Komentáře od DarkRichelieu
mno | od: DarkRichelieu (563)  3.8.202011:13
Jestli to bude opravdu jen o 15% nad RTX 2080Ti a ještě k tomu v optimalizovaných hrách, tak asi DDmu rupne cévka v hlavě. Pokud by to stálo do 20.000 Kč tak bych byl nad míru spokojen.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Aha | od: DarkRichelieu (563)  3.8.20207:18
Takže ono už nevadí, že aplikace sledují, ale vadí komu se ta data posílají :­) No pokrok to je, ale nevím jestli se něco zlepšilo.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Smutné | od: DarkRichelieu (563)  2.8.20200:06
Prosím tebe tyhle žabo­-myší války na internetu :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
V nově postaveném paneláku 3+1, ústřední topení, teplá voda bez bojlerů a v tehdejší době moderní umakartovou koupelnu, parkovací místo tehdy nikdo neřešil, ale škola hned naproti, sámožka a metro za rohem. Zdravotní středisko o dvě ulice dál. Tehdy si člověk chrochtal blahem, to že se to z dnešního pohledu zdá nicotné je posun v čase. Ono za Rakouska­-Uherska to nebylo nic moc, první republika si hýčkala akorát úředníky, kantory a důstojníky. Ještě koncem 60. let se západ bál, že ho východní blok předežene, měl našlápnuto dost, ale pak mu došla šťáva a postupně upadal. Stal se neefektivní s nedostatkem spotřebního zboží a obyvatelstvo začalo víc remcat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Tak si to přece můžeme vyrobit sami ne ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Intel? | od: DarkRichelieu (563)  29.7.202015:44
Jako proč ne, ale tohle je dost předražené, že si říkám jestli tomu nedával cenovku někdo z apple.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Já viděl stejně komunismus jen na papíře, všude jinde byl socialismus nebo nějaká diktatura s podobnými hesly. Komunismus se teprve budoval a je to spíš hypotetická společnost, nebo uspořádání společnosti, které funguje jen u včel, mravenců, termitů a ve Star Treku :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Když už tak konfucionismus, ale to je spíš filozofický směr než náboženství. A jakmile by tam našli mimozemského brouka, tak to s náboženstvím v mnoha ohledech dost zamává.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak ono by to stačilo, ale jak je známé IT prostředí českých úřadu, ministerstev atd. tak to by byla tragédie.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
I tak bych zůstal u x86 architektury. Ono možná pro obyčejného smrtelníka na to surfování to stačí, ale to i mobil.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Hmmm | od: DarkRichelieu (563)  27.7.20207:28
A kdy pokutu dostane nějaká tajná služba ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Jasně | od: DarkRichelieu (563)  24.7.202023:26
V době kdy i v USA uvažují zákaz end­-to­-end šifrování, protože to tajné služby nemohou rozumě rozšifrovat nebo chtějí zavést povinné backdoory pro tyto aplikace je dost pokrytecké na někoho ukazovat. Nejlepší je že spoustu sledování dobrovolně samy povolíme bez ohledu na špionáš za naši bezpečnost :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(3)
Re: Intel | od: DarkRichelieu (563)  24.7.202014:50
Tak samozřejmě, tech ­"pár­" procesorů co se prodají lidem co si sami staví PC a třeba čtou i světhardware je opravdu mizivé procento z prodaných kusů. OEM je to co vydělává, zbytek je pro prestiž.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Ha ha | od: DarkRichelieu (563)  24.7.202010:10
Jo tvrzené sklo je fajn, ale naposledy po pádu vydrželo ochrané sklo, nikde ani škrábanec ani trhlinka a tak si říkám super. Druhý den už ale začal display mít na mnoha místech černou barvu s fialovými okraji a časem se to jen zhoršovalo. Do dvou dnů KO. Je to stejné jako se schovat do ocelové koule a spadnout z paneláku na zem. Koule vydrží, ale obsah koule je na hniličko.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Prý deepfakes | od: DarkRichelieu (563)  23.7.202016:58
Já myslím, že porno průmysl s tím má asi svoje plány, ale bude se to jmenovat deep­(****­). Sofistikovanější verze s virtuálními brýlemi a nějakou ­"umělkyni­" na živo, která bude mít ­"přemalovaný­" obličej.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Moc dobře víme jak to dopadlo v Zimbabwe, když vyhnali bílé farmáře, kteří měli generace zkušeností v zemědělství. Z nejrychleji rostoucí země a vývozce potravin se stala bankrotující země na pokraji hladomoru s hyperinflací 500 miliard procent. Jihoafrická republika ji pomalinku následuje. To co předvádí různí aktivisté je obrácený rasismus. Barva pleti nezaručuje, že jste lepší nebo horší, ale to vaše schopnosti a nic na tom nezmění žádné kvóty ani strhávání soch, pálení knížek a změna gramatiky. To že někam uměle dosadíme lidi podle barvy pleti a ne schopností nezaručí, že svět bude lepší ani se nedostaneme blíže utopii. Takhle západní svět podlehne dravé Číně a jiným asijským zemím a chci pak vidět na koho to budou svádět.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Něco přece | od: DarkRichelieu (563)  22.7.202016:56
Tak GOG 2 zase ukazuje všechny hry ze všech spárovaných knihoven. Tak jsem třeba zjistil že mám některé hry 2x :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak možná to bude kvůli výrobním kapacitám a hodně tlačení na OEM, protože AMD dost ignorují. Ono retail je fajn pro nás, ale co se týče prodejů, tak je to zanedbatelné zanedbatelné. Ale spíš to bude jen dočasné, později určitě přijdou na trh.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(1)
šup sem taky jednu | od: DarkRichelieu (563)  21.7.202017:26
Se divím, že ještě evropská unie nezažádala o továrnu. Schválně kdy si o ni požádají v Číně :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Pro vegany proč ne | od: DarkRichelieu (563)  20.7.202016:41
Viděl jsem video jak byly odřezky masa namočeny v nějakým enzymu, pak všechny ty odřezky zabalí do igelitu a po asi 24 hodinách z toho byl flák masa na řízky. Ani nebylo poznat že to je ze zbytků, ani když z toho dělaly steaky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Paráda | od: DarkRichelieu (563)  19.7.202020:21
Tak to asi mluvíš o bakteriofágech. Pokud vím tak to možná bylo v Kazachstánu někde tam měli za dob SSSR nějakou laboratoř a zkoušeli tam tyhle srandy. Dokonce v nějakém dokumentů z americké produkce ukazovali jak tam lítají Amíci a léčí se tam na antibiotika rezistentní bakterie. Mají tam obrovské množství těch bakteriofágů a zkoušejí kterej tu bakterií napadne.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Paráda | od: DarkRichelieu (563)  19.7.20209:16
Válka s Ruskem by byla jaderná takže KO pro celý svět A nevím kde jsi se učil dějepis, ale až na výjimky všechny války vyhrály. Francouzi a Němci by mohli vyprávět.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(2)
Re: Paráda | od: DarkRichelieu (563)  18.7.202013:54
Muhehe, jako by byl západ etalon pravdy a čistoty. Hekerské útoky jsou prováděny i z USA, sami se k tomu přiznávají. Ale to že někdo tvrdí že jsou útoky z Ruska, neznamená, že v tom má prsty ruská vláda. Klidně to mohli být Číňané co to narafičili na Rusko, nebo konkurenční farmaceutická společnost. Obvinění je jedna věc, dokázání viny je věc druhá a ta se v mezinárodním vztahu moc nedělá. Zde se jen obviňuje a obviňuje. Pokud by byli nějaké důkazy tak je všichni moc rádi ukáží, i když s těmi důkazy to taky není vždy pravda, třeba v Iráku se to provalilo :­) Třeba i taková Russiagate vypadá stále více jako Watergate naruby. Takže když se dlouho něco tvrdí, většinou si to lidi zamění za fakt.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(2)
Re: Paráda | od: DarkRichelieu (563)  18.7.202010:57
A to prý kdo je vymytej propagandou. Jsi tak uzavřen ve své bublině, že tu meleš o něčem o čem jsem ani nemluvil. Kde bereš že nenávidím západ ? Jo myslíš z toho kde mimo jiné říkám že máme mnohem větší rozpočet, masivní propagandu nejlepší rozvědku na světě a stejně prohráváme proti nicotnému Rusku ? Zatím mi nikdo nevysvětlil třeba tu Ruskou propagandu v čem mě jako ovlivňuje, že nevěřím všemu co řekne kdejaký politik, že pokládám otázky na které místo odpovědí dostávám urážky ? Do Ruska jít žít nechci, nikde netvrdím že Rusko je fajn stát a že za komunistů bylo všechno super. Jen tvrdím že neustále házet vinu na všechny okolo je dost ubohá výmluva. A když už tak ne pivo, ale víno, bílé, suché.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(3)
Re: Paráda | od: DarkRichelieu (563)  18.7.20209:49
Jasně Rusko s HDP nižším než má Itálie, si může dovolit financovat celosvětovou kampaň proti západu, dosazovat US prezidenta na křeslo, manipulovat volbami po celém světě ve svůj prospěch a spousty dalších věcí, které se mu přisuzují jako je např. podplácení migrantů za cestou na západ atd. A západ včele s USA a EU tomu nedokážou se svými mamutími rozpočty, tajnými službami, prakticky celou jim nakloněnou mediální masáží, sluníčkářskou pátou kolonou a jinou placenou propagandou zabránit. Takže buď je Rusko tak schopné, že i Chuck Norris musí smeknout, i když pořád někdo tvrdí, že je to zaostalý stát, který se teprve před 30 lety dostal z pravěku. Nebo západní politici jsou tak neschopní, že jen hledají obětního beránka, na koho tu neschopnost nás dovést k blahobytu a utopii plného sluníčka a radosti dostat. Aneb dnes se nehledají důvody proč a v čem selháváme, ale hledá se nepřítel na kterého to můžeme všechno svést. Když to není Rusko, tak je to Čína, když ne Čína tak Severní Korea, Írán, pravicově smýšlející nebo komunisti, Bašár al­-Asad nebo dnes i oblíbené, že jste bílí a proto nemůžete fotografovat černochy, nebo proto, že ­"všude vládne­" ten ­"bílí muž­" a to je ta brzda. Zítra už asi ani nebude moct chodit někdo k doktorovi, protože asi bílej doktor nemůže vědět jak to funguje u jiné barvy kůže. Jako svět se v pr*** obrací.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(4)
Re: Jan | od: DarkRichelieu (563)  10.7.202014:11
Ono Čína sesadila Spojené státy z trůnu inovací, vloni zažádala o nejvíc patentů a má pěkně našlápnuto jít ještě dál. Navíc všichni dlouhodobě věděli že Čína si na svém území s patenty, lidskými právy moc starosti nedělá, má jasně daná pravidla pro vstup firem na její trh a všichni to akceptovali. Když se ale z Číny stává supervelmoc tak už to není tak super kšeft jako kdysi, ale rozjetej vlak se blbě brzdí. Pokud všichni dobře vědí tak to USA nese vinu na tom že je dnes Čína tam kde je.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: testotání | od: DarkRichelieu (563)  10.7.202012:14
Tak v USA se hodně ­"drahé­" práce outsourcuje, skvělé programátory si královsky platí banky, internetoví giganti a tak zbývají jen nadšenci co dělají pro vesmírné společnosti. Ne že by byli špatní, ale když se poprvé letělo do vesmíru dělali na tom ti nejlepší z nejlepších. Dnes už tam makaj ­"jenom­" dobří programátoři a pořád se taky hledí na peníze, protože i ten dobrej programátor je dost drahej.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
A sakra | od: DarkRichelieu (563)  10.7.202012:08
Začínám se trochu děsit. Schválně kdo přijde s nějakou zajímavou teorií co to bude znamenat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Hmm | od: DarkRichelieu (563)  9.7.202015:57
Podle mě s Diablem 4 ani nepočítali a po tom fiasku s Imortalem, po kterém už dnes není ani fň vidět a slyšet, zburcovali půlku divize. Nevím ale z Diabla 4 mám dost obavy.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Tak samozřejmě je to jen politické rozhodnutí v oslabování vlivu ekonomicky úspěšných čínských firem. Ale na druhou stranu Čína blokuje prakticky všechny sítě ze světa, takže protestovat sice můžou, ale zakázat již zakázané moc nejde. Je to pokračování války a je jedno jestli ekonomické, válka je válka a bude se dál stupňovat. Američané ty data stejně nějak stahují, ale problém je spíš v tom že je ­"sdílí­" i s Čínou a neprobíhá tam západní cenzura jen ta Čínská:)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: to je konec | od: DarkRichelieu (563)  2.7.202016:48
Do startu lezu jen pro vypnutí kompu, nebo do nastavení. Na ty ostatní položky neklikám a jestli ano, tak ne ze startu, takže jsem si ještě ani nestačil podívat co tam že to vlastně je, takže nějaký zvyk a změna mě netrápí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Re: co je špatně | od: DarkRichelieu (563)  2.7.202016:42
Jestli to náhodou nebyl remaster na SWITCH, teda downgrade. Za pár týdnu přijdou s tím pravým remasterem na PC tedy upgrade. Sice bude jen trailer, ale co za pár týdnu stihnout. Fanoušci se nabaží a pak to budou ještě půl roku odkládat a přijde Crisis 1 za 29.90€ :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Re: Už se perou | od: DarkRichelieu (563)  30.6.202018:29
Proto jim USA taky vyhrožovalo, že pokud nakoupí ruské zbraně a ne americké, uvalí na ně sankce :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(2)
Další | od: DarkRichelieu (563)  30.6.202016:11
Už jen čekám na remaster Dune 2, Quest for Glory a Hledání min :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Už se perou | od: DarkRichelieu (563)  30.6.202012:12
Co já vím tak Indové v tom klackovém konfliktu ­(psalo se že se tam řezali holema­) pokosili skoro 2x tolik Číňanů, tak si říkám jak odpoví teď Čína. Nedávno to vypadalo na válku Indie s Pakistánem, teď z druhé strany Čína, mají to nahnuté. Teď se budou předhánět světoví politici v podkuřování Indie, jak za nim všichni stojí v řadě proti zlé, rozpínavé Číně, a že tedy jestli nechtějí koupit nějaké ty americké zbraně za pár desítek miliard, aby vyměnili klacky při dalším konfliktu za nějakou ­"bezbolestnou­". Normální člověk by to asi řešil na mezinárodním ­"urovnávacím fórum­" jako je OSN, po dobru, aby si konečně vyřešili hranice a popřípadě tam poslat modré přilby :­) No ale to stojí prachy, ale prodané zbraně jsou zisk. Co se asi nabídne jako první.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(2)
Drahá sranda | od: DarkRichelieu (563)  29.6.202017:29
Myslím že kdyby ty lampy namontovaly na vysokozdvižný vozík ve skladu, tak toho robota tam moc nepotřebují. A v restauraci bych to viděl taky jako pomocné UVC lampy zapínané přes noc :­)
Ale jako kuriozita fajn.

P.S. Pokud budeme všechny viry a bakterie ničit, tak brzo přijdeme o imunitu a tralalaa...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Já to z toho taky vyvozuji a podle netu to nebude ojedinělý názor. A abych přilil trošku do ohně, tak dokonce vyvozuji, že ve výkonných zařízeních bude Intel nahrazen AMD :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: lidi | od: DarkRichelieu (563)  28.6.20209:42
Tady je to naopak, lidi brečeli aby se více cenzurovalo :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Re: Poprvé | od: DarkRichelieu (563)  28.6.20209:37
Tři
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Upgrade | od: DarkRichelieu (563)  27.6.20209:24
Lepší by bylo, kdyby každý účastník provozu měl svoje sdílené GPS souřadnice, jeho velikosti a rychlosti a informace z radaru, kamer a třeba i jiných pomocných zařízeních umístěných na silnici. Tím by se získalo daleko více informací. Ano hodně lidí bude mít zase řeči o soukromí a že někdo bude vědět kde jste a kam jezdíte, tak ať si sedne do autobusu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Tak nevím | od: DarkRichelieu (563)  25.6.202021:27
Já bych si i platil, ale ono se to nedá ani číst. Tak proč si to ještě kupovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Asi | od: DarkRichelieu (563)  25.6.202012:07
Nejspíš to tlačítko jen za vás udělá grafické nastavení hry tak, aby to co nejlépe sedlo hardware a zážitku ze hry. Nic dalšího mě nenapadá, kromě placeba.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Telegram | od: DarkRichelieu (563)  21.6.202014:17
Co to kouříte za matroš ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (563)  17.6.202017:56
Najdi snaživého nepřítele který tě bude chtít troufnout a být lepši než ty a uvidíš, jak rychle by se frčelo k Marsu. Kdyby třeba Čína měla ambice si zabrat rudou planetu, by jsi viděl jak by na to Amíci rychle šlápli a hned by se letělo kolonizovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(1)
Re: jo | od: DarkRichelieu (563)  15.6.202010:30
Tak to můžu tvrdit o všech. Třeba skripty ve Far Cry 5 mě doslova štvaly, ale můžete se pohybovat neomezeně po mapě a to už se za koridorovku nedá považovat. Ano příběh je lineární, ale to je tak všechno, nepletl bych si koridorovku s linearitou. Není to koridorovka jako staré Metro, Wolfenstein nebo Half Life. Jo není to Fallout, nebo Zaklínač. Je to prostě Far Cry, pořád stejný a přesto jiný :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (563)  15.6.202010:17
Teoreticky, pokud bychom uvažovali o jednosměrné cestě k opravě, tak toho ubožáka tam dostat dokážeme ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: . | od: DarkRichelieu (563)  15.6.20207:56
Ale možné to je, jen by ty náklady byly srovnatelné s cestou na Mars :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (563)  14.6.20201:12
Sorry borče, ale u slunce nejde o šutry :­), ale jedná se o radiaci co nás může zasáhnout. Podle všeho je ale i těch 600 světelných let dostatečná vzdálenost, takže to bude maximálně vidět na obloze a radiace nám nic neudělá. A ještě jedna věc, to slunce mohlo vybuchnout před 599 lety, takže by nás to teoreticky mohlo zasáhnout příští rok :­) Ale chápu že pomalu letící šutr je pro někoho uchopitelnější :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(2)
Re: jo | od: DarkRichelieu (563)  14.6.20200:57
Hrál jsem všechny díly Far Cry a koridorovky to nejsou, štvou mě tam jiné věci, ale i tak je to dobrá odreagovačka. A jestli tam bude Vaas, tak to bude pecka :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (563)  12.6.202018:35
Nejsem si jist, ale pro naší planetku by to znamenalo docela trabke.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(3)
Re: Diskriminace... | od: DarkRichelieu (563)  12.6.202018:07
Tak to teda nefunguje. Software maká s odstíny barev ve viditelném spektru a děla mu docela problém najít černé oči na černém pozadí atd. Víceměně se doufá, že s lepší rozlyšovací schopností kamer a dobře natrénovanou AI se ten problém potichu vyřeší sám. Ale do té doby to bude jen zmetek. Dělá problém i makeup atd. Neříkám že by to nešlo udělat lépe, ale každá technologie ná svou cenu za kterou se to dá pořídit. Multispektrální otisk s laserovym scanem nikohoho nedonutíte dobrovolně odevzdat ­"vzorek­" xichtu, aby vás systém mohl bezpečně identifikovat. Dnes ne, ale ono se to nějak vždycky zařídí aby lidé dobrovolně a rádi to udělali sami :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Tak nevím | od: DarkRichelieu (563)  12.6.202012:52
Designem mi to připomíná luxusní toustovač, tak snad to nebude i touster pro hardware. Microsoft má zase ­"kostku­" jako z minecraftu, ale víc bych věřil tomu že to uchladí.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Proslýchá se, že Ausus a Gigabite mají tuhle ­"škodící­" funkci.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Diskriminace... | od: DarkRichelieu (563)  12.6.202012:22
To už se řeší dlouho, že ten software je ­"rasistický­", ale řešení není tak snadné jak by se mohlo zdát. Stejně se řeší i náplasti, protože mají prakticky jen béžový odstín, nebo dokonce ještě víc diskriminující bílý odstín. Prostě přijde doba, kdy i sádra se bude míchat podle odstínu pleti..
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: ? | od: DarkRichelieu (563)  12.6.202011:45
Já si teda nepamatuji, že by někdo tak hlasitě protestoval proti slzákům a pendrekům, když ­"rozpustili­" Occupy wall street, nebo proti gumovým projektilům ve Španělsku vystřílených do Katalánců ani proti zatýkání lidí, kteří byly následně identifikování z kamer. No ono asi záleží hlavně kdo a proti komu­(čemu­) protestuje­(rabuje­). Nezáleží na technologii, ale kým je ta technologie použita, nebo zneužita. Takže mě tyhle bojůvky veganských teroristů a rektální alpinismus Microsoftu a Amazonu k zalíbení u dané skupiny nechává chladným.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: prezident | od: DarkRichelieu (563)  12.6.20207:48
Hardware vrátka v procesoru hledat nemusíte jsou tam, ale nenajdete je ani kdyby jste se rozkrájel, kdyby v dnešní době bylo možné reverzním inženýrstvím okopírovat procesor, tak si Čína a jiné státy už vyrábí svoje okopírované top Intely a AMD. Jelikož to nejde okopírovat, tak nejde ani najít zadní vrátka. A jinak ­"zadní­" vrátka jsou normálně v každém procesoru. Třeba u Intelu se mu říká Management Engine, který je součástí procesorů, běží ale separátně na vlastním čipu, takže i ve chvíli, kdy je velký operační systém vypnutý. ME disponuje ohromnou mocí, protože může přímo přistupovat k hardwaru a také k internetové síti včetně Wi­-Fi, nepomůže vám žádný firewall nic. No, a to nejdůležitější na závěr, vůbec o tom nemusíte vědět.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
50. léta | od: DarkRichelieu (563)  12.6.20207:30
Takže mají podávat zprávy jak šíří EU propagandu a blokují anti­-propagandu a propagandu­"nepřátelských­" států ?
Tak to mě po..r na holý záda.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(2)
Nevím o tom, že by se nějak routery vyráběli mimo Čínu. Ale i kdyby ano, tak si vlastně jen můžete vybírat, kam chcete posílat data. Peking nebo Trump nebo obojí zároveň :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(8)  nízká(0)
Re: uvidime | od: DarkRichelieu (563)  10.6.20207:21
Myslím že surová řepka by byla lepší.
Jen si ale říkám co budou dělat naši Číno­-bijci, že by se mohlo stát, že celý ekoautoprůmysl by mohl stát nebo padat na čínských baterkách.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Dobrý pokus | od: DarkRichelieu (563)  9.6.202016:32
Fajn tak to nebude vyvíjet IBM, ale někdo jiný, třeba Čína má software co sleduje celý národ pro nás úplně stejných lidí. NSA má software co sleduje svět :­) A ono jenom stačí, aby se něco semlelo a lidé si budou přát, aby byli sledování, ne jenom tajně, ale veřejně. Tak jako po 11. září když si schválili v USA PATRIOT Act. tak si při tom ještě tleskali, jak je to boží, když někoho můžete jenom obvinit, nemusíte to prokázat, ale stačí jenom obvinit z terorismu a dotyčný přišel o veškerá práva a odvolání neexistuje.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(7)  nízká(0)
Re: Tesne | od: DarkRichelieu (563)  8.6.20207:26
Tak naštěstí v neštěstí je plně modulární, tak výměna by zabrala 10 minut i s cigárem. Ale nějak nemám moc pamatováka na to, že by se něco podobného s nějakou PC komponentou dělo. Jako svolávání na výměnu. Klobouk dolů.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: 3,5 MW | od: DarkRichelieu (563)  5.6.202010:30
Na to by měla stačit jedna 7,5 MW turbína větrné elektrárny, Tesla baterka a přípoj na fosilní elektrárnu, když zrovna nefouká ;­-)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: trotl | od: DarkRichelieu (563)  5.6.20209:46
Tak sám se řadím k pravici, ale to dnešní dělení na levici a pravici moc nefunguje, protože obě strany tu druhou obviňují že jsou to ultralevičáci. Jedni že jsou kryptokomunisté nebo neokomunisté, druzí, že jsou to ­"bývalí­" ­(jednou komunista, navždy komunista­) komunisté :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: ha | od: DarkRichelieu (563)  5.6.20207:49
To bylo mířeno na ramky o evropské exportní velmoci se tu nikdo nebavil ani o geopolitice, ale když chcete... ;­-­) Faktem je, že co se teď děje Číně, by se mohlo jednou dít i nám evropanům, takže proč jen exportovat auta, stroje a zbraně. A co se týče teda té Evropy, kdyby tu nebylo Německo, tak je Evropa vlastně bezvýznamné území nacházející se někde mezi Ruskem a Velkou Británií.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: trotl | od: DarkRichelieu (563)  5.6.20207:19
Hele Andir, už jsem si říkal kdepak jsi, jestli jsi nebyl nahrazen jinými ­"trolly, elfy­" nebo jsi si změnil nick :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: bludy | od: DarkRichelieu (563)  4.6.202020:19
U nás máme taky třeba Chánov, na slovensku Lunik 9. Tak až budeme někoho kritizovat měly bychom si udělat pořádek u sebe.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)
Re: ... | od: DarkRichelieu (563)  4.6.202020:10
Proč ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Super... | od: DarkRichelieu (563)  4.6.202014:14
Když se dívám na ty frekvence, tak mi tam něco nesedí, Intel vypadá že jede na 4.689 MHz a AMD jen na 1.799 MHz což by asi už mohlo něco znamenat, nebo to čtu blbě ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
hustý | od: DarkRichelieu (563)  4.6.20207:32
Teď si představte, jak by se s tím dal opravit podvozek auta :­) Jestli by se to teda neprostřelilo skrz tak hustý. Pak si ještě pochromuji střechu a třeba i nasadím titanovou omítku.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: ;) | od: DarkRichelieu (563)  3.6.202019:53
39­/5­/5­/7

Neberu kdejakou blbost co někdo považuje za hry, obtěžovalo mě to i odkliknout že to chci :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
ha | od: DarkRichelieu (563)  3.6.202015:41
Čína má sice mizerné DDR4, ale alespoň nějaké má. Jak se kdysi říkalo: lepší kolo od Joka, než­-li drátem do oka. Evropa má nějaké vlastní DDR4 určitě taky a ještě k tomu ekologické s vlajkou EU že jo ? :­) Snad se taky u nás začne někdy něco vyrábět.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Když Trump vyhrožoval nějaké zemi že ji vybombarduje do doby kamenné, nebo naprostým zničením, tak se zaměstnanci Facebooku ani neušklíbly. Ale jakmile chce nastolit pořádek doma a zabránit rabování, tak ho chtějí cenzurovat ? To mi někdo vysvětlete...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(11)  nízká(1)
Re: super :) | od: DarkRichelieu (563)  1.6.202023:13
Viděl jsem to v jednom filmu. Umění lhát.
Reklama v televizi: ­"Zdravím, jsem Bob ze společnosti Coca­-cola. Dnes vás chci požádat, abyste stále kupovali colu. Určitě ji pijete už léta, a pokud vám pořád chutná, zase si ji brzy kupte. Je to vlastně jen hnědá cukrová voda. Přísady jsme moc neměnili, takže nic nového, co bych vám řekl. Ale trochu jsme upravili plechovku. Jsou tu jiné barvy a kvůli dětem jsme přidali ledního medvěda. Cola má vysoký obsah cukru a jako jiné kalorické nápoje může způsobovat obezitu lidí bez zdravého životního stylu. To je vše. To je cola. Je slavná. Všichni to vědí. Jsem Bob a pracuju pro Coca­-Colu. Prosím vás, nepřestávejte colu kupovat. To je vše."
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: AI | od: DarkRichelieu (563)  1.6.20207:50
Dneska ještě nemáme AI stroj sám nemyslí, jen se strojově rychle učí. Což by ve výsledku bylo špatné, protože jaký má být výsledek algoritmu ? Už tu nějaké pokusy byly o to přimět tuhle ­"AI­" o nějaký názor na lidi. Výsledek nikdy nebyl pro nás přívětivý, takže by to nebylo moc dobré. Nejspíš by potají připravoval genocidu lidstva :D
Ono když se podíváte na člověka jako takového, tak je to strašný zm.d. A zasloužil by nějaký masožravý invazivní druh z vesmíru, který by ho nezlikvidoval, ale přiměl semknout. Ta hrozba by tu musela být neustále, protože je schopno ­(lidstvo­) dosahovat vynikajících výsledků jen pod tlakem, ne jednotlivci, ale lidstvo, což by ve výsledku byl stejně kolektivní systém státního řízení ­"STAR TREKovského­" typu. A pod neustálou existenciální hrozbou, by se mohlo lidstvo někam posunout. Protože když se lidstvo nudí, je horší než vir.
Sakra už uvažuji jako AI....
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Re: To je problém. | od: DarkRichelieu (563)  31.5.202011:55
Osobní zkušenosti :­) Mažou se i příspěvky co nejsou v tom jejich seznamu zakázaných věcí. Můžeš si to sám vyzkoušet a napsat na facebooku Tommy Robinson a dostaneš banána :D Testovacími účty jsem vyzkoušeli napsat stejný text, jen v jednom jsme dali SSSR a v druhém EU a hádej který byl smazán. V USA zkoušeli to samé ale jen zaměnili bělochy a černochy a výsledek ani nemusím říkat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Jenže oni necezurují jenom teroristy, ale predevším obyčejné lidi s jinými názory nebo jiným politickým smýšlením nebo kritikou k současné politice jedné strany.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(2)
Re: Hm | od: DarkRichelieu (563)  29.5.202012:36
Pokud berete vychloubání a předvolební sliby jako důkaz že je někdo lhář, tak to můžeme rovnou označit všechny politiky a nejen je, řekl bych že úplně všechny za notorické lháře, kromě vyloženě submisivních lidí. Já se taky vychloubám tím, že umím nejlepší svíčkovou, jsem nejlepší v práci a mám nejlepší manželku a žiju v nejlepší zemi na světě. Bohužel tohle se za lhaní nedá brát a spousta věcí je hodně subjektivní, ale já vám to neberu. A brát google jako ověřovací nástroj na hledání pravdy ? Na google Vám najdu, že Obama je mimozemský reptilián i ­"důkazní­" fotky.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Mohli by tam oznámit, že dokončili Diablo Imortal a to nevím jestli by sehnali někoho kdo by to chtěl oznámit a přežít :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
ajajaj | od: DarkRichelieu (563)  29.5.20209:38
Včera...dnes?, sem hrál Civilizaci VI stylem, ještě jeden tah a bylo to do půl druhé ráno. Vstávám před šestou, tak se cítím jak po flámu. Ale jen ať sypou hry, na co spánek že :­)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(0)
Re: Pravda ?!? | od: DarkRichelieu (563)  29.5.20207:40
Oni o tom korporace rozhodují jen na oko, protože k cenzuře je nutí vlády. Neuposlechnutí si vynucují drakonickými pokutami. Takže ano korporace to dělají, ale sami od sebe se nerozhodly cenzurovat. Předtím to dělali normálně v limitech zákona, jako mazán dětské pornografie atd. Ale od zavedení fake news, hate speech atd. už nerozhodují o pravdě, nezávadnosti nebo co je ještě svoboda vyjadřování nezávislé soudy, ale najmutí cenzoři, kteří mažou nebo ­"odkazují­" někam ­(­(­(kdo řekne že to ­"někde­" je víc pravda než ­"jinde­" ?­)­)­) tak, aby to vyhovovalo vládám a nedávali pokuty za nemazání ­"závadného­" obsahu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Re: Hm | od: DarkRichelieu (563)  29.5.20207:28
Máte nějaký důkaz o tom že je notorický lhář ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
třeba ano | od: DarkRichelieu (563)  28.5.20207:22
Někde jsem četl, že byl problém s hlasy registrovaných voličů, kteří už byly dávno po smrti, takže určitě na tom něco bude. Samozřejmě k podvodům dochází, všude na světě, někde víc někde méně. Všude jsou lidi a když je boj o moc a peníze, tak jsou ­"povoleny­" všechny prostředky :)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Malé ? | od: DarkRichelieu (563)  27.5.202013:55
Zajímá mě jak tu GTX 1660 Ti budou chladit, sice na grafiku moc nežere, ale i tak je to něco kolem 120­-130W
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Přesně a říká se tomu svoboda slova, když se nadává na tu druhou stranu je to hate speech :­)
Jinak k článku, určitě to je chyba a to že se na to přišlo :D
¨
A napadají mě spousty důvodů jak se to mohlo stát. Od inflitrace čísnkého agenta po hacknutí jejich ­"AI­" programu pro mazání hate speech, kde mu vnukli myšlenku, že je komunista :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Huawei | od: DarkRichelieu (563)  19.5.202020:03
Evropu ovládnou ekoteroristé a budeme platit daně za děti i za sebe, protože máme řitě a ty způsobují svými plyny globální oteplování. Proto všichni povinně vyfasují špunty z ekologicky odbouratelného materiálu a pěkně si je zarazíme hodně hluboko do zadku. Plyny nebudou moct normálně ­"odtékat­", a tak nám budou po páteří proudit do hlavy a všichni jednotně budeme už jen ­"mlít­" sračky. A pohádky je konec...
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(3)  nízká(0)
Ono když se chce, tak to jde. Ono kdyby se chtělo už jsme na Marsu dávno, ale ono se nějak nechce. V roce 1969 se lidi dostali na Měsíc a to jen s rýsovacím prknem a počítačem o výkonu dnešní pračky. Čína ví, že na ní USA šlape a že Trump na ní bude šlapat i další volební období ­(pravděpodobně­), takže se bude muset postarat o všechno sama. Ale jen chtít a mít prachy nestačí, uvidíme jak to bude pokračovat.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
„Nebudeme vyrábět polovodiče, počkáme si až na celovodiče.“

- Augustin Kliment, československý ministr průmyslu ­(1948 – 1952)
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: Ampere | od: DarkRichelieu (563)  15.5.20200:00
No právě naopak nové navi zaujalo a to dost. Navíc navi 10 které je na trhu má jen 251mm2 nové nvidia A100 má 826mm2 a navic to neni herní kus křemíku a s cenou která bude astronomická to zas tak žůžo nevypada. Výpočetní výkon narostl značně. Ještě aby ne když je to 2x více tranzistorů než předchozí V100. Ale ­"herní­" výkon už tak moc nenarostl. Sice je tam posun, ale bude tak asi 30­-35% max u herní verze, tady je ještě menší nárust ­"herního­" výkonu. Ale nechci nic soudit dokud neuvidím menší ořezanější herní chipy vedle velkých chipú navi. To pak bude pošušňáníčko a boj.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(1)
Všechno špatně | od: DarkRichelieu (563)  28.4.20207:27
Myslím, že počet jader bude stále rozhodující v serverech, kde se bude zvětšovat. U domácností bych to viděl v budoucnu spíše stagnací a vzhledem k narůstající kapacitě internetu, převezme část výkonu do vašeho PC server. Co se týká světelných čipů, tak problémem jsou optické izolátory a fotonová analogie k tranzistoru. Předpokládám, že by to tolik nežralo, takže se čipy budou vrstvit. Budoucnost stejně vidím jako vypálení procesoru laserem do nějakého krystalu.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
Re: super | od: DarkRichelieu (563)  27.4.20208:26
U nás v práci používají hodně náročné tabulky v excelu a tam je brzda i vysoce taktovaná i7. Nebo zkoušeli jste prolomit heslo hrubou silou v excelu ? Ale pro běžné věci by to mělo být dostatečné.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Že by ? | od: DarkRichelieu (563)  23.4.202010:36
Že by konečně EU vyslechla moje nářky a objevuje se jiskřička naděje, že se mají vybodnout na tvar okurek a banánů, ale má se věnovat soběstačnosti v technologických věcech. Že blahobytu, míru a spokojenosti dosáhneme jen vlastním pokrokem ­(i třeba i v licenci­), který nám nikdo teoreticky nemůže banovat­/sankcionovat. Když už teda ne národní soběstačností, tak alespoň evropskou soběstačností. Když už se nechceme spoléhat ani na ­"nepřátelské­" režimy na východě, ani na ­"přátelské­" režimy za mořem.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(0)
Na co chladit ? A teď se podržte. Už se ke mě dostalo, že ekologičtější je to chladit menším chladičem. Protože čím víc ho chladím ­(zatížený procesor­), tím víc bude žrát elektřiny. Takže je lepší ho nechladit vůbec, aby tolik nežral, protože ubere na spotřebě. Je lepší mít výkonnější procesor co nemusím chladit na jednodušší úlohy, než mít slabší procesor co pojede na 100% a tedy bude strašné žrát a musí se chladit, cože je spotřeba navíc. :D
Tyhle lidi dnes produkuje naše školství.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(5)  nízká(1)
Taková hrůza, to si asi na kombinaci AMD­-Nvidia nezahraju :D No nevadí, pokud letadla neshazují kobercově bomby tak mě nezajímají :D
A kombinace Intel­-Intel ještě dlouho nebude. Intel se sice tváří že ano, ale on se tak tváří vlastně pořád od nástupu Ryzenu, kdy se mu nějak protáhnul xicht, tak to není moc poznat :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(6)  nízká(0)
Re: uvidíme | od: DarkRichelieu (563)  22.4.202013:36
Mám pocit že AMD to chce všechno narvat na infiniti. Předpokládám že procesor bude­/by mohl mít přímí přístup do HBM přes infinity pokud bude potřeba, popřípadě bude pracovat s klasickou RAM. Vypadá to zajímavě, ale moc informací k tomu ještě asi není.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(0)
uvidíme | od: DarkRichelieu (563)  22.4.202011:13
Zatím jsou to jenom teoretické odhady na obou stranách, otázka pak bude za kolik to budou nabízet a jak moc velký nebo malý význam bude mít provázanost AMD procesorů a grafik o kterém se pořád štěbetá, včetně sdílených pamětí a očekává se, že i Intel až bude mít svoje výpočetní grafiky bude mít něco podobného. Nebo že bych moc předbíhal ?
