EA konečně nabízí Firestorm pro Battlefield V, plánují však propuštění stovek lidí

EA konečně nabízí Firestorm pro Battlefield V, plánují však propuštění stovek lidí
, , aktualita
Electronic Arts je jedna z dnešních mamutích herních firem, které je zazlíváno, že skupuje herní studia, značně ovlivňuje jejich tvorbu a v případě neúspěchu nemá žádný problém je poslat do propadliště dějin. Co se to děje nyní?
K oblíbeným
reklama
Herní studia se v poslední době nemají zrovna špatně, i když to samozřejmě neplatí pro všechny. Activision v tomto roce stačili propustit na 800 lidí, aby se ušetřilo na nákladech a nyní se k podobnému kroku odhodlali také v EA. V jejich případě to bude výrazně nižší číslo a asi 350 zaměstnanců přijde o práci napříč několika odděleními, a to z celkového počtu cca 9000 lidí. 
 
 
Společnost Activision se o svém propouštění snažila spíše mlčet, ale od EA se dozvídáme podrobnosti, a to přímo od výkonného ředitele Andrewa Wilsona. Dozvídáme se tu obvyklou věc, že snižování stavů je důležitý krok v přípravě na příležitosti a výzvy, které firmu teprve čekají. Wilson také mluví o měnícím se světě, s nímž se musí změnit i samotná jeho firma, takže v jeho případě by mělo jít spíše o snahu vedoucí k restrukturalizaci, než o prosté šetření na výplatách. 
 
Bylo by zajímavé mít přehled o tom, kterých konkrétních pozic se propouštění týká, aby se mohlo případně potvrdit to podezření, že EA se nějakým způsobem připravuje na nástup streamovacích služeb, jako je v poslední době tolik zmiňovaná platforma Google Stadia
 
Dozvíme se pouze to, že změny se týkají i marketingových a nakladatelských týmů a že EA také sníží stavy v Japonsku a Rusku, kde se bude snažit posílit svou přítomnost jiným způsobem. Ostatně právě i marketingu by se streamovací služby měly dotknout, neboť pokud se prosadí, způsob distribuce her se výrazně změní ve prospěch modelu předplatného na úkor běžného kupování kopií.  
 
 
Další novinka se už týká titulu Battlefield V, který má nově k dispozici režim Firestorm ohlášený už v minulém roce jako další na motivy Battle Royale. V jedné instanci se bude pohybovat až 64 hráčů na mapě Halvøy, která je 10x větší než ta dosud nejrozsáhlejší mapa ve hře. Hráče donutí se k sobě postupně přibližovat uzavírající se kruh ohně a ti budou moci k přesunům využívat všemožné prostředky včetně vrtulníku. 
 
Uvidíme, zda se EA a DICE podaří s tímto režimem prorazit, ostatně jeho nástup přichází po uvedení titulu Apex Legends z vlastních řad společnosti, se kterým bude muset Firestorm také soupeřit. EA tak dobře ví, proč při této příležitosti snížili cenu základní verze Battlefieldu V na polovinu, ale to se z nějakého důvodu netýká verze pro PS4. K dispozici je také přístup na Origin Access, a to v základní verzi za 5 dolarů měsíčně nebo 30 ročně. 
 
Zdroj: Kitguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
7.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů