Komentáře od DarkRichelieu
Re: ;) | od: DarkRichelieu (207)  20.7.201914:01
V článku se píše, že někde jich bylo i více, až 7. Takže se procenta nesčítají, ale každé je vyjádřeno k těm stránkám.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: hloupost... | od: DarkRichelieu (207)  18.7.20196:21
Jo běžně je tam 450°C, tlak 90x větší než na zemi a prší kyselina. Tohle bych chtěl zkulturňovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
bohužel ale.. | od: DarkRichelieu (207)  17.7.201920:59
Tak elektrický motor ze supravodiče při pokojové teplotě by byl taky terno. To, že si někdo přečetl statistiky tohoto materiálu a pak tvrdí bingo je to super věc na kopule na Mars, z něj nedělá spásnou věc. Tak za prvé hned na úvod jeho výroba odstraněním kapaliny z gelu. Pokud bychom tam dokázali postavit továrnu na tuhle srandu, tak nejspíš s jaderným reaktorem v klasické kopuli s potřebným tlakem někde u polární čepičky, kde je dostatek vody pro reaktor i pro výrobu v megalomanském stylu kopulí. Za další, materiál je porézní a určitě by se hned zasvinil Marsovským prachem rychleji než solární panely Curiosity a pak by byla tma. Pokračujeme, je dost křehký, takže žádná sláva, když do něj narazí nějaký větší kamínek, písečná bouře na Marsu by pěkně obrousilo těch pár centimetrů a zbytek by zasypal. Navíc při kontaktu s vodou zase geluje a odkápnul by na kytičky dole, kde prostě vlhkost být musí. Celou tuhle srandu můžeme zabalit do skla, ale tím nabere na váze jako svině a safírové sklo není nejlevnější a to by klidně mohli aerogel vynechat a udělat to duté s filtrama na UV. Takže se nejdřív musí postavit ideálně uhlíková kopulová konstrukce, kde budou pospojovány jako včelí plástev. Pro případ rychlé výměny by ty kopule musely být alespoň v sobě 2 a pro všechny případy nějaký zasouvací titan­-bor­-wolframový kryt, kdyby mělo něco přilítnou co řídká atmosféra nenechá shořet. Kopule vypadají fajn, ale před radiací neochrání a v příštích 100 letech se to asi nezmění.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: :( | od: DarkRichelieu (207)  17.7.201918:03
Velká část je těžká prehistorie, kterou už nejspíš nikdo nehraje, Might and Magic VII například ­(moje srdcovka­) a VEGA VII na to opravdu potřeba není :­)
Ale chápu je, nějak se začít musí. Myslím, že stejně počítá i třeba tolik nenáviděný epic store, a proto tolik tlačí na pilu nalákat co nejvíce lidí. Jednou se pak spustí tyhle předplatné a bude záležet na počtu pravidelných přispěvatelů, aby měli ten koláč peněz co největší. Už to vidím, Battlefield 10 pro předplatitele Platinum EPIC ­(STEAM­) PLAY+, přednostní přístup na servery a můžete hrát o 14dní dříve než hráči s ­"pouhým­" Gold PLAY+ kteří jsou navíc ochuzeni o 4K, úplní zoufalci budou mít jen Klasic PLAY+ s měsíčním zpožděním a jen FullHD zamknuteé na 30FPS :D

Alternativa koupit Battlefield 10 v akci za 99.90 EUR a k tomu zdarma roční předplatné multiplayer.

Hrůza pomyslet co na nás čeká.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: Mars | od: DarkRichelieu (207)  16.7.201917:09
To si asi říkali i někteří pračlověci, mame dost starostí s tím žít v jeskyni, na co budovat osadu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Asijské pověry | od: DarkRichelieu (207)  16.7.201911:52
Spíš se Zen 4 vynechá. V Asii je tohle číslo vnímano hůř než v evropě 13. Navíc spojení Zen a ­"Smrt­" ­(4 a smrt se vyslovuje stejně a je vnímáno velice negativně od Číny, přes Koreu až po Japonsko­), by vyznělo hodně blbě. Takže zapomeňte na jakékoliv číslo 4 v nějakém produktu co se vyrábí na dálném východě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(3)
Přiznávám se | od: DarkRichelieu (207)  15.7.201916:05
Jsem paranoidní ohledně ovladačů od NVIDIA, tak je neinstaluji :­) Ale taky si říkám, že by se na to přišlo dřív, ale jistota je jistota.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: ;) | od: DarkRichelieu (207)  13.7.201910:53
Je i docela mazec, že toho funguje pořád tolik. X let po záruce, nalítáno přes 18 miliard km a ne zrovna vhodných podmínkách a stále to dokážeme řídit a stahovat data.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Hmm | od: DarkRichelieu (207)  11.7.201922:39
Že by v tom měla prsty konkurence ? Za opožděné vydání nereferenčních karet NAVI slevy na NVIDIA čipy a přednoastní dodávky. Jen spekuluji, protože žádný rozumný obchodník by nečekal tak dlouho, ale flákl by to tam co by to šlo. Hmmm ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Hmm | od: DarkRichelieu (207)  11.7.201917:36
Včera mě napadla myšlenka, že tyhle pokuty EU jsou nová forma daní nadnárodních podniků pro stále bobtnající rozhazovací rozpočet EU, který utrpí odchodem Britanie a tudíž nebude na platy a dotace zemědělcům ­(u nás by je nejraději zrušily­). Tak teď si s tou myšlenkou budu dál hrát, co z toho vyleze.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (207)  11.7.201911:08
To už se ví dávno, dokonce byl proveden test. Kdy napsali stejny text. Jen prohodily bílou za černou a schválně, který byl smazan za nenavistnou mluvu, a ktery byl obhajován za svobodu slova ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Takových vás je víc. A to prý, že to jde všechno do prd..., je jen řečnický obrat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Taky jsem nikde nic o svobodě v komentáři nezaznamenal. Imho v Číně musí data o Číňanech posílat úřadům, aby vás pak ­"oznámkovali­" jak jste vzorný občan a pak vám třeba povolí i létat :­) U nás by to asi taky chtěli zavést s nějakou myšlenkou EU občana a jestli náhodou nejste pravicově smýšlející. Ale co se týče osobních údajů, tak náctiletí a řekl bych i naprostá většina lidí co to používá ani netuší, že to má něco společného s Čínou a prachy nesmrdí, takže pokud můžou, budou to dělat. Teď si na ně třeba došlápne nějaká komisařka, tak pak začnou sekat dobrotu, nebo je zablokují EU firewallem a napaří pokutu, aby měli něco do rozpočtu vznikající EU federaci. Připadá mi to efektivnější než vybírat daně z korporací se sídlem v daňových rájích. Prostě jim napařit pokutu za něco a je vymalováno :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: bizár | od: DarkRichelieu (207)  4.7.201920:49
Tak kdyby EU chtěla, tak už to dávno mají. Ale ono se těžko bojuje proti daňovým rájům s politiky, kteří mají prachy ulité v těchto zemích, nebo jsou podpláceni, pardon lobováni korporacemi, se stejným odvodem daní aby s tím nic nedělali. Ono se bojuje jen naoko a Francie musí být asi už totálně ve srabu, že to tam projde, a začnou je danit bez ohledu na papírové sídlo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(1)
Re: Asi opatrně | od: DarkRichelieu (207)  4.7.201916:07
Ano do Číny se moc nevyváží, je levnější to tam vyrobit a prodat rovnou tam, ale to vám asi uniká. Podívejte se někdy kolik toho tam západní firmy prodají a jak dělají ústupky čínské vládě, jen aby tam mohli něco prodat. Protože korporace fungují na penězích ne na žádné demokracii. Pokud by se zhroutila Čína, prdlajs by nám něco prodali v následné anarchii. Podívejte se kolem sebe co všechno je z Číny, za pár týdnů po uzavření hranic by tu nebylo ani prd jen zmar a bída a na hodně dlouho.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: sťahovanie | od: DarkRichelieu (207)  4.7.201910:17
Viděl bych to na přesun části výroby co jede do USA, alespoň papírově. Zbytek světa nevede ekonomickou válku s Čínou, ale naopak s ní chtěj lepší vztahy. Ono když ti tvůj kámoš za mořem vyhrožuje sankcemi za to že kupuješ jinde než u něj, tak přemýšlíš co s tím. Diverzifikace znamená, že bereš od každého a ne jen od někoho jako je USA, aneb jak řekl Henry Kissinger, Amerika nemá stálé přátele či nepřátele, pouze zájmy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Asi opatrně | od: DarkRichelieu (207)  4.7.201910:09
Tak na jednu stranu je chápu že o tom moc nechtějí mluvit, musí sondovat v jiných zemích, zjišťovat zázemí, logistickou a jinou podporu, infrastrukturu atd. Nejde prostě jít pryč a někde uprostřed Indie, Vietnamu atd. postavit továrnu třeba na mobily, někde uprostřed ničeho, kde je kousek vesnice s domorodci. Je zde hodně problémů a především když takhle bude uvažovat hodně firem, budou se zvyšovat ceny pozemků a lidí. A taky, Čína tyhle továrny zásobuje třeba drahými kovy a levnou stabilní elektřinou. Když moc naštvou Čínu, tak jim může pěkně zvýšit ceny vstupních materiálů a udělat jim nepříjemnosti na místním velkém trhu. Pochybuji, že tyhle věci nekoordinují s Čínskými úředníky. Samozřejmě to oficiálně nepřiznají, ale vše se musí udělat tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Ale jestli si Strýček Sam myslel, že se to bude stěhovat do USA a zaměstnávat americké občany ­(čti nelegály z jižní Ameriky­) tak se mohl zeptat v kdejaké hospodě. Tomu nemohl věřit ani náš Andir. Otázka teď jen zní, jak moc to dokáže ekonomicky oslabit Čínu. Ono pokud se oslabí Čína, tak klesne i odbyt pro ­"západní­" výrobky a kdyby se to moc podělalo, tak bych nechtěl být na Tchaj­-wanu. Umíte si představit teoretický scénář zhroucení Číny ? Nějaký generál s prstem na červeném tlačítku, by mohl udělat dost dobrý ohňostroj. Ono by stačilo i jen bouřlivý rozpad a světová ekonomika se zhroutí jak domeček z karet a Velká deprese 30. let by byl slabý odvar.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Tenhle vysavač ne | od: DarkRichelieu (207)  3.7.201917:29
Tak tohle nechci hlavně kvůli hluku. Když chcete tohle udržet v přijatelných teplotách, snadno předčí kdejaký vysavač. Mám velkou skříň kde jsem zařídil pořádný průvan ­(airflow­) a je vystaráno. Ano AMD má pravdu, hodně lidí ­"ví­" nebo si to alespoň myslí, co je nejvýkonější grafika a procesor, ale o chlazení ve skříni nejspíš ani nikdy neslyšeli.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(4)
Re: Super | od: DarkRichelieu (207)  3.7.20198:07
Dle mě jediná na RT použitelná herní grafika je jen RTX2080Ti, ostatní jsou jen marketing. Za další, všechny grafiky i bez RT jednotek od NVDIDA umí ray tracing, jen ty NVIDIA jednotky jsou na to speciálně dělané, takže jim to jde lépe a tedy zvládají nějaké efekty v reálném čase alespoň trochu použitelně. Pochybuji, že Intel nebo AMD si budou licencovat NVIDIA RT jednotky, ale když už tak si vyvinou vlastní jádra. Pak jen bude problém jestli to bude kompatibilní s NVIDIA, což nebude, protože by NVIDIA musela něco opensourcovat :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Za chvilku si budou outsourcovat i programování nových jaderných zbraní, stačí zaměřovací software a místo Bombaje tam bude Chicago. I když podle podílu indických programátorů na windows 10 a jejich ­"bezproblémových­" aktualizací to může dopadnout všelijak. Je fakt, že manažeři vidí jen tu cenu 9 USD vs 40 USD za hodinu, ale celkové náklady jsou daleko jinde. Ono se především musí umět outsourcovat, aby to mělo kýžený efekt. Ale pamatuji si jak jsem někde četl, že si takhle outsourcoval nějaký zaměstnanec. Poslal zadání za pár dolarů do Číny a šéfové byly spokojení že je práce hotová, zaměstnanec spokojený, že měl spoustu volného času a vše bylo fajn, než se na to přišlo :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
A nebo | od: DarkRichelieu (207)  27.6.201920:39
Možná chápeme život a kolonzaci jinak než eventuální mimozemšťané. Lidstvo to dosud bere jako přistát, založit kolonii, která se rozmnoží jako králíci a pokračuje se dál na další planetu. Bohužel praxe ukazuje, že čím pokrokovější civilizace, tím měně se množí a tedy má menší tendenci expandovat. Ale to beru zase jen z pohledu člověka. Teoretický můžeme zůstat ve sluneční soustavě pekelně dlouho. Jediný důvod kolonizovat jiné světy může pak být jen zvědavost nebo založit někde kolonii která sdílí jiné hodnoty než ta většinová ve sluneční soustavě. Ale pořád jsem uvězněn myšlenkovým pochodem lidstva. Čert vi jak asi takovej emzak myslí. Vždyť to ani není člověk :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Haha | od: DarkRichelieu (207)  25.6.201915:34
Nějaký marťan si uprdne a na zemi to vyvola rozruch :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Mezitim rusové vyvinou novou raketu a motory za peníze za sedadla do sojuzu. Možna se to SpeceX a Boeingu podaří, ale co když to bouchne s posadkou. Tlak na vytlačení ruského taxíku je velký, tak, aby to nevedlo k dalši tragédii.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :( | od: DarkRichelieu (207)  13.6.201916:03
Sežer nebo budeš sežrán. Pár týdnů rabování, sežraná zoo a pak tvrdej kanibalismus horší než z hororu. ­"To máme pěkné vyhlídky sousedko­" :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Jako fakt ? | od: DarkRichelieu (207)  13.6.201915:54
Krom toho, že všechny postavy vypadají příšerně, tak Black Widow vypadá obzvláště strašně a to zabije celou hru, nejdříve jsem si myslel, že někdo, kdo dělal CGI na filmu Král Škorpion, pracoval i na tomhle zvěrstvu, ale je to ještě horší. Je to úplně stejně strašný jako 2x ten stejný film, jen jednou je natočen jako AAA titul a jednou jako totální B. Nebo co obzvlášť nesnáším 3x ten samý film, 3x jiný dabing.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: na tahu je Cina | od: DarkRichelieu (207)  12.6.201915:30
Ano klidně, ale asi nechápete kolik se toho v Číně vyrobí a kolik bilionů eur by se muselo zainvestovat do staveb továren, těžby nerostných surovin a dalších elektráren, ropy a vody. Tolik zabrané půdy a takové ekologické porno by to zapříčinilo, že si to ani nedovedete domyslet. Na jednu stranu ano beru vraťte to všechno do evropy, ale o tom se dá jen kecat. Nemáme na to suroviny, lidi ani politickou vůli.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
jiná doba | od: DarkRichelieu (207)  10.6.201912:56
Jo tak Intel čmuchá asi vážnou konkurenci. Ale jak se píše v článku, co je nejlepší herní procesor ? Těch kritérií může být více, cenou počínaje. Spíš by to mělo být nejvýkonnější herní procesor do XX tisíc. Pak testovat od 1080p do 4k při co nejvíce srovnatelných podmínkách
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(10)  nízká(0)
Re: HAHA | od: DarkRichelieu (207)  10.6.201912:39
Přesně, závadný obsah nemají blokovat, ale poučit se od našich západních německých sousedů a nechat ho smazat. Případně udělat seznam stránek a blokovat nebo vy­-spamovat e­-maily obsahující odkazy na ně. Všude je pomlouvat jako dezinformační weby, snažit se jim zamezit ve vydělávání na reklamách, popřípadě je vést po vzoru USA jako agenty cizí moci. Nechat všude uvádět že šíří závadný, lživý, nenávistný obsah nebo západní propagandu a hnát před soud lidi za LIKE u nevhodného vtipu. Pak to bude vyrovnané a nikdo si nemůže stěžovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
hrůza | od: DarkRichelieu (207)  10.6.20198:19
Cenzura je špatná vždy, i když by byla z jakéhokoliv sebelepšího důvodu, je to cenzura a basta. I když tady je to stejně nějak na palici blokovat jen něco.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Předražený | od: DarkRichelieu (207)  9.6.20199:11
Tak rusové to měli daleko levnější a NASA se to moc nelíbilo, hlavně prý kvůli ­"bezpečnosti­". Tak teda volná místa v raketách už nejsou a proto tam rusové už nikoho neposílají i když by mohli. To je taky dle mě jeden z důvodů proč to křeslo v ruské raketě je tak předražený.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: no no no | od: DarkRichelieu (207)  8.6.20191:03
Tak chtěl bych vidět jak mi to to sype 4K při 144Hz, to by byl asi fičák na tom netu a zhroutilo by to pornokanály. Sice by to obraz mohl zkomprimovat a poslat ořezané, ale to zabere výkon a čas a to je drahý, fakt jsem zvědav co to bude. Protože když už nahradit drahý hardware tak něčím co začíná na 4K . Protože na FHD při 30­-60Hz stačí dneska i ta konzole za pár kaček.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
a co EU ? | od: DarkRichelieu (207)  8.6.20190:50
Jsem si říkal jak na to asi bude reagovat mocná Evropa. Sám si odpovím že nijak, protože by to mohla taky schytat z obou stran. Jo komandovat menší státy to by jí šlo, ale když jde do tuhého dělá že nic.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (207)  7.6.20199:07
Tohle má k umělé inteligenci tak daleko, jako neandrtálec k plazmové pušce. To, že něco dokáže rychle makat podle nějakého algoritmu z něj nedělá UI. Zatím se k tomu nikdo ani nepřiblížil, pořád je to jenom velká databáze, která porovnáním většího nebo v tomhle případě menšího množství, když je to poměrně jednoduché schéma, vytvoří něco takového. Říkat strojnímu učení umělá inteligence je jen marketing.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
zajímavá raketa | od: DarkRichelieu (207)  7.6.20198:57
Já myslel, že takhle startují balistické rakety z ponorek nebo jiné armádní rakety z lodí. Otestovat vojenskou raketu a zároveň vydělat prašule na startu, tomu říkám efektivní řešení.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Aha | od: DarkRichelieu (207)  5.6.201913:08
Jedno slovo : Pornoprůmysl
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: roky | od: DarkRichelieu (207)  5.6.201913:06
Přesně, takhle mění hesla asi tak 99% lidí. Navíc co má čkověk pořád vymýšlet na netu mám asi 20 různých účtú a jen do prace 3. Takže asi tak ke změně Hesla123 na Heslo1234
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (207)  4.6.201915:54
No viděl bych v tom spíš výhodné podmínky pro obě strany a microsoft store je opravdu peklo. A jak jsem již několikrát psal, jestli chtějí portály mezi sebou konkurovat, tak tenhle způsob boje se mi nelíbí. I když je fajn, že rozhýbaly stojaté vody STEAMu. Ale konkurenci si představuji tak, že chci z každé prodané hry 30 EUR a kolik procent si přihodí daný portál je jen na něm. Jestli 12% a je to jen prodejna, nebo 30% a je to i s těmi serepetičkami co STEAM nabízí oproti Epicu, proč ne. Je na zákazníkovy kde si to koupí. Takhle o tom nerozhoduje zákazník, ale vydavatel. Takže je to výhodné hlavně pro vydavatele a pro hráče se to hezky jen zabaluje tak, že budou prašule na další vývoj nebo novou tvorbu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Neříkám, že být za ­"kolotočáře­" dneska není in i mě se líbí svítící klávesnice, i když já jsem to bral z důvodu praktičnosti, abych na ní viděl i v noci. A upřímně, v noci je svítící bedna pro mě rušivým prvkem a ve dne to moc vidět není a za druhé mám skříň umístěnou tak, že by to stejně svítilo do stolu. Tak proto žádné sklo a jen krásný černý matný plech. Ale připadá mi, že ze všech stran se na mě řítí LEDková mánie, tak to z druhé strany zkouším brzdit. Dle mě to spíš tlačí marketingové oddělení s tím, že kdo nemá LED v židli, v podložce na myš, ve zdroji, case, grafice, chladiči, ventilátoru, stole, ambient v monitoru, klávesnici, myši tak neexistuje. Ještě čekám svítící kabel k myši a přídavné RGB led k procesoru a pasivním chladičům a je vymalováno. Ne že by se to nedalo ve většině vypnout, ale je to bordel, světelný šum hezký jen 10 minut na to se pokochat, vyfotit a vypnout. Mezi sebou je to většinou nekompatibilní, proto jsem taky chválil alespoň náznak kompatibility, ale i tak je to na hony vzdálené tomu mít všechno pod jedním programem. Protože když už si v bytě svítit PCčkem a ne klasickým světelným zdrojem místnosti, tak to chci mít všechno pod jednou střechou. Lidi co nezažili kazeťáky z tržnice tu ironii asi nepochopí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Přitvrzuje se | od: DarkRichelieu (207)  4.6.201915:04
Tak dneska se zkouší zakazovat end­-to­-end šifrování pro civilní obyvatelstvo, zítra budeme mít všichni kartu evropského občana, bez které se nepřipojíme ani k prázdnému prohlížeči. A to už je jen kousek od pokut za porušení slovního morálního statutu jak z filmu Demolition Man.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(11)  nízká(0)
Podle mě špatně | od: DarkRichelieu (207)  4.6.201912:46
Taky bych volil jiný trest. Pokuta ano, ale místo zákazu činnosti naopak by měl za trest vlogovat o tom jak maká někde při práci s bezdomovci a zubní pastu bych ho nechal žrát dokud by se 2x nezeblil a všechno bych ho to nechal sdílet na youtube. Ale co, soudce nejsem tak z toho bude jen coby kdyby.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Hm | od: DarkRichelieu (207)  4.6.201911:57
Být NASA je takový nevděčný podnik, je závislý na rozpočtu kongresu a hlavně na politické náladě ve světě a de facto dělá všechny věci kolem. NASA má na starosti všechny ty věci, kvůli kterým si SpaceX může létat do vesmíru, a než začal Elon Musk něco dělat, tak nejdřív byl na ­"konzultacích­" v Rusku, ESA a NASA, která mu musí dát stejně povolení na odlet. NASA šmíruje oblohu kvůli šutrům na oběžné dráze, nebo co by sem mohlo vletět. Výzkum vesmíru pomocí sond, družic, observatoře. Navíc všechno by bylo jinak pokud by někdo víc tlačil na pilu a dolary by byly i na pozlacené toaleťáky. Stačí si párkrát poslechnout jak mluví nějaký generál, prezident, kongresman ze zámoří, že musí být nejen ve vesmíru ve všem první, tak kdyby se tam ve velkém začala cpát Čína, Rusko, nebo Indie, tak to by bylo v národním zájmu ji přikrmit. I když osobně bych byl raději kdyby ji dávala na frak ESA, ale tady v Evropě se zmůžeme tak akorát na to jestli postavíme ubytovnu, pro koho a kdo to bude dotovat, nobo kolik nasypeme do zemědělců. Pokud si řekneme, že už si máme hrát na Spojené státy evropské nebo Evropskou federaci, nebo kam to vlastně všechno rychle spěje, tak i s pořádným vesmírným programem. Ať taky vědí, že tu na to máme kapacity a ne že nějaká od Británie odtržená separatistická kolonie si bude vyskakovat s návratem na měsíc.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Dneska je to NASA se spektrometrem, zítra korporace s továrnou na těžbu helia. Ale fandím jim, snad si na důchod zaplatím víkendovou dovolenou na koupání v bazénu v nízké gravitaci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Míval jsem 27­" CRT, hádám že to už patřilo ke strategickým zbraním... pardon monitorům. Z 11 patra by to sejmulo i 3 Pandury vedle sebe a menší lokální zemětřesení.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Myslím, že by zde měla zasáhnout evropská komise, kdy všem nakáže, že všichni si budou moct instalovat software jednotlivých výrobců na všechna zařízení a o tom nejlepším rozhodne neviditelná ruka trhu :D Když to zafungovalo u bank tak nějaký výrobce hardware nebude problém. Imho mám kompatibilní nesvětélkující ventilátory minimálně se všemi deskami všech výrobců PC komponent. Ale ano zhřešil jsem a mám nejspíš nekompatibilní svítící Logitech G910 Orion Spectrum CZ a Logitech G502 Proteus Spectrum a všechno ostatní jestli vůbec svítí a a mohlo by být kompatibilní je zavřeno v neprůhledné skříni Fractal Design Define R6.
A teď vážně, konečně se někdo odhodlal v tom udělat alespoň nějaký pořádek. Měli by si založit nějakou asociaci, kde to bude jako standard, aneb jeden software pro všechny jeden ­(to­) všechno řídí. A každý výrobce by pak jen dodával ovladače a profily.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
A přitvrzuje se | od: DarkRichelieu (207)  3.6.20198:01
Spíš mi to připadá, že nebudou pouštět do států občany co se negativně vyjadřují na jejich zahraniční politiku, nebo nedejbože se zjistí, že čte RT. Kdo uvede falešné informace, a to si určitě dokážou zjistit s vysokou pravděpodobností hraničící s jistotou, tak dostane doživotní ban do USA. Stejně tak bude podezřelý každý, kdo žádný účet nemá. Takže už jedině zbývá jet do Mexika, kde být pár týdnů na sluníčku a pak to zkusit s vlnou migrantů. A nebo plánovat výlet do USA s pětiletým předstihem, nakoupit vlaječky a pár záběrů s hořící čínskou vlajkou a sami si váz pozvou na diplomatické vízum :D
Ale jejich země jejich pravidla.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: Jasný názor | od: DarkRichelieu (207)  31.5.201911:51
V obou případech bych zavolal policii, ty možná v tom druhém případě budeš dělat jakože nic, ale já bych alespoň, když už ne fyzicky, něco udělal, protože příště můžeš být zmlácen i ty nebo někdo z tvé rodiny. Protože přesně tahle tvá logika, kdy se povoluje dvojí metr a nic se neřeší, znamená že příště bych mohl dostat na budku já. Stejný postup byl i před druhou světovou válkou, kdy se ustupovalo požadavkům Německa, protože raději obětujeme Československo a Polsko než válku v Evropě. Když vstupovala Čína do WHO nikoho nezajímalo, že je všechno státní a dotované, protože prachy. Žádná práva občanů nebo demokracie za kterou se to schovává. Je do nebe volající, že můžeš říct, že u někoho mučit lidi budeme tolerovat a u jiného to budeme odsuzovat. Kdo může zabránit křivdě a nezabrání ji, je stejně vinen jako ten co to dělá. Určitě by se ti taky nelíbilo, kdyby se soud nezabýval tvým případem jen proto, že těch 10 maníků bylo členy mafie a soudci bylo vyhrožováno smrtí, tak se na tebe vybodly a řekli ti, že nemůžou nic dělat a že důchodce měl zůstat doma a vy by jste se měl přestěhovat do jiného města. Zítra by se mohlo stěhovat celé sídliště...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Jasný názor | od: DarkRichelieu (207)  30.5.201919:06
Nikdo soudný v moderní demokracii by si nenechal nic vyrábět v těch říších zla ani z nich nic dovážet a už vůbec ne tam vyvážet, když už tam tak strašně s lidmi zacházejí, tak je ještě nebudeme podporovat. A nebo ano ? Udělali jsme z Číny supervelmoc a teď nám to najednou vadí protože se stala mocnou? Nejspíš nikdo by tady nechtěl žít v Číně nebo v Rusku ­(možná snad až na Andira­), ale taky nikdo nechce, aby ty naše demokracie používali dvojí metr zrovna když se jím to hodí. Přesunuli do Asijských zemí výrobu v době, kdy tam byl režim daleko drsnější a tehdy jim to nevadilo, že jsou to Maoisti jak z hororu. A dneska, když začíná první světová obchodní válka a banujeme jiné státy úplně stejně jako to dělají ty nedemokratické země, které tak odsuzujeme a tedy se stáváme stejnými zavrženíhodnými. Bez soudů, bez práva na obhajobu atd. Nechci se jednou probudit a žít v diktatuře, jen proto abychom ochránili už jen prázdný pojem jako je demokracie. Protože tady nejde ani tak o nějaký špionský manýry Čínské CIA, ale o to, že USA tratí stovky miliard na obchodě s Čínou. Snědl bych vlastní boty jestli kecám, že Huawei by byl zbaven všech podezření, jakmile by USA uzavřela novou obchodní dohodu s Čínou, která by se USA dostatečně líbila. To není obhajoba Číny, ale nesnáším dvojí metr a pokrytectví.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: .. | od: DarkRichelieu (207)  30.5.201914:51
Zase špatně soudruhu Andir, pakt Pakt Ribbentrop­-Molotov nebylo o spojenectví, ale o neútočení, které Německo s SSSR podepsali po selhání jednání západních mocností se SSSR o tom a jak se zachovat k Německu pokud dojde k napadení ze strany Německa té či oné strany, především pak Polska. A řeknete mi tu nějakou komunistickou propagandu ? Třeba znárodňování je teď oblíbené téma, zelených a pirátů. Centrální plánování zase doménou Bruselských politiků, stejně tak politický monismus. Takže kde tu vidíte ten váš komunismus ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: .. | od: DarkRichelieu (207)  30.5.201910:59
Nevím jaké prášky bereš, ale podle tebe i ten soud s Maningem a plánovaný soud s Assangem jsou za vymyšlené, protože přece ho nemůžou obvinit za to, že vynesl dokumenty o tom že nedělají nic špatného nikde a nikdy. Nikdo tady netvrdí, že to Čína nedělá a taky nikdo netvrdí, že je komunista, jen ty. Ale pořád tady prezentuješ svoje názory na které se nikdo neptá a odpovídáš na něco co v diskuzi ani není.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: .. | od: DarkRichelieu (207)  30.5.201910:11
Pokud vím, tak nikde nic nepíše o svém životě, tak nechápu na co reaguješ trolle.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Re: .. | od: DarkRichelieu (207)  30.5.201910:09
Možná si teď v USA klepou na čelo a říkají si, sakra kdybychom tolik netlačili na pilu mohli jsme je špehovat ještě dalších 100 roků, bránit demokracii a tvrdit do zpráv, že to oni nás šmírují našim softwarem. Za pět let budou mít vlastní soft pro armádu a za 10 let nebude o windows aj. zmínka ani v čínské verzi wikipedii.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (207)  25.5.201923:01
Myslíš jako až Andir začne pracovat, kde po něm budou chtít výkony a ne bláboly a ne se za školou ulejvat na protestech za ekoterorizmus. No tak tohle položilo hodně lidí. Nízký plat, hypotéka, žena na mateřský, šéf bude nejspíš myšlenkově Anti­-Andir, takže samé lepší vyhlídky. Pak už zbývá snad jen nějaká ­(ne­)ziskovka, kde se všichni plácaj po zádech jak jsou boží atd.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ubohost | od: DarkRichelieu (207)  25.5.20197:29
Nechápu co je na tom článku ubohého ? Vysvětlete a rozveďte vaše myšlenkové pochody.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(10)  nízká(1)
Re: :) | od: DarkRichelieu (207)  23.5.201915:05
Když se nestíhá vyrábět a ještě vyhoří výrobna toaleťáku je vymalováno. Jen tak mimochodem komunismus nebyl nikde, všude se jen budoval. V komunistických zemích byl jen socialismus, páč komunismus je utopie a funguje jen u některých druhů hmyzu. Aby fungoval komunismus musel by se člověk změnit od začátku což se nepodařilo za několik desítek let. Ale zajímavé je že neustále tady strašíš komunismem z východu, ale on se ti vrací ze západu. Zelení aktivisté a piráti by chtěli demokratizaci soukromého vlastnictví a ochránit nás od fetišizace soukromého vlastnictví. To je takový socialismus s kapitalistickou tváří.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (207)  23.5.201911:19
Co já vím, tak velkou až enormní spotřebu toaleťáku mají v USA. Kanadské lesy můžou vyprávět.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
jsem zvědav | od: DarkRichelieu (207)  23.5.20199:03
Stále čekám s čím přijde Čína, ale tady tahají soudruzi za kratší provaz. Sice můžou zavést různá embarga na drahé kovy, nebo vyprodávat dluhopisy USA atd. Ale to jen prohloubí tu spirálu války.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
musejí na to jinak | od: DarkRichelieu (207)  16.5.201914:16
V pohodě by stačilo, kdyby měli podobné plány třeba Rusko, nebo Čína a hned se prašule najdou, jen aby bylo vidět, že USA je ještě dnes schopné to co dělali před 50­-60 roky. Odůvodnění by bylo asi čelení ruské­/čínské agrese na měsíci a bránění zájmů USA a jejich spojenců ­(poskoků­) v obraně rozprodaného povrchu měsíce před případnou anexí :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Přesně, řekne že když to chce stěhovat, tak jen do USA, jinak jim nasolí daně hodně vysoko.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: konzole | od: DarkRichelieu (207)  27.4.201910:23
A ty další výhody PC jako univerzálnost, větší výběr her, modifikace, neotravovat ženu tím, že si nemůže pustit film, protože chci hrát na konzoli, neustále nepřehazovat DVD s hrama a třeba i dát nějakou korunu na další vývoj a mít velkou knihovnu her co si vždy budu moct zahrát, protože jsem je nemusel kupovat z bazoše abych je zase prodal abych si mohl koupit jinou hru z bazoše.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: Epic | od: DarkRichelieu (207)  27.4.201910:12
Přínos epicu by byl, kdyby teda prodával ty hry levněji o těch 17%, ale ono prd prodává je za stejnou cenu. Pro mě jako zákazníka se nic nemění jen se tříští platforma.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (207)  27.4.201910:07
Prý přidaji na kvalitě :­)­)­)­) naivko. Velká studia nepřidají na kvalitě, ale maximálně přidají akcionářům a rozdají si bonusy mezi top manažery, že utržily víc a ti chudáci programátoři a grafici co tu hru vytváří dostanou akorát pochvalu a společný potlesk za vynikající práci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: ...) | od: DarkRichelieu (207)  27.4.20198:50
Ja si s manželkou raději zajdeme do kina, protože to za ty prachy stojí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: konzole | od: DarkRichelieu (207)  26.4.201923:02
PC hry na steamu, gogu, atd. za pár kaček v akci. Různé modifikace her o kterých si konzolisté můžou leda tak snít. A to nemluvím o univerzálnosti PC. Navíc upřednosťuji hry co se na konzolích defakto nevyskytují a nebo absolutně blbě se na gamepedu hrají.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Re: druhé housle | od: DarkRichelieu (207)  24.4.201916:25
Jo Andir je známej troll, to vím jen mě baví se s ním a jemu podobných propagandisů dohadovat :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: druhé housle | od: DarkRichelieu (207)  24.4.201913:25
Ano mediálně v propagační rovině, ale čile se cestuje, obchoduje a investuje sankce ne sankce, přítel nepřítel. Já jsem s nimi za dobře, to že vy nebo politici ne je váš boj. Mě do toho netahejte.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: druhé housle | od: DarkRichelieu (207)  24.4.201912:59
To je fakt, dodávat motory nepřátelům pro rakety co je pak špioní :­) USA s Ruskem jsou nepřátelé jen tam, kde se to politikům hodí :­) Takže hlavně v propagační rovině a tam kde to vadí USA byznysu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
druhé housle | od: DarkRichelieu (207)  24.4.201912:22
To je musí strašně štvát, když Evropa má svůj vesmírný program, Indie, Japonsko, Čína ale jediný kdo je dokáže spolehlivě vynést k ISS je obstarožní i když modernizovaný Sojuz z dob studené války a ještě si tím zaplatí celý ruský vesmírný program a pokračování vývoje motoru RD, které jim pak prodají pro rakety ATLAS :D To nevymyslíš.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: keci v kleci | od: DarkRichelieu (207)  15.4.201915:30
Takže jen další revoluce na papíře, inu na papíře funguje i komunismus :­) V praxi byl uveden jako funkční a úspěšný jen u některých druhů hmyzu jinak se všude budovalo a nic. Jako již mnohokrát čekáme již nekolikátou pětiletku na lepší baterie co se ­"již brzy­" dostanou do sériové výroby.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
keci v kleci | od: DarkRichelieu (207)  15.4.201912:22
To bude nějaká habaďura, protože jinak by to byla docela brutální revoluce v bateriích a investoři by se jen hrnuli a ropné státy taky, ale buď aby tu technologii koupili nebo zlikvidovali :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
geniální.... | od: DarkRichelieu (207)  5.4.201918:40
Takže nevypovídat proti rodině sice můžete, ale potrestáni budete stejně. Takže to úplně zabily a de facto musíte prásknout svou mámu, bráchu, manželku nebo dělat, že o ničem nevíte a spoléhat se, že vám neprokážou že něco víte. Opravdu, svět se v pr... obrací.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
jen tak dál | od: DarkRichelieu (207)  5.4.201918:33
Ještě Čína bude chtít mít svoje na 100% a Indie nejspíš taky, protože musí konkurovat svému sousedovi. A o evropě je známo že bude mít prd, takže bude akorát tak pokutovat americké firmy za ­"zneužití­" svého dominantního postavení a za znečišťování oblohy nad evropou internetovým šumem a ještě za šíření nepovolené propagandy, protože jsou to jejich satelity tak si mají hlídat co vypouští.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Re: Eu | od: DarkRichelieu (207)  26.3.201917:30
Podle mě ani ti poslanci nevědí o čem hlasovaly. A co jsem se chtěl po dlouhé době pokochat šťavnatou diskuzí na seznamu, tak koukám jako puk. Diskuzi asi už úplně zrušili u všeho a článek tam neříká ty podstatně věci a co to může udělat s netem, ale je to eurohujerský web tak co jsem měl čekat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(9)  nízká(0)
Tak asi přesun | od: DarkRichelieu (207)  26.3.201915:29
Některé servery se teda budou muset přesunout z EU do jiné země ­(kontinent­) a tam se bude moct diskutovat bez restrikcí EU. Google nám vypne ­"zprávy­" a když EU bude prudit pokutami tak i youtube. Pak se v Bruselu tak strašně divý, že je má čím dál méně lidí rádo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(12)  nízká(0)
Američani ty kreditky používají na splátky, ne jako u nás, kdy využíváme bezúročné období a zároveň využíváme bonusy co kreditka nabízí, teda alespoň ti chytřejší z nás. Takže pro americký trh jako dělaný, jen své ovečky vycucat do posledního centu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: ... | od: DarkRichelieu (207)  21.3.201919:51
Britové neodejdou, budou hlasovat znovu, kde si odhlasují že neodejdou. Jako by jsi nevěděl jak to v unii s hlasováním plebiscitu je :­) Bude se hlasovat tak dlouho dokud si neodhlasujete tak jak mi chceme.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Stejně jako apple nepřišel s dotykovým displejem na mobilu, ale udělal to tak, že způsobil revoluci na mobilním trhu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: .. | od: DarkRichelieu (207)  12.3.20199:18
Pokud by to donutilo microsoft udělat ze svého xboxu víc PC než je teď, tak by to mohlo být k něčemu dobré. Ale google to bude mít hodně těžké a sony a microsoft mu nic nedarují. Kopírovat je nejspíš nebude a bude tlačit svojí cestu, tak uvidíme jestli to nebude nějaký chromecast play :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
blbost | od: DarkRichelieu (207)  9.3.201920:54
Náš šéf kdysi říkal, že lidí je jak sra_ek, že nemusíme řešit bezpečnost strojů, že prý stačí jen kýble na krev. Takže na co stavět drahé stroje, stačí levné a velké množství a těch 90% lidí co byli původně vyřazeni, budou přeřazení na suicide squad wings.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
super | od: DarkRichelieu (207)  5.3.20199:17
Takže 3 světová bude už bez lidí, jaderné zbraně se odpálí, lidi a vše ostatní umře buď hned, nebo následkem radiace, zimy a hladu. Zbudou jenom autonomní stroje odolné vůči EMP, kterým někdo zapomene říct, že válka je de facto prohraná na obou stranách a budou tu dokud jim nedojde ­"šťáva­" nebo se nerozpadnou stářím. Sranda bude, až budou mít sofistikovanou UI, které vyhodnotí přepnutí do servisního módu svým operátorem jako pokus o převzetí kontroly a tedy nepřátelský čin vůči stroji. Tehdy se skynet poprvé uvědomí svou existenci :­). Co si budeme nalhávat, zatím veškeré pokusy napodobit UI vedly ve výsledku k tomu, že lidstvo považoval za jednu z hrozeb :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ee... | od: DarkRichelieu (207)  28.2.201912:05
Problém monolitů je jejich neefektivnost při výrobě, proto dělal intel málo­-jádrové procesory a prakticky až po té co AMD začalo dělat Ryzeny, musel navyšovat počet jader na jeho monolity. Vytíženost se tím ale značně snížila a to byl jeden z problémů při výrobě, najednou vyrobil méně na waferu a bylo i více zmetků. V nejbližších letech je toto dělení na pořadu dne. Otázka, jestli to vrstvení je super, ano zabere to méně prostoru a vyřeší se problém se sběrnicí jako je u AMD infinity fabric, kde vznikají latence, ale zhorší se tím chlazení. Navíc se mi nezdá, že by tohle řešení bylo vhodné pro výkonnější procesory, ale je to jedna z možných cest jak dál postupovat. Jednou se monolity vrátí, ale musí k tomu dozrát technologie výroby. Dnešním řešením je to ­"rozřezat­" na kusy a poskládat vedle sebe. Zvětší se plocha, ale půjde to lépe chladit.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: to je | od: DarkRichelieu (207)  25.2.201913:24
Koukal jsem taky a 25% je málo blíží se to v průměru těm 33­-35%, takže cena tomu odpovídá. rozdíl mezi podobnými edicemi je něco lehce přes 2000 Kč. Což pro někoho kdo kupuje takhle levné karty je opravdu dost peněz. Jen doufám že moc nezlevní VEGA 56, protože jsem kupoval MSI 1070ti gaming za 12.7k. Sice je VEGA 56 o 10% pomalejší a žere víc, ale kdyby měla stát co 1660 Ti, asi bych byl naštvaný, že jsem nepočkal :­) Stejně to vypadá že VEGA 56 už nefrčí mezi výrobci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jo přečerpávací ve skutečnosti sežerou víc energie než spotřebují, ale vyrovnávají to rozdílnými cenami je to fakt divná ­"výroba­". A to pojmenováni jaderná a parní. Jaderná je taky parní elektrárna, ty tyče nejsou šoupnuté na kabel a neproudí z nich elektřina napřímo :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (207)  23.2.20197:43
Tak kdybychom to měli brát doslova, tak na měsíci byly sice Američani první, ale dostali je tam Němci, konkrétně Wernher von Braun :­) Navíc USA docela často skáčou jak Izrael píská a musíte být s USA za dobře, aby vám tam něco povolili poslat z jejich území. A o peníze jde především, SpaceX dokážou poslat na orbitu i auto za ­"babku­" Tenhle závad dříve vysál USA i SSSR do mrtě.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Tolik ? | od: DarkRichelieu (207)  23.2.20195:20
Jako 100 miliard dolarů je sakra dost peněz, kde na to chce vzít ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: divný | od: DarkRichelieu (207)  22.2.201910:38
Nic proti wi­-fi, ale třeba v paneláku, kde má každý svoji wifi je to super, zvlášť se to projevuje nestabilní, pomalým často vypadávajícím signálem. Řeší se to wi­-fi se silnějším vysílačem, hledání jiného kanálu, ale udělá to jeden, udělá to i druhý. Zatím jsem to vyřešil 5G wi­-finou kterou zatím nikdo ze sousedů nemá a všude natahaný kabely a jsem vysmátej. Jako být na záchodu a z důvodu nestability wi­-finy nespláchnout nebo si nezavázat tkaničky....

Ale s tím ethernetem jsem to myslel jinak a to, že hacknutej inteligentní záchod není to co člověk na něm sedící chce :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Vysavač | od: DarkRichelieu (207)  22.2.201910:26
Tak ani se nedivím že zlevňují MSI Radeon RX Vega 56 Air Boost 8G OC na 269 eur. Tenhle vysavač místo chlazení na grafice jsem měl kdysi taky a nikdy víc, na plné otáčky to přehlušilo i cihlu v pračce. Ty lepší chladiče s cenou dolů zase tak nepůjdou. Herní výkon sice pod GTX 1070 Ti, ale cena je taky nižší. A nejsem si moc jistý jestli tolik let prodávat karty se stejným výkonem bude terno. O tom že v cenové hladině 10.000 +­- 2000 je narváno a bude ještě víc je jen dobře pro zákazníky. A nebojím se že by GTX 1660 Ti byla v normální edici pod 9k Kč, spíš tak 10k a ty lepší edice 12k.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: divný | od: DarkRichelieu (207)  22.2.20198:36
Tak v Japonsku s tím ­"utíráním­" jsou asi nejdál. Takhle přetechnizované mísy snad nemají ani ve StarTreku. Člověk si sedne, pozná kdo na něm sedí, automaticky pak upraví trysku na mytí vodou o dané teplotě s přidáním dezinfekce, osuší a nakonec i umyje vyhřívané prkénko. Ale asi vědí proč to nemá ethernet port :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Hloupost | od: DarkRichelieu (207)  21.2.201921:09
Steam je pro hráče lepší, Epic je pro vydavatele levnější. Steam nemá jen tyhle jak říkáte pro vás ­"blbůstky­" na kterých se dá i nějaká ta kačka vydělat. Steam má třeba cloud save, uživatelský profil, recenze, forum, wish list, streaming, broadcasting, mody atd. Epic umí co ? Prodat a stáhnout.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
divný | od: DarkRichelieu (207)  21.2.201912:46
To ty boty nemají ruční režim ? Takže jdu běhat rozbije se mi telefon, tak se nevyzuji ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (207)  20.2.201923:22
Tak zrovna 9900k je docela fajn procesor, i když si klidně vezme téměř 220W :­) takže se chová i jako přímotop. Já bych zrovna asi použil na práci nějaký Threadripper ten umí 4 kanály a tolik netopí. Co já vím tak Intel na 9900k používal 1000W mrazák jestli se nepletu :­) Co zkusit jestli má člověk štěstí na křemík a podvoltovat ho? To by mu mohlo ubrat na spotřebě a na výkonu se to nemusí projevit.

Jinak sestava je postavená na AMD co se procesoru týče. Není to sice údajně tak rychlé jako ta 9900k, ale žere ani ne polovinu toho takže se to chladí jedna báseň, je to levnější a navíc se mě líbí ty protažený xichty lidí kolem mě když v mnoha aplikací je ta 2700X stejně rychlá nebo rychlejší než mnohem dražší Intel procesory.

Čekám že řada 3000 bude na tom lépe, ale trochu se bojím jestli budou i nové Threatrippery, ten bych si chtěl podstrčit do pracovní mašiny, že ho nutně potřebuji na větší efektivitu práce :­) Nebo spíš na test jak až moc se dokážou protáhnout lidem obličeje :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (207)  20.2.201913:25
Tak já když jsem si na podzim kupoval PC za 45K tak jsem si říkal sakra mám to zapotřebí, když konzole za pár chechtáků umí skoro to samé­(hry­) ? Jako mít oficiální podporu myši a klávesnice, asi bych se už rozmýšlel. Naštěstí­(naneštěstí?­) to nepoužívám jen na hry, takže konzole mám doma jen na závěsy :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Ono je něco jiného mít továrnu na CPU a mít vymyšlenou architekturu CPU kterou si na té lince ­"vypálíte­" do křemíku. Každopádně intel nebo Samsung bych viděl jako nejpravděpodobnější kupce, kteří by prošli schválením američanů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak to máte pravdu jen na 61% :­) Ale uznávám, že jsou to potomci Perské říše.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: :) | od: DarkRichelieu (207)  20.2.20198:15
Ne že by nechtěl, ale Intel strašně nerad chodí s cenou dolů. Navíc by je musel přesvědčit a jít s cenou ještě níž, protože je to jiná architektura a ještě jí nikdo nikde neviděl fungovat. Jen tak mimochodem by mě spíš zajímala kombinace procesoru a grafiky na interposeru, ale třeba kombinace Intel+AMD je dost drahá sranda a vyjde na 1000$. Dalo by se to zkombinovat jakkoliv, určitě by spousta lidí slintala blahem Intel+Nvidia, ale obě společnosti trpí mamonem ­(čti drahé konzole­). Mě osobně je jedno co tam je když to funguje a ještě navíc nesnáším konzole :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (207)  19.2.201917:28
Prezident hlásat může co chce stejně jako ty, tomu se říká svoboda slova. A nikdo si nestěžuje na americké zboží, jen na jejich politiku ve stylu buď bhde po našem nebo budou sankce. Dvojí metr, pokrytectvi atd. Ale to takovemu trolovy jako vy je stejně jedno. Můžu říct cokoliv a stejně to neprojde tou vaší sociální bublinou.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Ale Arabové nakupují americké zbraně za dolary a prodávají ropu za dolary sice tam vládnou diktátoři, ale ­"naši­" diktátoři. Kdežto Čína si vyrábí vlastní kopie zbraní za juany a ropu je ochotná nakupovat i bez dolaru a i od Íránu, což jsou sice taky Arabové ale ti zlí. Takže nepřítel číslo 1 :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (207)  19.2.201913:11
Tak za prvé to EU oslavuje Marxe a ještě mu postavila bustu, takže strašit tady komunisty z Číny, kteří sou největší kapitalisty na světě tady nikoho neohromí :­) Za druhé mi ještě nikdo nedokázal vysvětlit to směřování na východ a vypatlané hlavy sovětskou okupací. Když se podívám kolem sebe, tak tady dominuje americká kultura ­(Hollywood, Coca­-Cola, Hamburgery, Angličtina, Nestlé, zbraně pro armádu už nakupujeme nebo pronajímáme jen ty dobré demokratické. A nikde nevidím, že by se na tom něco mělo měnit, že by byl burger vytlačován pirožky a západní auta Ladou nějak nikde nevidím. Nebo že by lidé opouštěli ve velkém facebook, aby přešli na vkontakte. Český prezident toho moc nezmůže ­(návštěvy a komentovat vše kolem sebe to mu jde, podle těch protažených xichtů­), protože je to spíš symbolická funkce jelikož máme parlamentní vládu, kde vládne premiér a ten to hraje na všechny strany, ale taky nevidím, že by se měli předávat statky Rusům, nebo Číňanům. To že si někdo z Číny koupí Slavii je jen kvůli tomu, že má prachy a ten druhý je ochoten to prodat :­) To že se někdo zastává Číny a nechce tam žít, je stejné jako když se někdo zastane ­"menšinové­" rodiny, ale taky by s nimi nechtěl žít v jednom baráku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (207)  19.2.201912:26
Buď rád že tu Němci nezůstaly moc dlouho, jinak by jsi tohle mohl psát tak akorát v němčině, nebo spíš těch pár vyvolených co by tu mohl žít.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(3)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (207)  19.2.201912:23
Tak Čína nás zrovna neokupovala a to že jsou v novinách považování za nepřítele a přitom dál od nich kupujeme veškeré zboží přes americké a evropské prodejce vlastně nikomu nevadí. ­"Na facebook si píšu fuj fuj na přístroji vyrobeném v Číně­" :­) Více méně se o Čínu nikdo moc nezajímal dokud nevyburcoval obchodní válku Trump, kterého vesměs taky velká část lidí nemusí. Německo nás okupovalo a chtěli ještě k tomu vyhladit, ale dneska to jsou kámoši největší. Rusko je v kurzu jako nepřítel až od doby co začlenilo Krym, předtím to byl spolehlivý dodavatel surovin a plynu, který své okupační vojska z roku 1968 stáhl až v roce 1991, a pokud plyn nedorazil byl problém na tranzitním území Ukrajiny. Americké vojenské základny se v Německu jenom změnily z okupačních na spojenecké. Upřímně, když už někoho označím za nepřítele, tak s ním přece pokrytecky neobchoduji a jediné co dodávám jsou demokratické bomby na hlavu civilního obyvatelstva. To že někoho obviňuji že jeho technika je špehovatelná abych mohl dodávat svoje vlastní zařízení ­(taky vyrobené v Číně­) které je stejně špehovatelné ­(ale amerikou­) nebo že Evropa je závislá na ruském plynu ­(podle všeho jen ze 30%­) a chce ho nahradit jen svým kapalným plynem, který je až 3x draží je prostě jen obchod protlačovaný skrze politické machinace. Aneb kdo chce psa být, hůl si vždycky najde.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(4)
Re: propaganda | od: DarkRichelieu (207)  19.2.20198:27
Pokud vím tak sověti se z našeho území po osvobození stáhly už v listopadu 1945 a začali nás okupovat teprve až v roce 1968, kde jim k tomu dopomohli ještě soudruzi s Německa, Polska, Maďarska a Bulharska. Takže si nejdříve něco zjistěte než začnete šířit fake news.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)