www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?

Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
, , aktualita
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
K oblíbeným
reklama
Záznamy Euroasijské ekonomické komise (EEC) nejsou zrovna spolehlivý zdroj v případě grafických karet, neboť v jejich případě si jejich výrobci mohou registrovat i řadu modelových označení, která pak vůbec nebudou použita pro koncové produkty. Zrovna nedávno jsme zmiňovali karty jako RX 5950 XT, RX 5950 a RX 5800 XT, jež se opět našly v daných záznamech, ovšem to vůbec neznamená, že nakonec přijdou na trh. Výrobci si registrují pro jistotu různé případné modely v očekávání toho, s čím nakonec AMD (nebo NVIDIA) přijde, a to řadu měsíců před možným vypuštěním karet na trh. 
 
 
V případě výrobců základních desek už je to zcela jiné, neboť pouze na nich samotných záleží, na jakých modelech použití danou čipovou sadu a zde jde ve všech případech o MSI s Intel Z490, která už dávno není žádné tajemství (i když oficiálně je). MSI tak dobře ví, které základní desky bude chtít vyrábět, a tak snad až na výjimky můžeme všechny očekávat na trhu. Spíše se dá očekávat, že jich může být nakonec ještě víc.  
 
MSI tak chystá následující desky, kde bude očividným hi-endem model GODLIKE formátu E-ATX, alespoň dle informací VideoCardz. Pochopitelně to ale nemusí být pravý formát E-ATX, neboť mnohé firmy tak označují i desky, které jsou prostě o něco širší než ATX.
 • Z490-A PRO (Standard ATX)
 • Creator Z490I (Mini-ITX)
 • MAG Z490 TOMAHAWK (Standard ATX)
 • MPG Z490M GAMING EDGE WIFI (Micro-ATX)
 • MPG Z490 GAMING CARBON WIFI (Standard ATX)
 • MPG Z490 GAMING PLUS (Standard ATX)
 • MEG Z490I UNIFY (Mini-ITX)
 • MEG Z490 UNIFY (Standard ATX)
 • MPG Z490 GAMING EDGE WIFI (Standard ATX)
 • MEG Z490 ACE (Standard ATX)
 • MEG Z490 GODLIKE (E-ATX)
Produkty jsou přitom u ECC obvykle registrovány několik měsíců před jejich vypuštěním na trh, ale s tím nelze automaticky počítat. Nicméně Intel na letošním CES nebyl připraven procesory Comet Lake-S ani zmínit a my můžeme jen spekulovat o tom, co za tím vězí. Může za tím stát prostě jen to, že si Intel stále ještě buduje skladové zásoby, což vzhledem k jeho velice vytíženým linkám může jít velice pomalu. Anebo, jak jsme se nedávno dozvěděli, může jít o problémy s už příliš velkou spotřebou, která má v případě 10jádrových modelů s nejvyšším TDP překročit reálně už 300 W
 
Zdroj: momomo via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: únor 2020 Doporučené PC sestavy: únor 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek6 komentářů
AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii AMD zvýšilo prodeje Radeonů o 22,6 %, ubírá Nvidii
Podle společnosti Jon Peddie Research se za poslední čtvrtletí prodalo o 22,6 % grafických karet AMD více než v tom předchozím. To je opravdu výrazný nárůst, nicméně Nvidia má v dedikovaných grafikách stále výrazný náskok.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2 Miliarda zranitelných zařízení s Wi-Fi: chyba Kr00k pomáhá prolomit WPA2
Inženýři z ESETu přišli na novou chybu mnoha zařízení s bezdrátovým připojením Wi-Fi. Zjistilo se, že Wi-Fi modemy Broadcomu a Cypressu mají závažnou chybu, která umožňuje narušit šifrování dat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli GOG.com vrátí peníze do 30 dní i za hry, které jste hráli
Server GOG.com přišel se zajímavým postojem ke vrácení peněz (refund). Nově totiž bude možné vracet hry až do 30 dní od data nákupu a dokonce ani nebude záležet na tom, zda byly staženy a hrány.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK Objevily se testy Core i9-10880H, překvapivě překonává i9-10980HK
Na internetu se objevily další uniklé testy připravovaných procesorů Intelu. Tentokrát jde o mobilní 8jádro Core i9-10880H, jehož výkony jsou dokonce ještě vyšší než minulá čísla modelu Core i9-10980HK.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře