkého automatu Astro City a ne domácí konzole. Podobné produkty už na trhu máme s cenou již od cca tisíce korun, ale nyní jde o samotnou Segu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek