reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od blue.sun
Problém je, že průmysl zase všechny lidi neuživí. A čím modernější bude, tím méně lidí bude zaměstnávat. Až se dostaneme do fáze ­"roboti navrhují a vyrábějí roboty­".
Služby jsou možná ­"zbytné­", ale bez služeb se z lidí stávají jen otroci. Jestli chceš žít v otrokářské společnosti, Severní Korea je ti otevřena.
Odpovědět0  0
obvykle si Čína cestu najde. Však oni Bidetovci zase vymyslí nějaké další sankce a omezení. I kdyby to mělo světovou ekonomiku zcela zničit...
Odpovědět0  1
Zatím nic nejde, protože mu na to ještě nikdo nekývnul. :­-D A prachy na stole taky neleží.
Odpovědět1  0
Jenže USA si od těch firem nic nekupuje. Nezadali jim žádnou objednávku na X miliónů čipů vyrobených v domácích továrnách. Stejně tak nenabídli žádnou daňovou úlevu nebo nic, co by ty firmy motivovalo i zůstávat nebo rušit výrobní provozy jinde.
A naopak, dotace na cokoli jsou zcela a pouze socialistické řešení, protože vláda bere peníze jiných, a dá je těmto firmám. Nekupuje produkt, neférově zvýhodňuje určité výrobce. Zejména pokud tuto výhodu nenabídne i čínským firmám.
Odpovědět1  0
Jasně, naslibovat prachy, to je teda řešení... Moderní kapitalismus. Jen sosat dotace, a až to krachne, tak ať to stát zaplatí.
Kdyby byl Biden skutečný politik, začne spolupracovat s ostatními výrobci, zruší nesmyslné zákazy na čínské firmy, a bude podporovat rozvoj všech. Ne, je to jen další tlučhuba, který nedokáže vůbec nic. Trump byl sice morální a duševní odpad, ale ve výsledku Biden není o nic lepší.
Odpovědět2  1
nepřesný překlad původního článku. :­-­( Fisker ani zdaleka neměl baterie hotové, mluví tam jen o jejich výzkumu. A navíc si nechává dost otevřená vrátka pro případ, že někdo jiný to udělá za ně a dojde k zásadnímu průlomu.
Pasáž o Tesle je taky dost nepřesná, už proto, že Tesla se s VW či Toyotou nikdy nesrovnávala. A naopak, tím, že si celou výrobu a vývoj jede sama, je vůči ostatním dost napřed.
Odpovědět5  0
A co udělal? Zatím popsal spoustu prázdného papíru a vypustil megatuny nicneříkajících keců. Jo, a navrhl nalít do soukromých firem 40 miliard dolarů kvůli čipům. Hm, tak to je fakt řešení jak hrom. Za co ho chceš oslavovat?
Odpovědět5  1
Level 5 nesmí být používán v provozu, takže i kdyby Tesla nakrásně měla celou technologii vyvinutou, ze zákonných důvodů ji provozovat nesmí. A schvalovací orgány si v tomto případě dávají dost na čas.
Odpovědět0  0
Akorát slovo ­"ekoterorismus­" znamená něco jiného, než jak ho duševní zaostalci dnes používají.
Odpovědět0  0
Jde o to, že reálný objem ­"měny­" v oběhu stejně roste, ať to děláš navýšením počtu mincí nebo jejich dělením a stanovováním nové hodnoty pro ty menší. Inflace je totéž, akorát se provádí trošku jinak.
Odpovědět2  0
Na druhou stranu, bitcoin je zase neomezeně dělitelný ­(jestli si to pamatuju správně­), takže teoreticky se z něj může taky stát inflační měna, akorát ne počtem mincí, ale jejich dělením.
Odpovědět3  0
funkce, u které prvním krokem bude vypnutí.
Odpovědět7  0
Chromák není ani na tu kancelařinu, protože v něm skoro nic nefunguje. Nehledě na tragické kapacity ­"disků­" těch chromých mašin, a závislost na online přístupu. Stačí drobné problémy na síti a je po práci.
Odpovědět0  0
Ono je to všechno nějak provázané. Google potřebuje ta média, aby vůbec na něj někdo chodil pro vyhledávání, namísto přímého přístupu. I na té vyhledávací stránce se zobrazuje reklama, kolikrát je jí tam více, jak skutečně tematických odkazů.
V extrému to může vést až tak daleko, že média přestanou používat reklamní systém Googlu, protože není jediný na světě.
Odpovědět1  0
Jedni druhé potřebují navzájem. Kdo se chce dostat ke zprávám, najde si konkrétní server a přečte si je rovnou. Zapláče Google. Kdo hledá všechny informace o nějaké kauze, zadá ji do Googlu, ale ten ji nenajde. Zapláče uživatel. A média budou trpět tím, že osloví méně cílových klientů.
Odpovědět2  0
Kde lidi jako ty berou tu drzost přikazovat ostatním, že mají žít podle jejich pokřiveného vidění světa? A ještě takhle tupě?
Proč nejdeš radši příkladem a neodstraníš ze světa sebe, jakožto přebytečný organismus?
Odpovědět1  0
Copak, potřebuješ si zabrat místo na úkor souseda? Problém s nedostatkem potravy jistě přijde, ale v době, kdy na planetě bude kolem dvaceti miliard lidí. Tak to máme ještě docela dost času, že?
Odpovědět0  0
Panejo, nemůžete být víc mimo realitu, ale na tohle téma jsme se tu už jednou zcela neplodně bavili. A s teoretiky čas ztrácet nehodlám.
Odpovědět1  0
Intelu, aby to opravdu vyšlo. Když už pro nic jiného, tak pro celkový růst a rozvoj v oboru.
A zároveň z toho mám trochu obavy, protože nesamostatná EU s tím jen stěží dokáže chytit krok.
Odpovědět3  0
A proč se to reguluje, když přeci je trh všemocný a vše vyřeší? A když zanikne jeden výrobce, čeká v záloze deset dalších...
Odpovědět0  0
Prosím, Crho, už opravdu ne... pro dnešek bylo smíchu dost. :­-D
Odpovědět2  2
Možná investuje do bitcoinů, aby si právě na to odkoupení vydělal. :­-D
Odpovědět0  0
Volný trh funguje, ale nějak se odmítá řídit teoriemi ekonomiky ­(a jedno které ekonomické školy­). Volný trh ve skutečnosti znamená naprostý chaos a absolutní vládu peněz. A to si nikdo z teoretiků nepřipouští, protože to do modelů nezapadá.
Odpovědět1  1
Nerozumím řeči tvého kmene. Zkus to nějak přiblížit, aby bylo jasné, o co jde...
Nejvýznamnější technologií pro přepravu je spalování fosilních paliv. A jeho škodlivost pro přírodu je extrémní.
Odpovědět1  0
Lžeš. Je to smutné, že se uchyluješ ke lžím.
Těžba surovin, výroba a recyklace ­(a fosily často opomíjena upcyklace a další využití­) se s každým rokem vyvíjí natolik, že výzkum provedený loni už letos neplatí. Jenže ne, fosilové se pro jistotu upínají k datům starým třeba pět let, kdy to vycházelo opravdu nevýhodně. A samozřejmě, co se týká energie, vyberou si vždy jen tu nejhorší variantu z celého světa, aniž by si uvědomili, že ty spalovací motory jezdí na stejné uhlí z elektráren jako ty elektrické.
A jen tak pro zábavu ­- za blackouty nemohou elektrická auta... ať se ti to líbí nebo ne, prostě nemohou.
V bublině žiješ spíš ty.
Odpovědět1  0
A u bitcoinu samozřejmě vůbec nikdo nikoho nikdy okrást nemůže...
Odpovědět1  1
Je velmi hloupé kritizovat elektromobilitu v době, kdy dnes nejvýznamnější technologie pro přepravu je v celkovém dopadu na přírodu asi tak o dva řády škodlivější.
Odpovědět4  0
Ne, z důvodu toho, že volný trh ve skutečnosti vůbec nefunguje. Což je věc, kterou si nechceš připustit, protože by se ti tvé teorie zhroutily jako domeček z karet. A ty jsi jen bohapustý teoretik.
Odpovědět1  3
Nejspíš si chtěl za relativně výhodnou cenu nakoupit sám a sázel, že to ještě půjde dolů. A Musk mu to pokazil. :­-D
Odpovědět3  0
Jojo, zato taková ropa, ta vzniká rovnou v rafineriích, je vždy dokonale čistá, zdravá, naprosto neškodná...
Odpovědět8  7
To nedoporučuju, jeho názory jsou naprosté nesmysly.
Odpovědět4  2
Čím je tedy bitcoin prospěšný pro ekonomiku, že ho chceš upřednostnit jako měnu před těmi inflačními? Kromě toho, že nenabízí nic užitečného a udržitelného, protože stačí jediný drobný problém a hodnota letí šupem dolů?
Jo, že tobě zrovna se na tom povedlo zbohatnout, to je důvod? Takže akcie, na kterých bohatneme zase my jiní, budeme uznávat jako měnu?
No a mimochodem, co budete dělat, až se tedy všechny bitcoiny vytěží? A jejich současná spekulativní hodnota bude... no, zanedbatelná?
Odpovědět0  0
Takže inflační měny potřebuješ k chodu státu a světové ekonomiky, ale přitom bys je chtěl likvidovat. No nekeke... :­-D :­-D
Tyvole, to nevymyslíš. To se někde musí narodit.
Odpovědět0  0
to prostě jen umělý způsob, jak ještě zvýšit šílenství kolem těch nových karet a zařízení? :­-D :­-D
Odpovědět0  1
Tak tohle je nesmysl roku. A to je teprve únor. :­-D
Odpovědět0  1
Časem to povede k tomu, že 99 % bitcoinů bude držet pár lidí, a pro zbytek nebudou existovat. Už jen způsob uvolňování bitcoinu do oběhu je přesně pro tohle nastavený. Naivita některých lidí ­(a že Choakinek je ukázkový případ­) mě nepřestane překvapovat.
Odpovědět0  0
Zatím jediné, co je u Bitcoinu spolehlivě dáno, je naprostá nestabilita a nepoužitelnost. Něco, co lítá s kurzem o tisíce dolarů nahoru a dolů je všechno možné, jen ne tvrdá měna.
Možná nevidím les, ale aspoň nejsem teoretik. Zatím jediné, co se mi s teoriemi úspěšně daří, je vyvracet je.
Odpovědět0  0
Myslel jsem, že větší snůšky nesmyslů než Choakinek už nemůže nikdo vymyslet. Ale ty ho spolehlivě překonáváš. :­-D
Odpovědět2  0
A nestabilní Bitcoin je podle tebe ­"tvrdá měna­", jo?
No nic... tak ty opravdu o ekonomice a trhu nevíš vůbec nic. U foťáků jsi s nesmysly začal, ale tímhle ses totálně dorazil.
Odpovědět3  0
Fakt by mě zajímalo, ze kterého stranického školení tyhle kecy lezou. :­-D :­-D
Odpovědět3  0
Nezajímají mě výmluvy na ­"ostatní­" nebo ­"jednoho podnikatele­". Jsem víc než oni.
Odpovědět10  1
Jsem asi příliš hloupý člověk, ale platit daně mi přijde normální. I z takové činnosti. Ale chápu, je to nemoderní, správně má člověk stát co nejvíce okrádat...
Odpovědět8  0
Hádej... :­-D
Kdyby to bylo zdaněné, nebudou se schovávat za dětinské přezdívky a rádoby­-klany.
Odpovědět5  1
Kupodivu to zase tak náročné není, aby to vyžadovalo tak extrémní hardware. Fakt si tam nepředstavuj nějaké X­-jádro s výkonem top herního PC. Až teď nedávno Tesla přišla s herní konzolí zabudovanou do infosystému, ale jinak ta náročnost není ani zdaleka taková.
Odpovědět0  0
kdyby lidi neblbli s tím, že tu novinku musí mít hned teď, a bez toho nejde dál žít, tak by scalpeři zase hezky vyhynuli. :­-D
Odpovědět7  1
Čipy v autech musí být především odolné a vydržet dost velké rozdíly teplot, rázy, vibrace... Na to fakt není 5nm ideální proces. A naopak, zase to není tak náročné na výkon, takže tam opravdu není něco o výkonu Intel i7...
Odpovědět0  0
by stačilo, aby přestali vymýšlet neustálé zákazy, omezení a blokace zahraničních firem jen proto, že nepochází z té ­"správné­" země. Kupodivu by ty kapacity najednou byly...
Druhá věc je, že asi nepůjde jen tak snadno nařídit výrobcům polovodičových součástek, aby najednou přestali dělat nasmlouvané zakázky a začali honem rychle chrlit čipy pro americký autoprůmysl.
Odpovědět4  0
Ale ten efekt tam je a při něm dochází k produkci CO2. Není to sice v takové výši, jaká je spotřeba při fotosyntéze, ale v celkové bilanci to není řešení problému.
Odpovědět0  1
Jo, když tomu nerozumíš, pak chápu, že cokoli považuješ za nesmysl.
Odpovědět0  0
Tak jdi příkladem a odstraň se. :­-D :­-D Stejně je zjevné, že vůbec nechápeš, o čem mluvíš.
Odpovědět0  1
Něco si o tom přečti, ten systém nikomu nevyhrožuje. Upozornil ho, že jeho kupní síla je záporná, nebo že k provedení obchodu je nutná investice v nějaké výši. Vcelku základní pravidla investování a obchodování, žádná výhrůžka.
Odpovědět0  0
Ale po něm nikdo žádný dluh nevymáhal. Nehledě na to, že se celá událost odehrála během méně než 24 hodin, takže ten kluk to a­) neměl v hlavě zjevně vůbec v pořádku a b­) vůbec netušil, s čím si hraje a jak se ten systém chová. Je smutné, že někoho obviňuješ z ignorace, aniž se o tom snažíš více zjistit.
Odpovědět0  0
A radši nic... škoda snahy.
Odpovědět0  2
Politika jednoho dítěte není řešení. Je to nesmysl, který vedl k zabíjení nenarozených nebo čerstvě narozených holčiček a pak k lovům na ženy v okolních zemích, protože v Číně najednou chyběly ženy pro všechny ty mladé muže. Politika jednoho dítěte neumožňuje ani přirozenou obměnu populace a genofondu.
Odpovědět0  0
za to, že je někdo blb a dělá věci, kterým nerozumí?
Odpovědět3  0
A víš, že fotosyntéza má i druhou fázi ­"dýchání­", kdy rostliny naopak CO2 uvolňují?
Odpovědět2  2
Jo jo, řekneme pár stovkám miliónů lidí, že se mají vrátit do pravěku, protože naše ­"vyspělá a moderní­" civilizace vyprodukovala tolik CO2, že už nejsme schopni si s tím poradit. A abychom mohli produkovat vesele dál, oni nesmějí kácet lesy a pralesy.
Přeji vám hodně štěstí...
Odpovědět0  0
To nevím, ve kterém časoprostoru, aby se to dotýkalo našich produktů. Jo, možná někde v Africe pro vlastní potřeby Afričanů, ale to, co jde na naše trhy, si už dost hlídají.
No, ale pokud tedy kupuješ cokoli, co obsahuje tyhle materiály ­(i obyčejný mobil­), podporuješ dětskou a otrockou práci, že?
Odpovědět0  4
Pokud mají nasmlouvané dodávky pro výrobce PC, musí přednostně uspokojit je. A to je kategorie, která se zase začíná dost rozmáhat, lidi už jsou leniví stavět počítače sami doma.
Odpovědět0  0
Že tě ta lež stále baví...
Odpovědět1  9
Těch pár konzolí to fakt nezachrání.
Odpovědět0  1
Ty toho o bateriových úložištích a elektrických autech, nebo vůbec moderní elektrotechnologii moc nevíš, že? Pak nemá smysl dodávat ti nějaká ­"data­" nebo ­"detaily­". Tvoje popisy jsou spekulace a neznalost, ani netuším, z čeho bys mohl vycházet. Tyhle věci byly vyvráceny před deseti lety.
Odpovědět0  0
Zatím ­"jen­" 10 km a to je možná ten problém. Restart zkoušeli 1,5 km nad zemí a to je pozdě, když se něco nepovede. Když umí tak dobře řídit tah motoru, že ta raketa dokáže viset jen tak ve vzduchu, mohou nastartovat dříve a dobrzdit postupně.
Odpovědět0  0
Napíšu ti to sem, ale v podstatě to patří pod oba příspěvky:
Využití baterií poté, co potřebná kapacita nestačí pro auto, je naopak naprosto perfektní způsob, jak snížit jejich cenu. Ta úložiště se dělají už dnes, protože bateriová auta nezačala jezdit letos, ale před více jak deseti lety. A asi ty firmy, které úložiště staví a využívají, nebo dopravní podniky, které je tvoří z baterií nevhodných pro autobusy, jsou tedy příliš hloupé, a měl bys jim jít poradit, že stavbou úložišť z nových baterek vlastně ušetří. Sice budou muset koupit nové úložiště, nové baterky do autobusu, a ještě zaplatit tu recyklaci nebo likvidaci, ale ušetří...
Takže žádných sto let, ale jede se už dnes.
Odpovědět0  0
a pak že to prý nejde. :­-D
Odpovědět1  0
Volatilita bitcoinu se snižuje? Co, prosím? Stačí, aby Musk napsal jedno slovo na twitter a lítá to o statisíce. Ne, bitcoin je čím dál méně stabilní. Z hlediska stability a využitelnosti jako platidlo je tím nejhorším možným prostředkem. Zejména proto, že jeho ­"zásoba­" je konečná, což ale nevyhnutelně povede k jedinému důsledku ­- pár lidí bude mít všechny a zbytek nebude mít nic.
Problém peněz, respektive ­"hodnoty­" je ten, že nic na světě nemůže být udržitelem hodnoty. Peníze nejsou použitelné jako prostředek směny? A kde, prosím?
Jinak ta rakouská teorie krize nijak neeliminuje, spíš je naopak zhoršuje. Takže ne, neděkuji.
Odpovědět0  0
Když zrušíte centrální banku, co zajistí stabilitu měny, která je základem stability státu? Což je jeden ze základních, ne­-li vůbec nejdůležitější úkol centrální banky.
Nebo chcete aby to vypadalo s penězi jako s bitcoinem, který reaguje podle toho, jak se kdo vyspí a lítá si sem a tam v řádech tisíců dolarů? Ne, to opravdu není ekonomicky funkční měna. Možná je to vhodný spekulační nástroj, ale jako funkční platidlo je naprosto k ničemu.
Odpovědět0  0
Panejo, to, co píšete, je naprosto základní chyba! Regulace umožňují právě to, že na trh mohou vstoupit i jiné subjekty nebo to, že ekonomicky nejsilnější subjekt neskoupí a nezničí všechny ostatní. Dovedete si představit, že by neexistovaly antimonopolní zákony? Intel by koupil AMD už před X lety ­(nebo opačně, to je jedno­) a tím by zlikvidoval jedinou funkční konkurenci. Vznikl by tak silný subjekt, že by diktoval pravidla trhu s procesory a počítači a zcela zablokoval rozvoj. Kdyby nebyly patentové ochrany, nikdo by se nepouštěl do vývoje, protože by jeho nápad vzápětí okopíroval jiný a sebral mu trh. A už vůbec by s takovým nápadem nevstoupily na trh nové a malé firmy. Sám jsem takový případ zažil, kdy kvůli příliš malé finanční síle firma nemohla patentovat svůj výrobek mimo ČR a položila ji silnější konkurence, která ho prostě okopírovala a vrhla na trh ve velkém a levněji.
Tohle je volný trh. A ne, to tu fakt nechci.
Víte, k čemu taky vedou státní zásahy do trhu? K tomu, že výrobky splní bezpečnostní a zdravotní pravidla a tím pádem nejsou životu nebezpečné. A nebo, když už se to stane, musí být z trhu staženy a případně výrobce zaplatí tučné pokuty, pokud to vedlo ke škodám na majetku nebo zdraví.
Odpovědět1  0
Volný trh? To je přesně něco, co v kapitalismu vůbec nefunguje. Trh v čistém kapitalismu určuje ten, kdo má nejvíce peněz a největší podíl na trhu. Čistý kapitalismus nevyhnutelně vede k monopolům, ke skupování slabších firem silnými čistě proto, že mají prachy na to ty slabší zničit. Čistý kapitalismus je pro lidi stejně špatný jako čistý komunismus.
Odpovědět1  0
Ta sladká, naivní představa jak jsi se vším vyjebal... ta mě nepřestane udivovat.
Odpovědět1  1
Tak nějak typické pro celou EU. Pro mě je nejlepším důkazem Airbus A400 a Galileo... I ta blbá Čína nebo opovrhované Rusko dokázaly podobné věci vyvinout a realizovat rychleji než EU.
Odpovědět3  0
není o budoucnosti, ti lidi nemají roušky.
Odpovědět4  2
Jen to mělo naznačit akceschopnost EU.
Odpovědět3  0
Ano, v době, kdy ostatní pojedou už v pikometrech.
Odpovědět0  0
Jo, a západ by zcela padl, protože by najednou neměl vůbec žádné zdroje. Samotný Samsung jako jediný další výrobce by nestačil. Oni moc dobře vědí, že nemají šanci Čínu zastavit.
Odpovědět0  0
Jo, všechny státy sice uznávají politiku ­"jedné Číny­", ale ve skutečnosti to tak vůbec v obchodu nevypadá. Jsou to jen prohlášení bez nějakého užitku a smyslu.
Odpovědět0  0
asi bude činit příkon takového zařízení, aby na pěti metrech zvládlo dodat 5W do mobilu? Natož třeba do pěti zařízení?
Odpovědět0  0
Letecká doprava nad Afrikou podléhá stejným předpisům jako nad Evropou. Pravidla jsou mezinárodní, už proto, že nad Afrikou létají letadla všech možných zemí světa.
A ano, regulace samozřejmě musí být celosvětová, ale stejně jako vznikla ta letecká, i tahle může vzejít z konkrétních zemí. Je mi jasné, že s tím nikdo nechce nic dělat, protože je snadnější tvářit se, jak problém neexistuje. Což, bohužel, pravda není.
Odpovědět0  0
Regulace je v současné době jediné smysluplné řešení. Vzhledem k rizikům nemůže být vesmír čistě komerčním prostorem. Letecká doprava je taky dost přísně regulována a tohle by neměla být výjimka.
Odpovědět0  0
Jasně, i hospodaření s vodíkem obecně se vyvíjí, ale pořád naráží na ty fyzikální zákonitosti, které prostě nejde porušit. Maximálně je obejít tím, že vodík bude získáván z libovolného zdroje výhradně ­"čistou­" energií ­(ale na druhou stranu, náklady na výrobu solárních panelů nebo větrníků taky nejsou ekologicky zanedbatelné­), ale zase to není funkční v tak masovém měřítku, aby to nahradilo spalování ropy pro celý svět.
A co se týká baterií jen doplním novinku od izraelské StoreDot ­- baterie se schopností nabití do 5 minut. Zatím Li­-ion, do budoucna na bázi křemíkových struktur ­(to si zatím sám nedovedu představit a musím nastudovat­). Takže nám v podstatě zbývá jen vyřešit otázku okamžitého příkonu.
Odpovědět0  0
Pokud tvůrce dopředu upozorňuje, že Flash vypne, protože není bezpečný, nepovažuju to vypnutí za hnus.
Jak by se asi pak vypořádali s tím, že neaktualizovaná a nepodporovaná aplikace způsobí nějaké škody na majetku nebo zdraví? Není to otevřená a přístupná technologie...
Odpovědět3  0
Zase na druhou stranu ­- baterie jsou ekologický problém teď, protože se jimi dosud nikdo nezabýval. Jenže na rozdíl od neefektivního procesu kolem vodíku, který nijak změnit nelze, ty baterie se neustále vyvíjejí. Kilogramy nebezpečných prvků se mění na stovky gramů a ty zase postupně na gramy. Stejně tak se vyvíjejí procesy recyklace a znovuvyužití baterií.
Odpovědět0  0
Etanol má v masovém měřítku jednu zásadní vadu ­- kde ho vzít? Podívej se, jak to vypadá v Brazílii, kde se E85 stal běžným palivem. Kácení a vypalování obřích ploch pralesů je ta největší škoda na přírodě, jaká se dá vůbec udělat. A teď si představ, že by to bylo celosvětové měřítko, to je naprostá vražda celého života na planetě.
Odpovědět2  0
vypadá hospodaření státu za nouzového stavu...
Odpovědět5  0
No, zamotat do procesorů Babiše, na to člověk musí být zvláštní kapacita. AMDčkaři jsou fakt odpad, to se nezměnilo za celé roky.
Odpovědět1  5
Mazda 6 určitě nemůže mít takhle psanou spotřebu, protože je z doby, kdy se už měřilo podle NEDC město­-mimo město­-kombinovaná. Mohla to být 626 z počátku devadesátých let, pak bych ti věřil.
Odpovědět0  0
Tak pokud opravdu k takovému procesoru koupíš chladič dimenzovaný na 100 W, když víš, že Turbo je pomalu dvojnásobek základu, pak jsi blb.
Odpovědět1  2
Zisky jsou nižší i kvůli výrazně vyššímu zdanění.
A na druhou stranu, měl bys být rád. Pořád tu brečíte nad tím, jak Intel prodával předražené výrobky, a když tedy ceny vlivem konkurence klesnou, zase je to špatně... Sektě se člověk prostě nezavděčí.
Odpovědět1  1
Proč by neměl jet na základní frekvenci? Co to je za hloupé kecy?
Nemusíš mít rád Intel, ale takhle kvůli tomu lhát? To už je na léčení.
Odpovědět0  8
Chápu, že AMDmozeček to nedovede pochopit, ale INTEL ZA TO NEMŮŽE!
Odpovědět2  14
Intel ale nic takového neříká, to je názor podsouvaný lidmi jako ty.
Odpovědět1  10
Dnes už takové auto neuvidíš, ale podle staré, dávno neplatné normy se spotřeba udávala město­-90­-120. Proto to v některých lidech může být zakořeněno.
Odpovědět1  1
No neříkal jsem to? :­-D :­-D
Odpovědět1  4
V dnešní době by se spíš přiznali, protože mediální obraz kajících se hříšníků bude v očích běžné ­(zejména americké­) veřejnosti pozitivně přijímaný. Nadšenci si zanadávají, část řekne, že od Intelu a NVidie už nikdy nic nekoupí ­(aby za pět let s radostí tenhle slib porušili­), a voda poteče dál...
Odpovědět3  5
se jednoznačně prokázalo, že tomu tak nebylo, AMD sekta bude mít tak jako tak jasno...
Odpovědět1  10
I kdyby se našlo opravdu velké ložisko zlata, nemusí to ještě vůbec nic znamenat. Co když bude nevytěžitelné, nebo tak obtížně, že se to ani za současných cen nevyplatí? S tržní cenou to pak neudělá nic.
Odpovědět1  0
Americký konzumní život zase není v celosvětovém měřítku tak významný. Ano, byl by to propad o nějakých deset procent v celosvětovém obchodu, na druhou stranu by mimoamerické společnosti ovlivnil méně, než ty současné nesmyslné nápady.
Odpovědět1  0
Jestli se nepletu, pravost šmírování evropských politiků byla potvrzena samotnou vládou USA. Takže o čem se tu vlastně kdo chce bavit?
A tak úplně na okraj, co bude dále? Teď se zakazují čínské firmy. Přijde o pár let později na řadu Korea či Japonsko, protože ekonomicky budou silnější a průbojnější, než čím dál více upadající USA? Přijde za chvíli i Evropa? Opravdu někdo stojí o takového ­"partnera­"?
Odpovědět6  1
Bylo by to hezké, ale kdo ze zbytku západního světa má koule na to udělat takový krok? Evropa sama nemá čím nahradit velkou část americké výroby, nehledě na enormní americkou vojenskou přítomnost v Evropě. Japonsko není svobodná země, stále je pod dohledem USA. Austrálie je nevýznamný plivanec v moři ­(a ještě tam chodí vzhůru nohama a mají klokany místo normálních zvířat­). USA spoléhají na to, že nejednotná ­"sjednocená­" Evropa se prostě zase jen tupě zalekne a vycouvá, jako tomu bylo skoro se vším ­(čest státům, které nevykoply Huawei ze stavby sítí a čest těm, kdo i přes trapné saknce dále staví Nord Stream 2­).
Odpovědět4  1
Aha, takže Seznam je dezinformační web? ČT je zjevně tedy dezinformační televize. Dokonce i CNN jsou asi dezinformační.
Takové věci, jako odstoupení USA od Open skies nebo neprodloužení jaderných odzbrojovacích dohod, to je asi taky dezinformace...
Ne, proti zaslepenosti amerikofilů nepomůže nic, pravda je málo.
Odpovědět6  2