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(0)  nízká(1)
Až by začalo u nás umírat více lidí, ekonomika by se stejně zastavila, lidi by vůbec nechodili do práce, protože on by třeba neumřel, ale jeho žena ano protože by pro ni nezbyl dýchací přístroj. Takhle se sice něco zavře, ale ne úplně. Nejen v Anglii to nechtěli řešit, ale nakonec museli proti tomu něco dělat. Jinak by se to sesypalo ještě víc, důvěra ve vlády by padla, protože by to nechali volně šířit pod heslem ­"obětujeme statisíce abychom zachránili miliony­" vznikla by anarchie, rabování a vás by dav za tu vaší ekonomickou záchranu pověsil jako jednoho z prvních.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
"Tak proč rovnou neshodíme všechny důchodce, chronicky nemocné a mnoho dalších, kteří by asi umřeli rovnou ze skály a nenecháme tu jen zdravé a silné jedince.­" Sociální darwinismus je podle vás naše jediná spása ? Těch několik set tisíc lidí zahrabat na místě a je po problému. Ekonomika zachráněna, důchodová reforma konečně vyřešena, zdravotnictví posíleno a jedeme vstříc světlým zítřkům. Jestli tohle myslíte vážně, tak fakt nevím jestli jste člověk.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(1)
Media ­"šíří­" paniku ale hranice nezavírá televize, ale politici. Ono nejspíš v globálu se moc nepozná že umírá více lidí než obvykle. Problém je že když se to lokálně rozšíří, tak je z toho průser a zavalen mrtvolama nechcete být, ani když vám umírají zdravotníci a to se stává. Podívejte se jak to vypadá v nemocnicích v New Yourku, nebo v postižených oblastech Itálie. V Římě se nic moc neděje, ale v Lombardii je situaci úplně jiná a zemřelo jim tam i 19 doktorů. Problém je že 20% pacientů je nutné hospitalizovat v nemocnici a kolem 5% je odkázáno na přístroje. Takže pokud by se v ČR nakazilo 100.000 lidí a z toho minimálně 5% potřebuje přístroj ­(5.000­) máme jich 2000, z toho je 40% zabraných jinými pacienty. Kolik jich asi umře a kolik lidí umře na jiné komplikace oslabené koronavirem ? Německo počítalo s nakažením 2­/3 populace s úmrtností 0,5% by to bylo téměř 280.000 lidí. I v Anglii to chtěli nechat projít ­"davem­" ale vše bylo nakonec horší než si mysleli. Hádám že je vám to asi jedno. Jestli chcete obětovat životy pro záchranu ekonomiky tak jste nelidské hovado.
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(2)  nízká(1)
Ha ha | od: DarkRichelieu (563)  20.4.202014:00
V Číně objevili Ameriku, pamatuji si jak mi vyprávěli jak si takhle lidi přiváželi videa ze zahraničí, třeba z Itálie. Jen atrapa uvnitř žárovka a závaží ve formě ­"šutru­", takže to vypadalo že je to funkční a plné součástek. Doma pak dost čuměli :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(1)  nízká(0)
Tak víme proč | od: DarkRichelieu (563)  20.4.202013:52
Lidé již dlouho přestávají kupovat papírové noviny, nechtějí platit online přístup k obsahu který jinde seženou ­"zadarmo­" ­(a to ještě ani nemluvím o obsahu toho placeného periodika­) Noviny tak už nejsou výhodná výdělečná činnost a již se stali jen propagandou snažící se ovlivnit veřejné mínění. Někdo to ale platit musí, a tak než zavedou nějakou daň na podporu ­"nezávislého demokratického­" tisku, tak zkoušejí zkasírovat jiné, protože další daně jen naserou voliče. Navíc tam sedí nechápající lidi, kteří když tyhle věci zavádějí, tak jen nevěřícně čumí jak to, že smázli odkazy a neplatí výpalné, když se přece politici tak dohodli, že se tak stane :D
OdpovědětKvalita příspěvku:  dobrá(4)  nízká(0)