Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 13 z 13 PrvníPrvní ... 3111213
Zobrazené výsledky: 181 až 189 z 189

Téma: Test mainstreamovych zdroju

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od decried Zobrazit příspěvek
    Zaujimalo by ma ci je vobec nejaky rozdiel medzi HX620 a TX650.
    Zrovna jsem po tom dneska pátral...pravděpodobně kromě modulární kabeláže a tří 12V větví (pracuje PR) tam rozdíl moc není...podle Corsairu je to Seasonic S12-II s drobnými úpravami.

-HoNY-: jak probíhá to pozdější publikování na webu ? Jsou tam teď nějaké ty poslední testy ? Kromě již pomalu historického megatestu na Živě jsem tam nic nenašel. Bodejť, s přehledností kategorií na Živě Computer sice má nějaký archiv, ale samozřejmě nejde nic přečíst. To je ono ?
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 11-08-2008 v 20:38
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Tak včera jsem rozloupnul Seasonik SS 400ET. Musím říct, že za ty peníze velmi slušné, sice 12V větve nejsou v žádném případě dvě ale proti tomu nemám téměř žádných výhrad. Na provedení zdroje je vidět že výrobce si drží jistou materiálovou i technickou úroveň i u levných kusů. Například usměrňovací diody jsou nejprv podložené alu plíškem zvětšujícím styčnou plochu, pak izolační podložka a pak chladič a vše podmazané teplovodivou pastou. Celé je to proto, že izolační podložky podstatně zvětšují tepelný odpor spoje chladič/součástka a zvětšením plochy se zajistí kvalitnější přenos tepla. U jiných výrobců jsem zatím podobné řešení neviděl. Jediným zklamáním jsou filtrační kondenzátory OST, ve stejnosměrném meziobvodu je ale poctivé Hitachi. Zdroj jsem nekupoval do PC ale na přestavbu, nyní jsou zrušeny větve 3.3, 5 a -12V, upravená zpětná vazba aby brala hodnoty jen z +12V větve a doplněná regulace 8-15V. Zdroj už od včerejška nonstop běží s těmito hodnotami na výstupu: U= 15V, I= 26A. Pokud se osvědčí bude napájet přídržné elektromagnety pro upínání formy na vibračních stolech používaných v betonárkách.

Starousedlík SHW Avatar uživatele -HoNY-
    Registrace
    May 2006

Je mi ctí vám oznámit megatest v Computeru.
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...142#post155142

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od -HoNY- Zobrazit příspěvek
    Je mi ctí vám oznámit megatest v Computeru.
    http://www.svethardware.cz/forum/sho...142#post155142
    Pekne. Trochu ma zarazilo:

Většina modelů má aktivní PFC (které není příliš vhodné pro použití se záložními zdroji – UPS)

ako to bolo myslene ? Ved kvalitny zdroj, plus kvalitna UPSka /napr. line interactive/, je pre pocitac len dobre, nie ?

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Většina (levnějších) UPS neudělá pořádnou sinusovku a UPS pravděpodobně hlavně mají problém s aktivním PFC opravte mě, pokud jsem to řekl špatně

Starousedlík SHW Avatar uživatele KEOSAN
    Registrace
    May 2008

O ktorom type UPSiek je rec ?

O offline upskach ? Tie nevykryvaju podpatie, bezne kolisanie v sieti atd. Takze tam sa UPSka spolieha prave na zdroj, az prekroci nejakych cca 20ms vypadok a potom zareaguje UPS, kde prepne na baterku.

Naproti tomu uz aj dost lacnych UPSiek je Line Interactive, alias AVR, automatic voltage regulation obvod. Tam to ma vykryt prave zakolisanie dany obvod. Otazne je, ze niektore lacne UPSky by nemuseli splnat ani svoje marketingove parametre, cize problemom by skor bolo, ze vyrobca vyrobil krap a nie riadnu UPSku.

Inac ma nenapada v com by mohol byt problem.

Napr. pouzivam CorsairHX520 a je na APC Smart 620 UPSke uplne v pohode. Upska ma aproximaciu sinusovej krivky, az lepsie od APC Smart 700 maju sinusovu krivku /aspon ak sa da verit APC/.

Doplnenie:
    Ups, teraz ma napadlo, ze vlastne ten Corsair HX520 nemam na APC Smart UPSke, ale zabudol som, ze bezi na lacnej Trust 950VA UPS PW-4095T
    http://www.trust.com/products/produc...spx?item=14938
    http://www.pc-hlinsko.cz/periferie-a...a-ups-pw-4095t

Cekom zaujimavy by mohol byt test s nejakym riadnym krap zdrojom, kde by sa skor testovala kvalita UPSiek - napr. pri simulovani iskrenia v zasuvke, mini vypadky, kolisanie, vydrz zostavy, obcasne ci caste vypadky atd....
    Naposledy upraveno uživatelem KEOSAN: 25-08-2008 v 17:05 Důvod: Doplnenie:

Registrace
    May 2006

Chieftec CTP–400–12G: příchod Archanděla

– téměř po roce přichází na SHW detailní a důkladná recenze zdroje
    – uvnitř najdete velké množství fotek včetně popisu obsahu
    – měření probíhalo na výkonu 114, 212, 257 a 394W
    – uvnitř recenze naleznete oscilogramy (průběh napětí)
    – hodnota naměřené účinnosti je spíše orientační
    Naposledy upraveno uživatelem -HoNY-: 03-10-2008 v 22:51

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

nevyplati se za tu cenu vzit radsi 385W Enermaxe?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od ICEBOSS Zobrazit příspěvek
    nevyplati se za tu cenu vzit radsi 385W Enermaxe?
    V době recenzování (červenec 2008) ne. Dnes, vzhledem ke stoupající ceně mědi, ocelového plechu a pohonných hmot (které se promítají ve výsledné ceně), už ano.

Doufám, že zabijou pár komunistů a ceny se zase vrátí do běžného normálu, tento zdroj už kvůli nim podražil o 400 Kč.

Strana 13 z 13 PrvníPrvní ... 3111213

Podobná témata

1. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 22-06-2008, 12:37
  2. Výbuchy zdrojů
    Od Martin Šejnoha v sekci Zdroje
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 19-12-2006, 07:11
  3. Testy Zdrojů
    Od Abel v sekci Zdroje
    Reakcí: 8