reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP LP2475w

eelke (0)|18.9.2008 21:35
jsem ted sledoval jednu aukci na Ebay.de a vydrazil se novej (vybalenej, jel par hodin, pro majitele velkej, pujde do 22ky) za 426e, to je docela dost, on v Nemecku stoji totiz prekvapive vic nez tady :) Asi ho tedy taky vezmu z toho HP Marketu, uz me nebavi furt cekat na nejakej "idealni model" ...
MaYor (23)|18.9.2008 22:17
[QUOTE=mildante;162247]Mayor: To jsem zvedavy - zkus pak napsat, jak je to se snizenim toho jasu, jestli nebzuci nebo neco a taky jestli mas nejakou hru, tak jestli je tento LCD pouzitelny. Jinak doufam, ze barvy budou v pohode. Diky moc.[/QUOTE]

Takže, poporiadku:
1. Je potrebné zkalibrovať farby. Ja som použil hodnoty z TFT Central z recenzie. Neviem samozrejme zmerať správnosť hodnôt, pretože nemám sondu a každý monitor sa líši, ale vyzerá to byť dobré aj tak a je to lepšie ake bez akejkoľvek kalibrácie. Bez kalibrácie monitor veľmi svieti a farby sú veľmi žiarivé. Takže kalibrácia resp. prestavenie hodnôt jasu, kontrastu a RGB zložiek je potrebná. Moje hodnoty: Jas=17, kontrast=65, R=251, G=235, B=242. Mám monitor Eizo s S-PVA panelom za ktorý som kedysi cvakol 32 tisíc SK ale musím uznať, že tento monitor (HP) je o triedu lepší ak nie o viac. A po kalibrácii (aj keď bez sondy) je čierna naozaj čierna a nemá žiadny nádych do fialova ani z bočných pohľadov.

2. Monitor nehučí. Vôbec. Ani zmenou jasu a kontrastu na nižšie hodnoty.

3. Nezaznamenal som žiadne chybné pixely. Zatiaľ. Neviem, odkiaľ kolega, tuším CeCo, zobral, že panel je Class I podľa ISO 13406-2, pretože príručka pripúšťa chyby t.z. že je maximálne Class II. Pozrel som si GS certifikát a ten neobsahuje spomínané ISO, len normy, podľa ktorého sa monitor testoval aby získal GS certifikát. Testovaný monitor nemal žiadne chybné pixely a je tam uvedené Pixel faults = I t.j. bez chýb. Ale to neznamená, že iný monitor nemôže mať chybné pixely alebo subpixely. Berte to prosím ako môj názor ale po preštudovaní všetkých dostupných certifikátov som nenašiel nič, čo by potvrdzovalo Class I, teda garanciu bezchybných pixelov a subpixelov. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.

4. Čo sa týka rýchlosti, video je bez problémov. Hry som zatiaľ netestoval ale rýchlosť bude určite lepšia ako na mojom Eize. Jeden postreh mám a to taký, že pokiaľ som bielou šípkou pohyboval na tmavom podklade, tak sa okraje rozmazávali. Hovorím o Eize. U tohto monitora nič také nepozorujem.

Takže musím zatiaľ prehlásiť, aj keď len na základe prvých dojmov, že tento monitor za taký peniaz je proste delo. Aj keď je potrebná určitá kalibrácia a rýchlosť sa nevyrovná TN monitorom, za ten peniaz sa to podľa mňa oplatí, pretože ostatné parametre určite predčia nejaké TN panely s 2ms odozvou a neľutujem, že som si tento monitor kúpil. A čo sa týka podania farieb a pozorovacích uhlov, bezproblémov H-ISP technológia hravo strčí MVA a PVA panely do vrecka. Ale to je len môj názor na základe skúsenosti s S-PVA panelom.
Choakinek (49)|18.9.2008 23:01
[QUOTE=MaYor;162403]Jeden postreh mám a to taký, že pokiaľ som bielou šípkou pohyboval na tmavom podklade, tak sa okraje rozmazávali. Hovorím o Eize. U tohto monitora nič také nepozorujem.[/QUOTE]

Sakra, to bude teda kanón. Okraje kurzoru se mi rozmazávají i u mé dočasné nouzovky 19" LCD TN Prestigio 5 ms a přitom se mi odezva ve hrách jeví na tomto LCD jako docela OK. Teď ještě aby té black-white-black odezvě odpovídala i odezva ze šedé na šedou.
CeCo (19)|18.9.2008 23:20
[QUOTE=MaYor;162403]3. Nezaznamenal som žiadne chybné pixely. Zatiaľ. Neviem, odkiaľ kolega, tuším CeCo, zobral, že panel je Class I podľa ISO 13406-2, pretože príručka pripúšťa chyby t.z. že je maximálne Class II. Pozrel som si GS certifikát a ten neobsahuje spomínané ISO, len normy, podľa ktorého sa monitor testoval aby získal GS certifikát. Testovaný monitor nemal žiadne chybné pixely a je tam uvedené Pixel faults = I t.j. bez chýb. Ale to neznamená, že iný monitor nemôže mať chybné pixely alebo subpixely. Berte to prosím ako môj názor ale po preštudovaní všetkých dostupných certifikátov som nenašiel nič, čo by potvrdzovalo Class I, teda garanciu bezchybných pixelov a subpixelov. Ak sa mýlim, opravte ma prosím.[/QUOTE]
To class I neznamena ze testovany kus nema chybny pixel, ale ze vsetkoy LP2475w ako take nebudu mat chybne pixely ;-)

C
eelke (0)|18.9.2008 23:35
jinak monitory jsou naskladneny, takze ten kdo tu mlel neco o tom ze 14 dni jeste nebudou rikal kraviny :)

v Alzasoftu maji 5+ kusu, ale za nic moc cenu, drazsi nez ten HP Market :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
MaYor (23)|18.9.2008 23:37
[QUOTE=CeCo;162420]To class I neznamena ze testovany kus nema chybny pixel, ale ze vsetkoy LP2475w ako take nebudu mat chybne pixely ;-)

C[/QUOTE]

No ja som len rád, že to tak je, lebo keď som si kúpil Eizo, tak mal 1 (dokonca neviem či nie 2) chybný pixel alebo minimálne subpixel. Neskúmal som to.

A k tomu GS certifikátu, neuvádza sa tam norma ISO 13406-2, takže preto takáto dedukcia. Ale ak je tak, ako hovoríš, hm, píšeš, mňa to len teší :o))))))))) A ostatných určite tiež ;o)

No a jeden problém už predsa mám, nefunguje mi USB hub a Win Vista 64 mi ho hlási ako neznáme zariadenie :o(((((
eelke (0)|18.9.2008 23:39
k cemu je USB Hub potreba u monitoru? to jsem nikdy nepochopil :)
MaYor (23)|18.9.2008 23:41
Ani ja, ale keď už je tam, tak má fungovať.
eelke (0)|18.9.2008 23:43
tak kdyz ho nepotrebujes tak to neres, ovladace casem budou :)
MaYor (23)|18.9.2008 23:54
[QUOTE=Choakinek;162413]Sakra, to bude teda kanón. Okraje kurzoru se mi rozmazávají i u mé dočasné nouzovky 19" LCD TN Prestigio 5 ms a přitom se mi odezva ve hrách jeví na tomto LCD jako docela OK. Teď ještě aby té black-white-black odezvě odpovídala i odezva ze šedé na šedou.[/QUOTE]

Môj postreh ber s rezervou, pretože som to vyskúšal na čiernom pozadí, ale v kombinácii s inými okolnosťami to nemusí byť pravda. Takže bol by som nerád, že ja som napísal čosi a zoberie sa to ako merítko a potom niekto zistí že to nie je celkom tak. Mne osobne nejde o totálnu rýchlosť monitora ale o pozorovacie uhly a podanie farieb.
mildante (183)|19.9.2008 00:42
Mayor - diky ze jsi sem napsal sve postrehy, urcite to hodne lidi oceni. Zda se tedy, ze je to tedy dobry monitor a asi do nej take pujdu. Jen skoda, ze to neni 26ka :) Ale hlavne, kdyz bude dobre fungovat.
Razi3L (612)|19.9.2008 07:56
[QUOTE=hypetraxx;162423]jinak monitory jsou naskladneny, takze ten kdo tu mlel neco o tom ze 14 dni jeste nebudou rikal kraviny :)

v Alzasoftu maji 5+ kusu, ale za nic moc cenu, drazsi nez ten HP Market :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

přesně tak, ale Alza je dražší. Na Alfě už je skladem už asi dva dny za 11 500,- s DPH
eelke (0)|19.9.2008 10:54
tak objednano z HP Marketu, v pondeli bude. Radsi jsem ho objednal ted, podle me mozna cena vzroste, az az se ukaze jak dobrej monitor to je .. ten jeho predchudce taky dost lital s cenou nahoru a dolu.
MaYor (23)|19.9.2008 12:59
Takže po mojom nadšení prišla sprcha, musel som monitor reklamovať kvôli chybnému USB hub-u :-( Inak ho vôbec nepotrebujem, ale keď už tam je, tak by mal byť funkčný.
eelke (0)|19.9.2008 13:19
neni spis chyba v tom ze mas vista 64? ty maj imho problemy s ovladacema nekdy .. mas mit win xp nebo vista 32 :)

ale koukam ze HP ma na webu ovladace pro vsechny typy, otazka je jestli jsi mel ten spravny.

Microsoft Windows 2000
» Microsoft Windows XP Home Edition
» Microsoft Windows XP Professional
» Windows Vista Business (32-bit)
» Windows Vista Business (64-bit)
» Windows Vista Home Basic (32-bit)
» Windows Vista Home Basic (64-bit)
» Windows Vista Home Premium (32-bit)
» Windows Vista Home Premium (64-bit)
» Windows Vista Ultimate (32-bit)
» Windows Vista Ultimate (64-bit)
» Windows XP Professional x64 Edition
mstejska (2912)|19.9.2008 13:26
Kdyz mas usb hub v monitoru, tak nemusis vsechno zapojovat do PC nekde pod stolem. A to ze je to zpusobeno 64bit Vista bych ignoroval, mam je a HP PL2465 a zadny problem nevidim. Akorat ze servisem HP mel ted kolega problem, protoze reklamoval monitor, poslal ho do servisu, tak mu zpet poslali jenom display, bez nohy a kabelu. pak mu poslali nohu, nakonec kabely a jeste navic ten display co mu poslali by nejaky nabourany. Tak se tady PPL tocili nekolikrat. Nakonec vsechno spravne povymenovali.
Bez instalace HP driveru, bez problemu. Stacily ty co byly ve Vistach.
MaYor (23)|19.9.2008 13:52
To hypetraxx: Hub som skúšal na 3 peckach a 2 z toho boli s winxp. A ako poznamenal mstejska, na usb hub nepotrbuješ žiadne iné ovládače, len tie, ktoré má win. Jeden hub mám a ten funguje okamžite po pripojení. Ten na monitore sa dvakrát chytil a aj sa nainštaloval ale nekomunikoval so žiadnym pripojeným usb zariadením. Po odpojení a pripojení hub-u už win hlásil "unknown device". Ďalší problém je ten, že keď bootuje pecko, tak pripojeny USB memory kľúč by sa mal zobraziť v biose ako harddisk. Pokiaľ kľúč napojím do pecka alebo na druhý hub, tak je kľúč v biose zobrazený ako harddisk. Takže chyba je v hub-e monitora a už mám aj papier o neopraviteľnosti zo servisu a v pondelok dostanem nový monitor. Môj dodávateľ je proste jednička a okamžite zareagoval na môj problém. Len dúfam, že nový monitor bude ok.

To mstejska: S HP online servisom mám "dobrú" skúsenosť. Dnes som im volal prvý krát a bol problém sa dopracovať k niekomu ohľadom môjho problému. Musel som zavolať na 3 čísla. Najprv do Bratislavy, tam mi dali číslo do Čiech, tam mi povedali, že mi dali zlé číslo. Tak mi dali nové číslo, zase do Bratislavy, a keď som tam zavolal, tak automat mi dával na výber voľby, medzi ktorými nebola voľba na LCD, tak som zvolil desktopy a notebooky. Tam ma potom zase prepojili inde. Takže riešenie problémov je v HP ozaj "jednoduchá" záležitosť. A riešenie bolo asi také, že "dajte to reklamovať". Ja pokiaľ niečo mám, tak sa najprv snažím vyriešiť sám, kým prikročím k reklamácii, pretože mám strach, že dostanem nový monitor, ktorý bude mať napríklad problém s LCD panelom.
eelke (0)|19.9.2008 14:01
ok diky za info, je fakt ze kdyz ma clovek novy monitor tak ceka ze bude fungovat vsechno. no doufam ze po vikendu nebudu take reklamovat :)
mildante (183)|19.9.2008 14:15
Tak jsem ho dnes taky objednal a ted se trochu obavam, aby s nim neco nebylo, kdyz to tady tak ctu :(

Mayor - jaktoze ti to vyridili tak rychle? To jsi ten monitor do toho obchodu zavezl osobne?
stary (20)|19.9.2008 14:32
[QUOTE=hypetraxx;162470]tak objednano z HP Marketu, v pondeli bude. Radsi jsem ho objednal ted, podle me mozna cena vzroste, az az se ukaze jak dobrej monitor to je .. ten jeho predchudce taky dost lital s cenou nahoru a dolu.[/QUOTE]

No, v "alfe" uz stihli o stovku zlevnit ;). uz se na nej taky tesim, malem jsem vzal to LG, ale ted jsem rad, ze se stacilo urodit tohle HP. 26" je pro nas az moc. Diky vsem za prvni zkusenosti.
Drolan (12)|19.9.2008 14:33
Zdravím,
taky přemýšlím nad koupí tohoto monitoru. Chtěl bych se zeptat někoho, kdo již tento monitor vlastní;

Jak je na tom monitor s interpolací obrazu? Občas si zahraju nějakou tu hru a nevím, jestli by to moje grafická karta utáhla v takovém rozlišení. Úplně nejlepší by byla vlastnost monitoru zobrazit jenom okno v rozlišení např. 1280*1024 a zbytek monitoru by byl černý (umí to vůbec nějaký monitor?).

Dál by mě zajímala rovnoměrnost podsvícení... stačí jenom subjektivní pocit, nikde jsem to v žádném testu neviděl...

Díky
OblakavLese (47)|19.9.2008 15:04
Nejsem sice vlastník, spíše budoucí :) ale podle recenze na tftcentral
"The screen thankfully features a wide range of hardware level aspect ratio control, accessible via the OSD menu. There were options for "fill to screen", "fill to aspect ratio" and "one to one""

Do češtiny přeloženo, monitor nabízí hodně módů: vyplnění celého monitoru, zachování poměru, nebo 1 k 1. Tedy splňuje tvoje požadavky.

co se týče podsvícení, tak

http://www.tftcentral.co.uk/images/hp_lp2475w/P1010975.JPG

a podle mého nazoru, několik fotek s podsvícením jsem už viděl, tak je podsvícení rozhodně lepší než u LG.
mstejska (2912)|19.9.2008 15:15
No a podle me je lepsi, pri hrach, nechat vyuzitou celou plochu i za cenu trochu deformovaneho obrazu v nizssim rozliseni, nez pouzivat pouze prostredek displaye a zbytek cerny. Ale to uz je o tom co ti prijde lepsi.
MaYor (23)|19.9.2008 15:18
[QUOTE=mildante;162517]Tak jsem ho dnes taky objednal a ted se trochu obavam, aby s nim neco nebylo, kdyz to tady tak ctu :(

Mayor - jaktoze ti to vyridili tak rychle? To jsi ten monitor do toho obchodu zavezl osobne?[/QUOTE]

No môj dvorný dodávateľ bol rýchly ako blesk. Poslal ma do servisu, kde ich pred tým znásilnil :), aby ma vybavili okamžite. Keď som tam došiel, najprv sa zdráhali, ale potom stačil jeden telefonát môjmu dodávateľovi a ten im to veľmi rýchlo vysvetlil. Takže na počkanie som dostal papier o neopraviteľnosti hub-u na monitore o bolo vymaľované. Dodávateľ samozrejme pred tým už objednal nový monitor, takže v pondelok už bude doma :) Proste, keď sa chce, tak sa dá.
MaYor (23)|19.9.2008 15:22
[QUOTE=mildante;162517]Tak jsem ho dnes taky objednal a ted se trochu obavam, aby s nim neco nebylo, kdyz to tady tak ctu :(

Mayor - jaktoze ti to vyridili tak rychle? To jsi ten monitor do toho obchodu zavezl osobne?[/QUOTE]

P.S. Obávať sa nemusíš. Ja som totiž v poslednej dobe smoliar. Čo kúpim, tak má nejakú chybu a treba si uvedomiť, že pri toľkej produkcii, nič nie je stopercenté.
MaYor (23)|19.9.2008 15:41
Takže ďalšie postrehy z monitora (pre tých, ktorí sledujú vlákno a komunikovali somnou, ešte ho mám doma):

1. Podsvietenie je ok, nezbadal som žiadne rušivé, voľným okom viditeľné, nerovnomernosti. Nerovnomerné podsvietenie odhalí len sonda.

2. Teraz akurát mastíme so synom Gears of War a musím povedať, že rýchle akcie sú OK aj keď sa monitor hemží nepriateľmi a musíme sa poriadne obracať :) Samozrejme, že dochádza k určitému rozmazaniu obrazu, ale pri porovnaní s mojim starým Eizom s S-PVA panelom je to o hóóóóódne lepšie :) Ale to je môj subjektívny názor, takže niekto s tým nemusí súhlasiť, ale nezaznamenal som nič také, že by som si nemohol hru plne vychutnať.

3. Farby. No farby sú super :)

Takže aj napriek problémom s usb hubom, tento monitor je môj favorit a minimálne sa vyrovná monitorom Eizo. Samozrejme nie profesionálnym, ale to je už iná pesnička. Čo sa týka rýchlosti, nie je to TN+Film 2ms, ale neobetoval by som ostatné prednosti na úkor rýchlosti. Kto preferuje rýchlosť, rýchlosť a zase rýchlosť, ten nech si kúpi TN monitor. Kto sa ale vie povzniesť na nedostatky zobrazovania pri rýchlych pohyboch, mal by nad týmto monitorom pouvažovať. Ale zase je to len môj názor, s ktorým nemusí niekto súhlasiť.
Drolan (12)|19.9.2008 16:04
A ještě jedna věc. Nemáš tam někde mrtvý pixely?? Já jsem před dvěma měsíci kupoval PDA od HP a uprostřed displeje září mervej pixlík (reklamaci samozřejmě nevzali). Nerad bych, aby se situace opakovala i s monitorem.
Hnizdo (19)|19.9.2008 16:37
Pokud se nemýlým, mrtvé pixely na IPS panelech nesvítí, takže nejsou moc vidět.
mildante (183)|19.9.2008 16:39
Mayor: Tak to je super, to mas kvalitniho dodavatele. Kez by takovy byli vsichni.
Razi3L (612)|19.9.2008 16:39
souhlasím s hnízdem:
na xVA a IPS panelech pixely nesvítí
MaYor (23)|19.9.2008 16:42
[QUOTE=Drolan;162549]A ještě jedna věc. Nemáš tam někde mrtvý pixely?? Já jsem před dvěma měsíci kupoval PDA od HP a uprostřed displeje září mervej pixlík (reklamaci samozřejmě nevzali). Nerad bych, aby se situace opakovala i s monitorem.[/QUOTE]

Nie, na monitore nie sú žiadne mŕtve pixely. CeCo tvrdí, že čo sa týka mŕvych pixelov, na tomto type monitora sú neprípustné mŕtve pixely a aj subpixely. V GS certifikáte je naozaj uvedené Pixel faults I., teda class I=0 prípustných mŕtvych pixelov a subpixelov. Skús si vyhľadať môj príspevok (strana 3 alebo 4) ohľadom prvých dojmov. Tam som napísal svoj názor aj na mŕtve pixely a nižšie reagoval na to práve CeCo.
Drolan (12)|19.9.2008 17:20
To je mi jasný, že tady u toho monitoru svítit nebudou, ale zase to bude rušit při světlém pozadí. Na Alfacompu píšou " Více než 3 vadné body LCD mohou být důvodem k reklamaci." Takže záruku nula vadných pixelů bych nebral moc vážně.
Choakinek (49)|19.9.2008 18:03
To co právě píšou na Alfacompu je blbost. Je to jen zkopírovaná věta, která je pod popisem u každého LCD. Je např. i u LCDček od Eiza. Přitom u Eiza pro ČR platí, že můžou být vadné max. pouze dva subpixely a to navíc ve dvou pixelech, nikdy ne dva v jednom pixelu, natož aby byl vadný celý jeden pixel nebo dokonce více jak tři.
MaYor (23)|19.9.2008 20:34
[QUOTE=Drolan;162566]To je mi jasný, že tady u toho monitoru svítit nebudou, ale zase to bude rušit při světlém pozadí. Na Alfacompu píšou " Více než 3 vadné body LCD mohou být důvodem k reklamaci." Takže záruku nula vadných pixelů bych nebral moc vážně.[/QUOTE]

Presné podmienky, kedy je možné reklamovať LCD kvôli chybným pixelom stanovuje normy ISO 13406-2. Výrobca môže ísť nad rámec normy, to znamená, že uzná raklamáciu už pri menej chybných pixeloch, ako stanovuje norma v danej triede (class). Počet povolených chybných pixelov sa berie na 1 milión pixelov, pričom nie je rozdiel medzi pixelom a subpixelom. Podľa tejto normy je výrobca povinný udávať:

1. kontrastný pomer
2. kontrastný pomer pre tmavú miestnosť (5 lx) a štandardné kancelárske prostredie (293 lx)
3. informácie o klasifikácii chybných pixelov t.z. kedy je považovaný pixel za chybný
4. triedu clasifikácie LCD panela (class I, II, III, IV)
5. kedy užívateľ môže žiadať o záručnú opravu alebo výmenu v prípade vážnych chýb

Samozrejme norma nehovorí len o pixeloch a subpixeloch ale aj o clustroch t.j. matici 5x5 pixelov (nie subpixelov). Takže ak nie sú presné informácie, je veľmi ťažké normálnemu smrteľníkovi usúdiť, kedy môže reklamovať LCD, aby mu bola reklamácia uznaná. Ak má niekto iný názor alebo informácie, opravte ma.
CeCo (19)|20.9.2008 23:15
MaYor:
Pri LP2475w je jednoduchy proces - vadny (sub)pixel => reklamacia. Inac, prave som dal na net fotografiu, kde je porovnany Samsung T220 (8bit TN, matrica Samsung) a LP2475w (8bit H-IPS, matrica LG.Philips). Rozdiel je priepastny...
CeCo (19)|21.9.2008 00:10
[QUOTE=MaYor;162426]A k tomu GS certifikátu, neuvádza sa tam norma ISO 13406-2, takže preto takáto dedukcia. Ale ak je tak, ako hovoríš, hm, píšeš, mňa to len teší :o))))))))) A ostatných určite tiež ;o)[/QUOTE]

Toto som tiez overoval - v poziadavkach na splnenie toho hlavneho certifikatu je okrem ineho uvedenie triedy podla ISO 13406-2. Takze je to koser a je to potvrdene aj certifikacnou agenturou.

C
MaYor (23)|21.9.2008 00:15
[QUOTE=CeCo;162871]MaYor:
Pri LP2475w je jednoduchy proces - vadny (sub)pixel => reklamacia. Inac, prave som dal na net fotografiu, kde je porovnany Samsung T220 (8bit TN, matrica Samsung) a LP2475w (8bit H-IPS, matrica LG.Philips). Rozdiel je priepastny...[/QUOTE]

Ceco: Uvidím v pondelok. Ak by bol chybný pixel na novom monitore, skúsim ho reklamovať, ale dúfam, že bude všetko OK.

Daj link, nech si pozriem T220 ver. LP2475w. Určite si to chcú pozrieť aj ostatní. Hlavne tí, ktorí uvažujú nad kúpou a nevedia sa rozhodnúť či TN alebo H-IPS. Ja tvrdím, že rýchlosť nie je všetko.
mildante (183)|21.9.2008 19:16
CeCo - jak pises na svych strankach o tom onsite servisu, co tim je presne mysleno? Ma to klasickou zaruku 2 roky ne? V CR tedy.
CeCo (19)|21.9.2008 23:00
mildante:
Nie. Je to tak ako pisem - 3 roky oprava u teba na mieste (resp. vymena kus za kus kurierom).

MaYor:
http://www.techsupport.sk/clanok/182/monitory-traste-sa-prichadza-pan-monitor/article.html
Ked pozeram tu fotku na LP2475w, tak je ten rozdiel dost vidno. Aj kamarat na TNkovom notebookovom paneli ten rozdiel videl. Napr. vyblednuta cervena ci prepaleny lupienok kvetu.

C
MaYor (23)|21.9.2008 23:20
CeCo:
Ďakujem. Potom mi došlo, že asi máš web tak som si ho už pozrel. Niekedy mi nezapína :)
Jasné že je tam rozdiel, to musí vidieť aj slepý. Ja som si to chcel pozrieť len pre zaujímavosť, lebo som nemal možnosť porovnať TN panel a H-IPS, keď sú postavené vedľa seba. Môj prvý LCD monitor bol Eizo S-PVA, takže TN panely som nepoznal. Ale keď som s nimi potom prišiel do styku, tak na ten obraz sa nedalo pozerať. Holt, keď si človek zvykne na lepšie, na horšie sa veľmi ťažko presadá. A to bol môj prípad. Buď si kúpim ďalšie Eizo s S-PVA panelom, za krvavý peniaz, alebo nič. No a potom prišla spása v HP LP2475w a ešte k tomu s H-IPS panelom. Po dlhom skúmaní a po prečítaní recenzie na TFT Central nebolo čo riešiť. A za takýto peniaz... :)
CeCo (19)|22.9.2008 00:46
Kdesi by som mozno vyhrabal aj detailne fotky LP2475w vs. LP2480zx. Co mozem potvrdit tak LP2480zx ma z uhlov taku fialovu ciernu, typicky to znak pre S-IPS panely. LP2475w tymto netrpi, takze to len potvrdzuje H-IPS.

Btw, ten monitor bude dost vychytany, maju sice dojst nejake vacsie dodavky ale pri terajsom dopyte bude problem uspokojit vsetkych a hned. Ale kto ma kontakty... (ma napr. LP2475w uz od konca augusta, hehe.)

C
eelke (0)|22.9.2008 11:10
v diskusi na hardforum ci overlockers se zacinaji mnozit stiznosti na ostrost textu, ze pry nic moc .. tak uvidime, mne by mel prijit dnes, tak vecer poreferuji ,)
mildante (183)|22.9.2008 11:45
Mayor: diky za odkaz :)

Stiznosti na ostrost textu? Je to mozne?
MaYor (23)|22.9.2008 12:22
Ja nemám žiadny problém s ostrosťou textu.
mildante (183)|22.9.2008 12:23
MaYor: Tak to jsi me trosku uklidnil :)
speedsnail (4876)|22.9.2008 13:24
Problémy s ostrostí textu bude mít ten kdo to připojí přes analog, nebo používá jiné než nativní rozlišení. Jinej důvod si nedovedu představit..
eelke (0)|22.9.2008 13:33
tezko rict, moc jsem to hardforum neprocital .. tam ale rozebiraji monitory pomalu po kazdym pixelu, takze se ty nazory zase nesmi brat tak moc vazne :)
eelke (0)|22.9.2008 15:35
tak uz ho mam :)

barvy jsem nastavil dle recenze na TFT Central, tedy:

Monitor OSD Option
Adjusted Setting
Brightness: 17
Contrast: 65
RGB: 251 / 235 / 242

- vse zatim vypada v pohode, zadne viditelne chyby monitor nema, podsviceni rovnomerne
- usb hub take funguje i kdyz fakt ho pouzivat nebudu, mam usb na pocitaci vepredu
- s ostrosti pisma zadny problem, ostre je to az az
- divam se na nej z cca 70 cm

takze zatim vse fajn, kdybych narazil na nejaky problem dam vedet :)

P.S. laboruji s ostrosti, ted mam 12, ale to bude ciste individualni vec kazdeho, kazdy pokoj je jinak osvetleny :)
Leroj (271)|22.9.2008 16:49
Sakra lidi, když to tady čtu, tak ho snad koupím - ještě jsem neviděl tolik pozitivních reakcí na nějaký monitor :)
akorát mám trochu obavy že to bude moc velký, už jsem byl rozhodnutej pro Eizo 2231, ale tohle vypadá dost dobře. Škoda že ten HP 2275 má jinou technologii než 2475... a z toho plyne dotaz:

Viděli jste je někdo oba dva? Je tam znatelný rozdíl v barevném podání a v zobrazení pohybu ?

hypetraxx:
a co hry, skoušel si něco ? Teď jsem rozjel podruhý Oblivion a na tý 24ce by to musela být paráda- a co až přijde Diablo 3 :thumb
Drolan (12)|22.9.2008 17:38
Zdravím,
mám ještě jeden dotaz. Zkoušel jste se někdo s tímhle monitorem dívat například na zpravodajství CNN nebo BBC? jde mi o to, jestli je čitelný ten běžící text dole. Já mám monitor Samsung SM710T a nepřečtu tam vůbec nic protože to je mázlý.