www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

AMD prý chce vyrábět APU i GPU u Samsungu

AMD prý chce vyrábět APU i GPU u Samsungu
, , aktualita
Na jihokorejských technologických fórech má původ zatím přinejlepším fáma o tom, že AMD hodlá "outsourcovat výrobu některých APU a GPU" do firmy Samsung. O outsourcingu samozřejmě nemůže být řeč, ale to není to hlavní. 
K oblíbeným
reklama
Outsourcovat svou výrobu může nyní třeba Intel, zatímco AMD jako firma, která už dávno své vlastní výrobní kapacity nemá, může leda část své výroby přesunout z jedné firmy do druhé. A právě o tom se nyní mluví a pochopitelně jde o přesun z firmy TSMC do zmíněného Samsungu. 
 
 
V prvé řadě je třeba říci, že AMD jistě nemá v TSMC přiděleny takové kapacity v rámci 7nm procesu, jaké by potřebovalo. Hlavní otázka zní, zda oslovením Samsungu může nyní něco získat.
 
Právě dnes jsme se dozvěděli o tom, že Samsung se sám obává toho, že nebude dost výrobních kapacit pro výrobu čipů pro mobilní telefony, ale v tomto ohledu není zcela jasné, zda se tím míní i výkonná SoC tvořená moderními procesy. Nicméně Samsung asi zrovna nesedí na nevyužitých moderních výrobních kapacitách, jak se ukázalo především loni na příkladu nástupu nových GeForce s čipy Ampere. 
 
Co konkrétního ale říkají ony "informace z Hong-kongu", které se objevily na fórech v Jižní Koreji? Píše se tu, že AMD hledá cesty, jak zvýšit svou dostupnou výrobní kapacitu o 50 či více procent, ale toho nedosáhne u TSMC. Proto koluje fáma, že AMD by chtělo Samsungu svěřit výrobu některých APU a GPU. Nyní se má tak AMD rozhodovat o tom, zda se mu vyplatí vynaložit další náklady na spuštění výroby vybraných čipů u Samsungu, anebo bude lepší spolknout ztráty způsobené nedostatečnou kapacitou výroby u TSMC. 
 
Lze si představit, že Samsung by opravdu mohl posloužit pro výrobu některých slabších produktů, například APU generace Lucienne se Zen 2 či méně výkonných GPU Radeon. Nyní lze navíc počítat s tím, že nedostatek hardwaru na trhu bude opravdu dlouhodobý a AMD přitom potřebuje expandovat. O tom jsme psali i nedávno v článku, který se týkal údajného záměru firmy Intel obsadit linky TSMC právě i na úkor AMD. To nepřijde hned, ale situace k tomu směřuje, a proto jsou tu i takové názory, že AMD by se mělo co nejvíce snažit o navýšení svého podílu na trhu do té doby, než se Intel zotaví, stejně jako se zotavil po zahození architektury Netburst. A k tomu AMD potřebuje především další výrobní kapacity, aby si mohlo zajistit lepší výchozí pozici pro dobu, až "to přijde". 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala