Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 9 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 134

Téma: NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

boboco -> zdravim, tak jezis prinesl monitor jo? bezva Moc diky za cenne informace... Me jej jezisek donesl jen tak napul... obalku s 15k Jaky monitor si za to koupim je na me Takze zacina velke rozhodovani...
    Za dukazni material bych byl velmi vdecnej... Hlavne pokud je moznost to vyzkouset na nejake hre.... A taky pokud mohu vedet kde jsi ho koupil?

Moc diky...
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Balik123
    boboco -> zdravim, tak jezis prinesl monitor jo? bezva Moc diky za cenne informace... Me jej jezisek donesl jen tak napul... obalku s 15k Jaky monitor si za to koupim je na me Takze zacina velke rozhodovani...
    Za dukazni material bych byl velmi vdecnej... Hlavne pokud je moznost to vyzkouset na nejake hre.... A taky pokud mohu vedet kde jsi ho koupil?

Moc diky...
    No, s důkazním materiálem bude problém, protože na mé ATI chodí jen DVI výstup a nemám doma dvě zařízení s DVI vstupem. Ale pokud nejsi profi FPS hráč, na nějakej InputLAG bych se vykašlal, ono se to strašně přehání Mně ho sehnal nevl. táta v nějakým velkoskladu, ale jinak doporučuju www.pixmania.cz Tam jsem ho viděl bezkonkurenčně nejlevněji, lehce přes 14 000,- včetně daně.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    ...na mé ATI chodí jen DVI výstup a nemám doma dvě zařízení s DVI vstupem...
    nestacilo by pouzit obycejnou prechodku DVI->D-sub? dava se to skoro ke kazde grafice... nebo ta ATIna ma jenom DVI-D a ne DVI-I?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    nestacilo by pouzit obycejnou prechodku DVI->D-sub? dava se to skoro ke kazde grafice... nebo ta ATIna ma jenom DVI-D a ne DVI-I?
    Má dvakrát DVI-I, ale po instalaci driverů přestane analogovej výstup fungovat. Tohle je OT, něco jsem se kvůli tomu navztekal... Více podrobností zde

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

boboco -> jasny tak to mas v poho... ja myslel ze bych ho koupil na obchod.cz tam je teda za skoro 15 ale jistota...
    No profi FPS hrac nejsem ale docela dost hraju call of duty 2 po netu.... Jinak jsi s nim spokojen? myslim jako celkove... A co filmy? (ja totiz docela dost sleduju filmy...) jo a jak je to treba u her nepodporujci wide? zkousel jsi to?

Diky

Registrace
    May 2006

boboco -> jasny tak to mas v poho... ja myslel ze bych ho koupil na obchod.cz tam je teda za skoro 15 ale jistota...
    No profi FPS hrac nejsem ale docela dost hraju call of duty 2 po netu.... Jinak jsi s nim spokojen? myslim jako celkove... A co filmy? (ja totiz docela dost sleduju filmy...) jo a jak je to treba u her nepodporujci wide? zkousel jsi to?

Diky
    Filmy to je jedna báseň, jen aby už se uchytil a naplno rozjel HD formát, člověk se divý, jak je vlastně DVD nekvalitní Je potřeba dost stáhnout jas, aby byly míň viditelné artefakty po kompresy atp. jinak barvy, kontrast i podání černé - se vším jsem nadmíru spokojen. Pokud místnost totálně zatemním a promítnu si černou plochu, je patrné nerovnoměrné podsvícení - typické "X", ale při normální práci a ani při sledování filmů se toho prakticky nedá všimnout Hry které neumí širokoúhlé rozlišení (zatím jsem zkoušel akorát NFS Carbon) vypadají naprosto normálně, vůbec mi to nepřijde, že je něco "špatně". Je to ale o zvyk, někomu může vadit, že postavy a tváře jsou malinko "rozpláclé". Do počítače jsem si vrátil starou nVidii, tak zkusím trochu testnout

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Zdravim,
    ja sa taktiez rozhodujem medzi tymito dvoma...
    Samsung bol jasny od prvej chvile ale potom som objavil tento NEC a teraz neviem,ale skor asi Samsung...
    LCD chcem brat z pixmanie (Samsung maju za 16700SK),ale NEC bohuzial nemaju a inde stoji 19000-20000SK co uz je asi pre mna moc,ale keby bol vynikajuci tak tych par tisic obetujem...
    U Samsungu mi trochu vadi to podsvietenie do X a ten input lag vobec neviem co je ale hry nehram,tak snad to nebude problem.
    Ale zase NEC ma vraj velmi lesklu obrazovku,ale teraz mam CRT co je tiez asi dost leskly a problem mi to nerobi ale je o palec mensi ako Samsung (prv som chcel 22")...Tak teraz neviem....Ak by mali ten NEC v pixmanii tak urcite budem vaznejsie uvazovat,ale tak asi Samsung,ale neviem naisto ....
    Citam rozne diskusie,recenzie ale neviem...
    Niekedy v januari by som uz chcel kupit,tak poradte...
    Na filmy,hry,internet,beznu pracu...
    Diky

EDIT:// Aha,uz som zistil co vlastne ten Input lag je...to mi by asi dost vadilo,nie zeby som bol nejaky profi hrac ale chcem aby za tolko penazi som nemal starosti s Input lagom,dokonca ten Samsung 215TW je uvedeny aj na wikipedii ze ma vysoky input lag...ach jaj tak teraz neviem vazne...
    Naposledy upraveno uživatelem Marositto: 25-12-2006 v 17:43

Registrace
    May 2006

Tak jsem si našel chvilinku času a natočil pro vás kratičké video. možno stáhnout zde

Video doporučuji otevřít např. ve VirtualDUBu nebo v jiném video editoru a na některé věci se podívat v detailu pěkně snímek po snímku

Zde je jeden screenshot:

Typicky naměřené zpoždění je zhruba 5 setin vteřiny. Testoval jsem i s CRT a výsledek byl stejný, ale hůře se z něj pořizoval obrazový materiál. Podotýkám, že takovéto zpoždění je zcela nepostřehnutelné při běžné práci i hraní. Je to docela i vidět v tom videu.

PS: -Omlouvám se za mizernou kvalitu zaznamenaného videa
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 25-12-2006 v 21:52

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Jee moc diky za to video.. je to mrte zvlast dekuji za to call of duty 2
    takze koukam ze mam asi jasno Vzdy mel tenhle samsungac u me navrh.. (nemsuim lesklou obrazovku - jednu mam na notasovi a staci me to , a dale palec navic se taky hodi... ) jen nevim zda bych nekdy nevyuzil funkci pixel na pixel... To ten samsung nema ale zase ma zachovat pomer stran ze?
    No mam jeste den... zitra vecer bych to nekde objednal aby to tu do patku bylo...

jeste jednou moc diky...

Registrace
    May 2006

Jee moc diky za to video.. je to mrte zvlast dekuji za to call of duty 2
    takze koukam ze mam asi jasno Vzdy mel tenhle samsungac u me navrh.. (nemsuim lesklou obrazovku - jednu mam na notasovi a staci me to , a dale palec navic se taky hodi... ) jen nevim zda bych nekdy nevyuzil funkci pixel na pixel... To ten samsung nema ale zase ma zachovat pomer stran ze?
    No mam jeste den... zitra vecer bych to nekde objednal aby to tu do patku bylo...

jeste jednou moc diky...
    Není za co, chtěl jsem ho původně udělat s CRTčkem (aby někdo nehanil moje starý 15" LCD), ale už je to děda a ani s nejpomalejší závěrkou se nepodařilo v rozlišení 1024x768 udělat aby pro kameru neblikal. Porovnal jsem tedy nejprve moje 15" LCD a CRT a zde nebylo sebemenší opoždění obrazu (pouze rozmazání díky odezvě) a pak samotný "test" ze kterého je to video.

Ano, InputLAG existuje, ale rozhodně by to můj výběr LCDčka nezměnilo Pokud se člověk nenastaví jas naplno, pak i podsvícení je velmi slušné a nemám proti tomuto monitoru sebemenší výtku. Myslím, že NEC je taky velmi dobrej, lesklá obrazovka působí luxusně, ovšem ta údržba...

Co se týče pixel na pixel, tuhle funkci asi opravdu nemá (nikde jsem ji nenašel, recenze asi měly pravdu), ale zachovat poměr stran umí. A množství vstupů je taky obroský plus. Do S-Videa jsem si dal na zkoušku satelit, zapnul PIP (obraz v obraze) a vesele jsem brouzal po netu a koukal u toho na pohádku. To, že jsem ani po bedlivém zkoumání a hledání nenašel vadnej pixel mě taky velmi potěšilo Třešniškou na dortu je pak PIVOT, se kterým je třeba čtení na SHW opravdu zajímavé.

Takže přeji šťastnou ruku při výběru a InputLAGU se nebojte, kdyby se o tom na netu tolik nediskutovalo, člověka by v životě nenapadlo, že jeho monitor tuhle vlastnost má, zkrátka, poznat to není

Občasný diskutér Avatar uživatele schali
    Registrace
    Aug 2006

Tak jsem si našel chvilinku času a natočil pro vás kratičké video. možno stáhnout zde

Video doporučuji otevřít např. ve VirtualDUBu nebo v jiném video editoru a na některé věci se podívat v detailu pěkně snímek po snímku

Typicky naměřené zpoždění je zhruba 5 setin vteřiny. Testoval jsem i s CRT a výsledek byl stejný, ale hůře se z něj pořizoval obrazový materiál. Podotýkám, že takovéto zpoždění je zcela nepostřehnutelné při běžné práci i hraní. Je to docela i vidět v tom videu.

PS: -Omlouvám se za mizernou kvalitu zaznamenaného videa
    Peknej monitor, problem je akorat v tom, ze na nej musi mit clovek docela nabouchanou grafiku.Input lag se asi dost precenuje, uz vim jakej bude muj dalsi upgrade

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Neviem sa rozhodnut
    Ale ten NEC sa mi zda ze ma take lepsie,veselsie farby, nie?
    Ak by ten input lag nerobil problem,tak asi Samsung :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Teda ne ze bych to vsechno i s obrazkama psal driv, ale stejne pro jistotu pripomenu... 5 setin sekundy (= 50 ms) je lag jak krava a napriklad v CS to je znat. Ten, kdo na tom chce hrat hry tohoto typu, at si ten monitor dobre vyzkousi a sam se rozhodne.

A jeste OT: Proc je asi Pixmania nejlevnejsi? Je to obycejnej zahranicni obchod, kterych je vsude habadej, navic mnohem levnejsich. To si to rovnou nechte poslat z USA za polovic, riziko bude stejny.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mrozu
    Teda ne ze bych to vsechno i s obrazkama psal driv, ale stejne pro jistotu pripomenu... 5 setin sekundy (= 50 ms) je lag jak krava a napriklad v CS to je znat. Ten, kdo na tom chce hrat hry tohoto typu, at si ten monitor dobre vyzkousi a sam se rozhodne.

A jeste OT: Proc je asi Pixmania nejlevnejsi? Je to obycejnej zahranicni obchod, kterych je vsude habadej, navic mnohem levnejsich. To si to rovnou nechte poslat z USA za polovic, riziko bude stejny.
    Rozhodně doporučuju, pokud to jen trochu jde, vždy si monitor před zakoupením vyzkoušet a každej ať se sám rozhodne. Můj názor je, že je to neskutečně malá vada na kráse, to zpoždění není v praxi znát. Ale je to na uvážení každého jednotlivce, například Mrozu se mnou určitě souhlasit nebude, tohle je pouze můj názor. Co se Pixmanie týče, jen doporučuji obchod s pěknými cenami a obchod se kterým mám dobré osobní zkušenosti. Bral jsem od nic celkem třikrát a vždy rychlé, bezproblémové jednání. Reklamaci jsem u nich zatím nikdy nemusel řešit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Rozhodně doporučuju, pokud to jen trochu jde, vždy si monitor před zakoupením vyzkoušet a každej ať se sám rozhodne. Můj názor je, že je to neskutečně malá vada na kráse, to zpoždění není v praxi znát. Ale je to na uvážení každého jednotlivce, například Mrozu se mnou určitě souhlasit nebude, tohle je pouze můj názor.
    Nejsem sam, kdo s tebou nebude souhlasit, nechapu, o co ti jde. Input lag existuje a je patrny (to neni muj nazor, to je fakt), jen jsem na to upozornil a napsal, aby s tim hlavne hraci online FPS her pocitali, monitor si vyzkouseli a sami posoudili, jestli jim bude lag vadit.

Strana 3 z 9 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Samsung 215TW - Silver, S-PVA
    Od paco v sekci Monitory
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-08-2007, 17:00
  2. LCD: Kterej??? Samsung 215TW nebo Eizo 1910??
    Od Jerry454 v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-11-2006, 20:42