www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Apple prý přejde z Intelu na ARM v roce 2021, USB4 přijde později

Apple prý přejde z Intelu na ARM v roce 2021, USB4 přijde později
, , aktualita
Už nějakou dobu se hovoří o tom, že by počítače Apple měly přejít z procesorů Intel a architektury x86 na procesory založené na technologiích ARM. Mělo by se tak stát v příštím roce a očekává se později i příchod USB 4.
K oblíbeným
reklama
Už v únoru minulého roku se hovořilo o tom, že by Apple měl u svých nových počítačů přejít z procesorů Intel na architekturu ARM. Odchod jednoho z klíčových inženýrů ARM právě do Applu v létě 2019 tyto domněnky dále zesílil. Nyní se ozývá známý analytik Ming-Chi Kuo, který říká, že bychom se architektury ARM v počítačích Apple měli dočkat nikoli koncem letošního roku, ale až někdy v příštím roce 2021 (konkrétně se hovořilo o noteboocích MacBook). Apple by tím získal nezávislost na procesorech Intel a nebyl omezován jejich špatnou dostupností, vyjednáváním o cenách, plánováním architektur ze strany Intelu a měl by i větší kontrolu nad bezpečností čipů, což je poslední dobou u Intelu velkým problémem. Další výhodou by mohla být o 40-60 % nižší cena.
 
Apple MacBook Air 2020
 
Těžko říci, zda by to pak i snížilo cenu takových počítačů, nicméně je faktem, že Apple v poslední době zlevňuje své produkty. Jak nový iPad Pro, tak i MacBook Air 2020 jsou levnější než jejich předchůdci. Kuo dále hovořil o tom, že se rovněž chystá zavedení nového standardu USB 4. V tomto případě si ale počkáme trochu déle, neboť tato podpora má přijít až v roce 2022. Tyto porty by měly podporovat přenosové rychlosti 40 Gb/s (jsou založeny na Thunderboltu) a možnost připojení dvou 4K monitorů přes jediný kabel. Zatím není jasné, kdy by měly nové technologie převzít i desktopové počítače Apple, nepředpokládá se však, že by iMacy měly na čipy s technologií ARM čekat příliš dlouho.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek