reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od blue.sun (3)
v USA, právnická firma hledá, na kom se napakovat. Špíny...
Odpovědět7  0
Takže to byla tvoje chyba, ale budeš to házet na Microsoft... dobré. :­-D
Odpovědět0  2
To, co popisuješ, bývalo tak kolem roku 2000­-2010, ale v současné době už ne. Pak jste si vybrečeli, že OS má být jednoduchý a nemá obsahovat a umět všechno ­(protože do linuxu si to přeci taky každý naprogramuje sám, ne­). A MS udělal jen to, co lidi chtěli, systém zjednodušil. Bohužel, držet se nějakých univerzálních standardů se výrobcům nechce, pro ty je lepší vytvořit si svůj svět a lidi do něj zamknout...
Na druhou stranu, pokud počítač s XP není připojen do internetu, pak může fungovat klidně dalších sto let, dokud budou k dispozici součástky ­(a ty stále jsou­).
Odpovědět0  0
Zrovna HP je přehlídka hardwarových i softwarových prasáren napříč všemi kategoriemi. Nic od nich už mi nesmí do domu.
Odpovědět0  0
Jenže to, i přes všechnu snahu odpůrců, není chyba Microsoftu, ale výrobce hardwaru. Ten ignoruje obecné standardy podporované systémem, a prasí si do svého zařízení nesmysly. Operační systém to už pak opravdu nezachrání, a po pravdě, ani by neměl.
Odpovědět0  1
opravdu všechna data měla být ukládána na serverech v Číně, zbytek světa by neměl k dispozici žádný hardware pro vlastní servery...
To jsou fakt argumenty jak z tupých USA.
Odpovědět1  1
Možná, ale rozhodně ne ve stejných rozměrech a designovém provedení. Nacpat dostatečný výkon do malé skříňky není tak snadné jako naskládat to do hnusně černé půlmetrové věže.
Odpovědět1  0
Ne, je to bordel, v tom má pisatel pravdu. Kdyby to byla oficiální zpráva nebo výsledek hospodaření, tak to chápu. Ale panické reakce na jeden tweet jsou opravdu nesmysl a nezdravá reakce.
Odpovědět2  0
Zrovna na Tesle se hodně shorterů spálilo...
Odpovědět0  0
Ten předchozí výrok byl z naprosto jiné kategorie, co se vlivu týká. Ten současný ­(a reakce na něj­) ukazují spíš na hloupost akciových trhů.
Odpovědět2  0
to připadá jako když se Musk prostě nudí, a tak zkouší, co by ještě s akciovými trhy provedl. Jen tím ukazuje na hloupost těch ­"obchodníků­", kteří se nechají strhnout kdejakým plácnutím do vody, a pak se diví svým ztrátám.
Odpovědět4  0
Ceny předplatného nejsou ­(a nebudou­) tak vysoké, aby se v dohledné době staly většinovým zdrojem příjmů Apple. Aktuálně mají služby okolo 20 % a drží se tak už dva roky, protože počet předplatitelů je velmi omezený. A počet služeb, které tímto mohou nabízet, také. Takže pokud dosáhnou aspoň na 30 %, budou velice rádi.
Kdyby služby byly tak lukrativní, jak tvrdíte, Apple by nevyvíjel iPhone SE, kašlal by na levnější modely, a namísto toho se snažil dostat svou službu i na jiné platformy skutečně ve velkém. A ono je to pořád naopak, to je divné. A samotný Apple pořád klade důraz právě na prodej počítačů, telefonů a tabletů, na dokonalou interakci a integraci všeho do jednoho celku.
A ještě takový dovětek pračlověka, který dodnes neobjevil ­"kouzlo­" Spotify a vůbec předplacených služeb ­- tyhle služby jsou to první, na čem bude uživatel šetřit za současné situace poklesu.
Odpovědět0  0
co, tak vezmou prostě verze programů pro iOS a budou je vydávat za notebookové verze. Aspoň to budou mít ovečky hezky sjednocené... A časem se to všechno tak promísí, že vlastně nikdo nebude vědět, co je tablet a co notebook.
Odpovědět0  0
Nejhorší je, že do toho časem sklouzne snad každá stránka. Začíná to jedním, dvěma bannery, pak přijde reklama v článku, reklamní pozadí, a pak ty zvuky a videa...
Odpovědět3  0
Požadavky vlád jsou 100 % elektromobilů v prodeji od roku 2035 nebo 2040, dle místa. To je patnáct, dvacet let. A je to věc, která se může kdykoli měnit, i kdyby byla dána zákonem. Takže automobilky samozřejmě mají spoustu času a prostoru na řešení i jiných cest. Jo, že nechtějí nebo neumí? To je jejich chyba ­(mávám neschopnému VW­).
Toyota nemá v prodeji jediný bateriový elektromobil a požadavky na emise plní s úsměvem. Čím to asi bude? Peugeot a Citroën jsou taky připraveni. Akorát Němci prostě zachrápali a teď to zkouší lepit nepovedenými kombinacemi jako třeba neefektivní kombinace 1,4 TSI s dvouspojkou a elektromotorem.
Odpovědět0  0
Používám Edge už od vzniku Windows 10 a nemám pocit, že by nešel používat. Jestli náhodou u tebe není chybou zaslepenost?
Odpovědět3  1
se tím člověk měl řídit, zdálo by se, že Intel je pomalu před krachem... a realita je kde? Samozřejmě, úplně jinde. Takže čísla z Mindfactory jsou jen velmi, velmi málo vypovídající.
Odpovědět3  5
USB­-C může být i ve specifikaci 2.0. Je to sice zbytečné plýtvání potenciálem, ale je to možné.
Odpovědět2  0
Je zajímavé, že dokud tiskárny neměly displeje, žádné podobné chyby kvůli neoriginálním inkoustům nenastávaly. Měl jsem Canon, měl jsem HP, v podstatě vše jsem krmil jen neoriginálními, a roky žádný problém. Sotva nastala doba tiskáren s displeji, šup, B200... pápá, Canone.
Odpovědět0  0
Jaké pochody? Myslíš, že něco jako ­"myšlenka­" u něj mohlo vzniknout?
Odpovědět1  1
pokud z oblohy zmizí drony, vůbec mě to trápit nebude, tomu jsem na chuť nikdy nepřišel.
Ale kdyby to opravdu nastalo, co celá ta plejáda blogerů, vlogerů a youtuberů, ti to nepřežijí. :­-D :­-D
Odpovědět4  3
Prohnou, a zaplatíš to ty v nákladech na technologie 5G, kde Huawei vlastní skoro třetinu potřebných patentů.
Odpovědět2  0
Jenže to je právě dvousečná zbraň. Na jedné straně skvělé pro uživatele, na druhé straně noční můra výrobců. Ne kvůli relativně snadnému zisku, ale především kvůli tomu, že s uvolněním těch postupů se dá výrobek poměrně snadno kopírovat se vším všudy. Mnohem levněji a snáze než dosud. Takže ač sám uživatel, vlastně se Microsoftu ani Apple nedivím. Vymýšlí toho oba dva docela dost, čím posouvají segmenty technologicky kupředu, a teď by to měli dát zdarma Číňánkům?
Odpovědět0  1
Je strašně vtipné, jak čecháčci plácají něco o smažkách a konzumentech drog, a pak si jdou zapálit žváro a vylemtat pět, šest lahváčů. A další večer znovu, a znovu, a znovu... Nevím, kdo je potom větší konzument drog.
Odpovědět0  0
do prvního soudního procesu s někým, kdo si toho nevšimne a nebude se mu líbit naúčtování položek navíc.
Odpovědět0  0
Nevím, co je na amerických miliardářích svobodného, natož civilizovaného...
Odpovědět0  0
Což je v podstatě poměrně jasná odpověď. Dbát na čtenost znamená dávat témata, která přitáhnou lidi, nalákají na první pohled, ale nebudou přitom pracovně a finančně příliš náročná. Tedy v podstatě konec magazínů v podobě, jakou známe dnes. Doména sice zůstane, ale obsah ne.
Odpovědět1  0
Mluvíte třeba o konci téhle skupiny webů, zaměřených na elektroniku všeho druhu? Jak vidíte třeba právě Vaši budoucnost z pohledu té nové legislativy?
Odpovědět0  0
Karbonový rám kola se dá opravit celkem snadno, pokud to není díra jak palec. Viděl jsem i znovu ­"slepený­" silniční rám, tam ale byla použita nějaká vložka, kterou vsunuli do trubky, kolem ní vše spravili a s drobným negativem pár gramů navíc byl rám jak nový. Chování a odolnost je otázkou, ale možné je vše.
Odpovědět0  0
EU ujel technologický vlak doby a tak zkouší aspoň tahat prachy z těch, kdo jej zachytili nebo přímo řídí.
Odpovědět0  0
To zní jako docela brutální trapas.
Odpovědět1  0
Kdo z našich ministrů rozumí oboru, který má dělat?
Odpovědět6  0
A ty sám budeš první, kdo bude brečet, že ti něco nefunguje správně, nebo bys to chtěl jinak.
Bordel je GDPR, ne software.
Odpovědět2  12
Lživou nebo nepohodlnou informaci? Zatím se spíš obávám toho druhého.
Odpovědět0  0
To brzy budou nedůvěryhodné všechny weby. Všechny totiž tu a tam používají podobnou terminologii, která je zmíněna v článku.
Odpovědět0  0
Hlavně, že třeba Google nebo Apple vůbec nedělají to samé. Ani trošku, ani náznakem...
Googlí vlezlost vnucování Chromáka je tisíckrát horší. Na každé jejich stránce vyskočí upozornění, že si mám stáhnout ten chromý šmejd. Čím se to liší?
Odpovědět2  1
že pro nadšence a geeky je to jak rudý hadr na býka, ale co třeba takový typický BFU, který vlastně ani nerozumí tomu, co instaluje? Takoví si snadno nainstalují i jiný prohlížeč, aniž o něj stojí. Už jsem to párkrát zažil a řešil. Takového člověka podobné varování upozorní, že se děje něco nekalého.
Třeba Chrome, to je nechutně vlezlá věc.
Odpovědět2  3
Tak nějak typicky americký přístup...
Odpovědět0  0
No jo, inženýři a doktoři z teplých krajin jim tam jahody sbírat nebudou, tak musí vyvinout robota.
Odpovědět2  0
Otázkou je, zda MS při dnešním tlaku na bezpečnost stojí o nějaké ­"vypínání­". Myslím si, že rozhodně ne, protože se to okamžitě obrátí proti němu. Windows nikdy nebyly systém pro hračičky a nadšence, kteří si chtějí vše nastavit a řídit sami do nejmenšího detailu. Nejspíš si spočítali, že pár naštvaných geeků je menší zlo, než milióny naštvaných BFU.
Odpovědět0  0
Takže to napsat spíš obráceně: potvrzeno 2327 exoplanet, dalších 2244 kandidátů na exoplanety.
Odpovědět1  0
Jak vidím, idealisté nikdy nevymřou...
Odpovědět2  1
Seriály mají větší sledovanost a hlavně delší časové období k rozvíjení děje, který se u filmu musí zhustit do dvou hodin. I filmová studia dokáží přinášet kvalitní filmy, akorát jich prostě není ­"na každý den jeden­", ale to nebývalo nikdy. Problém je i v divácích, chtějí stále více a více filmů, což jde proti kvalitě.
Odpovědět0  0
takhle postupovali v dobách letů na Měsíc, nikdy by se ani nezvedli ze Země...
Až si pak člověk někdy konspiračně říká, jestli skutečně ten let na Měsíc nebyl podvod, když dnes nejsou schopni zúročit nabyté zkušenosti a protahují vývoj takovým způsobem.
Odpovědět0  0
Jo, je super, když to jde. U nás systém podobné změny hlídá a nepovolí je. Takže nové heslo musí být výrazně odlišné od původního, jinak máme smůlu.
Odpovědět0  0
Jo, leckdy i líp, než člověk. Ten se mnohdy nepoučí.
Odpovědět0  0
"nemůže vám nějaký diktátor, nebo vláda zkrouhnout vaše úspory na polovinu­" A stačilo, aby čínská vláda rozhodla o uzavření jedné ze dvou BTC burz v zemi a hned šla hodnota o dvacet procent dolů, což bylo, mimochodem, tisíc dolarů na BTC. Kdybych měl v tomhle vyjádřit svůj majetek, nelíbilo by se mi přijít o pětinu jeho hodnoty.
Odpovědět1  0
Vzhledem k tomu, že mobilům lidi svěřují dost dat a vcelku osobního charakteru, tak je aktuálnost softwaru žádoucí. 90% androidů nemá nejnovější bezpečnostní aktualizace a 99% z té skupiny je ani nikdy nedostane! Pak stačí drobnost jako teď s Bluetooth a pápá Lálá...
Odpovědět2  0
To jo, zralý na epileptický záchvat. :­-D
Odpovědět0  0
To dělá Bing i Google. Jen u Bingu nějak neexistuje to, že by mi nedal možnost vyhledat pouze to, co jsem si přál já. Google je fajn, když hledám návody a tipy do her, nebo když hledám, kde v zahraničí něco pro sebe koupit, to je fajn. Sice tím podporuju reklamní systém, ale OK, to přetrpím. V práci, na odborné strojní věci, jedině Bing, protože se nemusím prokousávat třemi stránkami reklamy, abych našel, co potřebuji.
Odpovědět0  0
No vidíš, a když se opravíš, tak to taky najde totéž, co ten Google. Takže... závada bude na tvém přijímači, ne v Bingu.
Znovu tedy říkám ­- teď tu o Sněhurce.
Já často vyhledávám specifická strojní zařízení a jejich technické dokumentace. Zatímco z Googlu leze jen hloupá reklama ­(a ještě na něco jiného, než chci já­), Bing dává vhodné výsledky.
Odpovědět3  1
A teď tu o Sněhurce, prosím... Já mám pohádky moc rád.
Odpovědět1  4
Není se čemu divit. Ty telefony jsou funkční, bezproblémové, průběžně aktualizované a není třeba je každoročně měnit... Což je, na druhou stranu, taky velká nevýhoda pro výrobce.
Odpovědět0  1
Což je přesně typický cíl takových vyděračů. Trošku znalejší uživatel ­(nebo jen člověk s rozumně fungujícím mozkem, i když nemusí rozumět počítačům­) takové maily neotevírá a rovnou maže...
Odpovědět0  0
Řízené uvolňování by cenu příliš neovlivnilo. Ale je to velké sci­-fi...
Odpovědět0  0
Tak moment, provedení útoků nikdo nerozporuje. Zpochybňuju vyjádření o ­"snaze narušit vyšetřování­", které jste popsali v článku, ačkoli ze všeho je zřejmé pouze to, že se chtěli dostat na servery ­(nejspíš dostat se k závěrům o vyšetřování dříve, než budou oficiálně venku­). Váš popis je manipulace.
Odpovědět0  0
Že se podobné spekulativně­-manipulační články objevují na českých ­"zpravodajských­" stránkách, mě dnes už nepřekvapuje. Ale aby se propaganda šířila i počítačovým odborným webem, to je na mě moc. Nebylo by lepší ten článek radši odstranit, pokud k němu nemáte relevantní důkazy?
Odpovědět1  1
A kde je v tom textu, že se pokusili ­"narušit vyšetřování­"? To, co jste v článku napsali, je ukázková manipulace. Ani Trend Micro nezveřejnili, co vlastně doopravdy Pawn Storm provedla a vy už jste hotovi se závěry...
Velký palec dolů, Milane, opravdu.
Odpovědět0  1
Kromě téhle funkce bych ­"vyzdvihl­" šílenou hardwarovou náročnost. Tři záložky vytíží procesor na 100%? Cože?? A pak, samozřejmě, nulová podpora doplňků a minimální přizpůsobitelnost.
Odpovědět0  0
Málokdo si už dnes vzpomene, že XP byly výrazně hardwarově náročnější oproti starým verzím a ti, kdo hrávali FPS ­(v té době typicky Counter Strike a Vietcong­), o ně vůbec nestáli. Byl jsem snad první z celého ročníku s XP a všichni na mě koukali, jako na blbce, proč si je tam dávám ­(byly legální k NTB­)...
Odpovědět0  0
Skutečně máš špatnou paměť, protože XP se prosazovaly pomalu a dlouho. Firmy, školy, ale především soukromí ­(tehdy ještě převážně pirátští­) uživatelé se do XP nehrnuli.
Pro hráče byly XP za trest, počítače byly oproti W2000 nebo 98SE pomalejší i po vypnutí všech grafických vychytávek, některé hry trpěly problémy se spuštěním. Mezi lety 2000­-2005 se na naší škole prosadily tak z 10­-15%, většinou jen díky notebookařům, kteří je už kupovali s počítačem.
Odpovědět0  2
No... co na to říci. Asi je jejich život jen ten počítač. Inu, každému dle jeho chutí, což trotl tvého typu nepochopí.
Odpovědět0  0
Ono je to i o prostoru v domácnosti. Kdo má megahangár, může si tam pro celou rodinu naskládat každému jeho vlastní bednu s obřím monitorem a spoustou kravin okolo. Kdo nemá, vybírá podle možností. Já mám na počítač málo místa, takže notebook ­(byť sedmnáctka­) je jasná volba. Možná ho časem nahradím All in one řešením, ale pořád to bude co nejkompaktnější varianta, abych účelně využil prostor.
Výkon notebooků stačí takřka na cokoli a pokud s nimi lidi nedělají moc velké kraviny, vydrží i více, než ty dva roky záruky. Což zase na druhou stranu udělá málokdo, přístup lidí je občas děsivý.
Odpovědět0  0
Tolik práce ti to muselo dát... a přitom naprostá blbost.
Android není ani zdaleka univerzální systém. To, že funguje v mobilu, tabletu a omezeně v televizi neznamená nic, protože mu chybí hlavní platforma, tedy PC. Chromák je hodně, hodně slabá náhrada.
Edge je způsob, jak přenést rychlost IE11 dále a zbavit jej problémů s nucenou kompatibilitou k starším verzím...
Zbytek jsou bláboly a zbytečnosti.
Odpovědět1  1
Nepochopil jsi. Já si právě vůbec na nic zvykat NEMUSEL, prostě mi to šlo automaticky samo. Tak nevím, co jsem, asi mimozemšťan...
Odpovědět0  0
Netuším, jak jsi dovedl mámě zprznit instalaci W8, ale po základní instalaci jsem na liště měl ikonu Průzkumníka, díky které jsem se bez problémů dostal k souborům, složkám a diskům. Hned první ikona na liště... toliko k tvému bodu dva.
K trojce asi tolik, že hodně all­-in­-one má externí zdroje ­(notebookový typ­), stačí vyměnit krabičku venku před počítačem. Ale je to typ od typu. K těm ostatním věcem asi toliko: i firemní PC jsou dnes v drtivé většině integrovaná řešení ­(grafika v procesoru, vše na jedné desce­), takže pokud něco odejde, většinou to s sebou vezme ještě další kus desky a tak či tak musí deska pryč. Bohužel, spotřebnost vládne všude.
Prostě nechápu, jak někdo může hrát tak tupého, že na desktopu nedovede najít programy, které měl v předchozích verzích. Buď byl admin trubka a nedal zástupce na plochu ­(ne, že bych se divil, ve snaze blokovat nasazení něčeho, co nemají rádi, jsou ajťáci velice vynalézaví­) a nebo byl uživatel opravdu extra hloupý ­(a pak mu nepatří počítač do ruky­).
Odpovědět1  0
Jest zajímavé, že jsem bez problémů mohl přejít z Visty na W8 a neměl jsem nejmenší problém najít si potřebná nastavení, mnou užívané programy nebo uspořádat si ­"metro­" po svém... kde asi bude chyba, když BFU ­(tj. já­) si s tím poradí a zdejší experti ne?
Odpovědět0  0
Hlavní problém spotřeby telefonů ­(a potažmo tím i výdrže baterií­) je ve změně jejich užívání. Vaše Nokia umí volat a SMSkovat, budit a připomínat události a jinak v podstatě nic ­(jo, měl jsem tuhle hračku jako pracovní­). Zato dotekové telefony slouží k prohlížení internetu, hraní her, čtení knih, neustálé internetové komunikaci. Když dnes nechám svůj dotekový telefon odpočívat a jen s ním dělám to, co lze s 6303, vydrží nabitý bez problémů pět dní ­(a to i tak systém občas vstupuje do internetu a něco tahá­).
Problém není v bateriích, problém je v uživatelích ­(a to mi nikdo nevymluví­).
Odpovědět1  0