www.svethardware.cz
>
>
>
>

Aqua Computer nabízí ochranu pro obnažené Skylake

Aqua Computer nabízí ochranu pro obnažené Skylake
, , aktualita
Řada uživatelů se rozhodne i přes ztrátu záruky odstranit ze svého procesoru heatspreader, čili kovovou destičku chránící samotný křemíkový čip. Ovšem tím se tento čip stává náchylnější k poškození, což řeší Aqua Computer.
reklama
Na začátku prosince se provalila nová "kauza Bendgate", který se ale už netýkala telefonů firmy Apple, ale procesorů Skylake firmy Intel. Ty mají oproti starším generacím procesorů Core výrazně slabší destičku, která nemusí snést přítlak některých chladičů, což způsobí poškození nebo zničení procesoru i socketu základní desky. Ten má jemné ohebné piny, jež se velice těžko vrací do původní polohy, když je něco ohne příliš. Nedávno tak společnost MSI přišla se svým CPU Guard 1151, který má tento problém řešit a také má ochránit procesor s obnaženým čipem. K sundání heatspreaderu se uživatelé rozhodují tehdy, když si chtějí zajistit lepší šanci k přetaktování procesoru. Odstraní se tak jedna z bariér zabraňující efektivnímu odvodu tepla z procesoru, a to často kritizovaná teplovodivá hmota mezi čipem a heatspreaderem.

Speciální kovová destička od Aqua Computer je určena také k ochraně procesoru bez heatspreaderu, aby se mu neodlomil růžek a koneckonců by měla také stejně jako MSI CPU Guard 1151 zabránit prohnutí procesoru, neboť bude díky ní rozložen tlak rovnoměrně na celou plochu. O tom se v případě heatspreaderu nedá mluvit, protože ten není s procesorem spojen celou svou plochou. Tlačí pouze na čip a pak na úzkém místě okolo něj, jak můžete vidět na fotografii obnaženého Skylake.

Řešení německé firmy Aqua Computer je prosté a rozhodně jednodušší než CPU Guard 1151, který v podstatě nahrazuje celý rámeček, jenž je součástí socketu LGA 1151. Jde pouze o laserem přesně opracovanou kovovou destičku, kterou položíme na procesor. Ta bude na místě držet stejně jako procesor díky plastovému rámečku samotného socketu, ale i tak má podložka na své spodní straně teplu odolnou lepicí vrstvu. Procesor jsme si stejně sejmutím heatspreaderu zbavili záruky, takže tímto už nic nezhoršíme.

Toto řešení nás přijde na 6,99 eur, tedy cca 190 Kč, což se může zdát moc za "kousek plechu", ale výrobce svůj nápad a snahu nějak zpeněžit musí a navíc to není jen ledajaký kus plechu. Jde o velice precizně opracovaný díl bez jakýchkoliv otřepů či nerovností, neboť zde není místo pro nedokonalosti. Výrobce říká, že celá podložka je jen setinu milimetru pod úrovní samotného čipu, takže ten by měl být se styčnou plochou chladiče dobře spojen.

Zdroj: techPowerUp, Aqua Computer
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek