reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od blue.sun (2)
Jenže ty důkazy proti USA jsou, takže to není o podezření. Tohle bylo, Milane, dost slabé.
Odpovědět5  4
Je otázkou, zda technicky zdatný člověk bude schopný uřídit i všechny netechnické profese. Z vlastní zkušenosti vím, že schopní technici nejsou moc zdatnými ekonomy ani personalisty.
Odpovědět0  0
Jak vidíš, důkazy nejsou potřeba. Stačí názor.
Odpovědět4  1
A máš snad pocit, že USA nás berou přátelsky? Ne, neberou. Jsme trpění ­"spojenci­", nic více. Nárazníková zóna pro jejich zájmy v Evropě. Dříve jsme byli totéž pro Sověty, dnes pro Američany. Nevidím v tom nejmenší rozdíl.
Tvůj poslední odstavec je zcela mimo realitu. Ty ­"demokratické­" země se chovají zcela stejně, jen o tom vytrvale mlží. A to je mi otevřený a upřímný přístup Číny tedy o dost milejší.
Odpovědět5  4
Zapláčou všichni, jak zákazníci, tak ty firmy. Jsem zvědavý, kde v USA vezmou dělníky ochotné pracovat na výrobě mobilů či počítačů za pár stovek dolarů měsíčně, jako ti Číňani nebo Indové. Ano, vláda je chvíli nějakými dotacemi bude držet nad vodou, ale nakonec to stejně padne na držku, protože je to dlouhodobě neudržitelné. V první řadě, aby takový přesun vůbec mohl nastat, musí lidi mít v kapse dost peněz, aby vůbec mohli kupovat ty výrobky.
Ne, je na čase, aby tenhle rádoby­-kapitalismus fakt konečně skončil. Západní svět si hraje na něco, na co už dlouhé roky nemá, a čím dříve to pochopí, tím lépe. A tyhle všechny listiny a sankce jsou stejně jen fraška pro voliče.
Odpovědět2  0
jsou banda zoufalců!
Odpovědět6  6
Jestli tohle myslíš vážně, jsi blb. Takže doufám, že je to jen pokus o vtip.
Odpovědět0  0
Já si s Ruskem nezačal, nauč se číst, hlupáčku.
Odpovědět1  0
EU i USA se o něco podobného snaží, ale... ta šance je mizivá. Trump bojoval o návrat firem zpátky a dosáhl jen toho, že ho buď poslaly do háje, nebo se z Číny odstěhovaly třeba do Vietnamu či Indie.
Píšu to níže, jsou na to dotační programy. Jenže u těch je vždycky otázkou, zda slouží k nějaké podpoře skutečné změny, nebo jen k přerozdělení státních peněz do správných kapes. Už to, že samotné firmy se do ničeho podobného samy nehrnou, nejvíce vypovídá o smysluplnosti celé té šarády. O to hůř, když tomu ještě nějací zaostalci tleskají.
Odpovědět2  0
Ach, ta tvá sladká naivita. Škoda jen, že to tak nebylo. Západ fabriky nestavěl, stavěla si je Čína sama, investice západních firem byly okolo 20 % ceny továren. Co bylo tady, to se pak zrušilo a zavřelo, přestavělo na cokoli jiného. A další modernizace a rozvoj si už platily ty čínské firmy samy.
Jenže obnova zpátky v Evropě by byla mnohem dražší, než je dvacetiletý rozpočet celé EU dohromady... A to nemluvím o dluhu v pracovní síle, ten je ještě mnohem vyšší. Nejen, že nemáme ty pracovníky do výroby, my už nemáme ani ty pracovníky do vývoje a laboratoří.
Odpovědět3  0
Na první fázi návratu amerických firem vyčlenila vláda 75 miliard dolarů. A to se týká pouze přesunu a stimulace domácích firem, včetně takových věci jako rušení zahraničních poboček, které slouží k obcházení daňových zákonů USA ­(třeba v Irsku, Holandsku atd.­) O zavádění komplexní výroby elektroniky radši ani neuvažují, to je nad schopnosti celého západu dohromady.
EU vymyslela program za tři miliardy euro na zahájení výroby čipů na 3nm procesu. Z nuly, bez znalostí, bez ničeho. Tak přeju hodně štěstí, když se nedovedou domluvit vůbec na ničem.
Odpovědět4  0
Jo? A kdo to zaplatí? Vždyť ten slovutný ­"západ­" na to nemá!
Odpovědět3  0
Ale fuj... zmiňovat něco o přístupech do ­"soukromých­" dat v Googlu a podobně. To je přeci v pořádku, to je demokratické šmírování. Úplně něco jiného, než kdyby to prováděla ta zlá Čína, nedej Bože Rusko...
Spousta uvědomělých ­"západních svazáků­" má pořád pocit, že euroamerická společnost je krásně soběstačná a funkční. A ona není, je společensky i ekonomicky vytrvale na hraně kolapsu. Další věc, která takovým lidem ani nedochází je nákladnost výroby ­"doma­". Kdyby se opravdu vše mělo vyrábět v EU a USA, poletí ceny nahoru takovým způsobem, že se ekonomika sesype, protože by najednou lidi neměli šanci nic z toho koupit. A ten kolaps by nastal asi stejně rychle jako v tebou popisovaném případě zavření čínských hranic. Nemluvě už ani o tom, že pro výrobu mnoha věcí nám chybí lidi, prostředky i vědomosti. Nepotřebovali jsme to a najednou prostě nemáme.
Ale třeba je ten dědek nějakou propojenou osobností s odborovým předákem Dufkem a bude taky převychovávat lidi z ajťáků a hospodských na manuální pracovníky... Jen nevím, kde k té výrobě vezme suroviny.
Odpovědět3  1
K pádu Číny? Zatím se všechno obrací spíš proti západu. Najednou se omezuje výroba aut, protože nejsou čipy. Chybí ta proklatá čínská výrobní kapacita. A trpí Čína? Ne, trpí západní automobilky, protože si ty čipy nemohou vyrobit doma. A bohužel, na hloupou americkou politiku trpí i hloupá Evropa. Kvůli hloupým lidem jako vy a podobní uvědomělí ­"svazáci­".
Odpovědět4  0
Vtipné... člověk napíše něco pozitivního o potřebě spolupráce a nějaký odpad hned vytáhne ­"milované Rusko­". Vidíš, a já o Rusku přitom vůbec nepsal, to je smůla, co?
Po pravdě, takoví uvědomělí ­"demokrati­" jako ty se vůbec ničím neliší od uvědomělých svazáků. Rétorika stejná, znalosti stejně mizerné, výsledek taky.
Odpovědět3  1
To je pěkný blábol. Čína je už dnes ve vývoji mnoha věcí rovnocenná vůči Evropě a USA. Další vývoj mobilních sítí je bez Huawei­/ZTE v podstatě nemožný, jelikož právě oni vlastní klíčové patenty. Bude teď Evropa tím zlodějem intelektuálního vlastnictví, aby mohla pokračovat v rozvoji? Tomu chcete tleskat?
Odpovědět5  3
Nedokázal to ambiciózní Trumpeta a nedokáže to ani Bidet.
Amerika by se měla naučit s Čínou obchodovat a spolupracovat, jenže na to už dávno nemá, tak jí zbývají jen zoufalé kroky v podobě sankcí a zákazů. Je jen smutné, že Evropa se tupě veze v americkém závěsu namísto vlastní zahraniční politky.
Ono by na oplátku vcelku stačilo pár velkým firmám, kdyby přesunuly svůj byznys z USA někam jinam. Politikům by velmi rychle došlo, jak snadno se celý ten jejich populistický nesmysl může zhroutit.
Odpovědět4  3
A já doufal, že komunisti už vymřeli... a on hle, tu zase jeden vystrkuje růžky.
Odpovědět2  0
Nezačal žádnou válku, jen se vojensky ještě více rozlezl po Evropě. Nezačal žádnou válku, ale plnými hrstmi rozhazuje zbraně svým ­"partnerům­", aby oni válčili a on zůstal mimo. Nezačal žádnou válku, ale americké zbraně létaly nad Blízkým Východem sem a tam.
To já tedy radši tu oficiální válku, než tenhle americký terorismus.
Odpovědět2  2
Takurčitěěěěěě! :­-D :­-D
Odpovědět1  3
Ano, samozřejmě, jako vždy, když nevyhraje ta správná strana... :­-D :­-D
Odpovědět0  0
Co má s tímhle pokusem společného Intel ­(kromě toho, že vyrobil ten procesor­)?
Odpovědět1  2
Tebou popsané ­"problémy­" jsou v řádu desítek či stovek hlasů, není to nic, co by mohlo ovlivnit výsledek voleb v celostátním měřítku. Cikánů, které někdo ­"koupil­" byly desítky, tak netuším, proč tu argumentuješ celou jejich populací v ČR.
Toho blábolu se Zemanem by si ani nikdo nevšiml, kdyby to najednou nezačala strašně řešit hlavní média, jak je to nesmysl. Jinak byl dopad vždycky v řádu stovek lidí.
Ne, já tě chápu, tvoji neoblíbenci se tam dostali a to tě strašně žere, to je stejné jako u Trumpa. Lidi jako ty nebo on neumějí prohrávat a uznat, že demokracie zkrátka rozhodla jinak. Pro takové samozřejmě demokracie není, ale pak mohu jen doporučit trvalé vycestování někam, kde vás demokracie nebude obtěžovat.
Mně se taky nelíbí, že vyhrál neschopný nenažranec Babiš a ožrala Zeman, ale nebudu kvůli tomu obviňovat všechny kolem z podvádění...
Odpovědět2  1
A když volby dopadnou stejně, tak opakovat znovu a znovu, dokud nebude dosaženo požadovaného výsledku, co?
Tyhle americké ­"vlastence­" nepřesvědčí ani stovka zamítavých rozhodnutí soudů, které neshledaly žádné pochybení či ovlivnění voleb. Dokonce ani prorepublikánský nejvyšší soud, kam si Trump na poslední chvíli dosadil své oblíbence.
Volby jsou v pořádku, lidi jsou pitomci. A obhajovat je značí ještě větší pitomost.
Odpovědět2  2
Vlastenců? Tři čtvrtiny těch ­"vlastenců­" má všeho akorát plnou hubu, ale za vlast by nikdy bojovat nešli. A ani tady to nebyla obrana země, ale starých a zkostnatělých pořádků, které nesloužily nikomu, kromě Trumpa samotného.
Stejně jako u nás, všichni byli vlastenci, Sládkova strana jich byla plná, Vandasovi ­"dělníci­" taky, ale kupodivu nikdo z nich nebyl členem žádné složky skutečně sloužící té vlasti. A nejinak je tomu u Pitomia.
Odpovědět1  5
Však Star Citizen taky. Jen to není a nejspíš nikdy nebude hotové.
Odpovědět0  0
ending story jak stavba Sagrada Familia. :­-D :­-D
Odpovědět1  0
Jo jo, brzy k zemi... a proto rok od roku Intel finančně roste. No nic...
Odpovědět0  0
5G prodal především proto, že samostatné modemy nikdo nepoužívá, navíc s tím nebyly pro Intel spojeny ani žádné důležité patenty. NAND si mohli ponechat, na druhou stranu v té oblasti nikdy nebyli příliš konkurenceschopní. Ale aspoň si ponechali to, čím byli unikátní vůči ostatním.
Odpovědět0  0
Samozřejmě, že to JE 4K monitor, protože standard 4K zahrnuje ­(mimo jiné­) i 3840x2160. Tedy v podstatě totéž, co má tenhle kousek, samozřejmě v jiném poměru stran.
Odpovědět1  0
To je nesmysl! Intel schválně rozšiřuje svůj sortiment a záběr, aby měl jistotu, že v žádné situace nezůstane mimo. A teď by se všeho, co není dokonale superziskové měl vzdát? A proč, aby za deset let, až nebude potřeba ­(například­) výkonných procesoru pro PC, musel zavřít krám? To by bylo hodně hloupé, že?
Oni asi vědí lépe, proč takové věci dělají.
A mimochodem ­- to, že nějaký takovýhle rychlo­"investor­" na Intelu nezbohatne, mě jen těší. I to, že je Intel v zásadě poslal do háje. Dobře jim tak.
Odpovědět0  0
A na co se taková linka přestaví, když taková výrobní kapacita už nebude potřeba? Příklad ­- Intel dnes nestíhá pokrývat poptávku, potřeboval by nějakých 30 ­- 40 % navíc. Postaví tedy kapacitu na tuhle výrobu, ale ouha, za pět let, kdy se linka ani zdaleka nezaplatila, taková kapacita najednou není potřeba a Intel investoval miliardy dolarů do zbytečné haly a zbytečných strojů. Pár procent kapacity může využít na nějaké jiné věci, ale zbytek bude brutální účetní ztráta, která je může poslat do spirály dluhů. Zejména, pokud se, dle tvého nápadu, zbaví méně výdělečných divizí.
Takže ano, myslet je potřeba. Ale začni u sebe.
Odpovědět0  0
Jak přestavíte linku, která neustále vyrábí? Nepřestavíte. Je třeba stavět novou, to jsou obrovské investice s rizikem velké ztráty.
Na co přestavíte linku, pokud ta výrobní kapacita už není potřebná? Na nic. Zase obrovská ztráta.
Ale můžete jít radit Intelu, určitě takové myslitele uvítají.
Zbavit se továren by byl největší průšvih, který by Intel mohl udělat. Ale investory z Third Point chápu, hledají cestu ke snadným a rychlým penězům, a to by prodej továren byl. Je nezajímá dlouhodobá strategie nebo výhled na deset, patnáct, dvacet let.
Odpovědět0  0
Jenže v případě neexistence patentové ochrany žádný z těch tebou popsaných případů nenastane, protože do vývoje nikdo investovat nebude. Je to obchodní riziko, ale na druhou stranu, bez té možnosti ochrany investice nikdo nic neudělá. Proč taky, když druhý si to za pár babek prostě jen tak zkopíruje a bude vydělávat? To samé pak lze napsat i k poslednímu odstavci ­- kdo by vůbec vstupoval do výroby bez naděje na zisk? Celé počítačové odvětví je tak výnosné právě a pouze díky patentovému systému.
A dotace do toho už vůbec nemíchej, to je naprosto mimo téma. I když, vlastně... bez dotací by možná nevznikl ten zmíněný Agrofert ­(ačkoli to s tématem nemá nic společného­), na druhou stranu by nejspíš zemědělství u nás neexistovalo vůbec, protože by je zcela zničily levné výrobky se zemí s levnější pracovní silou.
Víš, ten svět je složitější, než teoretické poučky z učebnic. Ale myslím, že k tomu se taky časem propracuješ...
Odpovědět1  0
a pak ať mi někdo chce tvrdit, že tohle je měna budoucnosti. :­-D :­-D
Odpovědět0  0
Je ze Slovenska. :­-D
Odpovědět0  0
Jasně, takže ochrana toho, že někdo investuje velké sumy peněz do vývoje, je neférové narušování? Bez té ochrany bychom dnes neměli vůbec žádný vývoj, protože by se to vůbec nikomu nevyplatilo. Ty patentové zákony vznikly právě kvůli tomu, ne kvůli ochraně monopolů.
A mimochodem, kdyby neexistovaly antimonopolní úřady, tak by právě ty monopoly vznikaly úplně samy od sebe, protože jedna silnější firma by postupně skoupila konkurenci. A poté bez problémů zlikvidovala i jakoukoli vznikající. Takže dnes bychom si třeba o AMD četli jen jako o krátké kapitole v historii, kterak zazářila, než ji koupil Intel. A opět by to byl konec jakéhokoli vývoje, protože by monopol nebyl ničím motivován...
To tvé teorii docela uniklo, že?
Odpovědět1  0
Mě by zajímalo, jak bys definoval to, co je to ­"šmejd­". Předpokládám, že jen věci, které nesplňují tvé vidění světa, i když mohou bez problémů zase vyhovovat jiným lidem, že?
Odpovědět1  1
Ano, zaměstnanci s pětinovými platy, ale taky pětinovou výkonností oproti těm Číňanům. Bez drába s bičem se jim moc fungovat nechce.
Odpovědět2  0
Protože Indové žádnou takovou společnost nemají. Natož aby byla s odzkoušenou kvalitou. Foxconn a Pegatron jsou dlouholetí výrobci elektroniky.
Odpovědět0  0
Panejo, tohle jde u x86 úplně stejně snadno.
Odpovědět9  0
Máš houby smysl pro humor a nadsázku. Nežer to tolik...
Odpovědět0  0
Smažou, zablokují, nahlásí a půjdeš sedět. Jak si to vůbec můžeš dovolit, napsat pravdu?
Odpovědět1  0
ne, celých 35 tisíc kusů... OEM za tu dobu udělali kolik, pár miliónů? Samozřejmě s převahou pro Intel...
Odpovědět1  10
Nenapadá tě, že člověk třeba nemusí být jen příjemcem, ale i odesilatelem zásilek?
Odpovědět2  0
Windows mobile trpěl nedostatkem klíčových aplikací, které v té době určovaly mobilní svět. Gmail, youtube, snapchat... Oficiální aplikace nebyly a neoficiální neustále bojovaly s blokováním ze strany vlastníků. Nebyly bankovní aplikace, nebyly aplikace pro různé akce ­(festivaly, různé soutěže, třeba i ­"pitomé­" olympijské hry­) nebo ty aplikace byly výrazně funkčně slabší ­(takový facebook na WM bylo fakt peklo, ještě, že fungoval bez problémů v prohlížeči­). Nebyly k dispozici hry, které v té době táhly svět mobilů. Programátoři a společnosti nechtěly financovat tvorbu aplikací pro malou členskou základnu a ta se zase bez aplikací nemohla rozrůstat. Začarovaný kruh... Do toho vzájemná nekompatibilita verzí WP a WM... to nemělo šanci uspět.
Odpovědět2  0
Jako že ji vymyslela NVidia v době, kdy nějaká ­"těžba­" pomocí grafických karet byla hudbou budoucnosti, jo? Ale NVidia už věděla, že za deset let budou grafiky tím hlavním nástrojem pro kryptoměny...
Odpovědět0  0
Proč by to nebylo konfigurovatelné u Intelu, vždyť tyhle věci závisí především na operačním systému, ne na procesoru samotném. Pokud mu nastavím, že má jet na baterku i ze sítě na plný výkon, tak prostě pojede.
Odpovědět2  1
No vidíš, tak to je AMD taky prolhaný šmejd, protože v benchmarku má procesor z pracovního PC šestinásobný výkon oproti předchozímu, a v reálu je asi tak o polovinu pomalejší.
A hlavně ­- nic z toho prostě není chybou procesoru nebo jeho výrobce, ale jen a pouze nastavením operačního systému. Intel za to fakt nemůže.
Odpovědět0  5
takže z vlastní iniciativy zvládli něco, na co se konkurenční firmy těžce dostávaly. Nu což, tak je podřízneme, stát je hezky převezme... to se to pak podniká.
Odpovědět1  2
Máš to rozbitý. Tohle mi nedělala ani ­"zaostalá­" 6006U, dokonce ani pravěké Pentium B970. Spíš bych se v tvém případě díval na firemní instalaci nebo něco podobného. Podobně zmršeně se třeba u nás chová cokoli od AMD. :­-(
Odpovědět2  7
Nejste, byl jsem na tom podobně. ME jsme na škole houfně nasazovali na hraní, moderní hry pod nimi šly lépe. Nebudu ani odhadovat, čím to bylo, ale prostě to tak fungovalo.
Odpovědět0  0
jste si taky dovolili dost, mít tak starý macbook. Hybaj, pěkně kupovat nové, holoto! A jestli ne, my vám to prostě zablokujeme!
Váš ctěný otrokář Apple.
Odpovědět6  2
Jestli se nemýlím, tenhle problém už dávno odstranili, takže argumentace dva roky starou kauzou už opravdu není aktuální.
O chování M1 zatím nevíme vůbec nic, takže k testu jsem velmi skeptický. Ale to k výsledkům Geekbench obecně.
Odpovědět1  2
Nikdy jsem nepochopil potřebu notebooku jako ­"pracovního­" zařízení, když ho většina lidí nikam nepřenáší. Extrémem je v tomhle asi státní správa, kde se cpou naprosto nesmyslná zařízení do všech kanceláří. Chápu, že některé systémy je třeba oddělit od přístupu k internetu, ale aby kdekdo měl obří desktop a k tomu notebook, to je zvěrstvo.
Odpovědět0  0
To se říkalo už v době, kdy chromáky přišly, jak do pěti let je desktop mrtvý. A hle, stále se tak nestalo.
Desktop nebude nikdy mrtvý, protože po odeznění téhle krize se zase rozjede normální byznys, firmy a státní úřady začnou znovu obnovovat svou infrastrukturu, a ty počítače budou potřeba. A hlavně ­- tyhle statistiky nepostihují jednu důležitou kategorii desktopů, a to je domácí stavba, která třeba ve světě hráčů tvoří podstatnou část.
Odpovědět4  1
Je to pěkný výsledek, ale v testu, který je naprosto o ničem. Geekbench trvá kolik, pět minut? To se CPU ani nezahřeje. Takže takový skvělý výkon si bude uživatel užívat pět minut, a pak příjde klasické přehřátí a pád do hlubin, jako obvykle.
Nicméně to nepřekvapuje, Geekbench byl vždycky modlou applistů.
Odpovědět0  2
Adobe je jen jeden z mnoha, ale když vezmu v úvahu, že Apple sloužil dlouhá léta jako pracovní stanice pro mnohem náročnější práci, než na co stačí Adobe, a to zase nejsou programy kupované po tisících, může to být pro některé lidi problém. Design, grafika, video, hudba... uvidíme.
Co se týká RAM, zatím představili jen hračky, ne ty vyšší řady, takže o RAM se nebojím. Přidat dalších 16 GB nebude tak složité, ale uživatel si prostě musí dobře rozmyslet, kolik té paměti potřebuje, protože další zkrátka do té krabičky nedostane. Tedy ne, že by to nebylo omezené i v současných zařízeních Apple, kdy se moduly dávají přímo na desku, ale tohle bude ještě horší. V podstatě to bude znamenat ­"chci více RAM, musím koupit celou stanici­". Kolik lidí si to asi bude moci dovolit?
Odpovědět0  0
Jsem si jistý, že taky přejdou, ale prvně musí přepsat software a donutit k tomu i ostatní tvůrce, protože ­"Pro­" bez potřebného software je jen předražená krabička k ničemu.
Odpovědět0  0
Intel dodává to, co se žádá. Pokud by Apple přišel s tím, že chce přednostně čipy s nějakými parametry, a zaplatí za to, pak Intel udělá první, poslední, aby jim vyhověl. Toho se neboj. Problém bude jinde, pořád to bude x86, která má široké možnosti, jak s ní pracovat. Pořád tam jde bez problémů spustit Windows v jednoduchém dual bootu, pořád Apple nemá pod kontrolou distribuci softwaru a přístup do všeho, co člověk dělá. A ne, to není nějaká konspirační teorie o sledování nebo špehování. Každý výrobce je rád, když dobře ví, jakým způsobem zákazník jeho produkt používá. Apple jde prostě do extrému.
Odpovědět0  0
Neřekl bych, že přechod od x86 na ARM je kvůli tomu, že by x86 šlo do kytek a dodavatelé ztráceli dech. Spíš prostě ARM umožňuje lepší kontrolu nad celým uzavřeným systémem, což je směr, kterým se Apple vydává čím dál více.
Odpovědět1  0
Jo, tak pokud od Konvičkova pokusu odvozuješ pravdu, pak opravdu není dál o čem diskutovat, PiTomio už na tebe čeká.
Když v té trubce vyhodíš jeden segment, tak se sice zavzdušní, ale nikoho to nezabije, pokud náhodou zrovna netrefíš kapsli. Ty se prostě ­"jen­" zastaví. A co se týká útoku na vlak, poškozením kolejí ve správném místě snadno vlak vykolejíš a těch mrtvých bude sakra hodně, jako kdysi v Německu u Eschede. A to ani nemusela být bomba nebo nějaký útok.
Odpovědět0  0
To je pěkný nesmysl. O co snadnější je dnes přivézt ten pick­-up naložený ledkem a naftou na koleje a odpálit s ním rovnou celý vlak, kde je jistota mnohem větších obětí? Nebo poškodit most, koleje? A děje se to snad? Ani v těch nejtupějších islámských zemích se to nedělá. Proč tedy odstřelovat trubku, u které ani neuvidí, jestli tam něco jede nebo ne.
Tvoje názory hodné tupého voliče SPD občas dovedou překvapit. A ne zrovna příjemně.
Odpovědět0  1
Jen kdyby se ten 5 nm dokázal vyrovnat aspoň tomu 7 nm Intelu, ale reálně je ještě horší, protože technicky odpovídá spíše 10 nm. Ale marketing umí divy, to zase jo. To TSMC jde hezky.
Odpovědět1  1
Co to sem cpeš, ty retarde?
Odpovědět3  0
Bývalého lídra na trhu? On snad někdo vyrábí a prodává víc procesorů pro PC?
Odpovědět1  1
Proč tě pořád baví tak lhát?
Odpovědět1  0
NO vidíš, a teď pro změnu odpadávají zadní okna Ferrari...
Problémy s kvalitou měly a mají i prémiové automobilky s mnohaletou tradicí, a tupci tady neustále vyplakávají u stále ještě mladé značky. Úplně nejlepší na tom je, jak dokáží z jednoho incidentu na dané téma tvořit pravidlo.
Odpovědět4  0
Notyjo... a tohle si říká Tech­-boy. :­-D :­-D
Odpovědět0  0
Kdyby Intel odprodal neziskové divize, dostal by se do stavu, kdy bude snadno ovlivnitelný momentálními výkyvy na trhu. Navíc kterou divizi má odprodat? Tu, která jedno čtvrtletí nebo dvě po sobě nevykáže zisk? To je jednou ta, podruhé jiná...
Odpovědět1  0
Dneska ti jsou lidi schopní napsat, že mobil s 64 MPix je lepší, než Sony A7 s fullframe senzorem.
Odpovědět2  0
Teda, vy jste materiál k pohledání... Nic nevíte, ale řečí plno, a ještě se budete hádat... kvalitní kousek, opravdu.
Odpovědět0  0
Biden a lepší? Ten Biden, který je schopný rozdat celou Ameriku do rukou černochů, gayů a transek jen aby se zalíbil? Ale jo, pro Čínu nebo Rusko je bezpochyby lepší...
Odpovědět5  1
Tak ona je za dveřmi. Jen se stále neví, za kterými. :­-D
Odpovědět1  0
Microsoft ale nesahá k ničemu, protože plnocenné verze nikdy nezrušil.
Odpovědět0  0
Koukám, že jsi ani nepochopil, na co reaguji a proč. Tak si dál hraj na frajera...
Odpovědět0  0
Nad 30 FPS? To jsi hodně nenáročný. Kdybys řekl aspoň 60, tak to beru.
No jo, já zapomněl, AMD momentálně nic srovnatelného nemá, tak to není důležité. :­-D
Odpovědět5  4
V autě je fakt jedno, jestli je to 192 kb­/s mp3 nebo flac. :­-D To samé i v mobilu. A doma si už můžu pustit to CD.
Odpovědět2  0
Aha, chápu. iOvce na zteči...
Odpovědět0  0
Nenapsal, ale fanatickým odpůrcům to vysvětlovat nebudu, stejně nemají kapacitu na pochopení.
Odpovědět2  1
Hele, a co ta rychlovarná konvice nabíjí? A jak zvládají dnešní auta uchladit ty tisícikilowattové motory, kterými si předhánějí při úžasných zrychleních? A ty příkony z baterií, které k tomu musí téct?
Proč by se měly betonovat nějaké plochy? K čemu? Myslíš, že dnešní čerpací stanice nemají revize a údržbu? Nebo kolik betonu a dalších ne zrovna zdravých materiálů padne na stavbu takové stanice, její izolaci a zabezpečení?
A samozřejmě, pak jsem zapomněl, benzin a nafta vznikají v nádržích samy od sebe, vůbec není potřeba žádná energie. Ani na těžbu, ani na přepravu, už vůbec ne na zpracování. Jak by se to mohlo vůbec stát...
Odpovědět3  1
Ale fuj, že se nestydíš. Ty navrhuješ řešení, navíc logická a smysluplná. To nesmíš. Prostě řekli, že to nejde, tak to nejde a tečka. A kdo tvrdí opak, je ekofašista a terorista.
Odpovědět1  2
Vtipné. Tak u Epicu ­"diktování podmínek­" vadí, ale že Apple si diktuje podmínky, to nevadí. :­-D :­-D
Odpovědět1  1
Polovina? Myslím, že těch vystrašenců je tak pět procent populace. Osobně neznám z tisíce lidí u nás v práci nikoho, kdo by měl z Covidu strach, všichni už si přejí jen ať jde vláda a její nařízení do prĐele.
Odpovědět2  0
Ano, přeci bys nechtěl, aby osobní data mohl prodávat i někdo jiný, než Apple a Google.
Odpovědět2  0
Ty ­"alternativy­" by mě docela zajímaly. Tedy pokud alternativou nemyslíš odpojení se od internetu a návrat o třicet let zpátky.
Odpovědět0  0
Vzhledem ke spolehlivosti těch testů celé statistice o nákaze věřím asi jako výzkumům britských vědců. Jednou je člověk pozitivní, za dva dny negativní, pak zase hned pozitivní...
Celé je to už jen mediální manipulace a strašení.
Odpovědět0  0
Stejně je to sranda. Asiati nosí kvůli špinavému ovzduší roušky a respirátory už dlouhé roky, ale nic podobného nepotřebovali. A pak stačí jedna mediálně dobře zneužitá chřipečka, a hle, co nového se vymyslí...
Odpovědět3  3
Bububu, aneb jdi s tím strašením do háje. Pro tyhle šílené teorie o márnicích a miliónech mrtvých není jediný relevantní důkaz. Zatím jediné, co se potvrzuje je fakt, že virus slábne a nepůsobí ani zdaleka takové komplikace, jaké by dle předpovědí měl. Akorát už jsou všichni takové ovce, že to nikdo neřekne nahlas.
Odpovědět2  2
A teď si představ, kolik lidí ročně umře na obyčejnou rýmu. Taky ji v sobě mají v době, kdy umřou, ale rozhodně to není příčina smrti. A tahle ovčí chřipka taky ne.
Odpovědět1  0
Za pár let, až se bude o téhle ­"pandemii­" mluvit, bude se nazývat ­"Ovčí chřipka­" jako důkaz, že z lidí udělala naprosto dokonalé ovce.
Odpovědět2  2
To už plácáte pět let, a stále nic... :­-D :­-D
Odpovědět0  1
Konkurence je zatlačila do kouta? A která, prosím? Nemyslíte, doufám, AMD s desetinovými příjmy, že ne?
Odpovědět0  2
Indové ve vývoji přistupují k práci jako v callcentrech, tak se není čemu divit. Možná by to chtělo zase trošku obměnit odborníky.
Odpovědět0  0
Když si vezmeš situaci v USA, tak ani ne. Ekonomika zpomalovala, nic moc se nedělo... tak se právníci neměli na čem pakovat. Teď se chytají každého stébla.
Odpovědět0  0
Problém je, že v USA chtějí lidi všechno hned. A takovým se zkrátka ani podobným prohlášením nezavděčí.
Odpovědět2  0
Napevno na desce? Děláš si srandu? Takže když se pokazí RAM nebo SSD, vyhodíš kvůli tomu celý počítač? Tomu má člověk platící daně tleskat?
Mimo jiné je taková servisovatelnost důvodem, proč se ve státním nikdy výrazně neprosadí Apple.
Odpovědět0  0
Jenže ta řešení už jsou naprogramována pro x86. Myslíš, že je někdo bude chtít předělávat na ARM, k tomu kupovat nové licence Office, stavět celé kompletní nové prostředí pro ARM? A kdo to zaplatí, když se lidi bouří při každé zmínce o státní investici a o nějakém novém informačním systému?
Odpovědět1  0
A přitom tohle stát nikdy nekupuje... ty alternativy jsou na trhu roky, ale stále se ve státním drží klasika, tj. bedna a monitor. Hlavně třeba z toho důvodu, že v případě poruchy se někde ve skladu ­"něco­" najde, čím se to na chvíli doplní, než se vrátí počítač opravený. Pracovník ti nevypadne z procesu na tak dlouho, jako v případě AIO ­(na nějakou next day servisní smlouvu můžeš zapomenout­).
Co se týká výkonu, tak na Excel a Word možná ARM stačí, ale na státní systémy rozhodně ne, a to z důvodu prasácké neoptimalizace. Citrix, Ginis, různé registry a podobné systémy, to je zoufalost sama. Dostali jsme nové PC s Ryzenem PRO a je to strašné, protože ­"něco­" v systémovém prostředí je optimalizováno na Intel, a tak to běhá pomaleji.
Odpovědět0  1