reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD/ATi RV770, R700 - Radeony HD 4830, HD4850, 4870 a 4870 X2

drobek314 (125)|13.8.2008 09:07
[QUOTE=Pavel Boček;151221]Nj to je daň za výkon. Buď ještě zvednout otáčky nebo nasadit vodu.

Jak jsem psal vedle, vypadá to fakt dobře, vyhrává suveréně ve všem co podporuje CF, akorát občas je o žibek lepší GTX 260 v SLI :)[/QUOTE]


Jak teda zvednout otáčky.?
Pavel Boček (4169)|13.8.2008 17:05
No buď to zkusit manuálně, pokud to nepůjde tak přes profil v Catalystech stejně jako u HD 4850 anebo mojí oblíbenou metodou v BIOSu :)

Smeli: 90 stupňů sice je OK, ale hoď to do horší skříně, přetaktuj a máš hned přes stovku. To ta karta těžko vydrží dva tři roky;)
Smeli (2302)|13.8.2008 17:47
[QUOTE=Pavel Boček;151431]No buď to zkusit manuálně, pokud to nepůjde tak přes profil v Catalystech stejně jako u HD 4850 anebo mojí oblíbenou metodou v BIOSu :)

Smeli: 90 stupňů sice je OK, ale hoď to do horší skříně, přetaktuj a máš hned přes stovku. To ta karta těžko vydrží dva tři roky;)[/QUOTE]

Ten, kdo taktuje, nebude dávat kartu do horší skříně ;)
Pavel Boček (4169)|13.8.2008 18:07
[QUOTE=Smeli;151445]Ten, kdo taktuje, nebude dávat kartu do horší skříně ;)[/QUOTE]

Nemusí nutně taktovat, ona stačí i ta horší skříň sama o sobě :runaway Taktování to ještě zhorší. A naopak dobrá skříň moc nepomůže teplotu srazit pod 90 °C, pokud budeš taktit. Prostě je ta karta fakt na maximu, ještě že další už budou vyráběny 40nm procesem :)

Hm, mohl by někdo začít dělat na to chladiče. A nejen vodní sady, ale něco na vzduch...přece jen HD 3850 X2, HD 3870 X2, HD 4850 X2 a HD 4870 X2 je už celkem trh, hlavně pokud i HD 5850 X2 a HD 5870 X2 budou mít stále stejné PCB :)
Smeli (2302)|13.8.2008 18:54
[QUOTE=Pavel Boček;151454]Nemusí nutně taktovat, ona stačí i ta horší skříň sama o sobě :runaway Taktování to ještě zhorší. A naopak dobrá skříň moc nepomůže teplotu srazit pod 90 °C, pokud budeš taktit. Prostě je ta karta fakt na maximu, ještě že další už budou vyráběny 40nm procesem :)

Hm, mohl by někdo začít dělat na to chladiče. A nejen vodní sady, ale něco na vzduch...přece jen HD 3850 X2, HD 3870 X2, HD 4850 X2 a HD 4870 X2 je už celkem trh, hlavně pokud i HD 5850 X2 a HD 5870 X2 budou mít stále stejné PCB :)[/QUOTE]

Zase si něco vyčetl z fuadových koulí?

Je samozřejmostí, že si kartu za 10k koupí někdo, kdo kartu narve do ucpané skříně od red staru nebo eurocasu, případně ji tam nacpe nějaká firma, prostě, všichni nejsou jako ty, některým to myslí i trochu víc (jestli tohle udělá víc jak 2% uživatelů bych chtěl vidět).
Pavel Boček (4169)|13.8.2008 19:20
Podívej se na ty lidi, co si sem do fóra chodí pro radu. Naštěstí je od toho obvykle odradíme. Ale jsou to často lidi s nevyhovující sestavou jak ohledně výkonu, tak napájení a chlazení. Většina podobných si ale pro radu nepřijde.

Oni totiž tyhle karty nekupují jen pracháči co berou sestavu za 50k+, ale i trubky, co si přečtou jak je skvělá, ale jinak o tom neví nic. Jenže tohle ty naprosto ingoruješ a zaslepeně si pořád myslíš, jak to budou mít všichni automaticky skvěle vyřešené nebo jak všichni z ČR chodí na SHWf :idea

Nehledě na to, že skříň můžou mít jakou chtějí, ale nezřídka tam nedají větráky. Už vůbec nemluvě o zanášení prachem a degradaci pasty. Podívej se po fóru, proč někdo má i přes slušně chlazení vysoké teploty ? Třeba i s blbou HD 3850.
__________
Mimochodem, má ta karta tepelná čidla v každém jádře nebo to bere teplotu někde na chadiči ? Jaký tam může být rozdíl v jádrech ? IMHO dost, protože zatímco první jádro je chlazeno studeným vzduchem, druhé už celkem teplým. V recenzích ale všude uvádí jednu teplotu :hmm
Smeli (2302)|13.8.2008 19:52
Ne, myslím si, že většina si koupí už složenou sestavu. A pokud ne, požádá známé.
drobek314 (125)|13.8.2008 20:29
Nějak nechápu co tady vůbec řešíte , dělám moderátora na jednom nejmenovaným foru a vím že takový věci co tady píšete si máte psát v PM .
Smeli (2302)|13.8.2008 20:58
[QUOTE=drobek314;151498]Nějak nechápu co tady vůbec řešíte , dělám moderátora na jednom nejmenovaným foru a vím že takový věci co tady píšete si máte psát v PM .[/QUOTE]

Řešíme to, jak moc je závadných 90°C pro HD4870 X2 a další věci jsou už otázkou cti... a testem nervů, alespoň pro mě ;)

K těm čidlům - nevím, ale bylo by to logické, někde v testu uváděli teplotu obou jader (rozdíl byl kolem 5°).

Edit: na fudzille to nenajdeš ale ;)
Pavel Boček (4169)|13.8.2008 21:13
[SIZE="1"]Pokud Smeliho zase nechytne amok, tak se to tak pomalu stává přítelským škádlením :D:turtle:slug:notsure:runaway:thumb

Mimchodem - neřešíme, jak závadných je 90 °C, protože to je samozřejmě ještě na hraně, ale za jakých podmínek už to bude závadných 100 °C. IMHO ten chladič prostě mele z posledního, další ještě žravější karta už s něčím takovým nebude možná.[/SIZE]

Hahaha. Na Fudzille ani test HD 4870 X2 zatím nebyl, jak sis jiště všiml. Já nemám čas pročítat desítky testů, fór a bůhví čeho ještě. Můžu si přečíst tak jeden-dva testy, nějaké ty názory, mrknout na ceny a hotovo, zabírám mnohem větší oblast, tak to prostě nejde dělat tak podrobně :) Ty naopak vypadáš, že se o to minimálně snažíš, tak proto se tě na ta čidla ptám, pouč mne a nahoď link...:notsure
Smeli (2302)|13.8.2008 21:34
[QUOTE=Pavel Boček;151518][SIZE="1"]Pokud Smeliho zase nechytne amok, tak se to tak pomalu stává přítelským škádlením :D:turtle:slug:notsure:runaway:thumb

Mimchodem - neřešíme, jak závadných je 90 °C, protože to je samozřejmě ještě na hraně, ale za jakých podmínek už to bude závadných 100 °C. IMHO ten chladič prostě mele z posledního, další ještě žravější karta už s něčím takovým nebude možná.[/SIZE]

Hahaha. Na Fudzille ani test HD 4870 X2 zatím nebyl, jak sis jiště všiml. Já nemám čas pročítat desítky testů, fór a bůhví čeho ještě. Můžu si přečíst tak jeden-dva testy, nějaké ty názory, mrknout na ceny a hotovo, zabírám mnohem větší oblast, tak to prostě nejde dělat tak podrobně :) Ty naopak vypadáš, že se o to minimálně snažíš, tak proto se tě na ta čidla ptám, pouč mne a nahoď link...:notsure[/QUOTE]

Děláš srandu? Vůbec, tohle hledat nebudu. Jinak, ano, o věci, které mě zajímají, se zajímám a vzhledem k tomu, že sem denně v práci, mi toho času stále zůstane dost i na tohle. Jo, být v jiné situaci, už by toho času bylo zas o něco míň, ale to je takové blabla...

Přátelské škadlení - vypusť to přátelské a možná ses i trefil

Chladič - chladič je dělá tak, jak to jde - maximální účinnost při co nejnižší ceně, navíc, nikdo tyhle chladiče výrobcům netlačí, ty si už nějaký ten pátek můžou sami volit...
Pavel Boček (4169)|14.8.2008 02:14
[QUOTE=Smeli;151524]Chladič - chladič je dělá tak, jak to jde - maximální účinnost při co nejnižší ceně, navíc, nikdo tyhle chladiče výrobcům netlačí, ty si už nějaký ten pátek můžou sami volit...[/QUOTE]

To by musel někdo dělat na vzduchu alternativu :) Snad se něco objeví, teď jsou to jen samostatné vodní bloky nebo sestavy naprd, co sníží teplotu o 30 stupňů, no co to za tu cenu je ? A navíc jsou OEM... Jak říkám, snad se objeví něco alespoň později, třeba na 8800 Ultra se nakonec také objevily :)

Na tom referenčním už IMHO tak jak je nejde nic změnit. Možná místo dvou bloků udělat jeden jediný, čímž by se sice zvětšila aktivní plocha, ale zase i odpor. Hm, jak říkám, štěstí, že RV870 bude 40nm :runaway

Nevíš náhodou jak je to s referenční kartou od AMD, zda využívá SidePort a výrobci mají možnost ho nepoužít nebo naopak referenční karta SidePort nepoužívá a partneři mají možnost ho použít ? Nikdo o tom samozřejmě nepíše, ve specifikacích všichni mají zase bláboly o ničem...
Smeli (2302)|14.8.2008 06:38
V některých recenzích se tohle psalo - SidePort je na kartě přítomen, problém je, že není sw ani ovladače, které by jej podporovali. A AMD samo neví, kdy a jak bude podpora implementována.
Smeli (2302)|14.8.2008 08:14
Smeli (2302)|14.8.2008 09:45
Gainward přichází s HD4850 Golden Sample:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Karta má vlastní chladič a její GPU je přetaktováno z 625MHz na 700MHz a 512MB GDDR3 pamětí běží na 1100MHz (2,2GHz efektivně) oproti původním 993MHz (1986MHz efektivně).

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Smeli (2302)|14.8.2008 16:38
PowerColor má další Radeon HD4850:



Bližší specifikace ani cena nejsou známy.
http://www.hexus.net/content/item.php?item=14981
Pavel Boček (4169)|14.8.2008 17:54
[QUOTE=Smeli;151600]V některých recenzích se tohle psalo - SidePort je na kartě přítomen, problém je, že není sw ani ovladače, které by jej podporovali. A AMD samo neví, kdy a jak bude podpora implementována.[/QUOTE]

Já totiž v jedné četl, že volba na fyzickou podporu padne na výrobce. Takže pokud to referenční model má, i nynější by to měly mít, na úpravy nebyl čas. Ale s jistotou se to bohužel dá říct až když AMD vydá update a pak se výkon zvýší nebo ne :runaway No, v Catalyst 8.9 už možná něco bude...
Smeli (2302)|15.8.2008 21:34
Palit představuje také své nereferenční Radeony a to:

HD4850 (685/2000)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

HD4870






A Force3D dovybavuje HD4870 DHT chladičem



http://forums.hardwarezone.com.sg/showthread.php?t=2059793
http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=21319&catid=2
Jerome82 (201)|17.8.2008 13:18
někde na natu zmínka byla že ty 8.9 budou podporovat side port,ale bylo to jen nějaké zahr. fórum..
xxviktor (406)|18.8.2008 14:32
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] Tak už se dá koupit. Neví někdo o nějakym testu nebo něčem? Chci vědět, jestli je opravdu efektivnější jak normální referenční chladič.
Pavel Boček (4169)|19.8.2008 00:35
O něco to asi lepší bude, ale proč nekoupíš tu nejlevnější kartu a na to Accelero + nějaký ventilátor ? Připlatíš za Accelero 46 Kč, za ventilátor tak 50 Kč, rozřízneš pasiv na VRM napůl a bude to asi tak 3x lepší než tohle.
xxviktor (406)|19.8.2008 00:52
No už je to objednáno. Ten chladič je to poslední co chci řezat, zrovna u téhle karty záruku ztratit nechci.
Pavel Boček (4169)|19.8.2008 00:55
Myslím pasiv co je v balení s Accelerem. Accelero se ti nikdy nerozbije, z toho můžeš řezat co chceš :) Nebo si koupit další pasivky za stovku, mi je to jedno... Samozřejmě uřezávat pasivní část referenčního chladiče by mě nikdy nenapadlo, to tak Smeliho ;)

Každopádně když už je objednané, tak pak poreferuj co teploty, otáčky a regulace...budeš zkoušet OC ? Celkem by mne to zajímalo :notsure
xxviktor (406)|19.8.2008 01:17
No taky jsem zvědavý na ty teploty a hluk. V alfě to je ke koupi snad od pondělka a jinde sem to moc neviděl, takže nikdo nemoh poreferovat. Noco, horší jak referenční to být snad ani nemůže:)
Smeli (2302)|19.8.2008 08:25
Gainward a Golden Sample, tentokrát ale HD4870.

Karta bude disponovat duálním biosem, jeden s takty 750/950 a druhý 775/1000 MHz. Disponuje 2x DVI a jedním DisplayPort konektorem. Karta je již ve výrobě, na pulty obchodů by se měla dostat v září, cena je zatím neznámá.

http://en.expreview.com/2008/08/18/gainward-unveils-their-latest-non-ref-hd-4870-512mb-gddr5/
drobek314 (125)|20.8.2008 21:44
drobek314 (125)|21.8.2008 02:12
xxviktor (406)|23.8.2008 14:59
Tak, ta [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] už je doma a vyzkoušená. Ten chladič je celkem masivní a opravdu má měděné jádro (jsem rád, že jsem nebral to accelero, bo jestli se musí utahovat stejně silně-už tady je pcb trocha prohlé), ale k věci. Mám ji v elite skříni - http://stup.webz.cz/DSCN0456.jpg , ve předu je 120mm větrák, vzadu taky (je na fotce, dodávanej s bednou). V klidu topí průměrně 44-45°C s větrákem běžícím na 24%. Teď jsem zkoušel hrát demo Bioshocku a na výsledek se můžete podívat tady - http://stup.webz.cz/graf.gif . Jen tak mimochodem, jestli tu má někdo elite bednu, tak ať si odmontuje tunel na procesor a zalepí (já to mám izolepou:) díry v bočnicích. Karta potom topila o 4°C méně.
Pavel Boček (4169)|23.8.2008 15:22
Jak se ti zdá hluk ?
xxviktor (406)|23.8.2008 15:30
No vzhledem k tomu, že tam mám 3 další větráky a k tomu box od intelu, tak toho moc nepoznám:) Každopádně, když zapnu hru, tak se žádnej vysavač nekoná, zdá se mi to furt stejné.
xxviktor (406)|24.8.2008 02:04
Tak jsem ji konečně testnul pořádně. Stáhl jsem demo Crysis (furt ale jedu jen dx9) a vytáh sem teplotu nejvíc na 72°C a 50% otáček větráku. Nevím, buď ten větrák řve pořád a nebo je velmi tichý, protože neslyším rozdíl mezi hrou a tím, co tu panuje, když píšu tenhle post (box intel se nepočítá-prvně když se mi pustil, tak jsem myslel, že mi za oknem projíždí motorka:) Imho jde o velmi dobrou volbu pro ty, co nechtějí vysoké teploty, nemají peněz na rozhazování, ale zároveň se nechtějí moc hrabat v chlazení. Já jsem spokojen, původně jsem totiž myslel, že pád teplot bude max 10°C a to kdoví jestli. Navíc to vypadá, že podobná konstrukce nebude tak náchylná k zanesením prachem (respektive nebude to tolik vadit, jako když se vám v referenčním ucpou větrné tunely a bude se to hezky zapékat).
Smeli (2302)|25.8.2008 08:59
Lidem z expreview se do rukou dostala HD4850 IceQ4, která je již v prodeji v Japonsku za $210.

HIS má hned 4 varianty této karty, první dvě, nonTurbo s referenčními takty 512MB a 1GB GDDR3, Turbo verzi s takty 650/2000 MHz a TurboX verzi s takty 685/2200 MHz.







TPU, HIS, expreview
mstejska (2912)|25.8.2008 10:24
Mam dotaz. Je rozdil mezi referencnimi kartami ATI Radeon HD 4850? Tzn je jedno jestli koupim Power Color, Saphire nebo Gigabyte? O kartach z nereferencnimi chladici se nebavim. Pouzivaji se jine soucastky (kvalitnejsi, levnejsi)? Nebo je to vsechno flakano v jedne fabrice a jenom prelepy se lisi.
Nejak mezi tema kartama nevidim rozdil.
Chtel jsem koupit gigabyte (kvuli desce, mam ji taky od gigabyte), ale ten je z nich nejdrazsi.
cool.user (2822)|25.8.2008 10:33
[QUOTE=mstejska;155201]Mam dotaz. Je rozdil mezi referencnimi kartami ATI Radeon HD 4850? [/QUOTE]

Az na prislusenstvi naprosto zadny.

Ber tu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (to ze nema referencni desing nevadi) a ses vysmatej.
xxviktor (406)|25.8.2008 22:30
Ani ne tak nevadí, jako spíš, že je lepší:)
Pavel Boček (4169)|26.8.2008 15:18
Ber tu nejlvnější a na ni Accelero S1, přetaktovat si to můžeš sám...
Magnatt (145)|26.8.2008 22:11
No Pavle, ale výhodou této OC verze od MSI je to, že cena je srovnatelná s referenčními modely, tak nevidím důvod proč ne, já do ní také půjdu. Je ale pravda, že ji budu mít z druhé ruky za 5250 :) Jinak MIZ kromě nového BIOSu disponuje i lepším chlazením technologie Vapor Chamber. Jinak je pochopitelně kombinace referenční+ Accelero správná kombinace, i když jsou s tím spojené určité problémy, nechápu proč už nevidali odpovídající revizi, o kterou by byl, a bude velký zájem.
Pavel Boček (4169)|26.8.2008 22:59
Srovnatelná cena :) Se podívej do Alfy, rozdíl 500 Kč. Za cenu tohoto máš PowerColor i s Accelerem, chlazení bude někde úplně jinde, jádro přetaktuješ úplně jinam a paměti IMHO také přes 4 GHz.

BIOS - proboha, ten tu je už dva týdny a nacpat ho můžeš na jakoukoliv kartu. Jediným rozdílem je, že se to už podtaktovává, doteď jsi mohl totéž řešit ruční změnou BIOSu. Mnohem důležitější je, že s Catalyst 8.8 funguje PowerPlay, takže to žere ve 2D ještě mnohem méně.

Accelero ti ale stejně každý doporučí hlavně kvůli teplotám ve 3D. Co se týče upalování VRM, o čemž je v tom článku psáno, měli tam dávat pasiv, v balení s Accelerem S1 je a padne na to (viz X1950 a PCB HD 4870) :stupid Nějaká nekompatibilita tady není. Zmínku o nějakém speciálním chlazení jsem v článku nenašel, chlazení je referenční.

Tak si všechno ještě jednou přečti a rozhodni se, jestli koupíš referenční kartu s trochu zvýšenými takty a o 500 Kč vyšší cenou, která zatím ani není skladem, nebo vezmeš tu nejlevnější s Accelerem a druhý den ji máš doma ;)
MIZ (97)|27.8.2008 11:05
Lepším chlazením jsem myslel právě ty modernější trubky, jak píše Magnatt.
Že jde libovolně používat BIOSy od jiných výrobců slyším prvně, potkávám přesně opačné názory.
A pointa: Těch nějakých 500 Kč navíc v ceně karty mi ušetří práci s výměnou chladiče za Accelero, který bych objednával nejspíš jinde, tj. za další poštovné. Taktování a flashování BIOSu se nebojím, ale mechanických zásahů do nových nezadarmo věcí už trochu jo. Takže je to relativní, jako všechno. :-)
Pavel Boček (4169)|27.8.2008 13:39
Nevím, kde pořád bereš informaci o jiném chlazení ? Na CZC nic takového není, jen zmínka o referenčním chlazení a na pohled je také chladič referenční. Ta karta je prostě úplně referenční, akorát trochu přetaktovaná, už to chápeš ? :cry A i kdyby měla heatpipe ze zlata, tak to ničemu nepomůže, když má pořád malou aktivní plochu.

Když si koupíš jakoukoliv referenční kartu a přetaktuješ ji, tak to prostě vyjdě úplně nastejno. Nebude to v LOADu chladnější, jen v IDLE, kdy si ale můžeš sám flashnout BIOS. Vyměnitelné v pohodě jsou, já např. na svou Sapphire HD 3870 Blue dal BIOS, který používá HIS a asi tři další výrobci (nevím teď kteří) na svých OC verzích...odemklo mi to frekvence nad 850 MHz :) Doteď to lidé dělali úpravou vlastního BIOSu a přeflashováním, ale když je tu BIOS od MSI, můžeš ho tam klidně nacpat.

Pro mě za mě si tam Accelero klidně nedávej, teploty a hluk jsou tvoje věc a nakonec jsou to tvoje peníze. Já se ti snažím ušetřit 500 Kč, protože kartu si můžeš přetaktovat klidně sám...a jako vhodná volba kam je investovat se mi jeví lepší chladič. Ale dělej, jak myslíš...
Magnatt (145)|27.8.2008 16:27
Fajn, tak i když to jde i s Accelerem bez revize a dalších úprav ( v té recenzi , co jsme četl já, se vyjadřovali jinak), tak žádná, ale podle mě to i cenově vyjde skoro nastejnou. Acelero cca 300 až 400? a jestli chceš na to i aktivní větrák, tak jsme na podobné částcě, takže cena nastřelená moc není (ve výkonu už rozdíl může být). Krom toho na CZC už mají dalši nereferenční model od Powercoloru a ten je o něco levnější. Jinak MSI je na skladě, jen ji neobjednávají tolik, spíše až na objednávku. Nemá referenční chladič, na recenzi zde výše uvedené, to nakonec recenzent rozebral a zjistil že to je Vapor Chamber. Na snížení teplot až o 20 stupňů by nový BIOS nestačil. Jinak ale Acceleru fandím, také jsme to měl původně v plánu, ale nakonec budu mít tuto MSI za menší cenu než jsou referenční, tak proč ne :)
Pavel Boček (4169)|27.8.2008 17:09
[QUOTE=Magnatt;155894]Na snížení teplot až o 20 stupňů by nový BIOS nestačil. Jinak ale Acceleru fandím, také jsme to měl původně v plánu, ale nakonec budu mít tuto MSI za menší cenu než jsou referenční, tak proč ne :)[/QUOTE]

No nevím, kde vidíš 20 °C, na CZC je v testu jen tahle OC verze...to má ještě ten člověk otevřenou case a vůbec není známo jak větrá, takže se teploty vůbec nedají srovnávat, nepíše jakou má case, nic. K té vapor chamber - jo, už to vidím, píše to v diskusi. Ono se to špatně určuje, když ani nesundá chladič :mistake (celkově je ten test trochu, no, amatérštější).

Každopádně mezi heatpipe a vapor chamber bude rozdíl tak 5-10 °C maximálně. Ještě i hodně záleží, jak točí ventilátor, ale aktivní plocha je stejná a u tohohle chladiče nejde o odvod tepla od jádra, to pipky zvládnou, ale o odvod tepla ze žeber. Vycházím třeba z HD 3870 Toxic od Saspphire, kde byl rozdíl hlavně v tom, že referenční jednoslotový chladič nemá heatpipe, tohle mělo vapor chamber, ale rozdíl v teplotách byl minimální (5-10 °C), cena ale ne.

Jak můžeš vidět, na skladech je ještě spousta tady těch Toxic, nikdo to nechce, však tentokrát Sapphire místo dementních chladičů jako dříve zvolil Zalmana a je to hned mnohem lepší. Mnohem víc se ale stejně vyplatí Accelero, to HD 3870 uchladilo i pasivně. Accelero je prostě i výkonem snad nejlepší chladič (když pomineme např. HR-03), jen se podívej na testy chladičů na SHW. Accelero za sebou nechá i většinu běžných chladičů, natož referenční.

Ta PowerColor co mají v CZC už vypadá dobře, pro lidi, kteří nechtějí chladič měnit je to dobrá volba, ale kdo chce to nejlepší, vezme pořád tu nejlevnější kartu a na to S1ku. Nějaký 12cm fan na 600-800 otáček je úplně něco jiného, než ventilátor referenčního chlazení. Ano, sice je „tichý“ jako že nedělá randál, ale u těchhle větráků poznáš, že ve skříni jsou. Šumí a vrčí, to ti třeba Nexus neudělá. A hlavně teplotu s Accelerem budeš mít do 50 °C, bez něj pořád tak 70 °C a víc.

Situace je zrovna teď komplikovanější, protože skladem spousta karet není (Alfa), ale dle cen co tam jsou to vychází na 6026,- s Accelerem a Nexusem na PowerColor a 5990,- MSI OC. Snad je jasné, co je lepší ;) V CZC jak vidím jsou skladem až karty od 6k, od té MSI OC dva kusy. IMHO by bylo stejně lepší i na tu MSI OC dát Accelero, ale když to uděláš, tak proč rovnou nevzít Gigabyte v MSI za 5,9k že :)
Magnatt (145)|27.8.2008 20:45
Já s tebou souhlasím, těch 20 stupňů nvm kde vzali, podle testů toho "amatéra" to bylo cirka o 10 stupňů (po zvýšení otáček větráku by to mohlo jít až na těch 20, ale jak si říkal, s hlukem to už bude horší). Ale já ji budu mít zítra z druhé ruky, cca 14 dní starou v provozu za 5250, což je jiná, jinak bych ještě čekal na jiné nereferenční modely, či bych zkousl to Accelero, které je jisto jistě nejlepší (nvm proč neudělají i takovýto model).
Pavel Boček (4169)|27.8.2008 21:35
[QUOTE=Magnatt;155995]Ale já ji budu mít zítra z druhé ruky, cca 14 dní starou v provozu za 5250, což je jiná....[/QUOTE]

To máš říct hned :D Tak pak napostuj teploty, hluk a tyhle věci. A jestli budeš měnit za Accelero, tak i fotky chladiče ;) :thumb
simontpf (44)|28.8.2008 16:16
Neměl někdo z vás už v kompu některou z těchto grafik?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Rád bych si pořídil nějakou s nereferenčním chlazením a rád bych znal zkušenosti - především teploty a hluk.
pas!k (3765)|28.8.2008 16:22
Rozhodne nekupuj oc verze (jen zbytecne priplacis za neco co si muzes udelat sam)
Kup nejlevnejsi 4870 kterou najdes a na ni dej accelero S1 nejlevnejsi a zatim asi nejefektivnejsi reseni..
simontpf (44)|28.8.2008 16:25
Nakolik je složitá instalace ACC S1? Podle seznamu kompatibilnich karet tam 4870ka vubec neni.
pas!k (3765)|28.8.2008 16:28
Rekl bych ze slozite to neni .. problem obcas byva ze tam nepasuje chladic mofsetu ale vetsinou se to da poresit nakupem hlinikovych chladicu za 100 kc ktery tam nalepis .. jestli chces s instalaci ti klidne poradim popripade nafotim co budes potrebovat (je tam ale solidni navod) Na to accelero se vyplati pridratovat nejaky nizkootackovy 120mm ventilator .. na me 4870 po dlouhodobe zatezi teplota jadra nejde pres 60 stupnu v klidu kolem 45 ..

Jeste dotaz vidim ze sis vybral 1gb verzi na jakem rozliseni budes hrat?

Edit na te fotce je ten chladic o kterem jsem mluvil ..
accelero_s1_19.jpg
simontpf (44)|28.8.2008 16:32
Zatim budu hrat na 1680x1050 (nez koupim novy monitor) a obcas bych si to rad pustil na plazmu (takze 1920x1080).

Pokud bych kartu netaktoval, mohl by to ACC S1 uchladit jako pasiv?
pas!k (3765)|28.8.2008 16:33
S dobre vetranou skrini teoreticky ano ... muzu to testnout :)