Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent

Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
, , aktualita
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
K oblíbeným
reklama
Jedna z námitek lidí, kteří opovrhují snahou firmy Epic Games protlačit se mezi důležité herní platformy, je kromě používaných praktik (exkluzivity) právě i to, že Tencent vlastní 40 % celé firmy. Právě koupě tohoto podílu v roce 2012 navedla Epic Games na cestu vedoucí ke hrám coby službě (Games as a service), což lze vidět zvláště na Fortnite. A díky Fortnite zase Epic získal dost prostředků k tomu, aby mohl více prosazovat svůj Unreal Engine a především aby mohl spustit obchod Epic Games Store a s ním šlapat na paty Steamu pomocí exkluzivit a pravidelně nabízených her zdarma. 
 
 
Americká Komise pro zahraniční investice tak měla zaslat dopisy adresované firmám Epic Games, Riot Games a dalším již nejmenovaným, v nichž se žádá o poskytnutí informací ohledně bezpečnostních protokolů využívaných pro správu osobních dat občanů USA.
 
Je tak vcelku jasné, odkud vítr vane. Aktuálně se totiž mluví především o službě TikTok a také o tom, jaká data sbírá a zda nemohou být zneužita právě čínskými firmami či vládou. Američany tak začaly zajímat i jiné firmy, které mají zřejmé vazby na čínské protějšky, jež do nich už dříve investovaly. 
 
A právě Tencent má své investice v řadě společností, z nichž jsme v tomto článku ještě nejmenovali Activision Blizzard. Zde si tak můžeme připomenout kauzu s banem hráče zvaného Blitzchung, který během streamu vyjádřil podporu protestujícím v Hong Kongu. Reakce firmy Activision Blizzard tak byla mnohými viděna jako projev servility vůči jejímu čínskému investorovi. 
 
Vedle herních společností pak Tencent investuje i jinde, a to dokonce i do Redditu a vypadá to, že americká vláda se po firmě Huawei, která je nyní už z hlediska světové konkurenceschopnosti v podstatě vyřízená, zaměřila na další cíl. Uvidíme, co bude dál. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů