Cyberpunk 2077 1.06 už neničí uložené pozice, je tu i utilita pro vyšší výkon

Cyberpunk 2077 1.06 už neničí uložené pozice, je tu i utilita pro vyšší výkon
, , aktualita
Studio CD Projekt Red nám minulý týden připravilo také novou záplatu pro Cyberpunk 2077, která jej povýší na verzi 1.06. V případě PC verze jde především o jedno, a sice o odstranění omezení na kapacitu souborů s uloženými pozicemi. 
K oblíbeným
reklama
Ukázalo se totiž, že pokud nějaký ze souborů s uloženými pozicemi ve hře Cyberpunk 2077 přesáhne kapacitu 8 MB, rázem je tím nenávratně poškozen a už není cesta, jak jej zase využít. I nadále platí, že jednou poškozené uložené pozice už nikdo dohromady nedá, ovšem po aktualizaci hry na verzi 1.06 se už nemusíme obávat, že by dále platil onen 8MB limit. Ten byl odstraněn, a tak by se už soubory s pozicemi měly ukládat vždy korektně, abychom si mohli zkoušet, co zvládne a nabídne "craftovací" systém hry. Právě v tom byl totiž zakopaný pes, respektive šlo o to, že právě lidé využívající schopnosti postavy vyrábět s pomocí komponent vlastní věci měli inventář zahlcený materiálem či předměty pro rozebrání a právě to rychle navyšuje velikost souborů s uloženými pozicemi. 
 
 
Verze 1.06 by měla velice zajímat také hráče se staršími konzolemi, neboť byla vylepšena správa paměti pro vyšší stabilitu hry. Třetí a poslední novinka se týká opraveného questu Second Conflict, z nějž již nemá mizet postava Dum Dum. 
 
Máme tu ale jinou novinku, která by měla zajímat především majitele starších PC, respektive pro novější hardware s kartami RTX ji ani nelze doporučit. Jde o jistý EZ Optimizer, který má pomocí ladění obvykle nepřístupných voleb hry zajistit i velice vysoký nárůst výkonu. To se ovšem týká spíše starších sestav s kartami generace Pascal a podobně. Utilitu si můžeme stáhnout třeba přímo zde a poté je třeba už jen zkopírovat obsah archivu do složky s instalovanou hrou a spustit jej. 
 
Systém Windows (či některý z antivirových programů) ale může ohlásit, že archiv ukrývá vir, což je ovšem jen důsledek toho, že utilita pozměňuje některé ze souborů hry. Stejné to bylo ostatně i se záplatou pro využití SMT na procesorech Ryzen. Autor EZ Optimizeru také dává k dispozici zprávu z VirusTotal, dle níž je soubor bezpečný. 
 
Po spuštění si pak vybereme, jak má být hra optimalizována. Můžeme nechat výchozí nastavení (Default), nebo použít vyvážené nastavení mezi kvalitou a výkonem (Balanced) či si hru maximálně vyladit z hlediska výkonu (Max Boost). Pro majitele GPU Pascal či ještě starších je tu i možnost zakázat asynchronní zpracování, respektive to je tu pro všechny, ale na novějších GPU bychom si tím mohli spíše ublížit a asi není radno to zkoušet obecně na Radeonech. 
 
 
Každý si pak už sám musí vyzkoušet, zda mu EZ Optimizer něco vůbec přinese. Autor se tvrdí, že na své GTX 1070 Ti zaznamenal na výchozím nastavení mezi 42 a 51 FPS, přičemž režim Balanced přinesl 54 až 71 FPS a Max Boost dokonce 51 až 80 FPS a za dne (ve hře pochopitelně) dokonce až 88 FPS. Režim Max Boost pak autor vysoce doporučuje pro majitele karet GTX 1060 a podobných a lidé se skutečně ozývají s tím, že na takovýchto kartách je hra skutečně mnohem svižnější.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář