Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 9 z 9 PrvníPrvní ... 789
Zobrazené výsledky: 121 až 134 z 134

Téma: NEC 20WGX2 X Samsung 215TW

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Killermannvs
    A je tak vysoky jas k necemu na skodu (nic me nenapada) ? Pokud ne, tak jedine dobre, ne ?
    Vysoký jas může být na škodu,když je nastavena vyšší hodnota,podle mě by se němělo s jasem chodit přes 60%,sám mám na tomto NECu jas 10% a kontrast 80%,večer mi to příde až moc jasné.
    Jinak ty odlesky tam jsou patrné(trochu) i přes to že mám monitor natočen přímo zadní částí k oknu a na okno nesvítí slunce.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od TomikBlack
    Vysoký jas může být na škodu,když je nastavena vyšší hodnota,podle mě by se němělo s jasem chodit přes 60%,sám mám na tomto NECu jas 10% a kontrast 80%,večer mi to příde až moc jasné.
    Jinak ty odlesky tam jsou patrné(trochu) i přes to že mám monitor natočen přímo zadní částí k oknu a na okno nesvítí slunce.
    Nastavil jsem si hodnoty co jsi napsal, a prijde mi to jako kdyz jsem v zatazene mistonsti, jsem spis zvyklej kdyz to jasne zari . Asi zvyk z CRT a temnych zakouti ve hrach...

Občasný diskutér Avatar uživatele b337
    Registrace
    Dec 2006

Citace Původně odesláno od Killermannvs
    A je tak vysoky jas k necemu na skodu (nic me nenapada) ? Pokud ne, tak jedine dobre, ne ?
    hm tak na skodu primo ne ale pokud nekdo neni zvyklej tak to celkem vypaluje oci

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od b337
    hm tak na skodu primo ne ale pokud nekdo neni zvyklej tak to celkem vypaluje oci
    jj, je pravda, ze to mnohem vice unavuje oci, hlavne kdyz se na ten display divas ve tme. Jinak jsem si snizil jas a kontrast a hned se projevilo to co zminoval Pavel Kovac... kdyz mi ted sviti slunicko na obrazovku, tak toho uz vidim podstatne mene.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Byl by některý z majitelů Samsungu 215TW tak hodný a přesně změřil výšku tohoto panelu (od stolu až po nejvyšší vrcholek)? Jde mi o minimální výšku, takže by to mělo být v nejnižší možné pozici panelu. Zároveň by ale panel měl být naklopen tak, jak ho člověk běžně při práci používá.

Bohužel jsem limitován výškou prostoru (výklenku), kam můžu panel umístit a ze specifikací se člověk dozví maximálně výšku ve stavu, kdy je panel kolmý ke stolu. Ta se ale může při naklápění panelu významně měnit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

V nejnizsi poloze to v nepatrnym zaklonu ma 378mm, maximalne to jde vychylit na 385, ale to uz samo nedrzi (alespon u me). V mirnym predklonu, ve kterym to pouzivam ja, ma 371 mm.
    Naposledy upraveno uživatelem mrozu: 05-11-2007 v 16:22

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od mrozu Zobrazit příspěvek
    V nejnizsi poloze to v nepatrnym zaklonu ma 378mm, maximalne to jde vychylit na 385, ale to uz samo nedrzi (alespon u me). V mirnym predklonu, ve kterym to pouzivam ja, ma 371 mm.
    Díky!! Takže to vypadá, že při jakémkoliv naklápění se výška spíše zmenšuje, než zvětšuje, že? Teď ještě doufat, že se to neliší kus od kusu

Mohl bych tě ještě požádat o subjektivní hodnocení: myslíš, že by šel panel v této nejnižší poloze bez problémů používat? Takhle nízko už bude mít docela blízko k "notebookové" poloze, což? Jde panel naklopit dostatečně dozadu, aby měl pozorovatel pohodlný pohled (v tomto případě zřejmě poněkud shora)?

(ještě malé ujištění: jsou ty výše hodnoty měřené opravdu až k nejvyššímu vrcholku naklopeného panelu? bohužel pro mě může být každý milimetr rozhodující - jsem limitován max. výškou 390 mm, pak už to naráží do skříňky
    Naposledy upraveno uživatelem Bornholm: 05-11-2007 v 17:15

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

390 mm ti staci v pohode, horsi to bude s tou pouzitelnosti. Panel sam od sebe v moc velkem zaklonu nedrzi, ale i kdyby, z hlediska ergonomie to nebude zadnej med koukat shora. Zalezi na vysce, ve ktere sedis - pokud mas uroven oci nad mezerou pro monitor (koukas "do skrinky"), doporucuju misto pro monitor upravit nebo vybrat jine.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

390 mm ti staci v pohode, horsi to bude s tou pouzitelnosti. Panel sam od sebe v moc velkem zaklonu nedrzi, ale i kdyby, z hlediska ergonomie to nebude zadnej med koukat shora. Zalezi na vysce, ve ktere sedis - pokud mas uroven oci nad mezerou pro monitor (koukas "do skrinky"), doporucuju misto pro monitor upravit nebo vybrat jine.
    Bohužel jiné umístění nepřichází v úvahu. Jediné slušné monitory použitelné pro moje účely (primárně amaterská práce s fotkami) a výškově vyhovující jsou právě tento Samsung a pak ještě dva modely od Eiza (S1931 a nový model S2031W, který ale ještě není pořádně k sehnání a je otázka, kdy se bude dát koupit s flexibilním podstavcem). S1931 by mohl mít obrazovou kvalitu o fous lepší a S2031W bude asi celkově modernější panel, ale Samsung je jednadvacítka, má slušnou odezvu a, zdá se, dobře zvládnutou interpolaci (což se možná může hodit - škoda, že nemá funkci pixel na pixel jako NEC 20WGX2, který bych bral, nebýt výškového omezení).

Každopádně se situaci, kdy bude panel vyplňovat ten úzký (39 cm) prostor mezi deskou stolu a skříňkou, nevyhnu. Naštěstí nebude monitor zase tak nízko - tj. v úrovni očí budu mít zhruba horní třetinu panelu, takže by snad mělo stačit lehké naklopení dozadu.

Ještě bych měl otázku, jak vysoko je (při nastavení nejnižší možné pozice panelu) spodní okraj panelu od stolu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Bornholm Zobrazit příspěvek
    Ještě bych měl otázku, jak vysoko je (při nastavení nejnižší možné pozice panelu) spodní okraj panelu od stolu.
    Samotny panel ma na vysku cca 34,5 cm, takze to odecti od celkovy vysky, uz se mi to nechce prenastavovat

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Samotny panel ma na vysku cca 34,5 cm, takze to odecti od celkovy vysky, uz se mi to nechce prenastavovat
    Děkuju za ochotu a výraznou pomoc v rozhodování!

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

mohl by mi nekdo zmerit rozmery displeje toho necu a samsungu. Myslim jen od prvniho do posledniho pixelu ve vertikalnim a horizontalnim smeru(bez ramecku). Proste jen rozmer LCD panelu
    Prijde mi ze ten NEC je moc maly. Koukal jsem na monitory v datardu a a 19wide je vylozene maly, 20" celkem ujde, ale nejvic se mi zamlopuva 22"wide, coz je jasna volba pro toho samsunga, kdyz je 21", ale NEc ma zas lepsi pozorovaci uhly diky I ISP. PLs napiste nekdo jake je barevne podani u toho samsunga, kdyz se na nej kouka zespoda, nemaj barvy trochu tendenci tmavnout. Asi pudu do toho samsunga,ikdyz sem ted koukal a sehnat ho bude docela obtizny, nikde ho uz skoron nemaj ............... je kdyztak jeste nejaka jina alternativa? protoze ted uz je ten monitor relativne stary, od jeho vydani je to uz pres rok
    dik moc

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od Drzik Zobrazit příspěvek
    mohl by mi nekdo zmerit rozmery displeje toho necu a samsungu. Myslim jen od prvniho do posledniho pixelu ve vertikalnim a horizontalnim smeru(bez ramecku). Proste jen rozmer LCD panelu
    Prijde mi ze ten NEC je moc maly. Koukal jsem na monitory v datardu a a 19wide je vylozene maly, 20" celkem ujde, ale nejvic se mi zamlopuva 22"wide, coz je jasna volba pro toho samsunga, kdyz je 21", ale NEc ma zas lepsi pozorovaci uhly diky I ISP. PLs napiste nekdo jake je barevne podani u toho samsunga, kdyz se na nej kouka zespoda, nemaj barvy trochu tendenci tmavnout. Asi pudu do toho samsunga,ikdyz sem ted koukal a sehnat ho bude docela obtizny, nikde ho uz skoron nemaj ............... je kdyztak jeste nejaka jina alternativa? protoze ted uz je ten monitor relativne stary, od jeho vydani je to uz pres rok
    dik moc
    Rozměry displeje získáš snadno tak, že si vynásobíš rozlišení v příslušném směru velikostí jednoho pixelu (v tomto případě 0,270 mm)

Nicméně máš pravdu, že už skoro není k sehnání. Někde byl už vyřazen z nabídky úplně, jinde je veden jako nedostupný. Prý už se sem nové kusy nedodávají. Maximálně někde může být k dispozici nějaký "ležák", ale asi za vyšší cenu.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

ja se rozhodl, ze pudu do toho neca. Jeste se mi zalibilo HP 2465, ale po presteni mnoha diskuzi a recenzi sem se dozvedel, ze taky trpi input lagem. Sic je krasne velky a filmy by na tom byla lahoda sledovat, tak pudu na jistotu v podobe I ISP a vemu na 100%. zejtra si ho asi objednam.

Strana 9 z 9 PrvníPrvní ... 789

Podobná témata

1. LCD: Samsung 215TW - Silver, S-PVA
    Od paco v sekci Monitory
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 13-08-2007, 17:00
  2. LCD: Kterej??? Samsung 215TW nebo Eizo 1910??
    Od Jerry454 v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-11-2006, 20:42