Cyberpunk 2077 1.06 už neničí uložené pozice, je tu i utilita pro vyšší výkon

Cyberpunk 2077 1.06 už neničí uložené pozice, je tu i utilita pro vyšší výkon
, , aktualita
Studio CD Projekt Red nám minulý týden připravilo také novou záplatu pro Cyberpunk 2077, která jej povýší na verzi 1.06. V případě PC verze jde především o jedno, a sice o odstranění omezení na kapacitu souborů s uloženými pozicemi. 
K oblíbeným
reklama
Ukázalo se totiž, že pokud nějaký ze souborů s uloženými pozicemi ve hře Cyberpunk 2077 přesáhne kapacitu 8 MB, rázem je tím nenávratně poškozen a už není cesta, jak jej zase využít. I nadále platí, že jednou poškozené uložené pozice už nikdo dohromady nedá, ovšem po aktualizaci hry na verzi 1.06 se už nemusíme obávat, že by dále platil onen 8MB limit. Ten byl odstraněn, a tak by se už soubory s pozicemi měly ukládat vždy korektně, abychom si mohli zkoušet, co zvládne a nabídne "craftovací" systém hry. Právě v tom byl totiž zakopaný pes, respektive šlo o to, že právě lidé využívající schopnosti postavy vyrábět s pomocí komponent vlastní věci měli inventář zahlcený materiálem či předměty pro rozebrání a právě to rychle navyšuje velikost souborů s uloženými pozicemi. 
 
 
Verze 1.06 by měla velice zajímat také hráče se staršími konzolemi, neboť byla vylepšena správa paměti pro vyšší stabilitu hry. Třetí a poslední novinka se týká opraveného questu Second Conflict, z nějž již nemá mizet postava Dum Dum. 
 
Máme tu ale jinou novinku, která by měla zajímat především majitele starších PC, respektive pro novější hardware s kartami RTX ji ani nelze doporučit. Jde o jistý EZ Optimizer, který má pomocí ladění obvykle nepřístupných voleb hry zajistit i velice vysoký nárůst výkonu. To se ovšem týká spíše starších sestav s kartami generace Pascal a podobně. Utilitu si můžeme stáhnout třeba přímo zde a poté je třeba už jen zkopírovat obsah archivu do složky s instalovanou hrou a spustit jej. 
 
Systém Windows (či některý z antivirových programů) ale může ohlásit, že archiv ukrývá vir, což je ovšem jen důsledek toho, že utilita pozměňuje některé ze souborů hry. Stejné to bylo ostatně i se záplatou pro využití SMT na procesorech Ryzen. Autor EZ Optimizeru také dává k dispozici zprávu z VirusTotal, dle níž je soubor bezpečný. 
 
Po spuštění si pak vybereme, jak má být hra optimalizována. Můžeme nechat výchozí nastavení (Default), nebo použít vyvážené nastavení mezi kvalitou a výkonem (Balanced) či si hru maximálně vyladit z hlediska výkonu (Max Boost). Pro majitele GPU Pascal či ještě starších je tu i možnost zakázat asynchronní zpracování, respektive to je tu pro všechny, ale na novějších GPU bychom si tím mohli spíše ublížit a asi není radno to zkoušet obecně na Radeonech. 
 
 
Každý si pak už sám musí vyzkoušet, zda mu EZ Optimizer něco vůbec přinese. Autor se tvrdí, že na své GTX 1070 Ti zaznamenal na výchozím nastavení mezi 42 a 51 FPS, přičemž režim Balanced přinesl 54 až 71 FPS a Max Boost dokonce 51 až 80 FPS a za dne (ve hře pochopitelně) dokonce až 88 FPS. Režim Max Boost pak autor vysoce doporučuje pro majitele karet GTX 1060 a podobných a lidé se skutečně ozývají s tím, že na takovýchto kartách je hra skutečně mnohem svižnější.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Včera, aktualita, Jan Vítek