reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP LP2475w

Hnizdo (19)|22.9.2008 17:58
O ostrost se bat nemusite, text je fantasticky ostry. Preci jen mala velikost pixelu je znat. Horsi je to s tou pravou stranou obrazovky - je opravdu trochu tmavsi. Ale neni to zavazny problem.
mildante (183)|22.9.2008 18:29
Hnizdo: Mozna mi neco uniklo, ale s jakou pravou stranou obrazovky? Objevuje se to jako problem na vice monitorech LP2475w?
nevlad (37)|22.9.2008 18:32
[QUOTE=Leroj;163385]Viděli jste je někdo oba dva? Je tam znatelný rozdíl v barevném podání a v zobrazení pohybu ? :thumb[/QUOTE]


Oba jsem bohuzel nevidel, protoze ten muj 2475 je teprve na ceste, ale kamos ma 2275ku a musim rict, ze chyby tam najde jen hnidopich :D . Barvy skvele, cerna skvela, uhly skvele, odezva velmi slusna, snad jen rozliseni je 1680x1050, coz maji 20", a z toho plyne trochu vetsi velikost bodu proti teto 24". No a ma o dost slabsi konektivitu, coz muze nekomu vadit. Ale nemusi. Uprimne si vsak myslim, ze za 7k nic lepsiho na trhu neni.
Vladimir
PS: alfacomp je dnes zdrazil na 11652,-. Koukam, ze jsou i levnejsi: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
eelke (0)|22.9.2008 18:48
CNN, BBC nebo CT24 jede v pohode, analogova kabelovka UPC, vse jde precist.

Pravou stranu tmavsi nemam, spis mi bude chvili trvat nez si zvyknu na to vysoke rozliseni a male pism, preci jen prechazim z 19 LCD 1280x1024 :)

ted jsem si na zkousku dal 1680x1050 a kdyz dam sharpness na 3/5 (defaultne bylo 4/5), tak text vypada velmi pekne .. mozna to tak chvili necham :)
Hnizdo (19)|22.9.2008 19:50
[QUOTE=mildante;163440]Hnizdo: Mozna mi neco uniklo, ale s jakou pravou stranou obrazovky? Objevuje se to jako problem na vice monitorech LP2475w?[/QUOTE]

Par lidi na to upozornovalo na Hardforu. Proste mam takovy pocit, ze jas neni po cele plose homogenni, ale smerem doprava slabe nelinearne klesa. Je to znat pouze na velmi svetlych plochach.
eelke (0)|22.9.2008 20:25
no mozna lehoulince to vpravo je tmavsi, ale fakt neznatelne ... jinak jak je tu vecer, tak snizuji jas az aktualne na 10, niz uz snad nebudu muset jit :)
speedsnail (4876)|22.9.2008 20:51
No jak už tu někdo psal.. I když monitor akutně nepotřebuju, čim víc čtu ohlasy a recenzi tak mam chuť si ho koupit :inlove
doufám, že nezdraží než se rozhoupu. Btw, nejde mi do hlavy jak může být vůbec levnější než HP LP2465..
eelke (0)|22.9.2008 21:12
uz jsem zpet v nativnim rozliseni, preci jen je to takhle nejostrejsi :) spis jde u me o nezvyk, ze vsechny webstranky maji ted kolem sebe hodne prazdny bily plochy :) a potesilo me, ze jde vypnout v menu ta svitici zelena ledka vepredu :)
Logout (4018)|22.9.2008 21:38
Nechte toho, hrozně slintam :-)
Razi3L (612)|22.9.2008 22:05
zkoušel jste někdo na tom nějaké hry?
mohl by prosím někdo vyzkoušet ten program (jezdící formulku) a dát sem screenshot?
eelke (0)|23.9.2008 06:51
hry jsem nezkousel, musim si privezt z jineho pocitace lepsi grafarnu, ted mam 8600GT, privezu 9600GT. Jinak dojmy jsou cim dal lepsi, ja nosim bryle, takze mi trva dele nez si zvyknu na to rozliseni 1900x1200, ale cim dele s nim pracuji, vice mu prichazim na chut :)
MaYor (23)|23.9.2008 07:52
Chlapi, som rád, že čítam samé pozitívne reakcie :). Bál som sa trocha, že keď bude nejaký problém, tak to bude aj na moju hlavu, lebo na 99% som monitor chválil a tým som možno aj niekoho postrčil, aby si monitor kúpil.

Podsvietenie: Žiadny monitor s katódami nebude mať rovnomerné podsvietenie. To si potom treba kúpiť monitor s LED podsvietením ale nečakajte cenu ako za LP2475w. Úvahy, že nejaké TN monitory majú LED podsvietenie (možno, niekde v LEVEL-e som to zachytil, tuším u nejakého LG) sú pekné ale my sa bavíme o H-IPS monitoroch. Stačí si pozrieť cenu HP LP2480. Je jasné, že nemôžem úplne porovnávať tieto dva monitory ale dovolím si tvrdiť, že keby na LP2475w dali LED podsvietenie, tak by tá cena bola niekde inde a HP by si priamo konkurovalo LP2480. Obchodná politika nepustí.

Hry: Ak niekto chce rýchlosť, rýchlosť a zase len rýchlosť, musí siahnuť po TN monitore. Proste u S-PVA, S-IPS, H-IPS monitorov nemôže očakávať rýchlosť ako u TN monitorov. Bohužiaľ, zatiaľ to nejde. Ja som mastil 3 hodiny nepretržite (zatiaľ dohromady asi 5) Gears of War a nemal som problém. Rozlíšenie bolo 1920x1200 a všetky vymoženosti grafiky na High. Určité rozmazanie, pri rýchlych akciách, tam je, ale podľa môjho názoru je to OK a v zápale boja som to vôbec nevnímal. Tento monitor je rýchlejší ako môj Eizo s S-PVA panelom a hry sa dali hrať tak isto ale rozmazanie, pri rýchlych pohyboch, na Eize bolo riadne viditeľné. Ja to beriem tak, že keď niekto rýchle otočí hlavou, tak tiež sa mu obraz mierne rozmaže a nie je všetko dokonale ostré :) Ja proste preferujem aj iné vlastnosti monitora (podanie farieb, hĺbku spracovania farieb, uhly pohľadov, atď.), ako len samotnú rýchlosť.

Niektoré fóra až veľmi rozpytvávajú tento monitor. Doslova už tam nejde o adekvátne hodnotenie monitora so zvážením všetkých možností techniky v pomere ku, viac než dobrej, cene ale skôr sa mi zdá, že proste za každú cenu chcú nájsť nejaké chyby. Proste to už nie je hodnotenie ale rýpanie.
Robo77 (6)|23.9.2008 10:15
Tak jsem si ho taky koupil a ani jsem necekal az to nekdo odzkousi na nejakych hrach, mel jsem strach ze nebude k sehnani jako se to stalo s LG w2600 a rekl jsem si ze ho odzkousim sam.Ja nemam problem vratit
monitor kdyz mi nevyhovuje.Uz hledam monitor 5 mesicu a uz jsem jich nekolik vratil.
Vcera jsem na nem pustil sveho oblibeneho zaklinace a crysise a musim rict ze "rozmazani obrazu"
tam je.ALE ja uz jsem tak zhyckany za me by asi nevyhvovalo nic krome CRT :-).No ale kdyz
to srovnam s LG 245 a LG w2600hp-bw (oba monitory jsem vracel) tak musim rict ze tenhle monitor
maze asi nejmene a po dvou hodinach hrani jsem uz nejake mazani prestal vnimat....a co me potesilo
jeste vic je za jsem nevnimal zadny inputlag ....nejsem zadny profi hrac, ale v crysisu padali enzaci
jeden za druhym a nemel jsem problem zamirit.(grafika ATI 4870 1GB, na plne rozliseni a detaily a vyhlazovani)
nejake blikani vertikal ci horizontal pri hrach , jak nekdo psal na nejakych forech jsem VUBEC nepostrehl ,protoze tam zadne blikani neni.
Takze konecne jsem po pul roce nasel vhodneho kandidata pro me potreby, sice to neni 26" jako u LG2600, ale zato je funkcni a to je halvni.O darvach a uhlech jsem se nezminoval o tom uz tady byli napsany hromady
a muzu souhlasit se vsemi pozitivy co tu byli napsany.A co se tyce ostrosti textu v nativnim rozliseni v tom neni zadny problem.

Pokud mate nekdo nejake dotazy klidne sem napiste rad odpovim.

zapomnel jsem jeste dodat ze za cenu 11600,- a DPh je to pro me bomba
stary (20)|23.9.2008 13:12
[QUOTE=Robo77;163641]T.A co se tyce ostrosti textu v nativnim rozliseni v tom neni zadny problem.
[/QUOTE]

Kdyz uz se tu resi ostrost textu, nemuze to taky zaviset na vecech jako ClearType?

Brzo po zavedeni ClearType do Windows XP se ukazalo, ze to nekomu strasne rozmazava text, protoze
LCDcka maji ruzne usporadani a tvary bodu. Dokonce existovala utilitka, ktera dokazala ClearType potunit,
clovek si proste vybiral na obrazcich, ktery box s textem se mu lip zobrazuje....

Navic je ted situace takova, ze treba IE7 ma v XP defaultne ClearType zapnute, i kdyz je v celem systemu vypnute.
eelke (0)|23.9.2008 15:06
je to mozne, ja mam cleartype vypnute.
mildante (183)|23.9.2008 17:41
Takze uz ho mam doma taky a ted jsem se dival na net a vypada to, ze cena leze mirne nahoru, je uz ted o vic nez stovku drazsi, nez kdyz sem ho v patek objednaval.

Prvni dojmy jsou zatim zcela pozitivni. Hledal jsem jestli nema mrtve pixely, ale nevim, jak je nejlepe odhalit, neporadil by nekdo?

Robo77: Ahoj, nebyl jsi to ty, kdo tady psal, ze pri hrani Zaklinace ma kolem te bile hlavy nejakou rozmazanou auru? Bylo to myslim na tom LG 2600, ne? Tady na tom HP uz je to lepsi? Ja jeste zadnou hru nezkousel.
Drolan (12)|23.9.2008 17:51
Zkus si zobrazit přes celou plochu zobrazit obrázek se základní barvou RGB (červená-zelená-modrá). Takže když to uděláš pro každou barvu, tak bys měl být schopný najít zdechlej subpixel. Nejjednodušší ale možná bude bílou plochu a jestli tam neuvidíš černý flek, tak to bude OK.

edit:
zkus si prosimtě otevřít klasickýho průzkumníka ve widlích a šoupej s tím oknem po ploše. Dají se přečíst názvy jednotlivých souborů, nebo to je tak mázlý, že čtení není možný ?? díkes
speedsnail (4876)|23.9.2008 18:00
[QUOTE=mildante;163736]Prvni dojmy jsou zatim zcela pozitivni. Hledal jsem jestli nema mrtve pixely, ale nevim, jak je nejlepe odhalit, neporadil by nekdo?[/QUOTE]

Zkus test monitoru v Everestu (nahoře mezi panely myslim nástroje->test monitoru).
Robo77 (6)|23.9.2008 19:06
[QUOTE=mildante;163736]Takze uz ho mam doma taky a ted jsem se dival na net a vypada to, ze cena leze mirne nahoru, je uz ted o vic nez stovku drazsi, nez kdyz sem ho v patek objednaval.

Prvni dojmy jsou zatim zcela pozitivni. Hledal jsem jestli nema mrtve pixely, ale nevim, jak je nejlepe odhalit, neporadil by nekdo?

Robo77: Ahoj, nebyl jsi to ty, kdo tady psal, ze pri hrani Zaklinace ma kolem te bile hlavy nejakou rozmazanou auru? Bylo to myslim na tom LG 2600, ne? Tady na tom HP uz je to lepsi? Ja jeste zadnou hru nezkousel.[/QUOTE]
Mas dobrou pamet,Ano byl jsem to ja a je to o poznani lepsi....jak jsem psal mel jsem 5 monitoru a vsechny jsem vracel a tenhle si nechavam....
Choakinek (49)|23.9.2008 19:07
[QUOTE=hypetraxx;163697]je to mozne, ja mam cleartype vypnute.[/QUOTE]

Na LCDčku máš cleartype vypnuté? Teda právě cleartype písmo považuju za jednu z výhod LCD. Na CRT je to nepoužitelný a na LCD pak text díky cleartype vypadá tak nějak přirozeně, prostě jako tištěný, nedovedu si představit, že bych měl cleartype off.

[QUOTE=Drolan;163739]Zkus si zobrazit přes celou plochu zobrazit obrázek se základní barvou RGB (červená-zelená-modrá). Takže když to uděláš pro každou barvu, tak bys měl být schopný najít zdechlej subpixel. Nejjednodušší ale možná bude bílou plochu a jestli tam neuvidíš černý flek, tak to bude OK.

edit:
zkus si prosimtě otevřít klasickýho průzkumníka ve widlích a šoupej s tím oknem po ploše. Dají se přečíst názvy jednotlivých souborů, nebo to je tak mázlý, že čtení není možný ?? díkes[/QUOTE]

To jo, to je dobrej test odezvy, ale chce to posouvat tak nějak rozumnou rychlostí. Docela by mě to zajímalo, jak to vypadá. Na mém LCD Prestigio P392D 19" TN se to písmo docela dost maže i při pomalém posouvaní, ale to LCD nepatří mezi nějak extra rychlé TN panely.
Robo77 (6)|23.9.2008 19:09
Ja jsem pouzil eizo test, tam jdou nadherne videt mrtve pixely i subpixely...ja jsem nemel ani jeden vadny
mildante (183)|23.9.2008 19:11
Panove ja jsem ted momentalne v praci, ale az se dostanu v noci domu, tak to otestuju podle vasich rad a napisu sem vysledek. Diky za rady.

Robo77, tak to sem rad, ze jsi konecne nasel ten pravej LCD. Jesteze sem nevzal ten LG, ale tady ten. Diky dobrym radam tady na foru :)
eelke (0)|23.9.2008 20:32
[QUOTE=Choakinek;163762]Na LCDčku máš cleartype vypnuté? Teda právě cleartype písmo považuju za jednu z výhod LCD. Na CRT je to nepoužitelný a na LCD pak text díky cleartype vypadá tak nějak přirozeně, prostě jako tištěný, nedovedu si představit, že bych měl cleartype off.
[/QUOTE]

ok tak jsem cleartype zapnul, je fakt ze pismo je jakoby vetsi a lepe citelne, tak uvidime .. ale te 19 LCD mi to nevadilo ze to mam off ,)
mildante (183)|24.9.2008 01:14
Zdarec, takze jsem zkousel ten Eizo test a zadnej mrtvej pixel jsem zatim neobjevil ani s jeho pomoci.
Jinak jsem tedy zkousel otevrit okno windows pruzkumnika a posouvat ho po plose a da se to precist, jen kdyz s nim posunuju pomalu. Jakmile zrychlim, tak na stredni nebo velkou rychlost se to uz precist neda, je to mazle. Nejake TNko by to zvladlo nerozmazat?
Jinak ja nemuzu moc srovnavat, protoze prechazim z CRTcka a tak jen muzu rict, ze pro me je to jednoznacne plus, protoze ted na svych starych znamych fotkach vidim detaily, co jsem driv vubec nepostrehl a ta velikost je proste uzasna. Myslim, ze za ty penize je to pro fotografa amatera, co se obcas rad podiva na PC na nejaky film, nebo zahraje nejakou hru hodne dobra volba.
Jeste musim potvrdit, ze barvy jsou o hodne sytejsi, nez na mem starem CRT a asi to bude chtit trochu zkalibrovat. Sondu nemam, takze asi podle recenze na TFT central, nebo podle kolegu vyse, co sem psali.
Ted v noci je plus, ze se da hodne stahnout jas, takze si to muzu prizpusobit skoro jako na svem starem CRT.
eelke (0)|24.9.2008 07:34
jj ja mam jas na 10, kontrast 65, kolik mate vy? jinak jsem si jeste dal ve windows DPI na 105%, abych menu nemel takovy blechy ,) a to zapnute cleartype se take jevi lepsi pro oci. Prava strana mi po 2 dnech pouzivani vubec neprijde tmavsi. No a sledovat na tom TV nebo filmy je proste parada :)

I kdyz tedy pri sledovani filmu si clovek rekne, ze by snesl i vetsi velikost nez 24 :)

A take jsem musel o jeden dil zvysit rychlost mysi, preci jen toho clovek najezdi ted vic.
eelke (0)|24.9.2008 09:21
na druhou stranu ted jsem v praci na 19 LCD NEC s PVA panelem a Cleartype mam vypnute a proti vypnutemu Cleartype na HP LP2475 je text mnohem, mnohem ostrejsi, cistsi a prirozenejsi .. tak nevim cim to je, jestli tim ze tady mam 1280 rozliseni a tam 1900.
Deee-aN (3834)|24.9.2008 09:35
V práci to máš v ovládacích panelech nastavený na nativní rozlišení monitoru, viď? (100%)
Doma sis to upravil na 105%, tzn. monitor to musí interpolovat do non-nativního. Tam se to prostě rozostřit musí, zvláště bez ClearType a zvlášť linky (písmo) o síle 1px.
stary (20)|24.9.2008 10:04
[QUOTE=hypetraxx;163870]na druhou stranu ted jsem v praci na 19 LCD NEC s PVA panelem a Cleartype mam vypnute a proti vypnutemu Cleartype na HP LP2475 je text mnohem, mnohem ostrejsi, cistsi a prirozenejsi .. tak nevim cim to je, jestli tim ze tady mam 1280 rozliseni a tam 1900.[/QUOTE]

Zkus tohle - http://www.microsoft.com/typography/ClearTypePowerToy.mspx

Tahle utilita ti umozni lehce poladit nastaveni ClearType, funguje pod XP,pod Vistama hlasi cosi o kompatibilite, ale nakonec by mela fungovat taky.
eelke (0)|24.9.2008 10:05
jojo v praci 100%, doma 105% procent, tak to zas zkusim vratit vecer :)

naopak v praci na 19 LCD kdyz zapnu cleartype, tak je kolem pisma takovy duhovy nadech, proto to jej mam v praci vypnute.
mildante (183)|24.9.2008 10:37
Jo na filmy by se snesl panel i vetsi, ale myslim, ze takhle kvalitni se za rozumnou cenu jeste nedela. Az bude nejaka tricitka jako tady ten a bude stat rozumny peniz, tak se uvidi :) Coz me privadi k otazce, jakou maji tady ty LCD panely zivotnost? Asi to nevydrzi treba 5 let jako CRT, co?
stary (20)|24.9.2008 10:57
[QUOTE=hypetraxx;163894] naopak v praci na 19 LCD kdyz zapnu cleartype, tak je kolem pisma takovy duhovy nadech, proto to jej mam v praci vypnute.[/QUOTE]

Tak presne na tohle by ti mohla pomoct ta utilita. Jeden z kroku je vyber poradi barevnych prouzku na LCD, jsou tam v prvnim kroku dve moznosti a u jedne je napsano, ze je vzacna, ale jednalo se v podstate o fialovy nadech.

Zkus a uvidis.
mildante (183)|24.9.2008 13:00
Chtel jsem se zeptat, jak to mate zkalibrovane? Ma nekdo jine nastaveni, nez je na TFT central? Musim nejak nastavovat i grafickou kartu? Tady ten color management je pro me porad tak trochu spanelska vesnice :(
eelke (0)|24.9.2008 13:56
mam to jen podle TFT Central, to staci ne .. a pak individualne ladit jas o par hodnot nahoru dolu :)
mildante (183)|24.9.2008 14:46
Kdyz mne se porad zdaji ty barvy trochu kriklave a prilis syte. Nevim, co s tim. Neporadil by nekdo, jak nejlepe zkalibrovat LCD, kdyz nemam sondu?
Deee-aN (3834)|24.9.2008 14:59
Adobe gamma asi nemáš... Dej do vyhledávače "Kalibrace monitoru" nebo "Kalibrace LCD". Měly by se objevit odkazy na některé SW pomůcky. Není to sice nic převratného, ale dá se s tím obraz trochu vylepšit.
eelke (0)|24.9.2008 15:24
[QUOTE=mildante;163970]Kdyz mne se porad zdaji ty barvy trochu kriklave a prilis syte. Nevim, co s tim. Neporadil by nekdo, jak nejlepe zkalibrovat LCD, kdyz nemam sondu?[/QUOTE]

tak si projed fora na hardforum nebo overlockers, tam myslim bylo par tipu na trochu odlisne nastaveni, dokonce vcetne profilu ke stazeni.

Mne barvy podle TFT Central prijdou v pohode, spis jen resim to pismo, preci jen jsem z te 19ky zvykly na velikost bodu 0,294 mm a tohle ma 0,270 mm, v tom vidim osobne nejvetsi problem, byt jsem to samozrejme vedel predem :)
mildante (183)|24.9.2008 16:26
Hm, pohledam tedy na netu, snad najdu neco co se da rozumne pouzit. Jen jeste k te kalibraci - ma smysl tisknout si nejaky kalibracni obrazec a ladit barvy podle toho?
Deee-aN (3834)|24.9.2008 16:31
[QUOTE=mildante;163997]Jen jeste k te kalibraci - ma smysl tisknout si nejaky kalibracni obrazec a ladit barvy podle toho?[/QUOTE]

IMHO ne. Respektive nebude to úplně přesné. Musel bys mít stejný ICC profil pro monitor i tiskárnu.
mildante (183)|24.9.2008 16:48
No tak stejny profil urcite nemam, pac tiskarna je v praci a monitor doma. Tak jo, tisknout nic nebudu.
eelke (0)|24.9.2008 19:07
takze jsem zpet na 96 DPI a pomoci te aplikace Cleartype tuning jsem si to docela poladil, takze mam text citelny a bez duhoveho efektu kolem. Takze s textem problem aktualne nemam, polozky v menu, zahlavi, oknech jsem si zvetsil z 8 na 9 bodu v nastaveni vzhledu, takze to vypada v pohode ted.
eelke (0)|24.9.2008 21:22
text se na hardforu resi tady http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1326971&page=52 a bohuzel se zacinam pridavat k lidem kteri si na nej stezuji.

dneska jsem na monitoru poprve od pondelni koupe vic hodin, tak se mi ten text proste zda divnej a blbej na cteni, at mam cleartype vypnuty nebo zapnuty a poladeny pres tuning ,)

- tak nevim cim to je, jestli skutecne tim ze roztec je 0,270 misto 0,294 nebo necim jinym
- dpi mam nastavene defaultne
- na 19 LCD jsem nikdy nemel potrebu zapinat cleartype, pismo bylo vyrazne, ostre, tady je to takova blecha kostrbata u vetsiny webu pri vypnutem cleartype
- pri zapnutem cleartype jsou sice slabe fonty vyraznejsi, ale po case mi i tohle zacne vadit, navic obcas se proste nekde objevi kolem naznak toho ruzoveho rozostreni

Jelikoz primarne na PC pracuji s textem, tak s tim mam docela problem

P.S. Update: az ted jsem nainstaloval driver k monitoru, mel jsem predtim obecny pnp monitor, muze to mit vliv na kvalitu textu? Mam ted cleartype vypnute a prijde mi to o neco lepsi nez bez ovladace, ale mozna uz mluvim z hladu :)

P.S. Ten 22 novy HP panel s PVA panelem, byl stazen z prodeje, kvuli zavazne vade na zdroji - nebezpeci vyhoreni :)
schali (118)|24.9.2008 22:18
100% to není tou roztečí, tam chybu urcite nehledej
MaYor (23)|24.9.2008 22:25
Mám už vymenený monitor, ale text je ostrý a nemám problém s čítaním textov na weboch.
eelke (0)|24.9.2008 22:35
je mozne ze by to castecne delal nenainstalovany ovladac k monitoru, tedy to ze jsem doted mel monitor jako obecny pnp?
MaYor (23)|24.9.2008 22:52
Ťažko povedať. Moje Eizo na Vista x64 išlo bez ovládačov od Eiza (Eizo neurobil ovládače pre vistu pre môj monitor) a so zobrazením som nemal problém. Mne skôr začína vadiť širokouhlosť monitora. Musím si zvyknúť. Môj názor je, že nie je správne sklaibrovaný obraz a preto je problém s čitateľnosťou textu.
mildante (183)|24.9.2008 23:46
[quote]P.S. Ten 22 novy HP panel s PVA panelem, byl stazen z prodeje, kvuli zavazne vade na zdroji - nebezpeci vyhoreni :)[/QUOTE]

Doufam. ze LP2475w nepouziva stejny zdroj jako ta 22ka...
mildante (183)|25.9.2008 01:48
Mel bych dotaz k te kalibraci. Brouzdam tim Hardforem a par profilu tam je, ale pisou, ze se musi nejak nahrat do LUT graficke karty a ja nikde nemuzu najit navod jak na to. Vedel by nekdo?
eelke (0)|25.9.2008 06:40
tak ja myslim ze ten nenainstalovany ovladac asi vliv ma, protoze ted mam cleartype vypnute a pismo uz neni tak kostrbate, defakto se mi zda v norme, stejne tak pokud zapnu cleartype, uz kolem zadnou duhu nemam.

ono totiz kdyz jsem monitor zapojil a zapnul pc, tak ve spravci zarizeni mi to myslim ukazovalo ze mam HP LP2475w, ale v nastaveni graficke karty to byl ten obecny pnp monitor.

Jinak na Alza.cz zlevnil monitor z 11800 na 10200 bez dph :)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
stary (20)|25.9.2008 15:00
Aby ne, kdyz jinde stoji 11800Kc vcetne DPH.
Jaxx (1)|25.9.2008 16:59
[QUOTE=mildante;164138]Mel bych dotaz k te kalibraci. Brouzdam tim Hardforem a par profilu tam je, ale pisou, ze se musi nejak nahrat do LUT graficke karty a ja nikde nemuzu najit navod jak na to. Vedel by nekdo?[/QUOTE]
Profil sa da loadnut v display properties - settings - advanced - zalozka color managment. Mierny problem ale je, ze tieto profily su pre kazdy display rozdielne a je mozne, ze ti to prilis nepomoze, to si sa asi ale uz docital.

Mna by zaujimalo ako je to s nastavenim farieb mimo color managed aplikacii. Ak som dobre pochopil, v custom color mode sa daju samostatne nastavit hodnoty rgb, a teda s tymito nastaveniami bude monitor zobrazovat vsetko? Chcem sa len ubezpecit, ze ak bude napr. cervena svietit, ako na niektorych obrazkoch, existuje sposob, ako ju upravit nielen v color managed aplikaciach prostrednictvom .icc profilu, ale aj pre filmy, hry a pod.