www.svethardware.cz
>
>
>

Apple prý připravuje 32jádrový M1 s vyšším počtem jader GPU

Apple prý připravuje 32jádrový M1 s vyšším počtem jader GPU
, , aktualita
Nedávno se mluvilo o tom, že Apple chystá i 12jádrovou verzi procesoru Apple M1. Nyní se dokonce objevují zprávy, že pro své nejvýkonnější počítače chystá až 32jádrovou verzi tohoto procesoru. Zlepšení se dočká i GPU.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple nedávno představila nový procesor Apple M1. Ten přináší 8 jader CPU, k tomu dále 7 nebo 8 GPU jader a integrovanou RAM o maximální kapacitě 16 GB. Později se začalo mluvit o tom, že je v přípravě i 12jádrová varianta M1X, která má mít 8 výkonných a 4 úsporná jádra. Podle poslední zprávy Bloombergu se ale nemá zastavit ani u tohoto. Výkonné počítače Mac Pro totiž mohou mít až 28jádrové procesory Intel a na to by 12jádrové M1X asi nestačilo. Proto se mají chystat další verze s ještě větším počtem jader CPU i GPU.
 
Apple M1
 
Zprávy hovoří o tom, že by další verze pro nejvýkonnější verze notebooků MacBook Pro a počítače iMac měly přinést i kombinaci 16 výkonných a 4 úsporných jader. Je ale pravděpodobné, že se Apple bude snažit upotřebit i případné defektní čipy a v nabídce budou i verze s konfiguracemi 8+4 a 12+4. Tyto počítače by se měly představit v roce 2021. Na rok 2022 je pak plánováno dokončení přechodu z procesorů Intel na Apple, takže by je měla dostat i pracovní stanice Mac Pro. V tomto případě se hovoří o 32 výkonných jádrech. Kolik bude těch úsporných, to zatím nevíme. Mohlo by to tak ale znamenat i 36jádrové procesory.
 
Vylepšení se dočká i grafická stránka. Nynější Apple M1 je i se 7 nebo 8 jádry velmi výkonným řešením na třídu integrovaných grafik, ale na high-end to zdaleka nestačí. MacBooky Pro a iMacy by tak vedle vyššího počtu CPU měly dostat i vyšší počet GPU jader, hovoří se o 16 a 32 kusech. Macy Pro by pak mohly dostat dokonce 64 nebo 128 GPU jader. Pokud jde o integrovanou RAM, zde bohužel nepadla žádná nová informace. Jaká tedy bude skutečnost, to pochopitelně uvidíme až časem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala