www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?

Desky MSI Z490 se objevily v záznamech ECC, které to jsou?
, , aktualita
MSI si pochopitelně chystá nové základní desky pro procesory Comet Lake-S a nyní se dozvídáme, že ty se objevily v záznamech Eurasian Economic Commission (EEC). Jaké modely to konkrétně jsou?
K oblíbeným
reklama
Záznamy Euroasijské ekonomické komise (EEC) nejsou zrovna spolehlivý zdroj v případě grafických karet, neboť v jejich případě si jejich výrobci mohou registrovat i řadu modelových označení, která pak vůbec nebudou použita pro koncové produkty. Zrovna nedávno jsme zmiňovali karty jako RX 5950 XT, RX 5950 a RX 5800 XT, jež se opět našly v daných záznamech, ovšem to vůbec neznamená, že nakonec přijdou na trh. Výrobci si registrují pro jistotu různé případné modely v očekávání toho, s čím nakonec AMD (nebo NVIDIA) přijde, a to řadu měsíců před možným vypuštěním karet na trh. 
 
 
V případě výrobců základních desek už je to zcela jiné, neboť pouze na nich samotných záleží, na jakých modelech použití danou čipovou sadu a zde jde ve všech případech o MSI s Intel Z490, která už dávno není žádné tajemství (i když oficiálně je). MSI tak dobře ví, které základní desky bude chtít vyrábět, a tak snad až na výjimky můžeme všechny očekávat na trhu. Spíše se dá očekávat, že jich může být nakonec ještě víc.  
 
MSI tak chystá následující desky, kde bude očividným hi-endem model GODLIKE formátu E-ATX, alespoň dle informací VideoCardz. Pochopitelně to ale nemusí být pravý formát E-ATX, neboť mnohé firmy tak označují i desky, které jsou prostě o něco širší než ATX.
 • Z490-A PRO (Standard ATX)
 • Creator Z490I (Mini-ITX)
 • MAG Z490 TOMAHAWK (Standard ATX)
 • MPG Z490M GAMING EDGE WIFI (Micro-ATX)
 • MPG Z490 GAMING CARBON WIFI (Standard ATX)
 • MPG Z490 GAMING PLUS (Standard ATX)
 • MEG Z490I UNIFY (Mini-ITX)
 • MEG Z490 UNIFY (Standard ATX)
 • MPG Z490 GAMING EDGE WIFI (Standard ATX)
 • MEG Z490 ACE (Standard ATX)
 • MEG Z490 GODLIKE (E-ATX)
Produkty jsou přitom u ECC obvykle registrovány několik měsíců před jejich vypuštěním na trh, ale s tím nelze automaticky počítat. Nicméně Intel na letošním CES nebyl připraven procesory Comet Lake-S ani zmínit a my můžeme jen spekulovat o tom, co za tím vězí. Může za tím stát prostě jen to, že si Intel stále ještě buduje skladové zásoby, což vzhledem k jeho velice vytíženým linkám může jít velice pomalu. Anebo, jak jsme se nedávno dozvěděli, může jít o problémy s už příliš velkou spotřebou, která má v případě 10jádrových modelů s nejvyšším TDP překročit reálně už 300 W
 
Zdroj: momomo via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta
Autonomní auta potřebují výkonný hardware pro své fungování. Společnost ARM pro ně (a jiné autonomní aplikace) představila nové CPU Cortex-A78AE, které je speciálně upraveno pro zpracování potřebných dat včetně obrazu z kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ClockTuner for Ryzen (CTR) je už k dispozici ve verzi 1.0 beta ClockTuner for Ryzen (CTR) je už k dispozici ve verzi 1.0 beta
Jurij Bublij známý jako 1USMUS vypustil do světa svou taktovací utilitu určenou speciálně procesorům AMD s architekturou Zen 2. Jde tak o stále aktuální generaci modelů Ryzen a Threadripper. K čemu CTR může posloužit? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Artemis I ponese červené červí logo NASA, už je na segmentech pomocné rakety Artemis I ponese červené červí logo NASA, už je na segmentech pomocné rakety
NASA se vrací na Měsíc, a tak bylo rozhodnuto, že se vrátí i staré jednoduché logo této vesmírné agentury. Jde o "červí" logo, které bylo používáno až do roku 1992, ovšem éru Apolla nezažilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti se objevily v registraci EEC Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti se objevily v registraci EEC
Grafické karty GeForce RTX 3070 by měly být brzy následovány modely RTX 3060 a nyní se dle výpisu z registračních údajů pro EEC (Eurasian Economic Commission) ukazuje, že to nejspíše budou právě RTX 3060 Ti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře