EA konečně nabízí Firestorm pro Battlefield V, plánují však propuštění stovek lidí

EA konečně nabízí Firestorm pro Battlefield V, plánují však propuštění stovek lidí
, , aktualita
Electronic Arts je jedna z dnešních mamutích herních firem, které je zazlíváno, že skupuje herní studia, značně ovlivňuje jejich tvorbu a v případě neúspěchu nemá žádný problém je poslat do propadliště dějin. Co se to děje nyní?
K oblíbeným
reklama
Herní studia se v poslední době nemají zrovna špatně, i když to samozřejmě neplatí pro všechny. Activision v tomto roce stačili propustit na 800 lidí, aby se ušetřilo na nákladech a nyní se k podobnému kroku odhodlali také v EA. V jejich případě to bude výrazně nižší číslo a asi 350 zaměstnanců přijde o práci napříč několika odděleními, a to z celkového počtu cca 9000 lidí. 
 
 
Společnost Activision se o svém propouštění snažila spíše mlčet, ale od EA se dozvídáme podrobnosti, a to přímo od výkonného ředitele Andrewa Wilsona. Dozvídáme se tu obvyklou věc, že snižování stavů je důležitý krok v přípravě na příležitosti a výzvy, které firmu teprve čekají. Wilson také mluví o měnícím se světě, s nímž se musí změnit i samotná jeho firma, takže v jeho případě by mělo jít spíše o snahu vedoucí k restrukturalizaci, než o prosté šetření na výplatách. 
 
Bylo by zajímavé mít přehled o tom, kterých konkrétních pozic se propouštění týká, aby se mohlo případně potvrdit to podezření, že EA se nějakým způsobem připravuje na nástup streamovacích služeb, jako je v poslední době tolik zmiňovaná platforma Google Stadia
 
Dozvíme se pouze to, že změny se týkají i marketingových a nakladatelských týmů a že EA také sníží stavy v Japonsku a Rusku, kde se bude snažit posílit svou přítomnost jiným způsobem. Ostatně právě i marketingu by se streamovací služby měly dotknout, neboť pokud se prosadí, způsob distribuce her se výrazně změní ve prospěch modelu předplatného na úkor běžného kupování kopií.  
 
 
Další novinka se už týká titulu Battlefield V, který má nově k dispozici režim Firestorm ohlášený už v minulém roce jako další na motivy Battle Royale. V jedné instanci se bude pohybovat až 64 hráčů na mapě Halvøy, která je 10x větší než ta dosud nejrozsáhlejší mapa ve hře. Hráče donutí se k sobě postupně přibližovat uzavírající se kruh ohně a ti budou moci k přesunům využívat všemožné prostředky včetně vrtulníku. 
 
Uvidíme, zda se EA a DICE podaří s tímto režimem prorazit, ostatně jeho nástup přichází po uvedení titulu Apex Legends z vlastních řad společnosti, se kterým bude muset Firestorm také soupeřit. EA tak dobře ví, proč při této příležitosti snížili cenu základní verze Battlefieldu V na polovinu, ale to se z nějakého důvodu netýká verze pro PS4. K dispozici je také přístup na Origin Access, a to v základní verzi za 5 dolarů měsíčně nebo 30 ročně. 
 
Zdroj: Kitguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí
Podobně jako poskytovatelé video obsahu, také společnost Valve zavádí opatření reagující na pandemii onemocnění COVID-19. S cílem snížení zátěže datových sítí mění nastavení automatických aktualizací her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10 Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10
Před pár dny vyšla najevo informace, že aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 může způsobovat odpojování internetu. Dnes v době koronavirové pandemie je to velmi bolestivé, a tak tu máme urychlenou aktualizaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život? Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život?
Země kdysi dávno existovala jako jedna velká rozžhavená koule, na níž se mohl po jejím vychladnutí začít vyvíjet život. Mars ale možná takovou proměnou nikdy neprošel a je otázka, co to znamená pro jeho atmosféru a podmínky pro život.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn
Microsoft si nechal patentovat zatím jen nápad, jak využít nejen mozkové vlny pro tzv. Proof-of-Work algoritmus v blockchainu. Unikátní biologický otisk jednotlivce by se tak používal v systému kryptoměn. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie
Společnost Samsung se chystá udělat významný krok, který by mohl zásadně změnit nejen trh s počítačovými monitory. Ještě letos chce zcela přestat s výrobou klasických LCD obrazovek a namísto nich nastoupí především QD-LED (QLED).
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář